Olomouc – Poruba 2011 1:2 (kon.) | Hr. Králové – Pardubice 5:2 (kon.) | K. Vary – Kladno 2:1 (1:0 po s.n.)
Mladá Boleslav – Jihlava 2:3 (kon.)
BK Mladá Boleslav
2:3 (1:0, 0:3, 1:0)
HC Dukla Jihlava
Čtvrtek 27.11.2014, 18:30 • ŠKOENERGO Aréna - malá hala • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Hezký čtvrteční den z Mladé Boleslavi, kde je na programu předehrávka 25. kola RAKO extraligy staršího dorostu.

HC Dukla Jihlava:
    Jihlavští dorostenci se v tabulce nacházejí na slušném pátém místě s několikabodovou ztrátou na čelo tabulky. Hosté odehráli svůj poslední ligový zápas v sobotu 22. listopadu. A nutno dodat, že úspěšný, protože si hráči Dukly odvezli z Českých Budějovic tři body za výhru 4:1.

BK Mladá Boleslav:
    Boleslavským dorostencům se letos opravdu nedaří. V tabulce se krčí na předposledním, sedmém, místě, přičemž mají osmibodový náskok na poslední Písek. Svůj poslední ligový zápas odehráli Bruslaři včera (středa 26. listopadu), kdy hostili pražskou Spartu. Boleslavští nejdříve dokázali otočit průběh zápasu třemi góly, jenže následně vstřelili tři góly i Pražané a bylo vymalováno. Mladá Boleslav tedy ztratila další slušně rozehraný zápas a co je důležitější – opět nebodovala. Podaří se to Středočechům ve čtvrtek proti Jihlavě?

Zápas se odehraje opět v malé hale ŠKOENERGO Arény, kde hrají domácí dorostenci většinu svých zápasů pod novým trenérem Jiřím Zörklerem, podle kterého může být úzké kluziště pro tým výhodou. "Úzké hřiště malé haly pro nás může být výhoda a hodláme ji využít, jak jen to půjde. Trénujeme tu a budeme i hrát zápasy," prozradil boleslavský trenér po jednom ze zápasů.
    Zatím se ale toto prostředí nezdá být výhodou. Bruslaři totiž na malé hale letos vyhráli pouze jednou s Českými Budějovicemi a nutno dodat, že to bylo pod bývalým trenérem Rechem.

BK Mladá Boleslav: Marek (Krofta) – Řečinský, Vodseďálek, Chládek, Kalus, Mlčoch, Mattis – Tesař, Prokop, Musliu, Straka, Rypar, Kalaš, Planý, Ficek, Skořepa, Veselý, Uřídil, Dančisin

HC Dukla Jihlava: Brož (Šťastný) – Pražák, Srnský, Váňa, Smutný, Huňáček, Klofáč, Krtek – Kolouch, Najman, Čermák, Ondráček, Berka, Peschout, Vala, Kousal, Oščádal

Rozhodčí: Jebavý – Špringl st., Špringl ml..

00:01

01:12
    Brož chytá jednu z domácích střel, ale nepřerušuje. Do útoku tak vyrazili hosté.

01:29
    Zakázané uvolnění Boleslavských. Vhazuje se před Markem.

01:43
    Dančisin s Uřídilem zaměstnali hostujícího brankáře, ten však v pohodě chytá.

02:11
    Bruslařům se nedaří usadit v útočné třetině. Zatím ale působí aktivněji.

02:44
    První vyloučení zápasu. Za katr odchází Pavel Kousal (JIH) za držení, odsedí si tak dvě minuty na trestné lavici.

03:02
    Dukla vyhazuje.

03:30
    Straka trefil nejspíše tyčku Brožovy branky. Bruslaři jsou v přesilovce aktivní.

04:09
    Prokop střílel rozjetý z úhlu, i tak puk raději jihlavský brankář ukrývá v lapačce.

04:24
    Hosté se znovu osvobozují.

04:44

04:58
    Domácí okupují i nadále útočné pásmo.

05:17
    Perfektní zákrok vytasil David Marek proti jedné ze střel.

05:28
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Perfektní akce domácích, kteří si poradili s obranou hostí, Patrik Rypar nahrával DOMINIKU SKOŘEPOVI a ten se v pohodě prosadil do prázdné branky! Asistence: Patrik Rypar, Patrik Straka.

05:49
    Milan Dančisin (MBL) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry.

07:00
    Bruslaři se i ve vlastním oblabení drží v blízkosti Brože.

07:35
    Kousal byl sice rozjetý, ale domácí mu neumožnili ani vystřelit.

07:49

07:57
    Za sekání vyloučen Michal Mattis (MBL). Boleslavští si tak v pěti dlouho nezahráli.

