Naděžda Orenburg – BK IMOS Brno 88:55 (kon.) | ZVVZ USK Praha – Košice 76:57 (kon.)
Naděžda Orenburg
88:55 (20:21, 42:35, 67:50)
BK IMOS Brno
Středa 03.12.2014, 15:00 • Sportovní a kulturní komplex Orenburg • Euroliga - ženy

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy nashledanou. (16:48:58)

Brno nepředvedlo v prvním poločase vyloženě špatně výkon, jenže jak to tak v basketbale bývá, Naděžda s tak kvalitním kádrem nakonec po přestávce zabrala a svého soupeře smetla z povrchu zemského. Především Bonnerová s Johnsonovou byli téměř k nezastavení, zaznamenali dohromady 37 bodů. Nejúspěšnější střelkyní v BK IMOS byla Hindráková se 14 body.

40:00
    Konec zápasu. (88:55)

39:50
    Stejskalová zkusila ještě skórovat za tři body, ale bezvýsledně. Brno prohraje v Rusku o 33 bodů. (88:55)

39:27
    Vieruová ještě proměnila jeden trestný hod. (88:55)

39:23
    Vieruová si ještě na závěr připisuje úspěšnou střelu za dva body. (87:55)

39:05
    Také domácí Maigová se poprvé objevuje na palubovce. A i ona dokázala bodovat. Bude ona tou poslední střelkyní tohoto zápasu? (85:55)

37:56
    Křivánková se pokusila zakončit, jenže její pokus byl zablokovaný. (83:55)

37:48
    Buriková hodila za tři body a úspěšně. Pro tuhle ruskou hráčku jsou to vůbec první body v zápase. (83:55)

36:56
    Šoukalová jde ze hry, místo ní nastupuje Vojtíková, která si ještě v tomhle utkání nezahrála. (80:55)

36:56
    Dimitrakouová ještě přidala jeden zásah z trestného hodu. (80:55)

36:49
    Na druhé straně za dva body skórovala Dimitrakouová. Do konce utkání nám zbývají nějaké tři minuty. (79:55)

36:26
    Smithová zkusila bodovat z tříbodové hranice a podařilo se jí. Teprve druhý koš BK IMOS v této čtvrtině. (77:55)

36:17
    Brno v závěru utkání ještě vystřídalo. Ze hry byla stažená Fontenetteová s Mainclovou, místo nich přišli na palubovku Hindráková s Křivánkovou. (77:52)

36:17
    Oddechový čas pro hosty. (77:52)

35:38
    Cruzová se prosadila. Brno zatím do té doby skórovalo v této čtvrtině pouze jednou jedinkrát. (77:52)

34:40
    Utkání se dohrává už jen z povinnosti. Vieruová navyšuje náskok Naděždy nad BK IMOS na 23 bodů! (75:52)

33:45
    Vieruová zaznamenala koš za dva body, celkově má na kontě už bodů sedm. (73:52)

33:04
    Hindráková se střelecky prosadit nedokázala. Ani Volkovová na druhé straně uspět nedokázala. (71:52)

32:45
    Zahraje si také Šoukalová, která nahradila Kašpárkovou. (71:52)

31:40
    Jenže i soupeřky na druhé straně skórovaly, a to zásluhou Cruzové. (71:52)

31:19
    Smithová na druhé straně odpověděla bleskovou dvojkou. (69:52)

31:03
    Uběhla minuta této čtvrtiny, než jsme viděli první koš, o který se postarala Vieruová. (69:50)

Začala čtvrtá čtvrtina. (67:50)

Brnu se bohužel tahle čtvrtina vůbec nevydařila, a to především její začátek, kdy Naděžda velmi rychle získala pohodlný náskok. Vede o sedmnáct bodů, a pokud nevběhne na palubovku jiný soupeř, měli by domácí vedení bez problémů udržet.

