Poruba 2011 – Havířov 6:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – PZ Kladno 6:1 (kon.) | Mountfield HK – Přerov 6:0 (kon.)
Mountfield HK
6:0 (0:0, 4:0, 2:0)
HC ZUBR Přerov
Neděle 21.12.2014, 13:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Liga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Poslední adventní neděle rovná se souboj hradeckého Mountfieldu a Zubrů z Přerova, alespoň co se 8. kola a skupiny O postup „B“ Ligy juniorů týče.

Hradec Králové

Domácí mužstvo bude určitě chtít odčinit porážku z pátečního klání na ledě v té době posledního Havířova. Jenže tým trenéra Aleše Krátošky, okupující aktuálně třetí příčku s devíti body, si snad nemohl vybrat těžšího soupeře, než jsou Zubři.

Přerov

Přestože i oni prohráli poslední utkání, aktuálně vedou celou skupinu. S třinácti body mají čtyřbodový náskok na Hradec Králové, je třeba ale odečíst zápas navíc, který na svém kontě má moravský celek.

Letošní vzájemná utkání

Proti Východočechům hovoří i fakt, že ze zatím jediného vzájemného letošního střetnutí vyšel lépe Přerov, když na vlastním hřišti zdolal pět kol nazpět Mountfield 5:4.

Statistické shrnutí

Pozice v tabulce/odehrané zápasy/body

Hradec: 3./6/9
    Přerov: 1./7/13

Poslední vzájemný zápas: 5.12.2014, 3. kolo nadstavbové části

HC ZUBR Přerov – Mountfield HK 5:4 (2:1, 2:1, 1:2)

Mountfield HK: Veselý (Ašenbrenner) – Vladyka, Košař, Kratochvíla, Havránek, Bezděk, Piegl, Plášil, Kastner "C", Šeda, Skála, Miškář, Malinský, Pavlík, Krátoška, Michálek, Bartoň, Uhlík, Kovářů, Pilař, Nedvídek. Trenér: Aleš Krátoška.

HC ZUBR Přerov: Grigárek (Schneider) – Šťastný "C", Novák, Kundrátek, Duda, Smolka – Heralt, Helešic, Zavřel, Kubal, Müller, Pecha, Daniš, Siegel, Ministr. Trenér: Vladimír Kočara.

00:01

00:05
    Na prvním buly byli úspěšnější hosté, Veselý si hned připisuje zákrok. Jednalo se však jen o zastavení a přikrytí pomalu klouzajícího puku.

01:04
    Miškářův bekhend skončil jen na chráničích obránců hostí.

01:12
    První vyloučení. Na trestnou lavici jde hráč Hradce, konkrétně se jedná o Košaře, provinil se nedovoleným bráněním.

01:41
    Další faul domácích hráčů. Vladyka půjde na dvě minuty odsedět krosček. Mountfield tak čeká oslabení tři na pět.

02:04
    A Veselý už je prověřován hráči Přerova. Jeho lapačka teď ale byla dvakrát po sobě v krátkém časovém sledu více než pohotová.

02:24
    Pilařovi se podařilo puk po buly vystřelit přes všechny čáry až k brance Grigárka.

03:12
    Dvojnásobná početní výhoda hostů je u konce.

03:19
    A ta klasická také. Na jejich straně se totiž fauloval Tomáš Novák, když podrazil hradeckého hráče.

03:41

04:01
    Hradec nyní začal zkrácenou přesilovou hru, už se přesunuje do útočné třetiny.

04:23
    Ale akci Kovářů přerušuje postavení mimo hru.

04:35
    Střela Plášila od modré měla dobrou výšku i slušnou razanci, mířila ale přímo doprostřed branky, tedy do prostoru, který Grigárek měl dostatečně pod kontrolou.

05:10
    Jako by se tu s vyloučeními roztrhl pytel. Je po přesilovce domácích, na dvě minuty za sekání si půjde posedět Jiří Uhlík.

05:19

05:35
    Teď můžeme pro změnu být svědky zkrácené početní výhody v podání hostů z Přerova.

05:57
    Jenže Hradečtí jim kotouč odebrali, vyhodili jej přes všechny čáry a jeli střídat.

06:25
    Šťastný dlouho váhal, než vystřelil, nakonec si s pukem vybruslil až skoro do mezikruží – jenže mířil odhadem tak dvacet čísel vedle pravé tyče Veselého.

07:10

07:24
    Po delší době se opět hraje v plném počtu na obou stranách, tak uvidíme, jak hokejisté tohoto stavu využijí.

07:50
    Domácí se dostali do útočného pásma, nahození Vladyky od modré ztlumila před brankou bojující dvojice hráčů.

