Chabarovsk – Novosibirsk 1:4 (kon.) | Vladivostok – Novokuzněck 0:0 (odl.) | Riga – CSKA Moskva 4:5 (kon.)
HC Slovan – Nižněkamsk 4:6 (kon.) | Barys – Kazaň 1:4 (kon.) | Magnitogorsk – Jekatěrinburg 3:0 (kon.)
Čeljabinsk – Toljatti 2:1 (kon.) | Ufa – Omsk 3:4 (po pr.) | Čerepovec – Dynamo Moskva 5:2 (kon.)
N.Novgorod – Soči 3:2 (po pr.) | Minsk – Petrohrad 2:1 (2:1 po s.n.)
po s.n. (2:1)
HC Dinamo Minsk
2:1 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
SKA Petrohrad
Středa 24.12.2014, 17:30 • Minsk Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Nádherný Štědrovečerní den u hokejové KHL. Dnes jsou na programu další zápasy z nejvyšší ruské ligy a my se společně podíváme na utkání HC Dinamo Minsk a SKA Petrohrad. Přejeme Vám příjemnou zábavu u textového přenosu.

Hostující tým v tomto duelu bude SKA Petrohrad, který se nachází na třetím místě v Západní konferenci. Hráči se však momentálně nenachází v nejlepším rozpoložení, z posledních pěti zápasů získali pouhých sedm bodů, což je na tak kvalitní tým málo. Týmovým statistikám kraluje ostřílený ruský matador Ilja Kovalčuk, který dokázal nasbírat již 47 bodů (22 gólů a 25 asistencí). Své místo v týmu má i český útočník Roman Červenka, který se ovšem na nedávném Karjala Cupu zranil a jeho start v tomto utkání je tak ohrožen.

Forma týmu: P-V-Pp-P-V

Domácí hráči z týmu HC Dinamo Minsk mají vynikající formu! V posledních šesti duelech se totiž vždycky radovali z výhry po základní hrací době. Momentálně jim také patří páté místo v Západní konferenci. Tým těží hlavně ze spolupráce čtyř Kanaďanů (Cheechoo, Szczechura, Linglet a Ellison), kteří dohromady nasbírali úctyhodných 126 kanadských bodů. V první lajně je také český obránce Lukáš Krajiček, který je velkou oporou v obraně.

Forma týmu: V-V-V-V-V

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC Dinamo Minsk: Taylor (Milčakov) – Bailen, Goroško, Nogačjov, Kaznaděj, Šinkevič, Lisovec, Černook – Kaljužnyj, Cheecoo, Szczechura – Linglet, Ellison, Vesce – Kulakov, Meleško, Matěruchin – Drozd, Stěpanov, Razvadovsky

SKA Petrohrad: Koskinen (Ivannikov) – Rukavišnikov, Kalinin, Bělov N., Kutějkin, Čudinov, Bělov A., Alexandrov, Chafizullin – Mortensson, Ericsson, Thoresen – Ketov, Dadonov, Šipačjov – Ponikarovskij, Kadeikin, Barabanov – Kablukov, Burdasov, Khokhrjakov.

00:01

00:05
    Domácí vyhrávají úvodní buly utkání. Puk se dostává ke Goroškovi, který vyhazuje na polovinu soupeře.

00:54
    Chyba v obraně domácího celku, Šipačjovovi se ale nepovedlo zakončit podle svých představ.

02:10
    Linglet nedokázal projít přes bránícího hráče.

02:29
    Pavel Černook (MIN) obdržel dvě trestné minuty. Hosté budou mít výhodu přesilové hry.

02:44
    Nebezpečná střela Kalinina ihned z první, Taylor musel vyrážet puk svým betonem.

03:59
    Střela Antona Bělova byla zablokována obranou, následovat bude vhazování v útočném pásmu Petrohradu.

04:29

05:01
    Hráči Petrohradu pokračují ve svém tlaku z přesilové hry a vyvíjejí si hodně nebezpečné šance.

06:22
    Čudinov s pukem nic nevymýšlel a hned po jeho obdržení vystřelil. S jeho jedovatou ránou měl Taylor nemalé problémy.

