Nizozemsko – Č. Hora 27:31 (kon.) | Švédsko – Slovensko 31:22 (kon.) | Německo – Francie 24:24 (kon.)
Nizozemsko
27:31 (13:15)
Černá Hora
Úterý 16.12.2014, 15:45 • Arena Zagreb, Zábřeh (Chorvatsko) • Mistrovství Evropy žen

To je ode mě pro dnešek z tohoto zápasu s konstatováním výhry Černé Hory vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne například sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen házenkářského) Onlajnu, na počtenou! (17:47:42)

Tabulka vyřazovací skupiny II po tomto zápase:

1. Černá Hora – 6 bodů (4 zápasy; 106:95)
    2. Švédsko – 5 bodů (3 zápasy; 98:88)
    3. Nizozemsko – 5 bodů (4 zápasy; 116:107)
    4. Francie – 4 body (3 zápasy; 71:67)
    5. Německo – 0 bodů (3 zápasy; 78:95)
    6. Slovensko – 0 bodů (3 zápasy; 62:79)

Statistiky zápasu

Nizozemsko: Westerová, Jankovićová – Polmanová 8, van der Heijdenová 5, Grootová 4, Brochová 3, Smeetsová 3, Bontová 2, Snelderová 1, Lucianová 1, Kramerová, van Olphenová, Snippenborgová, Dulferová, Goosová, Schopová

Černá Hora: Barjaktarovićová, Rajčićová – Bulatovićová 10, Petrovićová 6, Jovanovićová 4, Radičevićová 4, Kněževićová 3, Lazovićová 3, Mehmedovićová 1, Pavičevićová, Bulatovićová, Klikovaćová, Jaukovićová, Malovićová, Ramusovićová, Despotovićová

Střely na bránu: 35-38
    Žluté karty: 3-3
    Sedmimetrové hody: 0/0 – 6/6
    Dvouminutové tresty: 2-5
    Diváci: 1500

Dle předpokladů se celý zápas hraje již od samotného začátku ve velmi rychlém tempu. Na první branku jsme si ale všichni museli počkat do 2. minuty, kdy se trefila z nařízeného sedmimetrového hodu Bulatovićová. Od té doby se s brankami roztrhl pytel. Černohorky se dostaly do čtyřbrankového vedení, které dokázaly Nizozemky do 20. minuty vyrovnat (10:10). Od té doby, jakoby vládly palubovce znovu úřadující evropské mistryně. Ty držely ještě pět sekund před koncem prvního poločasu tříbrankové vedení, ale Grootová upravila brankou v poslední sekundě první půle skóre na příznivějších 15:13 pro Černou Horu. Nizozemky navíc po vyloučení Jovanovićové hráli na začátku druhé půle v početní výhodě. Domácím to opravdu pomohlo, neboť se jim podařilo vyrovnat a následně jít do dvoubrankového vedení. Toto vedení si Nizozemky nedokázaly pohlídat ani dvě minuty, kdy už byl stav znovu nerozhodný a začala přetahovaná o jednu branku. Chvíli měly navrch Nizozemky, chvíli zase Černohorky. Zásadní odskok přišel ve 45. minutě z ruky nejlepší střelkyně Černohorek v dnešním zápase – Bulatovićové. Jakmile vstřelila tuto branku, Černohorky už nepustily Nizozemky do vedení a naopak si vytvořily před koncem zápasu čtyřbrankový náskok, který vydržel až do konce zápasu. Z vítězství se z tohoto velmi obtížného a kvalitního zápasu plné nečekaných šancí a krásných kombinací radují hráčky Černé Hory, které porazily dosud první Nizozemsko v poměru 31:27.

Dnešní utkání sledovalo 1500 diváků.

Nejlepší hráčky zápasu:

Nizozemsko: Cornelia Grootová – 4 branky
    Černá Hora: Katarina Bulatovićová – 10 branek

Estevana Polmanová byla ihned po ukončení zápasu odvezena z lavičky na nosítkách do auta zdravotnické záchranné služby. Přejme nejlepší střelkyni Nizozemska v dnešním zápase brzké uzdravení.

60
    Konec zápasu. (27:31)

60
    Nepřesné rozehrávky na obou stranách dávají jistotu vítězství hráčkám Černé Hory. (27:31)

60
    Probíhá poslední minuta tohoto zápasu. (27:31)

59
    Bulatovićové se podařilo zas a znovu rozvlnit síť za zády Westerové. (27:31)

59
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráčky Černé Hory, zatímco se stále nachází Polmanová na lavičce ve slzách. (27:30)

59
    Oddechový čas pro Černou Horu. (27:30)

59
    Zblokovaná střela nadělala Barjaktarovićové sice velké potíže, ale nakonec se míč do brány nedostal. Černohorky pomalu oslavují vítězství. (27:30)

58
    Hosté ztrácí po nepřesné rozehrávce míč. Nizozemky mohou znovu zaútočit a aspoň snížit náskok soupeřek. (27:30)

58
    Černá Hora hraje v plném počtu. (27:30)

58
    Nizozemská sniperka v dnešním zápase Grootová neprostřelila Barjaktarovićovou. (27:30)

57
    Tak nakonec se to povedlo Bulatovićové, která přidává branku s pořadovým číslem 30. (27:30)