Třetí čtvrtina skončila. (67:50)

29:46
    V závěru této čtvrtiny ještě dokázala skórovat hostující Hindráková, a to střelou za dva body. (67:50)

29:19
    Náhradnice Vieruová navyšuje náskok na devatenáct bodů. (67:48)

28:02
    Čtrnáctý bod v utkání pro Fontenetteovou padl z druhého trestného hodu. (65:48)

28:02
    Fontenetteová byla faulována a také zahrávala trestný hod. Úspěšně. (65:47)

27:39
    I druhý trestný hod Johnsonové propadl obroučkou. (65:46)

27:39
    Johnsonová z trestného hodu nezaváhala. (64:46)

27:30
    Hindráková, jedna z nejlepších hráček Brna v tomto střetnutí, se po delší odmlce prosadila střelou za dva body. (63:46)

27:28
    A i druhá šestka od Volkovové byla úspěšná. (63:44)

27:28
    Volkovová se na první pokus ze šestky nemýlila. (62:44)

27:06
    Brno znovu vystřídalo. Mainclová se vrací na palubovku, naopak ze hry odstupuje Křivánková. (61:44)

27:06
    A ještě Johnsonová zaznamenala úspěšný trestný hod. (61:44)

27:01
    Johnsonová je také na koni. Už poněkolikáté dokázal po její střele propadnout balón obroučkou. (60:44)

26:41
    Bonnerová si na své konto připsala dvacátý bod v tomto utkání! Zaznamenala více jak třetinu bodů celého týmu. A Brno především díky výkonu této hráčky prohrává aktuálně o 14 bodů. (58:44)

26:13
    Fontenetteová zmírňuje úspěšnou trojkou náskok soupeřek. (56:44)

26:09
    Oddechový čas pro hosty. (56:41)

25:49
    Hosté se úplně sesypali. A naopak Johnsonová se pořádně rozstřílela. Další koš na její konto. (56:41)

25:02
    Johnsonová zaznamenává z brejku svůj desátý bod a navyšuje náskok Naděždy na 13 bodů. (54:41)

24:40
    Brno vystřídalo hned dvě hráčky. Z palubovky odstoupila Mainclová a Hindráková, do hry naskočili Křivánková s Kašpárkovou. Brno tedy hraje nyní v tomto složení: Stejskalová, Kašpárková, Křivánková, Smithová, Fontenetteová. (52:41)

24:31
    Už skoro minutu a půl jsme neviděli koš. Teď měla k dispozici dva trestné hody Johnsonová, ale neuspěla. (52:41)

22:50
    Češky se chtějí soupeře držet statečně. Teď dokázala skórovat Fontenetteová, byl to její devátý bod v zápase. (52:41)

22:30
    A válec jménem Naděžda je rozjetý i nadále. Johnsonová se prosadila střelou za dva body. (52:39)

22:24
    Naděžda je nyní v útoku skvělá. Trefila se i Beglovová. (50:39)

21:59
    Hindráková na druhé straně aspoň trošku zkorigovala stav. (48:39)

21:41
    Tohle nevypadá pro BK IMOS moc dobře. Naděžda nastoupila do třetí čtvrtiny dost zostra. Teď se trefila za dva body zase Bonnerová, která zaznamenala už 18. bod v tomhle střetnutí! Domácí vedou o jedenáct bodů. (48:37)

20:57
    Zase je to o devět bodů ve prospěch Naděždy. A opět se dokázala prosadit Bonnerová. (46:37)

20:40
    Na druhé straně bleskové odpověděla Stejskalová. (44:37)

20:26
    Jako první skórovala Naděžda, a to díky Bonnerové. Ruský celek se ujal vedení o devět bodů! (44:35)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (42:35)

Brno předvádí asi nejlepší výkon v dosavadním průběhu Euroligy. Ačkoli Rusky vedou o sedm bodů, na tenhle náskok se celkově dost natrápily. A budou mít ještě co dělat, aby úlohu favorita splnily.

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (42:35)

19:55
    Vieruová rovněž ze šestky skórovala pouze jednou. (42:35)

19:52
    Oddechový čas pro domácí. (41:35)

19:44
    Stejskalová ze dvou trestných hodů proměnila nakonec jen jeden. (41:35)

19:34
    Škoda, že Brno tenhle útok neubránilo. Johnsonová zaznamenala svůj šestý bod v utkání. (41:34)

19:14
    Ano! Tak se nám to zde v Česku a hlavně v Brně líbí. Fontenetteová skóruje za tři body. (39:34)

18:49
    Johnsonová navrací vedení o osm bodů na stranu Naděždy. (39:31)

18:39
    Šestky zatím Brno hází dobře. Stejskalová se prosadila i podruhé. (37:31)

