Toljatti – Magnitogorsk 2:4 (kon.) | Čerepovec – N.Novgorod 3:4 (0:2 po s.n.) | Jokerit – Novosibirsk 3:1 (kon.)
Petrohrad – Novokuzněck 6:2 (kon.) | HC Slovan – Viťaz 0:2 (kon.) | Záhřeb – Jaroslavl 3:4 (po pr.)
Jokerit Helsinky
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
HC Sibir Novosibirsk
Čtvrtek 27.11.2014, 17:30KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Krásný, dobrý podvečer. Vítám Vás u sledování dalšího ze zápasů KHL, kde se dnes střetne domácí Jokerit Helsinky, které přivítájí na svém ledě HK Sibir Novosibirsk. Úvodní vhazování je naplánováno na 17:30. Sledujte dnešní onlajn přenos a buďte s námi ve hře.

Jokerit je na třetí pozici v západní konferenci, když dokázal z jednatřiceti odehraných utkání vytěžit devětašedesát bodů, za třiadvacet výher, dvě výhry v prodloužení, jednu prohru po prodloužení, prohru po samostatných nájezdech a osm proher v řádné hrací době.

HK Sibir Novosibirsk

Hostující Sibir má odehráno v letošním ročníku KHL již osmadvacet utkání s bilancí čtrnácti výher, dvou výher v prodloužení, výhry na samostatné nájezdy, prohry v prodloužení a deseti proher. S celkovým počtem devětačtyřiceti bodů se Novosibirsk nachází na páté příčce východní konference.

Petr Koukal (Jokerit) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:17

Na soupisce hostujícího celku nenajdeme žádného českého ani slovenského hráče.

Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Korpikari, Vaananen, Jaakola, Gunderson, Lajunen, Ohtamaa, Saari – Hagman, Moses, Maki, Wirtanen, Rita, Hahl, Kapanen, Koukal, Aaltonen, Omark, Sallinen, Poysti

HK Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov) – Hersley, Alexejev, Belov, Ignatovič, Gimajev, Mamašev, Ožiganov – Šumakov, Monja, Bobrov, Thuresson, Kugryšev, Gubin, Kopejkin, Enlund, Sannikov, Koskiranta, Maslichin, Vorošilo

Rozhodčí: Gašilov, Jeřábek – Šichanov, Balodis.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:42
    Domácí se dostali do pásma, kde se ovšem dlouho nezdrželi.

01:24
    Koskinen vypíchl kotouč před dotírajícím Koukalem. U kotouče jsou tak hosté.

02:11
    Karlsson musel také poprvé v dnešním utkání zasahovat. Se střelou z pravého kruhu si pohodlně poradil.

02:46
    Mezi kruhy se zjevil Renat Mamašev, který nikým nehlídal vypálil tahem na Karlssona, kterého trefil pouze do hrudi.

03:28
    Na druhé straně musel být v pozoru po Aaltonenově pokusu Koskinen, který nakonec našel kotouč ve své lapačce a následně nechal přerušit hru.

04:27
    Enlund nahazoval kotouč do útočného pásma, kde byli rychleji obránci Jokeritu, kteří bez větších problémů rozehráli následný útok finského týmu.

06:34
    Hráči Sibiru tlačí svého soupeře v útočném pásmu. Helsinky se zatím srdnatě brání.

07:09
    Zatím sledujeme spíše defenzivní hokej z obou stran. Ani jeden z týmů se do větších šancí nedostává. Výjimkou byl pokus Mamaševa ze třetí minuty, který ztroskotal na Karlssonovi.

08:42
    Hokejisté Jokeritu se vydali do útočného pásma, kde však branku pozorného Koskinena neohrozili.

09:33
    Ohtamaa je s kotoučem na holi za svou vlastní brankou a čeká, až mu jeho spoluhráči vystřídají.

10:46
    Gimajev zklidňuje hru, když zatáhl kotouč zpět do vlastního pásma, kde ho má na své hokejce.

11:16
    Nyní však musel Koskinen zasahovat, když z pravé strany nepříjemně vypálil Kapanen, jehož pokus hostující gólman vyrazil.

12:15
    Jokerit je v pásmu, kde domácí kombinují, ale zatím to nikam nevede.

12:48
    Aktivní Aaltonen poslal tahem pozdrav hostujícímu Koskinenovi, který kotouč schoval ve své výstroji.

13:35
    Obraz hry je stále stejný. Oba celky se soustředí na pozornou obranu a do ofenzívy se nikdo nehrne.

14:11
    Je tu první vyloučení dnešního utkání. Za hru vysokou holí si odpyká dvouminutový trest domácí Wirtanen.

14:47
    Hosté jsou v pásmu, kde kombinují a snaží se dostat do dobrých střeleckých pozic.

