Dánsko – Norsko 2:6 (kon.) | Česko – Finsko 3:6 (kon.) | Estonsko – Lotyšsko 1:6 (kon.)
Švédsko – Švýcarsko 10:1 (kon.)
Švédsko
10:1 (6:0, 3:1, 1:0)
Švýcarsko
Sobota 13.12.2014, 17:15 • Scandinavium, Göteborg • Mistrovství světa

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:15.

Krásné sobotní odpoledne! Florbalová horečka stoupá, mistrovství světa totiž vrcholí boji o finále a k vidění budou dva opravdu velmi zajímavé souboje. V tomto textovém online přenosu se zaměříme na duel Švédska, tedy největšího aspiranta na titul, který v domácím prostředí v Göteborgu přivítá Helvéty ze Švýcarska. Přenosem vás bude provázet Dario Becci.

Čtvrtfinále
    • Švédsko – Estonsko 17:0 (3:0, 6:0, 8:0)
    • Švýcarsko – Lotyšsko 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)

Rasmus ENSTRÖM – 10 bodů (5+5)
    Alexander Galante CARLSTRÖM – 8 bodů (4+4)

Johan REHN – 22 zákroků; 3 góly; 88,00% úspěšnost
    Patrik AMAN – 24 zákroků; 4 góly; 85,71% úsp.

Švýcarsko
    Pascal MEIER – 34 zákroků; 9 gólů; 79,06% úsp.
    Martin HITZ – 7 zákroků; 3 góly; 70,00% úsp.

Švýcarsko – Švédsko 2:9 (1:3, 0:5, 1:1)
    Švýcarsko – Švédsko 5:6 náj. (1:2, 2:0, 2:3 – 0:0)
    Švédsko – Švýcarsko 6:3 (1:1, 3:2, 2:0)
    Švédsko – Švýcarsko 8:4 (3:2, 3:2, 2:0)

HALA

Dnešní utkání se odehraje tradičně tam, kde je pořádaný celý šampionát, a tedy v areně Scandinavium v Göteborgu. Tato hala, která patří k těm nejznámějším ve Skandinávii, pojme něco málo přes dvanáct tisíc diváků.

ROZHODČÍ

Toto utkání odřídí duo finských rozhodčích. Tero Fordell a Lasse Vuola.

Švédsko: Aman (Rehn) – Östholm, Adriansson, Samuelsson M., Nilsberth, Karlsson, Sundstedt, Wallgren – Nilsson, Iraeus, Malmström – Stenberg, Samuelsson J., Enström – Johansson, Rudd, Carlström – Kanebjörk, Svahn

Švýcarsko: Meier (Hitz) – Gerber, Kuchen, Stucki, Bolliger, Graf, Schmocker, Meier, Friolet – Fankhauser, Hofbauer M., Scalvioni – Zimmermann, Zurcher, Mendelin – Engel, Hofbauer Ch., Antener – Maurer

Rozhodčí: Tero Fordell, Lasse Vuola (oba Finsko).

Vítěz tohoto duelu se ve finále utká s Finskem, poražený nastoupí v boji o bronz proti Česku.

Nejprve zahraje hymna Švýcarska.

Nyní zahraje také domácí, švédská hymna.

Nyní jsou představovány zahajovací lajny.

Iraeus a kapitán hostů Hofbauer jdou na buly.

00:01

00:07
    Patrik Aman si připsal první zákrok, když před dobíhajícím Hofbauerem chytil míček.

00:18
    Teď už ale vše v režii Švédska, hosté se brání.

00:49
    První střídání, míček mají Švýcaři.

00:57
    Hosté přecházejí na polovinu soupeře.

01:08
    Enström netrefil míček na levé straně a akce Švédska končí!

01:16
    Švédsko střídá a může litovat zahozené šance.

01:39
    Není to gól. Dvě střely letěly směrem na branku, ale obě nakonec mimo.

