USA – Slovensko 2:4 (kon.) | Norsko – Švýcarsko 7:10 (kon.) | Japonsko – Korea 1:3 (kon.)
Estonsko – Česko 2:12 (kon.) | Dánsko – Austrálie 9:5 (kon.) | Finsko – Švédsko 2:5 (kon.)
Dánsko
9:5 (2:0, 2:3, 5:2)
Austrálie
Úterý 09.12.2014, 18:00 • Lisebergshallen • Mistrovství světa

Nejlepšími hráči zápasu byli zvoleni Stefan Hedorf (1+4) za Dánsko a Jeremy Monckton (2+0) za Austrálii. (19:58:02)

60:00

59:43
    Na vlastního brankáře byl teď natlačen Pražan, rozhodčí píská útočný faul Dánska.

59:23
    U míčku jsou však hráči Austrálie, celou uklidňují celou situaci za svou brankou.

58:57
    Dánové pořád dotírají na bránu Pločeka.
    ANDRES GLAD - 9:5

57:49
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    Dánové přidávají další bránu a demolují tak Austrálii. Celou situaci výborně vyřešil Brian Jensen, který oběhl bránu a naservíroval ANDREASOVI GLADOVI míček přímo na florbalku, ten se před odkrytou bránou již nemýlil. Asistence: Brian Jensen.
    NIKLAS JENSEN - 8:5

56:23
    Stefan Hedorf vybojoval míček na své polovině a vydal se do rychlého brejku. Na soupeřově polovině už na něj čekal NIKLAS JENSEN, který po obdržení přihrávky střílí nad nohu gólmana. Nechytatelná rána. Asistence: Stefan Hedorf.

55:19
    Krogsgaard opětovně drží míček na vlastní bránou a vyčkává co se bude dít.

54:27
    Veron středem proběhl kolem dvou obránců, ti ho ale následně doběhli a čistě zastavili.

53:48
    Erichsen drží míček za vlastní bránou, Australané jej opět nenapadají. Dánové teď nikam spěchat nebudou.

53:00
    Nielsenovu nabídku k tečování před bránou vystihl gólman a bere si míček do svých rukou.
    JEREMY MONCKTON - 7:5

52:13
    Austrálie právě vstřelila branku!
    JEREMY MONCKTON se prosazuje kvůli svému dobrému důrazu před bránou. První si tam prorazil cestu zpoza brány a poté míček na dvakrát usměrnil do branky. Asistence: Bradley King.
    CLAUS NISBETH - 7:4

51:02
    Rychlý protiútok Dánska končí rychlou kombinací a následnou střelou CLAUSE NISBETHA pod horní tyčku Pločekovy brány. Asistence: Stefan Hedorf.

50:23
    Nisbeth si nádherně povodil dva napadající hráče Austrálie.
    SHAUN FRAZER - 6:4

49:41
    Rozehrávka Austrálie od mantinelu, přiťuknutí míčku od Woodse a následná střela SHAUNA FRAZERA k vzdálenější tyči, nad nohu, končí gólem. Asistence: Andrew Woods.

48:43
    Veronova dělovka od poloviny byla zablokována prvním bránícím hráčem.

47:22
    Dánsko nepřestává ve svém tlaku a i nadále tlač svého soupeře.
    STEFAN HEDORF - 6:3

46:29
    Další branka do sítě Austrálie v krátkém časovém sledu, Dánové vedou již o tři branky. O tu poslední se postaral STEFAN HEDORF, který z první vystřelil přímo do protipohybu brankáře. Asistence: Martin Erichsen.

46:06
    Střela Jacoba Manniche Andersena byla zastavena obranou Austrálie.
    BRIAN NIELSEN - 5:3

45:33
    Přesilová hra Dánska je nakonec využita. Po krásném krosu Hedorfa se na dvakrát prosadil BRIAN NIELSEN. Asistence: Stefan Hedorf.

