Korea – USA 2:12 (kon.) | Finsko – Lotyšsko 7:1 (kon.) | Dánsko – Rusko 5:1 (kon.)
Německo – Švédsko 3:13 (kon.) | Kanada – Austrálie 7:1 (kon.) | Švýcarsko – Estonsko 7:3 (kon.)
Kanada
7:1 (2:1, 1:0, 4:0)
Austrálie
Neděle 07.12.2014, 18:00 • Lisebergshallen • Mistrovství světa

Od onlajnu se s Vámi loučí a pěkný večer Vám přeje Dominik Hrubý. (20:07:09)

Večerní zápas tedy přinesl mírné překvapení, Austrálie nenavázala na svůj výkon proti Rusku a s Kanadou prohrála 1:7. Severoameričané tak mají nakročeno do osmifinále, stačí jim v posledním utkání porazit Rusko.

Nejlepšími hráči zápasu jsou za Austrálii Jonathan Veron a za Kanadu Joel Inouye.

60:00

59:58
    Retta-Shipp chytá poslední střeli zápasu.
    Lauri HANNELIUS - 7:1

59:48
    Kanada právě vstřelila branku!
    Třešničku na kanadský dort přidává LAURI HANNELIUS.
    Asistence: Spencer Ridgewell.

59:35
    Veron se dopředu neprobil, Kanaďané dohrávají vítězné utkání v přesilovce.

59:05
    Pěkný zákrok George proti střele od levého mantinelu.

58:45
    Za hrubost je vyloučen Shaun Frazer, který povalil Matta Smithe.

58:27
    Cal Smith branku netrefil.
    Joel INOUYE - 6:1

58:00
    Je rozhodnuto! Australská obrana byla velmi laxní, do odkryté části branky zakončuje JOEL INOUYE.

57:27
    Veron se po fatálním zaváhání Connora Smithe dostal k míčku u branky soupeře, trefil ale pouze její kontrukci a Kanada míří za vítězstvím.

55:26
    Opět skvělý Retta-Shipp, tentokrát na něm ztroskotal Diffen.

54:58
    Frazera složil Ridgewell zápasnickým způsobem, zajímavá standartka pro Austrálii.

53:38
    Kanji si nepočínal čistě, hrát bude Austrálie.

52:32
    Inouye zabojoval příliš důrazně, rozhodčí mu pískají faul.

52:19
    Radjenovič australský blok neprostřelil.

52:07
    Petrie po ataku Raymonda Staindla končí za mantinelem.

51:10
    Haigh se hned po návratu z trestné lavice zapojil do útoku, z jeho přihrávky spoluhráči nedokázali nic vytěžit.

50:39
    Veronův mohutný nápřah Austrálii nepomohl, jeho střela k brance nedoletěla.

50:12
    Australané ve hře 4 na 4 drží míček, opět ale několikrát nezvládli zakončení.

49:05
    Druhým výtržníkem je Chris Haigh.

49:05
    Raymond Staindl se dostal do potyčky s protihráčem, oba si půjdou odpočinout na trestnou.

48:49
    Zelené zastavil faul Matta Smithe.

48:13
    Retta-Shipp opět neuvěřitelně chytá šanci Austrálie, zuby si na něm vylámal Frazer.

48:00
    Boteler se obtočil kolem obránce, ale branku netrefil.

46:56
    Chyba Hanneliuse nebyla potrestána, Australané kombinaci nezvládli.

45:51
    Veron mohl snížit, Retta-Shipp ale předvedl zázračný zákrok.
    Lauri HANNELIUS - 5:1

45:28
    To už je zlé. Kanadský kapitán LAURI HANNELIUS využil zmatků v australské obraně a zakončil přesně.
    Asistence: Matt Smith.
    Andrew RADJENOVIČ - 4:1

44:54
    Schyluje se k překvapení. Krásnou kombinaci Kanaďanů zakončil bekhendem ANDREW RADJENOVIČ.
    Asistence: Spencer Ridgewell,

43:38
    Moran na hřišti, první polovina kanadské přesilovky byla dost nebezpečná, v té druhé už toho hráči v bílých dresech moc nepředvedli.

41:58
    Poslední třetina nezačíná pro Australany dobře, Nicolas Moran jde na trestnou lavici za nedovolené vrážení.