01:55
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Výborná práce Kima Nilssona, díky kterému se prosadil PATRIK MALMSTRÖM a poslal Švédy do vedení! Nilsson zachytil míček na pravém křídle, následně jej ihned předložil Malmströmovi, který hned bez přípravy pálil a trefil volné místo u pravé tyče! Asistence: Kim Nilsson.
    Patrik MALMSTRÖM - 1:0

02:17
    Míček mají domácí, Švýcarsko se snaží napadat.

02:32
    A je to druhý gól Švédů! Parádní akce po levé straně vyvrcholila nahrávkou Johana Samuelssona před branku, kam si naběhl RASMUS ENSTRÖM, jenž následně bez přípravy poslal míček za záda gólmana do horní poloviny branky. Asistence:
    Rasmus ENSTRÖM - 2:0

03:00
    Míček mají Švýcaři a operují s ním na polovině soupeře.

03:10
    Švédsko se sice zmocnilo míčku, ale čelí náporu soupeře, který napadá jeho rozehrávku.

03:22
    Další zákrok Patrika Amana.

03:37
    Andersson odklidil míček do bezpečí a odvrátil nápor Švýcarů.

03:53
    Volný úder pro Švédsko na polovině soupeře.

04:01
    Rasmus Enström chyboval za bránou a míčku se ujímají hostující florbalisté.

04:21
    Švédsko kombinuje s míčkem na své polovině, Švýcarsko nyní nenapadá.

04:41
    A bude se vylučovat, Švédové zatím hrají v šesti a pokračují ve výhodě.

05:10
    Švýcarsko se stále brání vůči přesile a snaží se přerušit hru, aby došlo k vyloučení.

05:27
    Kim Nilsson střílel z pravé strany, ale gólmana nepřekonal.

05:31
    Patrick Mendelin byl vyloučen na dvě minuty, Švédsko si zahraje přesilovku.

06:04
    Rána z dálky a navýšení skóre na tříbrankový rozdíl! Švédové si posílali míček po levém křídle během přesilovky, nakonec se pro střelu rozhodl bek MARTIN ÖSTHOLM, který přesně trefil volné místo mezi gólmanem a tyčkou. Asistence: Rasmus Enström.
    Martin ÖSTHOLM - 3:0

07:02
    Skrumáž před švýcarskou brankou, nakonec se z toho hosté dostali a ubránili se.

07:21
    Švédsko kombinuje s míčkem na vlastní polovině, Švýcarsko je zatím méně aktivní a dá se konstatovat, že vedení domácího celku je zcela zasloužené.

07:45
    Sudí domlouvá hráčům, hra bude pokračovat a míček si ponechají hosté.

07:55
    Švédsko napadá až za brankou soupeře, zatím bez úspěchu.

08:12
    Faul, následovat bude rozehra Švýcarů.

08:27
    Stenberg trefil kohosi z florbalistů v červeném do nosu, hra bude zanedlouho pokračovat.

08:29
    Švýcarští hráči operují s míčkem na vlastní polovině.

08:40
    Enström fauloval při napadání, Švýcaři si tak ponechají míček i nadále.

08:51
    Emoce planou, to je jasné, nyní si museli cosi vyříkat Nilsberth se Zurcherem.

09:09
    Sekání, následuje zisk míčku pro Švýcarsko.

09:20
    Rozehra z rohu na polovině soupeře pro hosty.

09:30
    Švédsko po delší době diktuje tempo hry.

09:44
    Švýcarsko se snaží napadat, ale příliš se to nedaří.

09:55
    Švýcaři se dopustili faulu, domácí florbalisté tak u míčku zůstanou.

10:14
    Tempo hry graduje, s míčkem ale většinu času operují Švédové.

10:32
    Míček budou mít v moci Švýcaři, a to kvůli faulu soupeře.

10:52
    Švédská obrana zablokovala střelu z pravé strany.

11:12
    Östholm uklidnil hru a Švédsko se pomalu schyluje k dalšímu protiútoku.

11:21
    Christoph Meier byl vyloučen na dvě minuty za zcela zbytečný faul před brankou, přesilovka pro Švédsko.