44:23
    Dánové pěkně kombinují, ale zakončení nepřichází.

43:51
    Po dlouhé výhodě dochází na trestnou lavici Gavin Staindl (AUS), který si odsedí dvě minuty za hrubost.

42:37
    Pravá ruka rozhodčího je zdvižená, bude se vylučovat. Dánové zatím mají ponechanou výhodu.

42:03
    Hodně tvrdý střet na polovině hřiště, hráči vstávají a pokračuje se ve hře.

41:44
    Kjaer si připisuje hodně kvalitní zákrok ramenem proti střele Morana.

41:11
    Wedeho nebezpečná střela zpoza poloviny končí pouze v boční síťce Počekovy brány.

40:31
    Danové se ujímají míčku a vymýšlejí, jak nejjednodušeji se dostat na polovinu Austrálie.

40:01

Druhá třetina nám přinesla celkem pět gólových momentů. Na rozdíl jednoho gólu dokázal nejprve snížit Jeremy Monckton, v polovině druhé třetině navýšil vítězství Danů Kenneth Danielsen. Poté přišlo opětovné snížení Australanů – tentokráte z florbalky Olivera Diffena a ani né minutu po tom, se dokázal prosadil dánský ostrostřelec Jacob Funch Andersen. O zkorigování výsledku se postaral na konci druhé třetiny Timothy Boteler. Střely ve druhé třetině 2:5.
    TIMOTHY BOTELER - 4:3

40:00

39:38
    Hedorfovu chybu v rozehrávce dokázal proměnit v gól TIMOTHY BOTELER, který si v samostatném úniku na brankáře poradil na dvakrát. Bez asistence.

38:40
    Kristensenova rozehrávka nebyla povedená, hned vzápětí však svou chybu napravil, protože ztracený míček dokázal ještě doběhnout.

38:24
    Dánové neustávají ve aktivitě a nadále presují svého soupeře.
    J. F. Andersen - 4:2

36:10
    Dánové nenechávají nic náhodě a berou si dvoubrankový náskok zpátky. Dalekonosná střela FUNCHA ANDERSENA se těsně před Pločekem stočila k pravé tyči.Asistence: Emil Kristensen.
    OLIVER DIFFEN - 3:2

35:41
    Nastřelený míček Hammarlunda do před brankového prostoru Kjaera byl asi natřikrát doražen OLIVEREM DIFFENEM za jeho záda. Austrálie se tak dotáhla na jednobrankové manko. Asistence: Carl Hammarlund.

35:14
    Frazer byl hodně tvrdě zastaven na půlce hřiště, ani jeden z rozhodčích faul nepíská.

34:24
    Cabe uklidňuje celou situaci a utíká s míčkem za vlastní bránu – oba týmy v poklidu střídají.

33:43
    Špatná rozehrávka Austrálie, konkrétně Woodse. Míčku se hodně jednoduše zmocňují Dánové.

33:02
    Nisbeth tečoval soupeřovu střelu za mantinel, Australané budou mít rozehrávku z rohu hřiště.

32:31
    Nielsenova přízemní střela trefila pouze prvního clonícího hráče, u míčku jsou tak hráči Austrálie.

31:29
    Poonova nahrávka byla zachycena obranou Dánska, ti se tak hodně lehce ujímají míčku.
    KENNETH DANIELSEN - 3:1

30:33
    Reprezentace Dánska si bere svůj dvou gólový náskok zpátky, po nádherné střele k bližší se prosazuje KENNETH DANIELSEN. Asistence: Emil Kristensen.

30:14
    Erichsenova střela byla zablokována obráncem Hoggem.

29:08
    Dánsko v plném počtu.

28:20
    Gavin Staindl se natahoval po míčku v před brankovém prostoru, ale nakonec se mu na balónek dosáhnout nepovedlo.

27:34
    Botelerovu střelu bude vyrazit mimo bránu gólman Kjaer. Míčku v rohu hřiště se ujímají Australané.

