Rauma – Luleå 2:5 (kon.) | SaiPa – Kärpät 0:2 (kon.) | IFK Helsinky – Frölunda 2:1 (kon.)
Linköping – Skellefteå 1:2 (kon.)
Linköpings HC
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Skellefteå AIK
Úterý 02.12.2014, 20:05 • Saab Arena, Linköping • Hokejová Liga mistrů
    Na závěr
    Zoufalý povzdech jednoho z fanoušků nad průběhem utkání. "Kruci" co tohle bylo za tempo?

Ode mě je to tedy vše a já vám přeji dobrou noc. (22:28:16)

Úvodní čtvrtfinále tohoto švédského duelu je za námi a Skelleftea si odváží vítězství 1:2. Jako první se již v páté minutě po bekhendové kličce trefil domácí Little, jenže na konci první třetiny vyrovnal Aho a do kabin se šlo za nerozhodného stavu. V druhé třetiny si oba týmy vytvořily pár šancí, ale v závěru třetiny opět udeřili hosté zásluhou Sundqvista, jehož branka se nakonec ukázala býti vítěznou. V poslední periodě hra totiž vypadalo na to, že jsou oba týmy spokojeny s výsledkem a soustředí se spíše na odvetu. No a když obrovskou šanci spálil deset vteřin před koncem Vrána, bylo jasné, že dnes vyhrají hosté.

60:00

59:50
    Tak to je neuvěřitelné! Po Micflikerově střele se k dorážce do odkryté brány dostal Jakub Vrána, ale mladý český útočník trestuhodně netrefil a poslal puk nad!

59:20
    Linköping si bere oddechový čas. Högberg však v bráně zůstane, neboť se vhazuje ve středním pásmu.

59:05
    Hraje se poslední minuta zápasu a Högberg zatím zůstává v bráně.

58:30
    Domácí vybojovali puk v útočném pásmu a Broc Little zakončoval bekhendem těsně vedle.

57:35
    Sebastian Karlsson si narazil s mantinelem a poté poslal puk do středního pásma na hokejky hostujících borců.

56:53
    Daniel Widing se po vlastní střele dostal k dorážce, která u však nesedla a kotouč sbírá Högberg.

56:25

56:20
    Jacob Micfliker nedokázal zastavit přihrávku a kotouč po odrazu od mantinelu končí pod lapačkou Hansese.

55:25
    Linköping se snaží vyrovnat, ale Anton Karlsson rovněž zblízka ztroskotal na hostujícím brankářovi.

54:48
    Mattias Sjögren měl na holi vyrovnání, když zblízka dorážel Johanssonovu bombu od modré, ale Hanses byl proti a lapil puk do své rukavice.

54:25
    Mikko Lehtonen (SKE) byl při své snaze dostat se na puk příliš aktivní, pomohl si hokejkou a putuje na trestnou lavici. Dobrá šance pro Linköping k vyrovnání.

54:09
    Hra je nyní hodně kouskovaná, oba týmy dobře brání.

53:31
    Domácí přeci jenom pochopili, že z obrany to příliš nepůjde a snaží se napadat. Zatím vybojovali jen vhazování v útočném pásmu.

53:00
    Po velké chybě v hostující obraně se ke střele dostal Hardt, ale Hanses včas zareagoval a ztlumil kotouč ve výstroji.

52:39
    Takový spíše náhodný pokus hostujícího celku končí zakázaným uvolněním Linköpingu.

51:58
    Momentálně z dění na ledě opravdu spíše bolí oči. Ani jeden z týmů se nemůže dostat do útočného pásma a k nějakému souvislejšímu útoku.

51:21
    Po hodně neurovnané fázi domácí vyhazují na icing. V těchto chvílích opravdu není moc hokejového k vidění.

49:55
    Po jednom ze sporných zákroků se domácí fanoušci dožadovali vyloučení, rozhodčí však zůstávají ledově klidní.

49:12
    Poté, co Broc Little kontaktoval hostující brankáře se před bránou Skelleftea strhla menší strkanice, která je však brzy uhašena a bude se pokračovat bez vyloučení.

49:02
    Po vhazování v útočném pásmu Linköpingu vyhazují hosté jen na zakázané uvolnění a celý proces se tak po chvíli zopakuje.