08:06
    Vojtěch Pražák (JIH) byl vyloučen za hákování na dvě minuty. Z přesilovky pro Jihlavu tak nic nebude.

08:33
    Jakub Planý prověřil ve hře čtyř proti čtyřem pozornost jihlavského brankáře.

09:48
    Najman před brankou dlouho kličkoval, zakončit ale nedokázal.

09:57

10:06

11:02
    Ondráček jen těsně minul!

11:49
    Mattis střílel sice z velkého úhlu, jenže Brož si při zákroku nebyl příliš jistý, a tak mu tato střela nadělala značné problémy.

13:16
    Michal Smutný se od modré prezentoval velmi slušnou střelou, jenže dnes prozatím dobře chytajícího Marka nepřekonal.

14:13
    Dukla s v rohu u boleslavské branky příliš nepobyla. Následuje však ofsajd domácích.

14:28
    Čermákovu střelu vytěsnil Marek svým betonem.

15:17
    Klofáč byl u branky svých protihráčů dobře hlídán, tudíž si větší příležitost nevypracoval.

16:37
    Kolouch vyslal jedovatou střelu na branku domácích, se kterou si ale opět poradil gólman.

17:46
    O puk se v posledních sekundách bojuje zejména ve středním pásmu.

19:05
    V závěru třetiny už není obraz hry tak pohledný jako v úvodu. K vidění je několik nepřesností.

19:40
    Za sekání je vyloučen na dvě minuty hostující Lukáš Vala (JIH). Druhou periodu začnou tedy Bruslaři ve výhodě jednoho hráče, pokud se neprosadí ještě do konce této.

19:49
    Patrik Rypar byl před brankou v ideální pozici, jenže střelu mu na poslední chvíli znemožnil jeden z obránců.

20:00

V ledových podmínkách malé haly v Mladé Boleslavi, kde je 1 stupeň Celsia nad bodem mrazu, byla odehrána první třetina utkání mezi dorostenci Boleslavi a Jihlavy. Zatím mohou být šťasťnější domácí, kterým se podařilo prosadit v 6. minutě zásluhou Skořepy.

Další třetina začne přibližně v 19:16.

20:01

20:46
    Boleslavští se drží před brankou Jihlavy, jenže zatím gólmana Dukly nedonutili znovu inkasovat.

21:17
    Patrik Rypar mohl vsítit druhou branku, jenže už byl ve velkém úhlu, a tak trefil Brožovy betony.

21:41

22:14
    Ani tato přesilovka Bruslařům nevyšla.

22:31
    Závar u Markovy branky. Boleslavští stihli puk ale včas vyhodit.

23:14
    Váňa to zkusil od modré, Marek chytá i další ze střel hostí.

23:16
    Dukla právě vstřelila branku!
    Pro hosty velmi šťastná branka. ONDŘEJI NAJMANOVI se podařilo usměrnit kotouč do pravého horního rohu domácí branky. Bez asistence.

24:50
    Tlak Dukly nese své ovoce. Bruslaři opět propadají a jejich vedení se rozplynulo jako pára nad hrncem. JIŘÍ ONDRÁČEK využil obrovského tlaku, který si hosté vytvořili a znovu jeho tým tak otáčí průběh zápasu. Asistence: Daniel Kolouch, Lukáš Vala.

26:58
    Klofáč se prokličkoval až před branku domácích, kde jen se štěstím Marek chytá.

27:29
    Vojtěch Pražák (MBL) hákoval, a po právu mu tak náleží dvě minuty na mrazivé trestné lavici.

27:43
    Boleslavští vyhazují až k Brožovi.

28:30
    Mlčoch osvobozuje znovu svůj tým.

28:46
    Planý si dokonce ve vlastním oslabením najel až k Brožovi. Tato početní výhoda Jihlavě příliš nevychází.

29:23
    Ondřej Najman to zkusil na Marka prudkou střelou z úhlu, ale domácí brankář druhé inkasování nedopustil.

29:29

29:55
    Oščádal to zkoušel i v pádu a Marek měl co dělat.

29:55
    Za podražení si odpyká dvě minuty Martin Kalus (MBL).

31:12
    Dnes velmi aktivní Najman přestřelil.

31:36
    Další ze závarů v brankovišti Boleslavských, ani tentokrát se ale Dukla neprosazuje.

31:55

32:04
    Další šťastný gól pro Duklu. Ondřej Najman nahazoval od modré k brance, kde kotouč ještě tečoval PAVEL KOUSAL, jenž tak posílá Jihlavu do dvougólového trháku. Ani tento gól si domácí brankář určitě za rámeček nedá. Asistence: Ondřej Najman, Stanislav Huňáček.

32:42
    Další vyloučení Boleslavi! Dominik Skořepa (MBL) – 2 minuty za podražení.

33:14
    Smutný to zkusil od modré, jeho střela šla však mimo.