18:39
    Tohle snad hostům pomůže. Stejskalová zaznamenala první úspěšný trestný hod. (37:30)

18:12
    A bohužel ani Fontenetteová nezaznamenala úspěšný hod. Teď se Brno v útoku trápí. (37:29)

17:38
    Hindráková svou střelu do koše neusměrnila. (37:29)

17:25
    Kašpárková jde do hry, nahradila Stejskalovou. (37:29)

17:25
    Oddechový čas pro hosty. (37:29)

17:12
    Rusky se ujaly vedení o osm bodů, vůbec nejvíce v celém dosavadním průběhu. To je velká škoda pro Brno. Dodejme, že se podruhé v utkání prosadila Kuzinová. (37:29)

16:42
    Zase Naděžda odskočila o šest bodů. Tentokráte vše zařídila svou první trefou v utkání Cruzová. (35:29)

16:08
    Kuzinová zaznamenává vůbec své první dva body v zápase. (33:29)

15:47
    Ale, ale... Naděžda chybovala, takže se do brejku dostala Fontenetteová a snižuje na rozdíl dvou bodů! (31:29)

15:32
    A další šestku Smithová také proměnila. (31:27)

15:32
    Smithová se prosazuje ze šestky a snižuje. (31:26)

15:11
    Oddechový čas pro hosty. (31:25)

15:01
    Beglovová je nyní nezastavitelná. A navýšila stav na rozdíl šesti bodů. Byl to pro ní sedmý bod v zápase. (31:25)

14:34
    Jenže díky Beglovové se Rusky zase ujaly vedení o čtyři body. (29:25)

13:49
    Brňankám se podařilo srovnat stav. Hindráková už zase řádí, zaznamenala už osm bodů v tomto utkání. (27:25)

13:33
    Stejskalová odchází z placu, do hry se vrací Fontenetteová. (27:23)

13:24
    Zase Stejskalová nenašla tu správnou mušku. (27:23)

12:49
    Stejskalová se svou střelou neuspěla, to ale ani Beglovová na druhé straně z tříbodové hranice. (27:23)

12:44
    Český celek vystřídal. Fontenetteová toho má opravdu dost, nahradila jí Hindráková. (27:23)

12:35
    Hosté prohrávají o čtyři body. Nedaří se jim zaznamenat koš, zatímco soupeř se na druhé straně rozstřílel. Tentokráte se trefila Bonnerová. (27:23)

11:47
    Jenže i Rusky jsou z dalšího útoku úspěšné. Dva body zaznamenala Dimitrakouová. (25:23)

11:25
    Brňanky po půlminutě zase srovnaly stav, a to díky Kašpárkové. (23:23)

10:57
    Na druhé straně naopak z tříbodové hranice dokázala skórovat Beglovová. (23:21)

10:49
    Brňanky i nadále bojují jako lvice. Škoda, že se nyní nepodařilo skórovat Fontenetteové. (20:21)

10:21
    Stejskalová se pokusila zakončit, ale neúspěšně. (20:21)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (20:21)

Brno nehraje v Orenburgu vůbec špatný basketbal. Nemá v Rusku vůbec co ztratit. Domácí často střídají, jako by nemohli najít optimální složení. Uvidíme, jak dlouho se Brňanky udrží. Když budou bojovat jako dosud, tak proč by ne až do konce?

10:00
    První čtvrtina skončila. (20:21)

09:47
    Český celek strhává vítězství v této čtvrtině na svou stranu 13 vteřin před koncem! Neskutečnou střelou se dokázala prosadit Stejskalová. (20:21)

09:19
    Z následného útoku však Rusky zase skórují. Podařilo se to Bonnerové. (20:18)

09:05
    A i druhý trestný hod jí vyšel. (18:18)

09:05
    Smithová je ze šestky na první pokus úspěšná. (18:17)

07:42
    Brno bleskurychle odpovědělo, a to zásluhou Smithové. (18:16)

07:24
    Kirillovová je nabuzená, připsala si na své konto další dvojku. (18:14)

07:21
    První střídání také na straně hostujícího celku. Hindrákovou nahrazuje Kašpárková. (16:14)

07:00
    To je velká škoda pro BK IMOS. Kirillovová byla nedůrazně bráněná a zaznamenává trojku. (16:14)

06:20
    A i druhý se Fontenetteové podařil. (13:14)