48:22
    Linköping už sice je v plném počtu, ale Högberg ještě musel zakročit proti pohledné kombinaci hostujícího celku.

47:29
    Krátký pobyt u Högbergovy brány končí dalším vyhozením domácích.

47:12
    Sundqvist vletěl do útočného pásma a z boku trefil tyčku domácí brány!

46:58
    Hostům se zatím nedaří dostat do pásma a Anton Karlsson posouvá puk až k Hansesovi.

46:18
    Jonas Junland (LIN) si při své útočné snaze pomohl hokejkou a zaslouženě dostává dvě minuty za hákování.

45:34
    Widing se krásně prokličkoval až před Högberga, ale toho již zblízka nedokázal překonat. Parádní akce hostujícího útočníka

44:40
    Domácím se nepodařilo dostat puk pryč z vlastního pásma a po Schrempově přihrávce nebezpečně střílel Calof. Högberg zasáhl vyrážečkou.

44:04
    Anderssonova střela od modré končí jen na hrudníku Högberga.

43:35
    Anton Karlsson ještě udržel pásmo a nakonec se dostal i ke střele, kterou však Hanses bez problémů vyráží.

42:50
    Ihned po ubráněném oslabení se hosté hrnou do útočného pásma, kde se snaží ohrozit domácího brankáře.

42:23
    Hosté v plném počtu. Tahle přesilovka se domácím velmi nevydařila.

42:04
    Skelleftea v pohodě kombinuje s pukem a šetří drahocenné vteřinky.

41:12
    Broc Little pěkně usměrnil puk směr brána, ale kotouč nakonec vyletěl příliš vysoko a skončil nad hostující svatyní.

40:56
    Takhle však domácí určitě nevyrovnají. Skelleftea potřetí vyhazuje.

40:23
    Rob Schremp (SKE) dostává dvě trestné minuty za vysokou hůl.

40:15
    První střelecký pokus poslední třetiny si připsal Sebastian Karlsson, následně fauloval Schremp a domácí si na začátku třetí periody přesilovku.

40:01

Další třetina začne přibližně v 21:48.

Je za námi čtyřicet minut tohoto svižného utkání a do kabin se jde za stavu 1:2. Ve druhé třetiny jsme viděli svižný hokej, ve kterém si oba týmy vytvořily pár šancí. Jako jediný se však dokázal v samém závěru prosadit hostující Sundqvist a Skelleftea může jít do kabin o něco spokojenější.

40:00
    Oskar SUNDQVIST - 1:2

39:46
    Skellefteå právě vstřelila branku!
    Hosté využívají své převahy a dostávají se do vedení! Po Ševcově přikopnutí se sice neprosadil Widing, ale OSKAR SUNDQVIST dokončil tuto spolupráci a třináct vteřin před koncem třetiny poslal puk přes beton domácího brankáře. Asistence: Daniel Widing, Martin Ševc

38:59
    Mikko Lehtonen nám předvedl dvě krásné kličky ve středním pásmu, ale vše zakončil dosti nepřesnou střelou, která kazí pohled na tento jeho krásný kousek.

38:20
    Linköpingu se nepovedlo založení útoku a na druhé straně skončila Calofova sražená střela v ochranné síti.

37:05
    Hardt se dostal na brankovišti k dorážce Karlssonovy střely, nicméně puk netrefil dobře a ten končí na zadním mantinelu. Tohle však byla velmi dobrá šance.

36:12
    Po krásné kličce Vrány zakončoval zblízka Jeff Taffe, ale ani on nedokázal překonat soupeřova brankáře.

36:00
    Ofsajd zastavil další útok Skelleftea a domácí si na chvíli mohou odpočinout.

35:48
    Stále se domácí ne a ne dostat pryč z vlastního pásma, hosté mezitím v pohodě střídjaí.

34:55
    Hosté se dostávají do tlaku a z levého kruhu nepříjemně pálil Adam Pettersson Bohužel pro hosty našel opět jen Högberga.

34:20
    Velké zmatky v domácí obraně se snažil využít Tim Heed, ale Högberg měl u tyčky pevně přikovaný svůj beton a nenechal si projít puk za záda.

