Nizozemsko – Č. Hora 27:31 (kon.) | Švédsko – Slovensko 31:22 (kon.) | Německo – Francie 24:24 (kon.)
Německo
24:24 (13:10)
Francie
Úterý 16.12.2014, 20:15 • Arena Zagreb, Zábřeh (Chorvatsko) • Mistrovství Evropy žen

To je ode mě pro dnešek z tohoto zápasu s konstatováním remízy vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera například sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen házenkářského) Onlajnu, na počtenou! (22:12:04)

Tabulka vyřazovací skupiny II po tomto zápase:

1. Švédsko – 7 bodů (4 zápasy; 129:110)
    2. Černá Hora – 6 bodů (4 zápasy; 106:95)
    3. Nizozemsko – 5 bodů (4 zápasy; 116:107)
    4. Francie – 5 bodů (4 zápasy; 95:91)
    5. Německo – 1 bod (4 zápasy; 102:119)
    6. Slovensko – 0 bodů (4 zápasy; 84:110)

Němky připravily v prvním poločase velmi velké překvapení a nejen v první půli. Od samotného úvodu se rozhodly ujmout role diktátorů zápasů. V páté minutě vedly Němky již 4:0! Velkou zásluhu na poločasovém výsledku má také brankářka Německa Schülkeová, která dostala šanci v bráně před Wolteringovou. V jednu chvíli to už sice vypadalo, že Francouzky dotáhnout brankové manko, ale to reprezentantky Německa nepřipustily, ale aspoň se velkým favoritkám tohoto zápasu, Francouzkám, povedlo snížit na tříbrankový rozdíl. První poločas byl ukončen za stavu 13:10 pro Německo. Skoro polovinu branek Německa vstřelila Geschkeová (6). K pojetí druhého poločasu přeci jen přistoupily Francouzky s větším důrazem, fyzické námahy a rozvahy v zakončení. Hráčky z Francie se během 10 minut přibližovaly mílovými kroky k nerozhodnému stavu a když se na světelné tabuli objevil čas 46, bylo vyrovnáno! Zdálo se, že Francie si už od té doby zápas pohlídá, ale nestalo se tak. Od té doby začala klasická přetahovaná o jednu branku. Němky se velmi dlouho držely ve vedení a vypadalo to, že odskočí dokonce na dvoubrankový rozdíl, ale nic takového se nestalo. Naopak Francouzky vyrovnaly patnáct sekund před koncem na 24:24 ze sedmimetrového hodu a svým soupeřkám už skórovat nedovolily. Velké překvapení vyřazovací skupiny II je tedy na světě.

Statistiky zápasu

Německo: Schülkeová, Wolteringová – Geschkeová 9, Zapfová 6/4, Steinbachová 3, Minevskajaová 2/1, Müllerová 2, Nadgornajaová 1, Schulzeová 1, Langová, Loerperová, Smitsová, Naidzinavičiusová, Althausová, Huberová, Wohlboldová

Francie: Attingréová, Leynaudová – Baudouinová 5/2, Dembéléová 5, Nze Minková 4, Lacrabèreová 3, Pineauová 3/1, Landreová 2, Cisséová 1, Kamto Njitamová 1, Ayglonová, Zaadiová, Prouvensierová, Levequeová, Gnabouyouová, Niomblová

Střely na bránu: 52-43
    Sedmimetrové hody: 5/7 – 3/6
    Žluté karty: 2-4
    Dvouminutové tresty: 2-2
    Diváci: 800

Francouzky sice zůstávají při vybojovaném jednom bodu stále ve hře o semifinále či aspoň zápas o 5. místo. Při bojích do semifinále to ale budou mít velmi těžké, protože případný postup nebudou mít ve svých rukách a musejí doufat v prohru Černé Hory, která nyní drží druhou postupovou příčku. Naopak Němky jsou již dávno ze hry o semifinále i zápas o 5. místo.

Dnešní utkání sledovalo 800 diváků.

Nejlepší hráčky zápasu

Německo: Katja Schülkeová – 19 zákroků (44% úsp.)
    Francie: Paule Baudouinová – 5 branek

60
    Konec zápasu. (24:24)

60
    Němky jsou nejprve faulovány a nakonec jsou to Němky, které faulovaly na samotném brankovišti. (24:24)

60
    Baudouinová proměnila sedmimetrový hod. Němky mají ještě stále příležitost skórovat. (24:24)

60
    15 sekund zbývá do konce zápasu. Francie má k dispozici sedmimetrový hod. (24:23)

60
    Minevskajaová se stala zakončovatelkou, ale míč našel pouze náruč Leynaudové. (24:23)

60
    Německu je signalizována pasivní hra. (24:23)

60
    Kamto Njitamová přerušuje hru při faulu na Minevskajaovou. (24:23)

60
    Francouzky hrají dvě osobní obrany. (24:23)

60
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou Němky. (24:23)

60
    Oddechový čas pro Německo. (24:23)

60
    Po faulu Francouzek byl zápas zastaven ve chvíli, kdy do konce zápasu zbývá poslední minuta. (24:23)

59
    Schülkeová si připisuje veledůležitý zákrok. Nejprve chytila střelu Niomblové a poté i dorážku Baudouinové. (24:23)

Josef Cestr

Německo: Schülkeová (Wolteringová) – Zapfová, Langová, Müllerová, Loerperová, Smitsová, Minevskajaová, Naidzinavičiusová, Steinbachová, Althausová, Nadgornajaová, Huberová, Geschkeová, Wohlboldová, Schulzeová
    Francie: Attingréová (Leynaudová) – Kamto Njitamová, Ayglonová, Cisséová, Pineauová, Landreová, Baudouinová, Zaadiová, Prouvensierová, Dembéléová, Levequeová, Nze Minková, Gnabouyouová, Niomblová, Lacrabèreová

Rozhodčí: Dennis Stenrand, Anders Kaerlund Birch (oba DEN)