11:23
    Čtvrtý gól domácích! Rozehru si vzal na starost Enström, který poslal míček na pravou stranu, kde stál KIM NILSSON, jenž ihned poslal míček pod břevno Asistence: Rasmus Enström.
    Kim NILSSON - 4:0

11:23
    Oddechový čas pro Švýcarsko.

11:24
    Hra pokračuje, míček mají Švédové.

11:35
    Švédsko s míčkem nikam nespěchá a operuje s ním na vlastní polovině.

11:50
    Švýcarsko napadá hodně vysoko, ale k ničemu to zatím nevede.

12:13
    Při napadání došlo k faulu u půlící čáry, míček si ponechá Švédsko.

12:20
    Švédsko s míčkem pohledně kombinuje po celém hřišti a naplněné Scandinavium bouří.

12:55
    Švýcaři se dostali do protiútoku, nyní mají možnost zahrávání volného úderu z rohu.

13:12
    Švýcaři měli první vážnější šanci, ale perfektně zasáhl Patrik Aman, který střelu ze středu hřiště vyrazil.

13:15
    Nico Scalvioni a Karl-Johan Iraues byli vyloučeni za nesportovní chování, budeme tak dvě minuty sledovat hru čtyř proti čtyřem.

14:15
    První minuta hry čtyř proti čtyřem je za námi. Oba týmy si vytvořili šanci, ale nakonec jsme viděli maximálně nepřesnou koncovku.

14:35
    Švédsko se zatím prezentuje aktivněji a agilněji, a možná tak trochu i proto Švýcarsko inkasovalo už čtyřikrát.

15:33
    Neskutečně rychlá akce Švédů obstarala pátou branku! Alexander Rudd převzal obráncovu nahrávku a ihned bez rozmýšlení poslal míček z pravého křídla před branku, kde stál ALEXANDER GALANTE CARLSTRÖM, jenž neměl problém s ťuknutím do míčku, který následně zapadl za záda gólmana. Asistence: Alexander Rudd.
    Alexander GALANTE CARLSTRÖM - 5:0

16:51
    Švýcaři nahodili míček vpřed, žádná šance z toho ale nakonec není.

17:08
    Šanci měl ovšem Rasmus Enström, který z levé strany vystřelil, gólmana Meiera ale nepřekonal.

17:40
    Švédsko diriguje hru a opět kontroluje míček.

18:00
    Švédsko je jasně lepší a většinu času drží míček, Švýcaři se snaží napadat.

18:07
    Parádní zákrok vytasil Meier.

18:30
    Alexander Rudd předvedl úchvatné sólo, akce Švédska stále pokračuje.

19:01
    Běží poslední minuta první třetiny a Švédsko zahrává famózní pasáž zápasu.

19:29
    Švýcaři se do ataku nakonec přece jenom dostali, k zakončení ale nedošlo.

19:41
    Šestý zásah do švýcarské sítě! Na středu hřiště se míčku ujal KIM NILSSON, který udělal několik kroků do středu hřiště a z dálky pak vymetl šibenici. Asistence: Martin Östholm.
    Kim NILSSON - 6:0

20:00

Švédsko dominuje a zaslouženě vede. V celé první třetině předváděl domácí výběr zcela koncentrovaný výkon, hráči hráli aktivně a soupeře ze Švýcarská zcela přehrávali. Ostatně o tom vypovídá také výsledek, po první třetině je stav 6:0.

20:01

20:05
    Švýcarsko vyhrálo buly.

20:20
    S míčkem stále kombinují hosté.

20:40
    Patrik Aman lapil míček a posílá své spoluhráče vpřed.

21:17
    Švédský útok končí nepřesnou ranou Rasmuse Enströma.

21:27
    Týmy střídají, míček bude mít Švýcarsko.

21:50
    Švýcarsko se aktivně snaží o účinnější protiútok, ale zatím marně. Švédsko brání výborně.

22:30
    Švédská obrana drží míček a jde vpřed.