33:51
    Teď si však z boku nabruslil před Högberga Calof a prověřil pevnost jeho výstroje.

33:38
    Oba týmy se nyní nedokázaly dostat přes dobrou obranu soupeře a hraje se ve středním pásmu.

33:18
    Sražená přihrávka končí na střídačce Linköpingu a následuje další krátká komerční přestávka.

32:31
    Dlouhou přihrávku až z vlastního pásma nezpracoval na útočné modré Junland a o kotouč ho obral hostující obránce.

31:56
    Patrik Zackrisson se dostal do dvou dobrých šancí, když využil špatné domluvy domácí obrany, ale Högberg podržel svůj tým a nepustil Skelleftea do vedení.

31:25
    Teď asi nikdo nepochopil, co zamýšlel jeden z domácích obránců, nicméně je z toho jasné zakázané uvolnění.

30:39
    Forslingovu dělovku od modré vyráží pravým betonem Hanses.

29:55
    Almtorp nyní byl chvíli sám před Hansesem, jenže přihrávka od mantinelu k němu nedoputovala a hosté dostávají puk aspoň do středního pásma.

29:30
    Na druhé straně postupoval na Högberga z boku Lehtonen, ale domácí brankář zasáhl vyrážečkou a vytěsnil puk do ochranné sítě.

28:48
    Dlouho se domácím nedařilo dostat ke střele, ale nyní zvoní za Hansesovými zády tyčka!

27:58
    Po dlouhé době se přerušuje a je tady první komerční přestávka druhé třetiny.

27:01
    Ševc se vydal podpořit útok, ale ten byl nakonec hodně pomalý a kontrolu nad kotouč přebírají domácí.

26:42

26:21
    Teď navíc letí puk až k Högbergovi, vypadá to, že se i hosté ubrání.

25:54
    Linköping dobře kombinuje v útočném pásmu, ale bez střel to určitě nepůjde.

25:27
    Teď už se však hostům podařilo vyhodit a Forsling začíná od vlastní brány.

24:55
    Z dobré pozice pálil Jakub Vrána, ale netrefil bránu. Nicméně domácí zůstávají u kotouče.

24:42
    Na trestnou lavici už putuje Oskar Sundqvist (SKE) a je tady první přesilovká pro domácí.

24:42
    V ponechané výhodě se Linköping dostal do útočného pásma, ale teď už mají puk hosté a bude se vylučovat.

24:00
    Domácí se vůbec nemohou dostat k puku, natož do útočného pásma. Za chvíli si však zahrají přesilovku.

23:19
    Linköping se dostal pod menší tlak a Almtorp posouvá puk jen do středního pásma.

22:52
    Salmonsson nabíjel svému obránci na modrou, ale ten zlomil hůl a rychle spěchá na střídačku.

22:18

22:10
    Až nyní se Skelleftea dostala k další přesilovkové střele, ale Ahova rána od modré trefila jen boční síť. Domácí budou brzy v plném počtu.

21:16
    Heed měl nyní velké potíže na modré čáře, kde ho otravovali hned dva domácí hráči. Hostující obránce však ustál situaci a drží útočné pásmo.

20:34
    Tvrdou střelu od modré čáry vyslal Tim Heed, ale Högberg dobře viděl a kotouč lapil.

20:18
    Jonas Junland (LIN) přesekl hokejku Lehtonenovi a putuje na trestnou lavici.

20:10
    Hosté rozehráli druhou třetinu velmi solidně a vykoledovali si faul.

20:01

Další třetina začne přibližně v 20:58.

Víc už jsme v první třetině neviděli a týmy tak jdou do kabin za stavu 1:1. Jako první se po krásném bekhendovém blafáku prosadil domácí Little, jenže minutu a 21 vteřin před koncem vyrovnal Aho, kterého domácího obrana nechala samotného před svým brankářem. Takovouto nabídku nemohl Aho odmítnout.

20:00

19:33
    Hostům se nepovedla rozehrávka jednoho z posledních útoků a je z toho icing.
    Sebastian AHO - 1:1

18:39
    A je vyrovnáno! Lindholm našel od mantinelu poslal před Högberga parádní přihrávku a SEBASTIANA AHO se zcela osamocen trefil přesně nad vyrážečku domácího gólmana. Asistence: Anton Lindholm, Oskar Sundqvist

18:26
    Dobrou práci na brankovišti předvedl Little, ale Hanses se překonat nenechal.