08:24
    Po icingu hostí se znovu vhazuje před Grigárkem.

08:51
    Přestože ani jeden z týmů zatím neměl vyloženě stoprocentní gólovou šanci, převahou se vyznačují domácí hokejisté, kteří jsou schopni Přerov sevřít v jeho vlastní obranné třetině. To se zatím hostům, vyjma přesilových her, ještě nepovedlo.

09:41
    Krátoška zavezl puk z pravého křídla až před Grigárka, ten mu však znemožnil zakončení.

09:57
    Trestné střílení pro Hradec!

09:57
    Stalo se tak kvůli hákování jednoho z hráčů Přerova. Krátoška však nájezd neproměnil, jeho blafák dokázal Grigárek betonem, rychle přimáčknutým k levé tyči, ustát.

10:20
    Hosté mají s domácími celkem problémy. Znovu se vhazuje v jejich obranné třetině.

10:55
    Oba celky teď puk nahazují z jedné strany hřiště na druhou. Je pro mě malým překvapením, že se jim stále (asi napočtvrté) daří vyhnout zakázanému uvolnění.

11:12
    Další vyloučení. Za hákování putuje na trestnou lavici Müller (PRE).

11:24
    Bude to pět na tři pro Hradec. Další vyloučení na straně Přerova – Pecha, hrubost.

12:02
    Plášil hledal z bezprostřední blízkosti volného spoluhráče, ten přihrávku minul. Následně dokonce zazvonila konstrukce Grigárkovy branky.

12:44
    Střela Piegla končí na chráničích Dudy.

13:24

13:51
    Stejně jako pokus Miškáře od modré čáry. To už je ale v době, kdy se – výjimečně – hraje pět na pět.

14:33
    Malinský se ocitl poblíž brankoviště hostí. K úspěchu mu chybělo lepší zpracování puku, v němž mu zabránil přerovský Zavřel.

15:27
    Ojedinělý útok hostí s následnou střelou končí na Bezděkových chráničích, jenž tak zablokoval pokus Přerova o ohrožení Veselého. Ten musí být, na rozdíl od Grigárka na druhé straně, již řádně promrzlý.

16:12
    Pilař se sám prokličkoval až před Grigárka, ten jej ale, stejně jako Krátoškovo trestné střílení, vychytal dobrým čtením pohybu hradeckého hráče.

17:26
    Hradec rozehrává zpoza svojí branky. Hosté momentálně vypadají tak, že první třetinu chtějí prostě dohrát.

18:14
    Hlavně přechod přes střední pásmo je disciplínou, v níž Mountfield exceluje.

18:21
    Teď se Grigárek zaskvěl ukázkovým semaforem. Ten je velkou oporou Přerova, dnes vychytal už třetí velkou šanci Lvů.

19:21
    Poslední minuta se pravděpodobně také odehraje na půli hostujícího celku.

20:00

Propršenou poslední adventní neděli, alespoň co se východočeské metropole týče, začali hokejisté Hradce Králové výkonem, kterým převýšili své soky z Přerova. Ti se ale mohou spoléhat na služby výborného Grigárka, který se nejvíce zaskvěl, když vychytal trestné střílení Krátošky. Hlavně díky/kvůli – záleží na tom, jakého týmu jste příznivcem – je skóre po první periodě stále nerozhodné.

Další třetina začne přibližně v 13:48.

20:01

20:15
    Nedvídek se nacházel v útočném pásmu, dobře forčekoval, ale nahozený kotouč mu přelomil hůl, a tak mladý hráč musel jet střídat.

20:42
    Hradec zakládá další útok. Vypadá to, že do druhé třetiny vkročí tak, jak tu zakončil tu první. Tedy s velkým tlakem na Přerov.

21:24
    Uhlíková rána po ledě mířila mimo tři tyče branky hostí. Přerov brání v pěti hráčích na středové čáře, zajímavá strategie.

22:19
    Krátoškova bomba z vrcholu kruhu se zastavila až o chrániče hostujících obránců.

23:10
    Ani výkon Přerova se moc nezměnil. Veselý si na puk ještě nesáhl.

23:37
    Což se nedá říct o Grigárkovi. Vhazuje se po jeho pravici, tedy vyrážečce.

23:49
    Teď se hostům může trochu ulevit, Hradec jde do čtyř. Miškář se provinil podražením.

24:14
    Jenže domácí bez problémů drží puk na vlastních holích a střádají cenné vteřinky.

24:32
    I když teď musel Veselý řešit nepříjemnou situaci v obranné třetině Mountfieldu. Puk ale dokázal přikrýt ještě včas, tedy dříve, než se někdo z hostů dostal k dorážce.