08:02
    Velká chyba v obraně Minsku! Naštěstí pro domácí tým ji Thoresen nedokázal zužitkovat ve svůj prospěch.

08:33
    Cheechoo se snažil projít přes obránce stahovačkou, ta mu však nevyšla a puku se tak zmocňuje Kutějkin.

09:08
    Ericsson si nahodil puk do útočné třetiny, ale obránce Bailen se mu výborně postavil do cesty a nepustil jej za pukem.

10:15
    Šipačjov šel hodně naivně mezi čtyři protihráče, hned vzápětí přichází o puk.

11:15
    Andrej Kutějkin (PET) dostává dvě trestné minuty za hákování. Přesilovou hru si tak vyzkoušejí také domácí hráči.

11:17
    Po vhazování se dostal puk k Ellisonovi, který bez přípravy pálí. Koskinen si připisuje úspěšný zákrok lapačkou.

11:43
    Hráčům Minsku se v dnešním utkání velice daří vhazování, skoro všechna zatím vyhráli.

12:36
    Meleško vjel do útočné třetiny až příliš rychle – domácí se tím pádem dostali do ofsajdu.

13:01
    Bailenova střela byla zablokována obráncem, který do její dráhy obětavě skočil.

13:15

14:21
    Hráči hostujícího týmu se po delší době ujímají puku a vymýšlejí nové útočné tažení.

15:13
    Černook dohrál u své střídačky hodně tvrdě Ketovova, který zůstává ležet na ledě. Spoluhráči se ho jdou hodně logicky zastat.

15:13
    Rozhodčí nakonec rozdal dva čtyřminutové tresty za šarvátku. Pavel Černook (MIN) a Dmitrij Kalinin (PET) už sedí na trestných lavicích.

15:52
    Utkání se nám začíná hodně přiostřovat, oba týmy zvýšily svou agresivitu v soubojích.

17:54
    Petrohrad se pomalu, ale jistě usazuje v obraném pásmu svého soupeře – to se logicky nelíbí domácím fanouškům, kteří to odměňují svým pískotem.

18:59
    Jonathan Cheechoo zůstal v před brankovém prostoru soupeře trestuhodně osamocený, se svou příležitostí si však nedokázal poradit a skóre tak nadále zůstává nerozhodné.

19:20
    Domácí hráči vyhazují puk na zakázané uvolnění.

19:50
    Paul Szczechura (MIN) dostává dvě minuty za vysokou hůl, která zasáhla Šipačjova.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina nám nepřinesla ani jednu branku. V největší brankové příležitosti se ocitl, kanadský útočník v barvách Dinama Minsk, Jonathan Cheechoo – ten si však vylámal všechny zuby na gólmanovi Koskinenovi. Druhá třetina začne skoro dvouminutovou přesilovou hrou Petrohradu.

Zásahy brankářů v první třetině:
    Danny Taylor – 2
    Mikko Koskinen – 6

20:01

20:46
    Domácí Dinamo brání hodně dobře, Petrohrad se zatím nedostal do žádné větší šance.

21:16
    Střela Kalinina byla zablokována obráncem Lisovecem.

21:50

22:23
    Kablukov vyhrál vhazování až příliš prudce, obránce Kutějkin nedokázal puk zkrotit na modré čáře.

23:09
    Lingletův pokus se odrazil od obránce přímo na hokejku Ellisona, který vystřelil bez přípravy. S jeho střelou si už musel poradit Koskinen.

23:44
    Cheecoo hodně tvrdě zastavil napadajícího obránce, který končí na ledě. Rozhodčí však gestikuluje, že se jednalo o čistý zákrok.

24:57
    Domácí si teď vytvořili hodně velký tlak, celou situaci uklidňuje až Koskinen, který přikryl puk lapačkou.

25:21
    Útočníci domácího Dinama jsou vytaženi hodně vysoko a znepříjemňují tak hostům jejich rozehrávku.

25:49
    Taylor si poradil se skrytou střelou Ericssona, následovat bude vhazování v obrané třetině Minsku.

26:12
    Další jednoduchý zákrok Taylora. Ketov nahodil puk ze středního pásma přímo na bránu, brankář kotouč raději podržel.