15:13
    Tlak Sibiru ukončil dobrým zákrokem Karlsson, který raději podržel kotouč ve své výstroji a nechal unavenou, obrannou čtveřici vystřídat.

15:37
    Novosibirsk je stále v útočné třetině, kde motá hlavy domácím hráčům.

16:11
    Jokerit se ubránil, ačkoliv to neměl vůbec jednoduché. Hraje se opět s pěti hráči na obou stranách.

17:33
    Kotouč končí na střídačce domácího Jokeritu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

17:59
    Koskinen ukryl kotouč ve své lapačce před dotírajícími hráči finských Helsinek.

18:28
    Pokus Thuressona skončil pouze vedle branky Jokeritu.

19:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

19:41
    Domácí jsou v pásmu, ovšem přes dobře pracující obranu hostů se nemohou dostat.

19:53
    Moses vystřelil po pískání a začal tím menší melu za brankou Koskinena. Nakonec se vylučovat nebude.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Je za námi první dvacetiminutovka dnešního utkání. Branku jsme v ní neviděli. Jedinou větší šanci měl ve třetí minutě Renat Mamašev, který na Karlssona nevyzrál. Dnes to bude spíše čekání na chybu soupeře. Kdo jich udělá méně, ten vyhraje.

20:01

20:31
    Začátek druhé části patří domácím, kteří se ihned dostali do útočné třetiny a kontrolují kotouč na svých hokejkách.

21:29
    Šumakovova přihrávka nebyla přesná a skončila na zakázaném uvolnění.

22:04
    Sergej Šumakov zastavil útok Jokeritu a sám se hnal dopředu. Kotouč poté nahodil za branku Karlssona, který rychle rozehrál na své spoluhráče.

22:54
    Vorošilo přišel o kotouč v útočném pásmu, jelikož tam byl sám. Jeho spoluhráči mu šli totiž vystřídat.

23:45
    Hraje se dlouho bez přerušení. Kotouč je převážně ve středním pásmu.

24:08
    Nyní se již přerušuje. Jere Sallinen je totiž vyloučen na dvě minuty za podražení a oslabuje tak svůj tým.

24:32
    Kotouč je daleko od branky Karlssona, který zatím nemusel vůbec zasahovat.

25:04
    Sibiru se zatím přesilová hra příliš nedaří. Vhazovat se bude po levé ruce domácího gólmana.

25:35
    Nyní již hosté kombinují v útočné třetině a snaží se rychlými přihrávkami překonat obranu Jokeritu.

26:08
    Ani druhou přesilovou hru v utkání hosté nevyužili. Domácí hrají v plném počtu.

26:42
    Hráči v modrých dresech zakládají další útočnou akci. Ta následně ztroskotala na útočné modré.

27:16
    Dmitrij Monja se natlačil do střelecké pozice, ale kotouč mu sjel při střele z hokejky a tak nemusel Karlsson ani zasahovat.

28:23
    Koskinen kryje lapačkou pokus Poystiho, který zakončoval bekhendem.

30:08
    Sibir právě vstřelil branku!
    Domácí šli do útoku, kde ztratili kotouč, hosté se s ním rychle otočili a přihrávku dostal na modrou čáru JONAS ENLUND, který nedal následně střelou nad vyrážečku šanci Karlssonovi. Asistence: Jarno Koskiranta, Dmitrij Kugryšev.
    Jonas ENLUND - 0:1

31:05
    Domácí se snaží o rychlou odpověď, avšak přes dobře pracující obranu Sibiru se nemohou prosadit.

32:27
    Helsinky mají kotouč za vlastní brankou a musí tak znovu zakládat útok ze své vlastní třetiny.

33:08
    Karlssona kryje pokus Alexejeva od modré čáry ve své rukavici.

34:15
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Za brankou si vzal kotouč Jani Rita, který si vyjel na pravý kruh, odkud naservíroval krásnou přihrávku skrze brankoviště na hůl volného NIKLASE HAGMANA, pro kterého nebyl problém zasunout kotouč do branky. Asistence: Jani Rita.
    Niklas HAGMAN - 1:1

35:40
    Maxim Ignatovič oslabuje svůj tým. Nejprve hákoval Omarka a poté do něj i kopl bruslí a rozhodčí mu udělili trest na 5 minut + do konce utkání.
    Faul Ignatoviče do konce utkání.

36:08
    Jokerit operuje v útočném pásmu a Koskinen musí být v pozoru.

37:19
    Sibiru se daří osvobodit a vyhodit kotouč za brankou domácích. Obranná čtveřice jde střídat.

37:32
    Obrovská šance pro hosty! Sannikov se dostal do samostatného úniku, ale bekhendový pokus mu nesedl a branku na konec ani netrefil.