22:45
    Sedm! Semifinálová exhibice Švédska pokračuje i sedmou brankou, kterou vstřelil JONAS ADRIANSSON z levé strany poté, co mu tam nahrál Iraeus zpoza branky. Adriansson trefil míček ve vzduchu a nasměroval jej k bližší tyči. Asistence: Karl-Johan Iraues.
    Jonas ADRIANSSON - 7:0

24:18
    Dvouminutový trest a červená karta pro Švéda Karlssona.

25:00
    Švédsko drží míček a odolává přesilové hře.

25:18
    Na dvě minuty byl vyloučen Michael Zurcher.

26:10
    Sledujeme hru čtyř proti čtyřem, míček drží Švédsko.

26:18
    Švédsko hraje v plném počtu.

27:18
    I Švýcarsko už hraje v plném počtu.

28:30
    Švýcaři obléhají branku soupeře v šesti hráčích.

28:48
    Patrik Aman se blýskl parádním zákrokem.

29:00
    Míček stále drží Švýcaři, Švédsko se brání.

30:36
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Švýcaři se konečně dočkali, konkrétně při přesilovce šest proti třem. Z levé strany se prosadil MATTHIAS HOFBAUER. Asistence: Markus Gerber.
    Matthias Hofbauer - 7:1

32:12
    Švédsko mělo velkou šanci! Iraues dostal od Nilssona nahrávku na levou stranu, jenže prvně jmenovaný hráč trefil břevno!

32:40
    Švýcaři se aktivně snaží, ale na obranu Švédska si jen tak nepřijdou.

34:03
    Kim Nilsson zahodil dvě šance, a tak nadále trvá nápor hostujícího celku.

35:03
    Švýcaři většinu času drží míček a přehrávají svého soupeře.

35:18
    Šance Švédska! Enström obešel obránce a nahrával napravo Stenbergovi, jenže ten trefil pouze břevno.

35:37
    Švédští florbalisté nemají dost a přidávají další gól! Stenberg utekl po pravém křídle, načež předložil míček na střed, kde byl ROBIN NILSBERTH, jenž následně překonal brankáře svou ranou k tyči. Asistence: Henrik Stenberg.
    Robin NILSBERTH - 8:1

37:10
    Tak to byla neskutečná pumelice v podání MARTINA ÖSTHOLMA! Patrik Malmström vrátil míček k půlící čáře, kde na pravé straně stál právě Östholm, který následně tvrdou střelou poslal míček pod břevno. Asistence: Patrik Malmström.
    Martin ÖSTHOLM - 9:1

39:01
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

39:03
    Faul na Rudda, míček pro Švédsko.

39:15
    S míčkem kombinuje Švédsko a hosté se brání.

39:21
    Míček získali florbalisté ze Švýcarska, do zakončení se ale ne a ne dostat.

39:40
    Adriansson vyváží míček, na straně domácích se tak situace uklidňuje.

40:00

40:01

40:08
    Švédsko drží míček na své polovině a vůbec nemá kam spěchat.

40:30
    Švédští hráči hrají v klidu a pohodě, zatím s míčkem operují na své polovině.

41:05
    K míčku se dostal tým Švýcarska, ale k brance Amana se stále nemůže dostat.

41:48
    Patrik Aman zachytil střelu ze středu hřiště, balonku se ujímají Švédové.

42:30
    Třetí třetině je herně zatím vyrovnaná, oba týmy přecházejí do útoku velmi opatrně.

43:01
    Kim Nilsson nenahrál přesně a míček tak daroval soupeři.

43:30
    Enströmova nahrávka přistála na čepeli Švýcara, domácí tak přicházejí o míček a musí se bránit.

44:03
    Volný úder z rohu pro Švýcarsko na polovině soupeře.

44:28
    Trestné střílení pro Švýcarsko! Faulován byl Maurer.

44:28
    Michael Zurcher proti gólmanu Patriku Amanovi.

