Toljatti – Magnitogorsk 2:4 (kon.) | Čerepovec – N.Novgorod 3:4 (0:2 po s.n.) | Jokerit – Novosibirsk 3:1 (kon.)
Petrohrad – Novokuzněck 6:2 (kon.) | HC Slovan – Viťaz 0:2 (kon.) | Záhřeb – Jaroslavl 3:4 (po pr.)
Jokerit Helsinky
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
HC Sibir Novosibirsk
Čtvrtek 27.11.2014, 17:30KHL

Československá stopa

Petr Koukal (Jokerit) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:17 (19:53:41)

Je dobojováno. Ve třetí třetině rozhodli domácí o své výhře dvěma brankami, když se nejprve trefil pět minut před koncem Steve Moses a poté trefil odkrytou klec při power play Wirtanen. Sibir to ještě zkoušel v šesti, ovšem času již moc nezbývalo a tak domácí uhájili dvoubrankové vedení a zvítězili v dnešním utkání.

60:00

59:28
    Karlsson si vysloužil potlesk tribun poté, co zneškodnil pokus Šumakova z bezprostřední blízkosti.

59:03
    Kapanen netrefil prázdnou branku Novosibirsku a kotouč poslal na zakázané uvolnění.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:32
    Hosté to stále zkoušejí v šesti. Hráči Sibiru kombinují v útočné třetině, ale je to bez střeleckých pokusů.
    Petteri WIRTANEN - 3:1

56:59
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Zdá se býti rozhodnuto. Prázdnou branku Sibiru trefuje přes celé hřiště PETTERI WIRTANEN. Bez asistence.

56:40
    Koskiranta je na střídačce a hosté hrají 6 na 4.

56:40
    Oddechový čas pro hosty.

56:40
    Hosté si zahrají v početní převaze. Za podražení je totiž vyloučen domácí Niko Kapanen.

55:56
    Hráči Sibiru se pokouší o okamžitou odpověď, když tlačí svého soupeře v útočné třetině.
    Steve MOSES - 2:1

54:32
    Na pravé straně si vzal kotouč Linus Omark, který našel před brankou STEVA MOSESE, který dokázal překonat Koskirantu a posílá tak domácí do vedení 2:1. Asistence: Linus Omark.

53:25
    Koskiranta dojel kotouč v útočném pásmu a nakonec vybojoval vhazování po levé ruce Karlssona.

52:53
    Jokerit se snaží vstřelit vedoucí branku, ale proti nim stojí dobrá obrana a hlavně spolehlivý Koskinen.

51:45
    Kotouč skončil za mantinelem. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

50:37
    Koskinen si musel poradit s další střelou jednoho z domácích forwardů. Vhazovat se bude po levé ruce hostujícího brankáře.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 35. Hagman (Rita), 55. Moses, 57. Wirtanen – 31. Enlund (Koskiranta, Kugryšev)

Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Korpikari, Vaananen, Jaakola, Gunderson, Lajunen, Ohtamaa, Saari – Hagman, Moses, Maki, Wirtanen, Rita, Hahl, Kapanen, Koukal, Aaltonen, Omark, Sallinen, Poysti
    HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov) – Hersley, Alexejev, Belov, Ignatovič, Gimajev, Mamašev, Ožiganov – Šumakov, Monja, Bobrov, Thuresson, Kugryšev, Gubin, Kopejkin, Enlund, Sannikov, Koskiranta, Maslichin, Vorošilo

Rozhodčí: Gašilov, Jeřábek – Šichanov, Balodis