26:47
    Domácí obránci teď vyhodili puk ze svého obraného pásma až k brankářovi Koskinenovi.

27:03
    Dadonov se vytočil od mantinelu do hřiště a nenápadně vystřelil. Taylor si ale bližší tyčku pohlídal a nepustil puk za svá záda.

28:38
    Matěruchin ostře dohrál svého soupeře v rohu kluziště, pokračuje se však ve hře.

29:01
    Útočník Szczechura dotlačil puk až ke Koskinenovi, který podržel puk pod svou lapačkou. Oba týmy tak mají možnost vystřídat.

29:24
    Hodně nebezpečná střela Kalinina do protipohybu Taylora, ten však na poslední chvíli zasahuje.

29:29
    Matt Ellison (MIN) je vyloučen na dvě minuty. Hosté mají příležitost další početní výhody.

30:28
    Petrohrad má problém usadit se v útočném pásmu, domácím hráčům se daří ve většině případů puk vyhodit.

31:29

31:36
    Dnes již podruhé je vyloučen Andrej Kutějkin (PET). Tentokráte si odsedí trest za nedovolené bránění.

32:03
    Ani domácímu týmu se však v dnešních přesilových hrách moc nedaří.

32:55
    Přesilová hra se již přelila do své druhé poloviny, ale stále jsme v ní neviděli žádnou vážnější příležitost.

33:36

34:17
    Šipačjov ujížděl sám na brankáře Taylora, ten jej ale výborně vybruslil a s chycením si tak brankář poradil na výbornou.

35:29
    Ponikarovskij si vytvořil šanci na brankovišti, ale Taylorovi se povedlo udržet puk ještě před brankovou čárou.

36:31
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Hosté se dostávají do vedení po hodně nenápadné akci! poslal do rychlého brejku JIMMIHO ERICSSONA, který trochu překvapil brankáře a z velkého úhlu se trefuje k bližší tyčce! Asistence: Dinar Chafizullin a Patrick Thoresen.
    Jimmie ERICSSON - 0:1

37:51
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Chvíli po úvodním gólu utkání přichází vyrovnávající branka! Vyrovnání přišlo po hodně nenápadné střele NICKA BAILENA, které skončilo až za zády brankáře Koskinena. Asistence: Alexandr Kulakov a Dmitrij Meleško.
    Nick BAILEN - 1:1

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

V druhé třetině jsme se dočkali gólu na každé straně. U gólu Petrohradu nebude mít moc čisté svědomí brankář Taylor, protože si nepohlídal svou bližší tyčku.

Zásahy brankářů ve druhé třetině:
    Danny Taylor – 9
    Mikko Koskinen – 11

40:01

40:54
    Do třetí třetiny vstoupili aktivněji hráči domácího týmu.

41:42
    Koskinen teď podržel svůj tým, když ve velké příležitosti vychytal Ellisona.

43:06
    Alexej Ponikarovskij (PET) dostává dvě minuty za podražení.

43:36
    V oslabení zahrozil z rychlého protiútoku Ketov. Jeho střelu musel Taylor vyrazit ramenem.

44:16
    Domácí mají problém s usazením se v útočném pásmu, hosté tuto přesilovou hru brání více než dobře.

44:41
    Lingletova střela byla zastavena obětavým pádem obránce. Puk poté odklouzal do rohu hřiště.

45:06

45:28
    Dinar Chafizullin (PET) dostává dvě minuty za nedovolené bránění a hostující celek se tak musí vypořádat s další početní nevýhodou.

46:28
    První polovina přesilové hry se odehrála bez většího ohrožení branky či nějaké jiné zajímavé situace.

46:42
    Goroškoova střela letěla těsně vedle Koskinenovy brány.

47:28

47:50
    Sergej Drozd (MIN) dostává dvě minuty a přesilovka se tak naskytne i hostujícímu týmu.

48:15
    Petrohrad se pomalu usazuje v útočném pásmu. Hráči se snaží kombinovat mezi sebou rychlými přihrávkami.

48:53
    Jedna z přihrávek však byla nepřesná a domácím se tak povedlo puk vyhodit a následně i vystřídat.

49:33
    V oslabení unikl hostující obraně Ellison, jenže nezakončil podle svých představ. Puk končí v rohu hřiště.