25:06
    Zavřel se rozjel na Veselého z pravého křídla, nedokázal však zakončit. Podle verdiktu rozhodčích byl faulován.

25:07
    Podrazil jej René Piegl, alespoň to tvrdí sudí.

25:22
    A Přerov se hned snaží využít dvojnásobné početní výhody, i když teď prohrál vhazování v obrannému pásmu Hradce.

25:49
    Domácí jsou již ve čtyřech.

26:14
    Opticky nepřesvědčivá přesilovka hostí bude pokračovat ještě cca půl minuty.

27:07

27:10
    Po zakázaném uvolnění Zubrů se domácí, ihned po skončení oslabení, přesunují zase před Grigárka.

27:48
    Hradec právě vstřelil branku!
    Je to 1:0! Martin Bartoň napálil puk z mezikruží, aby jej LUKÁŠ KASTNER ještě dokázal tečovat nad ramena Grigárka, který reagoval na původní směr střely, mířící spíše do spodních prostor branky. Asistence: Martiň Bartoň, Marek Malinský.

29:00
    Hradec se s evidentní chutí vrhá do dalšího útoku.

29:17
    Po nastřelení puku na střídačku se vhazuje ve středním pásmu. Rozehrávka Hradce končí ale zakázaným uvolněním.

29:48
    Nebezpečná situace před Veselým. Po nahození vznikl před jeho brankovištěm shluk hráčů, Veselý ale zpod jejich bruslí dokázal puk vydolovat a skrýt jej do výstroje.

30:09
    Kovářů v akci dva na jednoho našel volného Nedvídka, tomu se ale nepovedlo puk dostat za záda Grigárka!

30:27
    Dokázal alespoň vybojovat faul na svoji osobu, protože jej brankář Přerova podrazil. Trest odpyká Heralt.

31:12
    Hradec využívá přesilovou hru! Ranou z voleje z mezikruží se prosazuje JIŘÍ UHLÍK. Grigárek si na puk sice sáhl, ale v cestě do branky mu zabránit nedokázal. Asistence: David Košař, Karel Plášil.

31:40
    Znovu se prosazuje kapitán LUKÁŠ KASTNER. Z vrcholu kruhu se mu podařilo střelou na vyrážečku propasírovat puk skrze Grigárka. Asistence: Martin Bartoň.

32:48
    A další zásah domácích do černého! JAN SKÁLA zakončil akci spoluhráčů, proti jeho střele byl Grigárek bezmocný. Asistence: Radek Pilař, Ondřej Kovářů.

33:38
    Bartoň z přečíslení dva na jednoho po přihrávce trefuje pouze břevno!

34:44
    Aktuálně to na ledě vypadá, jako by domácí hráli přesilovku. Věřte, nebo ne, není tomu tak.

35:23
    Ale i Přerov se dokáže dostat do šance! Z levého křídla si před Veselého nabruslil Kubal, jeho rána našla jen náruč Veselého.

36:09
    Dělovka Uhlíka jen prosvištěla kolem pravé tyče branky hostí a rozezněla mantinel v rohu kluziště.

37:10
    Odvážnou rozehrávku Veselého od mantinelu ve vlastním obranném pásmu hosté nezachytili.

37:33
    To však způsobilo chaos ve střídání Hradce a domácí tým je potrestán za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Kastner.

37:48
    Nedvídek ale dokázal i v oslabení ujet a prezentoval se hezkou ranou přes obránce, proti níž musel Grigárek vykopnout svůj pravý beton, aby odrazil touš do rohu.

38:31
    A znovu je to Nedvídek, který se prokličkoval před Grigárka. Tentokrát si vybojoval faul.

38:31
    Za hákování putuje na trestnou lavici Zavřel (PRE).

38:53
    Heraltovi zřejmě hra čtyři na čtyři vyhovuje, zavedl kotouč až do obranného pásma Hradce a zkusil vypálit projektil na Veselého. Ten byl ale pozorný.

39:33

40:00

Pod Bílou věží jsme viděli zcela suverénní třetinu v podání hradeckého Mountfieldu. Ten dokázal zužitkovat tlak, kterým se prezentoval i v první části, a soupeři nasázel čtyři branky v přesném rozmezí pěti minut. A i když bych nerad hosty z Přerova odepisoval, podle současného obrázku hry bych si troufl tipovat, že o osudu utkání je rozhodnuto.

Další třetina začne přibližně v 14:38.

40:01

40:05
    Hradci zbývá cca ještě dvacet vteřin přesilové hry.

40:31

40:53
    Šeda se neprosadil se svým úmyslem prokličkovat se obranu hostí.

