Rauma – Luleå 2:5 (kon.) | SaiPa – Kärpät 0:2 (kon.) | IFK Helsinky – Frölunda 2:1 (kon.)
Linköping – Skellefteå 1:2 (kon.)
Lukko Rauma
2:5 (1:3, 1:1, 0:1)
Luleå Hockey
Úterý 02.12.2014, 17:30 • Kivikylän Areena, Rauma (kapacita 5400 míst) • Hokejová Liga mistrů

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dnešního večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (19:47:59)

Dnešní úvodní čtvrtfinále mezi Lukko Rauma a Luleå Hockey skončilo až překvapivě jednoznačně ve prospěch švédského celku, kterému se na rozdíl od dnešního finského soupeře v esvé lize vůbec nedaří.

Do vedení se sice v 9. minutě dostali domácí, když se prosadil obránce Janne Niskala. Chvíli na to se ale o vyrovnání postaral Kristian Näkyvä. Rozhodující chvíle dnešního zápasu pak přišla v závěru první třetiny, když se během 17 vteřin prosadili Niklas Fogström a Karl Fabricius.

Ve 35. minutě navíc snadno pronikl do útočného pásma a svou individuální akci v branku proměnil Emil Sylvegard. Do konce druhé třetiny se ale domácím ještě podařilo snížit na rozdíl dvou branek, když se prosadil Filip Riska.

Na začátku třetí části hry ale využil přesilovou hru Chris Abbott, který tak stanovil konečné skóre na 5:2 pro Luleå. Švédský tým si tak vytvořil velmi dobrý náskok pro odvetu, která se odehraje příští úterý na ledě Luleå.

60:00

59:50
    Hosté už si svůj tříbrankový náskok uhlídají!

59:22
    Domácí se při dalším přechodu do útočného pásma ocitli v postavení mimo hru.

59:01
    Už probíhá poslední minuta dnešního zápasu, puk se momentálně nachází na hokejkách hostujících hráčů.

58:20
    Hráči Luleå opět dostali kotouč do středního pásma a zkonsolidovali svůj obranný blok.

57:57
    Hosté už jenom brání, nikam se neženou, nemají ani důvod.

57:22
    Po zakázaném uvolnění hostů se bude vhazovat před Larssonovou brankou.

56:54
    Ne! Domácí hráči se prostě nedokáží dostat do nějakého slibného zakončení.

56:09
    Bratři Abbottově opět ušetřili několik cenných vteřin s pukem v útočném pásmu.

55:18
    Pokračuje se ve velmi plynulé hře, domácí se snaží ještě něco s výsledkem udělat, aby neměli v odvetě tolik práce.

54:41
    Ilkka Mikkola nyní dával za vyučenou Peteru Cehlárikovi, který ho chvíli předtím atakoval tvrdým hitem. Rozhodčí Šindler, který celou situaci pozorně sledoval, ale nechává situaci bez trestu.

53:55
    Hráči Luleå se ale snaží také hru kontrolovat, jako tomu je i nyní, když se s pukem drží v útočném pásmu.

53:06
    Hosté už pouze vyhazují kotouče z vlastního pásma do bezpečí. Jejich hlavním úkolem už bude neinkasovat.

52:17
    Puk se ocitl v ochranné síti, vhazovat se bude před Larssonovou brankou.

51:29
    Dlouhou pasáž hry bez přerušení ukončuje až nyní postavení mimo hru hostů.

50:46
    Lukko se opět v útočném pásmu neprosadilo a hra se znovu přesouvá na druhou stranu.

50:10
    Třetí třetina se již přehoupla do své druhé poloviny, hraje se hodně plynule, nicméně šance nejsou vidět.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 9. Niskala (Piitulainen, Jo. Virtanen), 38. Riska (Sipilainen, Mikkola) – 10. Näkyvä (Petrell, Savilahti-Nagander), 17. Fogström (Näkyvä, Petrell), 17. Fabricius (Fogström, Näkyvä), 35. Sylvegard, 42. Ch. Abbott (Fagerudd, Fogström)

Lukko Rauma: Setanen (Zapolski) – Tommila, Mikkola, Tikkanen, Niskala, Je. Virtanen, Forsberg – Vahalahti, Ahtola, Gagnon – H. Koivisto, Vauhkonen, T. Koivisto – Piitulainen, Nurmi, Jo. Virtanen – Koski, Sipilainen, Riska – Nieminen, Suuronen. Trenér: Risto Dufva.
    Luleå Hockey: Larsson (Rifalk) – Näkyvä, Savilahti-Nagander, Jaroš, Sandstrom, Fagerudd, Kukan, Hogbom – Ch. Abbott, Ca. Abbott, Sylvegard – Zaar, Cehlárik, Wallmark – Ledin, Petrell, Granstrom – Fabricius, Fogström, Nord – Forsberg. Trenér: Joakim Fagervall.

Rozhodčí: Hradil, Šindler (oba ČR) – Hägerström, Kiilunen (oba Finsko)
    Úterý 09.12.2014
    Luleå - Rauma 2:1

Branky a nahrávky: 35. Fagerudd (Fogstrom, C.Abbott), 35. Ch.Abbott (C.Abbott, Sylvegard) – 60. Jo.Virtanen (Kousa)