17:20
    Málem se do úniku dostal Almtorp, ale k puku mu chybělo pár centimetrů a Hanses jej rozehrává na své spoluhráče.

16:43
    Jednoduchý zákrok si po Junlandově střele připisuje Hanses.

16:28
    Dva obránci Skellefetea se srazili, ale Andersson toho nedokázal využít. Nutno říci, že ho nikdo ze spoluhráčů nedoplnila v útočném pásmu byl úplně sám.

15:47
    Po krátké úpravě plexiskla se pokračuje vhazováním ve středním pásmu.

15:47
    Další nepovedený útok Linköpingu a ofsajd Törnqvista.

15:12
    Domácím se nepovedlo založení útoku a hra se v posledních chvílích odvíjí především ve středním pásmu.

14:12
    Rahimiho nahození ze středního pásma radši přikryl Hanses před dojíždějícím Taffem.

13:34
    Hosté trochu přitvrdili a začíná se hrát hodně do těla.

12:48
    Mathias Karlsson tečoval zblízka Johanssonovu střelu, ale Hansese nedokázal překonat.

12:15
    Mezi kruhy se dostal k puku Little, ale zády k brance to měl hodně těžké a neohrozil Hansesovu bránu.

11:59
    Rozehrávka Linköpingu byla příliš dlouhá a píská se icing. Hra se stěhuje před Högberga.

11:50
    A snahu Skelleftea zastavuje ofsajd.

11:20
    Dahlström sice jen nahodil puk za bránu, ale domácí skvěle napadají a dělají obrovské problémy hostující obraně.

10:46

10:28
    Nyní se vhazuje znovu u Hansese a přesilovka hostů se blíží ke konci.

10:02
    Ve vlastním oslabení se do úniku dostal Salmonsson, ale Hanses parádně vychytal bekhendový blafák domácího hráče a drží tak jednobrankový rozdíl.

09:38
    Přesilovka se hostům moc nedaří a nyní se puk dotknul ochranné sítě. Vhazovat se bude v útočném pásmu Skkeleftea.

08:46
    Ken McDonell (LIN) nyní sroloval nic netušícího Kabanova a půjde na trestnou lavici. Tohle byl hodně tvrdý hit, nicméně to vypadalo, že domácí hráč nezvedl ruce. Hráči Linköpingu se hodně zlobí, ale to jim nepomůže. Přesilovka pro Skelleftea.

08:12
    Lindholm vymýšlel pěknou přihrávku, ale ta svého adresáta nenašla.

07:49
    Skelleftea nyní měla velké problémy s přechodem středního pásma a nakonec ztrácí puk.

07:12
    Po dobré práci Anderssona, který si poradil s Littlem pálil Lundberg, ale bránu Högberga od modré čáry netrefil.

06:55
    Po ofsajdu domácích je hra pochopitelně přerušena a následuje komerční přestávka.

06:36
    Adam Pettersson nahazoval puk před bránu Högberga, ale kotouč jen prosvištěl brankovištěm a končí u mantinelu.

05:48
    Dahlströmovu střelu od modré v pohodě vyráží Hanses.

05:29
    Hosté se samozřejmě snaží přebrat iniciativu, ale zatím naráží na dobrou obranu domácího celku.
    Broc LITTLE - 1:0

04:51
    Linköping právě vstřelil branku!
    Lundberg byl v dobré šanci, ale před Högbergem neuspěl a tak udeřili domácí. Krásnou dlouhou přihrávku obdržel BROC LITTLE který tváří v tvář Hansesovi nezaváhal a poslal mu kotouč bekhendem mezi nohy. Asistence: Nichlas Hardt, Mattias Sjögren

04:22
    A na druhé straně si připisuje druhý zákrok Marcus Högberg. tato střela ho však nijak vážně neohrozila.

03:59
    Rychlý protiútok Linköpingu zakončoval Micflikier, ale hosté se ubránili a otáčí hru.

02:56
    Tentokrát byl v akci domácí hráč příjmení Andersson a Hanses musel hodně rychle reagovat.