41:14
    Grigárkovi za záda zapadla tečovaná rána od modré čáry Aleše Krátošky, jejíž směr těsně před gólmanem hostí změnil DAVID KOŠAŘ.

42:14
    Michálek přišpendlil Zavřela na mantinel. Ten jej obdařil odevzdaným pohledem. To je dle mého soudu nanejvýš výstižné pro aktuální stav celého týmu z Moravy.

43:38
    Přerov je uvězněn doslova za vlastní brankou, Hradečtí forčekují s velkým přehledem.

44:32
    Hosté mohli ujet do přečíslení dvou na jednoho, ale raději akce zpomalili, a po ztrátě puku jeli vystřídat. Na hřišti to teď vůbec nevypadá na souboj prvního se třetím.

45:17
    V další šanci se objevil Nedvídek, který pravidelně startuje i v extraligovém A-týmu.

45:53
    Další vhazování v obranné třetině Přerova. Plášilova bomba po teči beka hostí končí v ochranné síti.

46:26
    Opět to vypadá, jako by Zubři hráli oslabení. Hradec je trvale usazen v jejich pásmu, bez větších problémů kombinuje.

47:16
    Až nyní se hosté osvobozují vyhozením, podle pohybu domácích plejerů ale nelze čekat, že by jim to mělo dlouho vydržet.

48:02
    Ano, touš je zase v obranné třetině Zubrů. Ti si ale zahrají početní výhodu.

48:22
    Jan Michálek sekl soupeře, za což byl "oceněn" dvěma minutami.

48:55
    Ani oslabení ale není pro domácí v aktuálním rozpoložení výrazným problémem.

49:22
    Kubal přece jen dokázal vyslat střelu na Veselého. Ten ji s přehledem kryl, přesto nezabránil drobnější rozmíšce mezi hráči obou klubů.

50:22

50:53
    Nemůžu si pomoci, nezlobte se na mě, ale Přerov je opravdu zralý na pomyslný ručník. Teď si navíc zahraje oslabení.

51:06
    Ministr totiž zahákoval jednoho z hradeckých – dvě minuty nebude svému celku k dispozici na ledě.

51:58
    Grigárek musel kotouč schovat pod lapačku. Vhazování po jeho levici.

52:29
    Hradeckou kombinaci zastavuje Kundrátek.

53:06

53:18
    Siegel (PRE) se provinil hákováním, Mountfield si tak může vyzkoušet další přesilovkou kombinaci.

53:52
    Zavřel dokázal se spoluhráčem ujet do přečíslení dva na jednoho, jeho pecka však maximálně zaštípala Veselého na břiše.

54:22
    Havránek od modré jen orazítkoval tyč!

55:13
    A znovu Havránek! Tentokrát dorážel do prakticky prázdné brány, nepodařilo se mu ale v obtížné situaci puk správně trefit!

55:18

56:08
    Hra se vyostřila, Přerov začal dohrávat osobní souboje, snaží se dát Hradci alespoň v tomto pořádně do těla.

56:50
    Jenže špatné střídání zavinilo příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Duda (PRE).

57:16
    Hradec kombinuje před Grigárkem, ke střele to však ještě nevedlo.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny, v tomto případě i zápasu.

58:50
    Už to vypadalo, že Hradečtí přesilovku nevyužijí, v její poslední vteřině se ale trefil JAN MICHÁLEK. Asistence: Jan Skála.

59:20
    Ještě jedno zakázané uvolnění pro domácí tým.

59:30
    A také faul, konkrétně sekání pro Uhlíka (MHK).

59:56
    Hradec ještě dokázal ujet do přečíslení dvou na jednoho, Bartoňovu ránu ale zachytil do lapačky Grigárek.

60:00

Lehce překvapivě jsme dnes byli svědky jasného zápasu, který opanovali domácí, jenž tak odčinili své páteční zaváhání v Havířově. Hradečtí tak stáhli náskok Přerova v tabulce na jediný bod, navíc moravským tým má zápas k dobru.

Z FORTUNA arény vám přeji hezký zbytek poslední adventní neděle. Užijte si svátky, po nich se už naplno rozeběhnou další hokejové boje. Děkuji za pozornost, příště zase na počtenou. (15:10:41)

Lukáš Štěrovský

Branky a nahrávky: 28. Kastner (Bartoň, Malinský), 32. Uhlík (Košař, Plášil), 32. Kastner (Bartoň), 33. Skála (Pilař, Kovářů), 42. Košař (Krátoška), 59. Michálek (Skála)

Rozhodčí: Úlehla – Blümel, Kleprlík