40:01

Ve druhé třetině měli Australané víc ze hry, žádnou ze svých šancí ale nedokázali využít a kanadský náskok zvýšil Joel Inouye.

40:00

39:37
    Přesilovka Austrálie byla velmi nebezpečná, Kanaďané se zuby nehty ubránili.

38:37
    Kanadský brankář byl atakován po zachycení míčku a zbytečně oplácel, rozhodčí byli schovívavý a nevyloučili ho.

38:28
    Retta-Shipp vytahuje ránu Botelera maskou.

37:34
    Matt Smith naremploval Verona na mantinel a odsedí si 2 minuty.

37:02
    Po dlouhé době se osmělili i Kanaďané, Haigh branku minul.

36:38
    Michael Woods ze skvělé pozice pouze do gólmana.

36:15
    Diffena zastavila kanadská obrana.

36:03
    Australanům se v útoku nedaří, nevyužívají ani druhou přesilovku.

35:24
    Moran mohl střílet do prázdné branky, ale míček netrefil podle svých představ.

34:45
    Nebezpečná střela Diffena, kanadský brankář chytá.

34:03
    Andrew Radjenovič vystrčil Hammarlunda ze hřiště a je po zásluze vyloučen.

33:42
    Boteler nastartoval své superrychlé nohy, jeho přihrávku ale Kanaďané odpálili do autu.

33:09
    Skvělou akci Hanneliuse přerušil až Andrew Woods.

32:13
    Hannelius se dostal až před branku George, zakončit ale nedokázal.

31:37
    Veron ve stoprocentní šanci minul!

30:29
    Do australské sestavy se dostal Bradley King a hned byl ve vyložené šanci, míček ale netrefil.

29:55
    Rozhodčí uklidňují kanadského kouče Davida Janssona, který si neodpustil nevhodné komentáře po nedovoleném zákroku svého svěřence.

29:37
    Frazer za brankou fauluje.

29:17
    Obrovskou chybu australského obránce Hammarlunda Kanaďané nevyužili.
    Joel INOUYE - 3:1

28:08
    JOEL INOUYE lehce tečoval střelu Connora Smithe a zvyšuje na 3:1.
    Asistence: Connor Smith.

27:24
    Andrew Woods se dostal k míčku, jeho střela byla zblokována mimo.

26:43
    Australané se hlásí o aut, rozhodčí ale přisoudili míček Kanadě.

26:15
    Přihrávka na Vernona skončila v autu.

25:26
    Michael Woods se chytá za hlavu, ve vyložené šanci kanadskou branku minul.

24:50
    Moncktonova střela v bráně neskončila.

24:32
    Faul Australanů.

23:20
    O ležícího hráče soupeře zakopl Pražan, už se ale zvedl a odešel na střídačku.

22:47
    Australské přečíslení 2 na 1 ubránil Kanji.

21:36
    George na začátku druhé třetiny vychytal Inouyeho, hra je poté přerušena kvůli povalené brance.

20:01

První třetinu navzdory papírovým předpokladům vyhrávají Kanaďané, v úvodu zápasu využil chybu v obraně soupeře Radjenovič a na samém konci třetiny přidal druhý gól javorových listů Petrie. Za Austrálii se trefil pouze Poon a tak musí hráči v zelených dresech dohánět jednogólový náskok.

20:00
    Billy PETRIE - 2:1

19:52
    Nakonec Kanada dává gól do šatny, po krásné kombinaci se trefuje BILLY PETRIE.
    Asistence: Joel Inouye.

19:32
    Kanadský přesilovkový deštník je velmi nebezpečný, zatím ale gólem nekončí.

18:04
    Petr Pražan ztratil hokejku, i tak se ale připletl se do souboje a je vyloučen.

17:03
    Kanaďané byli v posledních minutách lepší, Boteler ale teď trefuje břevno jejich branky.

16:15
    Haigh mohl jít se svým spoluhráčem do situace 2 na 1, míček ale zapomněl za sebou.

15:02
    Až teď se Australané osvobodili a Frazer vyrazil do útoku.

14:29
    Austrálie v plném počtu, Kanada dál útočí.

13:41
    Haigh v zajímavé pozici, netrefil ale branku.

13:08
    George skvěle vyráží střelu Hanneliuse.