02:43
    Hostující Andersson poslal puk jen na modrou čáru a Rahimi po přiťuknutí pálil jen do připraveného Hansese.

01:34
    Linköpingu se zatím vůbec nedaří projít přes zhuštěné střední pásmo. Hosté snadno posílají puk za bránu Högberga.

00:56
    Skelleftea ještě chvíli pokračovala v tlaku, ale nyní už mají puk domácí a vyváží ho pryč z vlastního pásma.

00:34
    Hosté se nahrnuli jako první do útočného pásma a Högberg poprvé zasahuje.

00:01

Domácí dnes nastoupí v tmavě modrých dresech, hosté budou v bílé.

Týmy jsou seřazeny na modrých čarách, začátek utkání se blíží.

Linköpings HC: Högberg (Rautio) – Rahimi, Junland, Forsling, Johansson, Dahlström, A.Karlsson, Hansson – Taffe, Vrána, Micflikier – Hardt, Little, Sjögren – Andersson, S.Karlsson, McDonell – Salmonsson, M.Karlsson, Almtorp – Törnqvist

Skellefteå AIK: Hanses (Eriksson) – Ševc, Heed, Aho, Lindgren, M.Pettersson, Burström, Lundberg, Andersson – Schremp, Calof, Lehtonen – A.Pettersson, Zackrisson, Kabanov – Norman, Lundberg, Holmström – Sundqvist, Lindholm, Widing.

4.4.2014 SKE-LIN 4:1

Dnes hostující Skellefteå má letos výbornou formu a ve švédské nejvyšší lize se drží na prvním místě. Svou skupinu J v Lize mistrů vyhráli se ziskem 15 bodů, což znamená jen jednu porážku.
    V rámci osmifinále Ligy mistrů se Skellefteå dvakrát utkala finským Jyväskylä, které vyřadil až po samostatných nájezdech druhého zápasu. Na finském ledě Skellefteå prohrála 5:4, přestože prohrávala již 5:1 a v odvetě švédský celek dokázal poslat zápas do prodloužení a následných nájezdů díky brance 18 vteřin před koncem utkání.
    Stejně jako Linköpings, i Skellefteå již čtyři zápasy neprohrála a v součtu těchto zápasů inkasovala pouhé 4 branky.
    Hostující celek střelecky táhne především dvojice Calof-Forssell, přičemž oba nastříleli již 14 branek.

Linköping patří tradičně k předním švédským týmům a to potvrzuje i v letošní sezóně. Ve švédské lize se po 26 kolech nachází na čtvrté příčce a svou skupinu Ligy mistrů dokonce vyhráli.
    V osmifinále se Linköpings potkal s pražskou Spartou a po dvou vyrovnaných výsledcích ji dokázal vyřadit. V Praze švédský celek vyhrál 1:2 a na domácí půdě si postup zajistil díky brance vstřelené dvě vteřiny před koncem zápasu, která znamenala vyrovnání na 2:2.
    V poslední kole švédské ligy si domácí celek připsal proti Djurgardens pohodové vítězství 4:0 a již čtyři zápasy v řadě nepoznali hořkost porážky.
    Nejproduktivnějším hráčem čtvrtého celku švédské ligy je Američan Jeff Taffe, který v dosavadním průběhu sezóny nasbíral již 38 bodů za 14 branek a 24 asistencí.

Ještě jednou vás vítám u on-line přenosu ze zápasu hokejové Ligy mistrů, která postoupila až do čtvrtfinálové fáze. Dnes se zaměříme na zápas mezi dvěma švédskými týmy a to na utkání mezi Linköpings HC a Skellefteå AIK

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:05.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 5. Little (Hardt, Sjögren) – 19. Aho (Lindholm, Sundqvist), 40. Sundqvist (Widing, Ševc)

Úterý 09.12.2014
    Skellefteå - Linköping 4:4

Branky a nahrávky: 14. Widing (Sundqvist), 39. Sundqvist (Lindholm, Lindgren), 51. Lundberg, rozh. náj. Schremp – 10. Almtrop (Sundth, Forsling), 34. Andersson (Forsling, McDonell), 55. Micflikier, 59. Little (Forsling, Johansson)