Švédsko – Č. Hora 29:30 (kon.) | Polsko – Rumunsko 19:24 (kon.) | Německo – Slovensko 36:22 (kon.)
Španělsko – Dánsko 29:22 (kon.) | Nizozemsko – Francie 18:20 (kon.) | Maďarsko – Norsko 29:25 (kon.)
Španělsko
29:22 (15:12)
Dánsko
Středa 17.12.2014, 18:15 • Fönix Hall, Debrecín (Maďarsko) • Mistrovství Evropy žen

To je ode mě pro dnešek z tohoto zápasu s konstatováním postupu Španělska do semifinále vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera například sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen házenkářského) Onlajnu, na počtenou! (20:06:54)

Tabulka vyřazovací skupiny I po tomto zápase:

1. Norsko – 8 bodů (4 zápasy; 109:90)
    2. Španělsko – 6 bodů (5 zápasů; 131:121)
    3. Dánsko – 5 bodů (5 zápasů; 123:124)
    4. Rumunsko – 5 bodů (5 zápasů; 113:115)
    5. Maďarsko – 4 body (4 zápasy; 95:92)
    6. Polsko – 0 bodů (5 zápasů; 107:136)

Dánky se v prvním patnácti minutách dostaly dvakrát do vedení, ale nikdy ne více, než jednobrankového. To hraje do karet dnes výborně hrajícím Španělkám, které v roce 2008 vyhrály stříbrné medaile. Od patnácté minuty se Španělky ještě více zlepšily a ačkoli se nějakou chvíli přetahovaly s Dánskem o jednu branku, o 5 minut později už se dostaly k dvoubrankovému vedení. Toto vedení si nenechaly do konce poločasu vzít, ba naopak ho ještě navyšovaly. Dánky ovšem nepovolily více, než tříbrankové manko a tak se odpískal konec prvního poločasu za stavu 15:12 pro Španělsko. Druhý poločas byl v podobném průběhu jako ten první. Španělky přidávaly jednu branku za druhou, zatímco Dánky se v útoku trápily. Největší problém ve skórování Dánek byl výborný výkon Navarrové v bráně Španělska, která byla po zápase zaslouženě vybrána jako nejlepší hráčka zápasu za Španělsko. Dnes Španělkám v útoku vycházelo skoro vše, na co sáhly a co vymyslely. I proto nastřílely úctyhodných 29 branek, zatímco soupeřkám povolily jen o sedm méně. Celek Španělska, jak už jsem jednou naznačil, doprovodí z vyřazovací skupiny I Norsko do semifinále a utká se s obhájkyněmi evropského titulu – Černou Horou. Norky si budou muset na svého soupeře počkat do 22 hodin, kdy se dozví, zda nastoupí proti Švédsku či Nizozemsku.

Statistiky zápasu

Španělsko: Navarrová, Tempranová – Cabralová 6/2, Fernándezová 5, Martínová 4/1, Peňová 4/1, Pinedová 4, Chávezová 3, Lópezová 2, Manguéová 1, Nuňézová, Aguilarová, Escribanová, Gonzálezová, Elorzaová, Egozkueová

Dánsko: Toftová, Poulsenová – Jörgensenová 7, Burgaardová 3, Gravholtová 2, Hansenová 2, Kviesgaardová 2, Spellerbergová 2, Fiskerová 1, Kristiansenová 1/1, Norgaard Osterballeová 1/1, Thorsgaardová 1, Holmgaardová, Tranborgová, Möllerová, Jensenová

Střely na bránu: 37-34
    Sedmimetrové hody: 4/5 – 2/2
    Žluté karty: 3-3
    Dvouminutové tresty: 1-4
    Diváci: 3000

Nejlepší hráčky zápasu

Španělsko: Silvia Navarrová – 12 zákroků (33 úsp.)
    Dánsko: Line Anna Ryborg Jörgensenová – 7 branek

Dnešní utkání sledovalo 3000 diváků.

Španělky tak doprovodí do semifinále Švédsko a Norsko, které jsou již několik hodin mezi nejlepšími čtyřmi celky letošního turnaje. Dnes Dánky neměly tak úspěšné zakončení jako v předchozích zápasech. Na tvářích dánských reprezentantek se objevují slzy. Dánky však nemusejí smutnit, pokud v posledním zápase této skupiny vyhrají vedoucí Norky nad Maďarskem, zahrají si Dánky v pátek o 5. místo.

60
    Konec zápasu. (29:22)

60
    Vše je jasné, Španělky postupují do semifinále! (29:22)

60
    Čtyřicet sekund před koncem zápasu se do brány Španělska trefila Jörgensenová. (29:22)

60
    Probíhá poslední minuta tohoto zápasu. (29:21)

59
    Toftová si aspoň na konci zápasu občas vylepší statistiky, když dokázala zastavit útok Španělska. (29:21)

59
    Dánky jsou dnes v zakončení na tristních procentech. Navarrová dokázala zastavit střelu soupeřky. (29:21)

58
    Tentokrát už se to Španělkám nepovedlo. Jörgensenová si naskočila pro branku. (29:21)

58
    Ať se snaží hosté dostat do zakončení jakkoli, vždy se najde nějaký způsob na zastavení jejich akce. (29:20)

57
    Španělky bráni své brankoviště zuby nehty. (29:20)

56
    Jedna ze španělských hráček se hnala do rychlého protiútoku. Sice byla sama v tváří tvář Toftové a dokonce se jí povedlo dostat míč do sítě, vše ale bylo k ničemu. Španělka přešlápla vyznačené brankoviště. (29:20)

56
    Dánky ztrácí nepřesnou rozehrou míč na útočné polovině. (29:20)

55
    Dánky se za malou chvíli dostaly před hranici dvaceti nastřílených branek zásluhou Hansenové. (29:20)