49:50

51:22
    Neuvěřitelný tlak před bránou Dinama Minsk! Trojice útočících hráčů se teď snažila dostačil puk do brány, Taylor však udržel kotouč ještě před brankovou čárou.

52:10
    Šipačjovova střela z velkého úhlu tentokráte nezaskočila Taylora, ten s přehledem chytá.

52:58
    Do více šancí se teď dostávají hostující hráči z Petrohradu. Nutno podotknout, že se brankář Taylor rozhodně nenudí.

53:23
    Další jedovatá rána od modré, ale i tentokráte si Taylor poradil se střelou.

54:52
    Oba týmy teď hrají hlavně ze zabezpečené obrany, ani jeden z celků nechce udělat v závěru chybu.

55:36
    Domácí nahazují puk do útočné třetině, tam se ale puku zmocňuje obránce Rukavišnikov.

57:23
    Paul Szczechura vystihl rozehrávku hostujícího týmu a od poloviny hřiště ujížděl sám na brankáře! Nakonec zvolil blafák do bekendu, jenže Koskinen puk výborně zastavil pravým betonem a podržel tak svůj tým!

58:41
    Ostrý souboj u mantinelu, oba aktéři tohoto děje se jen horko-těžko zvedají z ledu.

59:02
    Domácí hráči vyhazují na zakázané uvolnění a nemohou tak vystřídat.

59:02
    Oddechový čas pro domácí. Trenér domácích vycítil, že jeho svěřenci již nemohou a tak si hodně takticky vzal time-out.

59:31
    Matěruchin neprošel přes bránícího hráče, puk mají na svých hokejkách hráči Petrohradu.

60:00

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Šedesát minut hry nerozhodlo o vítězi, na řadu tak přijde prodloužení a po případně nájezdy.

Zásahy brankářů ve třetí třetině:
    Mikko Koskinen – 10

60:01

60:32
    Goroško vyčkává s pukem za vlastní bránou, až jeho spoluhráči vystřídají.

61:15
    Kalinin zakládá útočnou akci Petrohradu. Domácí však brání hodně kompaktně, a tak to nemají hosté vůbec jednoduché.

62:03
    Cheecoo neudržel puk na své hokejce a kotouče se ujímá brankář Koskinen.

62:38
    Meleškovi se nepovedlo zakončit přes ležícího obránce.

63:35
    Nedorozumění v rozehrávce hostů končí postavením mimo hru.

63:52
    Hosté zakládají další útočnou šanci – opět bez ohrožení brány.

64:21
    Na světelné tabuli již běží poslední minuta prodloužení.

64:50
    Střela Ericssona a Taylor raději podržel puk v rukavici.

64:50
    Oddechový čas pro hosty.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Tak ani nastavených pět minut nerozhodlo o vítězi. Na řadu přijdou technické dovednosti – nájezdy.

Zásahy brankářů v prodloužení:
    Danny Taylor – 1
    Mikko Koskinen – 1

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    PET: Patrick THORESEN neproměňuje. Sice rozmíchal brankáře, ale nedokázal zasunout puk za jeho beton. – 0:0.

1:1
    MIN: Jonathan CHEECHOO neproměňuje – 1:1.

3. série
    1:1
    PET: Pjotr KHOKHRJAKOV neproměňuje – 1:1.

2:1
    MIN: Ryan VESCE proměňuje. Nádherně si rozhýbal brankáře a poté vystřelil přesně mezi betony – 2:1.
    Ryan Vesce - 2:1

5. série
    2:1
    PET: Jevgenij KETOV neproměňuje. Zvolil střelu zápěstím, ale trefuje pouze horní tyč brány – 2:1.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dinamo Minsk.
    Autorem vítězné branky je RYAN VESCE.

V nájezdech nakonec vítězí domácí hráči. To je tedy pro dnešek všechno. Já Vám děkuji za pozornost a přeji Vám nádherné a ničím nerušené vánoční svátky strávené v klidu a v pohodě. (20:53:06)

Štěpán Hladký

Branky a nahrávky: 38. Bailen (Kulakov, Meleško), rozh. náj. Vesce – 37. Ericsson (Chafizullin, Thoresen)