38:25
    Domácí musí začínat další útok od svého gólmana.

39:01

39:38
    Na pravé straně se uvolnil Linus Omark, který vyslal tahem ránu na branku Sibiru. Dnes velmi spolehlivý Koskinen lapil jeho pokus do lapačky.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina je již minulostí. Hosté se dostali do vedení v jednatřicáté minutě, když se krásnou střelou prosadil Jonas Enlund. Po čtyřech minutách bylo ovšem vyrovnáno. Po přesné přihrávce od Rita zasunul kotouč do prázdné branky Hagman a upravil skóre utkání na 1:1. Další branka již nepadla a tak uvidíme, zda-li nám vydá rozuzlení třetí třetina nebo budeme svědky prodloužení či trestných střílení.

40:01

40:49
    Hosté vyhazují kotouč ven z pásma.

41:53
    Domácí hrají přesilovou hru, ale do šancí se zatím nedostávají.

42:40
    Jokerit je v pásmu, ale přes dobře pracující obranu Sibiru se domácí nemohou prosadit.

43:25
    Na druhé straně zavezl kotouč do pásma Gimajev a hosté se tam usadili.

44:45
    Na pravé straně se uvolnil Thuresson, který pálil pouze do ramena Karlssona.

45:35
    Karlsson předvedl krásný zákrok lapačkou, po střele jednoho z hostujících hráčů. Hráči Sibiru se již radovali.

46:10
    Domácí jdou do čtyř. Vyloučen je za nedovolené bránění Poysti, který tak oslabuje svůj tým.

46:33
    Sibir vyhrál vhazování a ihned se útočná formace rozestavila v pásmu, kde nyní kombinuje.

47:04
    Helsinkám se podařilo vyhodit kotouč až za branku Koskinena.

48:10
    Jokerit hraje v plném počtu.

49:08
    Před Koskinenem bylo horko, avšak brankář Sibiru si poradil na jedničku.

50:37
    Koskinen si musel poradit s další střelou jednoho z domácích forwardů. Vhazovat se bude po levé ruce hostujícího brankáře.

51:45
    Kotouč skončil za mantinelem. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

52:53
    Jokerit se snaží vstřelit vedoucí branku, ale proti nim stojí dobrá obrana a hlavně spolehlivý Koskinen.

53:25
    Koskiranta dojel kotouč v útočném pásmu a nakonec vybojoval vhazování po levé ruce Karlssona.

54:32
    Na pravé straně si vzal kotouč Linus Omark, který našel před brankou STEVA MOSESE, který dokázal překonat Koskirantu a posílá tak domácí do vedení 2:1. Asistence: Linus Omark.
    Steve MOSES - 2:1

55:56
    Hráči Sibiru se pokouší o okamžitou odpověď, když tlačí svého soupeře v útočné třetině.

56:40
    Hosté si zahrají v početní převaze. Za podražení je totiž vyloučen domácí Niko Kapanen.

56:40
    Oddechový čas pro hosty.

56:40
    Koskiranta je na střídačce a hosté hrají 6 na 4.

56:59
    Zdá se býti rozhodnuto. Prázdnou branku Sibiru trefuje přes celé hřiště PETTERI WIRTANEN. Bez asistence.
    Petteri WIRTANEN - 3:1

57:32
    Hosté to stále zkoušejí v šesti. Hráči Sibiru kombinují v útočné třetině, ale je to bez střeleckých pokusů.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

59:03
    Kapanen netrefil prázdnou branku Novosibirsku a kotouč poslal na zakázané uvolnění.

59:28
    Karlsson si vysloužil potlesk tribun poté, co zneškodnil pokus Šumakova z bezprostřední blízkosti.

60:00

Je dobojováno. Ve třetí třetině rozhodli domácí o své výhře dvěma brankami, když se nejprve trefil pět minut před koncem Steve Moses a poté trefil odkrytou klec při power play Wirtanen. Sibir to ještě zkoušel v šesti, ovšem času již moc nezbývalo a tak domácí uhájili dvoubrankové vedení a zvítězili v dnešním utkání.

Petr Koukal (Jokerit) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:17 (19:53:41)

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 35. Hagman (Rita), 55. Moses, 57. Wirtanen – 31. Enlund (Koskiranta, Kugryšev)

HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov) – Hersley, Alexejev, Belov, Ignatovič, Gimajev, Mamašev, Ožiganov – Šumakov, Monja, Bobrov, Thuresson, Kugryšev, Gubin, Kopejkin, Enlund, Sannikov, Koskiranta, Maslichin, Vorošilo

Rozhodčí: Gašilov, Jeřábek – Šichanov, Balodis