27:08
    Brian Nielsen (DEN) je vyloučen na dvě minuty za blokování hole.

25:55
    Dánové se pomalu probouzejí z vlažnějšího začátku druhé třetiny a opětovně si vyvíjejí tlak na Austrálii.

24:41
    Skytte napálil míček pouze od hráče Austrálie, od kterého se poté odrazil za mantinel. Rozehrávat budou hráči Dánska.

24:12
    Urostlý obránce Hogg uplatnil v souboji své centimetry a výborně odstavuje útočícího Dána.
    JEREMY MONCKTON - 2:1

22:17
    JEREMY MONCKTON se dokázal uvolnit od bránícího hráče, jeho následný vyjetý oblouk zakončený střelou končí gólem k vzdálenější tyči. Australané jsou tak zpátky v zápase. Asistence: Bradley King.

22:03
    Krogsgaard držel dobrou půl minutu míček za vlastní bránou, aniž by byl napadán jakýmkoliv hráčem Austrálie.

21:06
    Obrana Dánů je hodně vytažená, Austrálie tak rozehrává pod tlakem napadajících útočníků.

20:34
    Australané vyhrávají úvodní vhazování v druhé třetině a poté kombinují s míčkem na vlastní polovině.

20:01

První třetina probíhala přesně podle očekávání. O první branku se postaral již v sedmé minutě Andreas Glad, poté ve třinácté minutě navýšil vedení gólem v přesilové hře Brian Jensen. Střely po první třetině jsou ve prospěch Dánska 9:2.

20:00

19:19
    Frazer nepředběhl svého soupeře, míčku se tak ujímá obránce Nisbeth.

18:22
    Pražan hledá nějakého volného spoluhráče, ale žádného nenachází, a tak pouze odevzdává míček na polovinu Dánska.

17:16
    Skákavá střela Larsena končí pouze v rukách brankáře Pločeka.

16:29
    Hráči Austrálie se snaží dostat na polovinu Dánska, jejich obránci však brání velice kompaktně.

15:40
    Jannik Wede zavezl míček za soupeřovu bránu a dále se rozhlíží, komu by mohl míček přihrát.

14:55
    Dánové pokračují ve svém tlaku z přesilové hry a nadále způsobují Australanům problémy v obraně.
    BRIAN NIELSEN - 2:0

13:12
    Přesilová hra je nakonec úspěšně využita. Po odskočení si ze středu hřiště, se po krásné přihrávce Stefana Hedorfa, prosazuje BRIAN NIELSEN střelou do pravého horního růžku. Asistence: Stefan Hedorf.

12:59
    Přesilová hra je zatím sehrána na výbornou, Dánům ale schází potřebné zakončení.

12:22
    Po zašlápnutí míčku bude následovat vhazování na útočné polovině Australanů.

12:01
    Hedorf neudržel míček pod kontrolou a balónku se tak zmocňují bránící hráči Austrálie.

11:41
    Andrew Woods (AUS) dostává dvě trestné minuty za sekání.

11:05
    Nielsen uklidňuje celou situaci, běží s míčkem za svou bránu – oba týmy střídají.

10:21
    Funch Andersen vyslal z obrany jedovatou ránu, do ní se obětavě postavil obránce Hardy a blokuje ji.

9:30
    Veron zkusil presovat obránce Nisbetha, ten je ale natolik zkušený, že si míček pokryl tělem a soupeře lehce odstavuje.

9:02
    Dánové zatápí pod obranný kotel svého soupeře, ten se urputně brání a zatím odolává.

8:18
    Boteler se dostal na polovinu soupeře a bez váhání střílí, s jeho propagační střelou si Kjaer lehce poradil.