44:28
    Nedal! Patrik Aman pravou rukou odrazil střelu Zurchera!
    Patrik Aman vychytal Zurchera

44:28
    Jonas Svahn byl vyloučen na dvě minuty, přesilovka pro Švýcarsko.

45:05
    Švýcaři si pouze posílají míček po levé straně.

45:31
    Kim Nilsson přišel o míček na polovině soupeře, nápor hostů bude pokračovat.

46:28

46:40
    S míčkem operují Švýcaři.

47:00
    Nádhera v podání Švédů! Prchající Stenberg po pravém křídle si všiml RASMUSE ENSTRÖMA na středu, kterému poslal míček. Enström pouze nastavil čepel a letící míček se od ní odrazil za záda gólmana. Asistence: Henrik Stenberg.
    Rasmus ENSTRÖM - 10:1

48:43
    Švýcarsko si vypracovalo zajímavý protiútok, na konci akce ale chyběla přesnější koncovka.

49:05
    Švédové elegantně uklidnili hru a kontrolují míček.

50:00
    Ještě deset minut se bude švýcarský tým trápit a nejspíše i bránit, o vítězi je téměř rozhodnuto.

51:00
    Švédsko drží míček, nikam nespěchá a diktuje tempo hry. Švýcaři pouze vyčkávají.

51:24
    Patrik Malmström netrefil branku ze středu hřiště.

51:32
    Švýcarská obrana drží balonek, uvidíme, zda vymyslí něco závratného.

53:00
    O druhém finalistovi, který zítra odpoledne nastoupí proti Finsku, je rozhodnuto. Švédsko potvrzuje svou dominanci a s míčkem operuje kolem půlící čáry, Švýcarsko brání.

56:05
    Oba celky předvedly protiútoky, ze kterých ale v konečné fázi nic závratného nevzešlo. Utkání se Švédsko snaží kontrolovat držením míčku, ale v poslední minutě se to příliš nedaří. A je už skoro jisté, že zítra se Češi v boji o bronz postaví Švýcarům.

57:00
    Ještě tři minuty dělí florbalisty Tre Kronor od postupu do finále.

58:01
    Už jen necelé dvě minuty nás dělí od konce tohoto zápasu. Švédsko postoupí do finále a utká se s Finskem, Švýcaři se zítra popasují s Čechy.

59:01
    Devětapadesát vteřin zbývá do konce třetí třetiny.

59:10
    Míček mají Švýcaři.

59:15
    Hosté nikam nespěchají a je jim jasné, že je už dlouhou dobu rozhodnuto.

59:40
    Scandinavium bouří, atmosféra je zde fantastická.

59:51
    Rasmus Enström vyhazuje na polovinu soupeře.

60:00

Švédsko postupuje do finále mistrovství světa, kde se zítra utká s Finskem. Švýcarsko sehraje duel o bronz s Českem. (19:23:56)
    Branky a nahrávky: 2. Malmström (Nilsson), 3. Enström (Samuelsson J.), 7. Östholm (Enström), 12. Nilsson (Enström), 16. Carlström (Rudd), 20. Nilsson (Östholm), 23. Adriansson (Iraeus), 36. Nilsberth (Stenberg), 38. Östholm (Malmström), 47. Enström (Stenberg) – 31. Hofbauer M. (Gerber)

Karty:   25. Karlsson (SWE)

Švédsko: Aman (Rehn) – Östholm, Adriansson, Samuelsson M., Nilsberth, Karlsson, Sundstedt, Wallgren – Nilsson, Iraeus, Malmström – Stenberg, Samuelsson J. (C), Enström – Johansson, Rudd, Carlström – Kanebjörk, Svahn
    Švýcarsko: Meier (Hitz) – Gerber, Kuchen, Stucki, Bolliger, Graf, Schmocker, Meier, Friolet – Fankhauser, Hofbauer M. (C), Scalvioni – Zimmermann, Zurcher, Mendelin – Engel, Hofbauer Ch., Antener – Maurer

Rozhodčí: Tero Fordell, Lasse Vuola (oba Finsko)