06:20
    Fontenetteová měla k dispozici první trestný hod a proměnila. (13:13)

06:04
    A ještě navíc Bonnerová proměnila jeden trestný hod. Rusky jsou znovu ve vedení. (13:12)

06:04
    Rusky hrají v novém složení a hned jim prospělo. Bonnerová skóruje za dva body. (12:12)

06:04
    Oddechový čas pro domácí. (10:12)

06:00
    Jenže Rusky z následného protiútoku udeřily. Bonnerová se lehce prosadila pod košem. (10:12)

05:54
    Cruzová faulovala Stejskalovou a ta první trestný hod proměnila. (8:12)

05:41
    Po několika neúspěšných útocích na obou stranách se dokázala prosadit dvoubodovým hodem opět Hindráková! (8:11)

05:01
    Rusky poprvé střídají základní pětku. Ze hry odešla nepříliš výrazná Dimitrakouová a nahradila jí Kirillovovová. Brňanky zatím na palubovce zůstávají v základním složení – tedy Stejskalová, Mainclová, Hindráková, Smithová a Fontenetteová. (8:9)

04:51
    Jenže Rusky z následného útoku okamžitě odpovídají. Cruzová nahrála Bonnerové a ta trojkou skórovala. (8:9)

04:26
    Brno se ujalo vedení o čtyři body. Prosadit se dokázala poprvé v utkání Mainclová. (5:9)

03:23
    Hindráková se pokusila potřetí v řadě skórovat! Tentokráte ale míč do obroučky nezapadl. (5:7)

02:50
    Ruskám se zatím směrem dopředu moc nedaří, zaznamenali všudy všeho jen dva koše. Teď se nepodařilo dobře zaútočit Cruzové. (5:7)

02:32
    Hosté se dokázali ubránit ataku ruského celku a naopak oni přidávají na druhé straně zásah. Postarala se o něj zase Hindráková. (5:7)

01:58
    Brno srovnává stav. Její útok zakončila přesně Hindráková. (5:5)

01:31
    Na druhé straně jsme ale měli možnost rovněž vidět první trojku. Postarala se o ní Volkovová. (5:3)

00:47
    Ale Stejskalová se uvedla trojkou! Brno se dostává do vedení. (2:3)

00:26
    Domácí se ujali vedení. Úspěšnou dvojku si na své konto připsala Johnsonová. (2:0)

00:04
    Dimitrakouová se na úvod pokusila o změnu stavu, ale neúspěšně. (0:0)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

Utkání je malinko pozdrženo, ale co nevidět by se mělo začít hrát.

Naděžda Orenburg: Buriková, Volkovová, Kirillovová, Vieruová, Kuzinová, Beglovová, Vodopjanovová, Cruzová, Dimitrakouová, Bonnerová, Johnsonová, Maigová

BK IMOS Brno: Stejskalová, Mainclová, Hindráková, Kašpárková, Ailiová, Křivánková, Smithová, Vojtíková, Šoukalová, Fontenetteová.

Utkání se odehraje ve Sportovním a kulturním komplexu Orenburg, tedy ve městě, které se nachází na jihu Ruska a je blízko hranic s Kazachstánem.

Naděžda bude v tomhle klání velkým favoritem. Neměla by v tomhle duelu zaváhat, jestli si nechce zkomplikovat postup dál. Co se její bilance týče, od začátku sezóny podlehla jen jednou, a to v rámci Euroligy na palubovce Halconu. Jinak má na svém kontě dvanáct vítězství.

BK IMOS o víkendu sehrál ligové utkání proti Ostravě a zvládl ho, vyhrál 68:54. Na domácí soutěži působí celkem jistě, jenže na evropské scéně je to zatím velká bída. Zatím nejmenší porážku brněnský klub zaznamenal během posledního domácího klání s Torunem, který prohrál "jen" o dvacet bodů.

Brněnské basketbalistky budou v Rusku bojovat o velmi malou naději na postup do play-off ženské Euroligy, s nímž se vlastně vůbec nepočítá. Hostující celek v této soutěži ze čtyř utkání čtyřikrát jednoznačně prohrál a nachází se na dně tabulky. Jeho dnešní soupeř Naděžda Orenburg vyhrál třikrát, pouze jednou padl, a je v osmičlenné tabulce zatím čtvrtý.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.