6:54
    Jacob Andersen měl dobrou příležitost na zvýšení náskoku svého týmu, Ploček ho ale výborně vychytal.
    ANDRES GLAD - 1:0

6:43
    Nádherná kombinace až do prázdné brány. Brian Jensen prokázal svůj přehled na hřišti, když našel úplně osamoceného ANDREASE GLADA, tomu se povedlo míček natřikrát dorazit do brány. Asistence: Brian Jensen.

5:40
    Hedorf se pokoušel o krosovou nahrávku na volného Niklase Jensena, ta byla ale zastavena pozorným Pražem.

4:55
    Nisbeth se dostal pod tlak napadajícího Hogga, a tak radši míček odstřeluje za mantinel.

4:06
    Když už se zmocní Austrálie míčku, ihned je presována hráči Dánské reprezentace.

3:36
    Dánové zatím bez větších problémů kombinují na své polovině a nepouštějí Australany vůbec k žádné šanci.

2:50
    Andersen byl při střele faulován, Austrálie se bude muset bránit standardní situaci na jejich polovině.

2:16
    Reflexivní zákrok Pločeka proti střele Nisbetha, Dánsko bude mít výhodu rozehrávky z rohu.

1:51
    Erichsen podrží míček na svoji brankou – oba týmy střídají.

0:56
    Nielsenova střela byla tečována obranou, Ploček nemusel zasahovat.

0:28
    Dánové ztrácejí míček při rozehrávce a svůj první dnešní zákrok si musí připsat Kjaer.

00:01

Zahajovací sestavy:

Dánsko: Kjaer – Erichsen, Nisbeth – N. Jensen, J. M. Andersen, Hedorf

Austrálie: Ploček – A. Woods, Pražan – Frazer, M. Woods, Boteler

Rozhodčí: Dennis Lim, Ismail Sharil.

Dánsko

Dánové svou roli favorita zatím naplňují bez zaváhání. Skupiny vedou se čtyřmi body a se skóre 12:3. Kanadské bodování v týmu ovládá Stefan Hedorf, který ze dvou zápasů nasbíral celkem sedm bodů – čtyři góly a tři asistence.

Poslední dva zápasy:
    Dánsko – Kanada 7:2
    Dánsko – Rusko 5:1

Austrálie

Výběr se aktuálně nachází na třetím místě tabulky s dvěma body za jednu výhru. Austrálie porazila hned v prvním utkání na MS tým Ruska 11:9. Nejproduktivnějším hráčem v týmu je Jonathon Veron, který si ze dvou zápasů připsal hned pět bodů, za jeden gól a čtyři asistence.

Austrálie – Rusko 11:9
    Austrálie – Kanada 1:7

Nádherný úterní podvečer, dnes se podrobně podíváme na poslední zápas ze skupiny D. Dánsko se střetne s Austrálií.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Štěpán Hladký

Branky a nahrávky: 7. Glad (B. Jensen), 14. Nielsen (Hedorf), 31. Danielsen (Kristensen), 37. J. F. Andersen (Kristensen), 46. Nielsen (Hedorf), 47. Hedorf (Erichsen), 52. Nisbeth (Hedorf), 57. N. Jensen (Hedorf), 58. Glad (B. Jensen) – 23. Monckton (King), 36. Diffen (Hammarlund), 40. Boteler, 50. Frazer (A. Woods), 53. Monckton (King)

Dánsko: Kjaer (M. T. Wede) – Erichsen, Nisbeth, J. F. Andersen, Krogsgaard, J. T. Wede, Skytte, Cabe – N. Jensen, J. M. Andersen, Hedorf – B. Jensen, Nielsen, S. Jensen – Glad, Kristensen, Danielsen – Larsen
    Austrálie: Plocek (George) – A. Woods, Pražan, Hammarlund, Diffen, Hogg, R. Staindl, Hardy, Ray-Hills – Frazer, M. Woods, Boteler – Veron, Poon, Moran – Paran, G. Staindl, Monckton – King.

Rozhodčí: Dennis Lim, Ismail Sharil