12:47
    Moran se rozčiluje, rozhodčí mu pískají faul.

12:15
    Paul Hogg zahrál míček příliš vysoko a je vyloučen za hru vysokou holí.

12:06
    Retta-Shipp chytá.

11:39
    Hraje se nahoru dolů, Brush teď vysekl florbalku Veronovi a míček bude mít Austrálie.

10:36
    Boteler nahazoval míček na Rettu-Shippa, ten byl však pozorný.

9:33
    Kanaďané teď zamkli Australany na jejich půlce.

8:22
    Moran a Veron se nedohodli, z šance Australanů není nic.

7:56
    Poon odkopává míček do autu.

7:29
    Další tvrdý faul Kanaďanů, hráči v bílém opravdu nezapřou hokejové geny.

7:17
    Velká chyba Brushe, Moran jí po přihrávce Verona nedokázal využít.

6:37
    Tentokrát Pražan je faulován, provinil se Ridgewell.

6:19
    Pražan fauluje.

5:50
    Haigh se pokusil zpoza branky zasunout za George, moc mu k úspěchu nechybělo.

5:22
    Faul Kanjiho znamená pokračování australského tlaku.

5:05
    Brandstrom se nechal za brankou obrat o míček a poté fauloval.

4:48
    Radjenovič skvěle zapracoval v obraně a vybojoval faul.
    Matthew POON - 1:1

3:51
    Austrálie právě vstřelila branku!
    Austalané nakonec přesilovku využívají. Šťastný gól střílí MATTHEW POON.

1:52
    Matt Smith postrčil Verona a jde na trestnou lavici.

1:49
    Nepěkný faul Petrieho, rozhodčí zatím vylučovat nebudou.
    Andrew RADJENOVIČ - 1:0

1:00
    Překvapivě se vedení ujímá Kanada. ANDREW RADJENOVIČ využil skvělé přihrávky zpoza brány.

0:41
    Situaci 2 na 2 zakončil Veron pouze do zadního mantinelu.

0:13
    Prvního faulu se dopustil Petr Pražan, rozehrávat bude Kanada.

00:01

V brance Austrálie dnes překvapivě nastupuje Mitchell George.

Sestavy obou soupeřů:

Kanada: Retta-Shipp (Peters) – Hannelius, M. Smith, C. Smith, McKeen, Kanji, Brandström, Pedis – Petrie, Haigh, Ulli-Vanasse – Ridgewell, Radjenovic, Inouye – Cal Smith, Brush, Saunders – Cole, Hewko.

Austrálie: George (Plocek) – A. Woods, Pražan, Hammarlund, Diffen, Hogg, R. Staindl, Hardy, Ray-Hills – Frazer, M. Woods, Boteler – Veron, Poon, Moran – Paran, G. Staindl, Monckton – King.

Rozhodčími tohoto utkání jsou pánové Thomas Baumgartner a Thomas Kläsi ze Švýcarska.

Pro tuzemské florbalové příznivce může být utkání zajímavé zejména díky české stopě v týmu Austrálie. Zmiňovaného gólmana Vladimíra Plocka doplňují kapitán týmu, obránce Petr Pražan, šéftrenér Daniel Dorňák a vedoucí družstva Michal Veselý.

Kanadě se senzace nepovedla a podle papírových předpokladů prohrála s Dánskem 2:7. Nejlepším hráčem javorových listů byl vyhlášen brankář Taylor Retta-Shipp.

Právě Austrálie se postarala o jediné mírné překvapení včerejšího dne, když porazila Rusko 11:9. Výborným výkonem v bráně se o to zasloužil gólman českého původu Vladimír Plocek, který zastavil 30 střel Rusů.

Hezké odpoledne, u onlajn přenosu zápasu mezi Kanadou a Austrálií Vás vítá Dominik Hrubý.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dominik Hrubý

Branky a nahrávky: 1. Radjenovič (Inouye), 20. Petrie (Inouye), 29. Inouye (Smith), 45. Radjenovič (Ridgewell), 46. Hannelius (Matt Smith), 58. Inouye (Ridgewell), 60. Hannelius (Ridgewell) – 4. Poon (Giffen) (vla.)

Rozhodčí: Thomas Baumgartner – Thomas Kläsi