Jekatěrinburg – Kazaň 3:0 (kon.) | Magnitogorsk – Barys 7:6 (2:1 po s.n.) | Chanty-Mansijsk – Nižněkamsk 0:0 (odl.)
Čerepovec – Soči 1:0 (kon.) | CSKA Moskva – Omsk 3:1 (kon.) | N.Novgorod – Dynamo Moskva 2:1 (2:0 po s.n.)
HC Slovan – Petrohrad 1:6 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Ak Bars Kazaň
Pátek 26.12.2014, 15:00 • Arena Uralec, Jekatěrinburg • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Jekatěrinburg tvrdě bojuje o play-off. Tentokráte narazí na svého konkurenta z Charlamovovy divize, tedy na Kazaň, která zároveň vede tabulku Východní konference o čtyři body před Omskem. Takže favoritem utkání budou jednoznačně hosté.

Oba dva celky od reprezentační přestávky sehrály dvě utkání. A zatímco Bars dokázal na Štědrý den zvítězit v Astaně hladce 4:1, Avtomobilist padl na půdě silného Magnitogorsku 0:3.

Rozdíl mezi oběma týmy, alespoň co se bodového účtu týče, je opravdu markantní. Kazaň má na kontě 84 bodů, Jekatěrinburg "jen" 47 bodů. Zatím domácím tenhle stav na postupovou osmičku stačí, ale jen o jeden korálek před Jugrou.

V brance domácího celku by se měl objevit český gólman Jakub Kovář, za hosty by měl nastoupit útočník Petr Vrána.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Ustinskij) – Lepistö, Loginov, Megalinskij, Antonov, Gusev, Metljuk, Žuravlev, Trjamkin – Lazarev, Brule, Palushaj – Simakov, Rybakov, Klimenko – Bumagin, Lewandowski, Michnov – Garejev, Popov, Jefimov

Ak Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – Brookbank, Medveděv, Zacharčuk, Kornějev, Nikulin, Děnisov, Rylov – Mirnov, Burmistrov, Möller – Kolcov, Tkačev, Lukojanov – Varnakov, Azevedo, Kosticyn – Petrov, Vrána, Gluchov

Rozhodčí: Anisimov, Ravodin – Sivov, Šeljanin.

00:01

00:25
    Jen pár střel mimo vyslal na úvod Bars, Kovář zatím zashovat nemusel. Následně situaci v rohu kontroloval Lazarev.

01:15
    Rozhodčí má zdviženou pravici, Kazaň se tak bude snažit založit útok v šesti hráčích. Nilsson už zamířil na střídačku.

01:26
    Kazaň krátkou početní výhodu nevyužila, teď ale bude mít plnohodnotnou. Klimenko (JEK) se dopustil hry vysokou holí.

02:02
    Střela od modré čáry od Kornějeva nadělala Kovářovi problémy. Následně musel český gólman hasit dorážky.

03:07
    Většinu přesilovky sehrála Kazaň u mantinelu, kde bojovala o puk. Kovář nemusel v žádném případě zasahovat.

03:26

03:40
    Kovář radši puk podržel po střele Möllera. Přece jenom potřebovali jeho spoluhráči vystřídat.

03:53
    Máme tu další vyloučení na straně domácích. Opět to byl Klimenko (JEK), který se dopustil přestupku s názvem hození hole.

04:14
    Kornějevovi se střela od modré čáry nepodařila, trefil jen obránce před sebou. Následně Avtomobilist spěchal do brejku, ale nic z něho nevytěžil.

05:06
    Bars má velký problém dostat se do pásma. Soupeř dokonce i v oslabení celkem dlouho držel puk v útočném pásmu.

05:53

06:49
    Utkání je zatím hodně opatrné, nenabídlo nám příliš šancí. Jak Kovář, tak Nilsson nemuseli předvést žádný obtížný zákrok.

07:40
    Tohle byla pěkná kombinace ze strany hostujícího celku. Nakonec se ke střele dostal Burmistrov, nicméně Kovář si bližší tyčku pohlídal.

07:49
    Kornějev (KZN) se dopustil držení a i on odešel na dvě minuty čistého času na trestnou lavici.

08:22
    Avtomobilistu se nepodařilo zatím vystřelit na branku, následně se Gluchovovi podařilo vyhodit puk do bezpečí.

09:14
    Lepistö číhal na modré čáře, nakonec zakombinoval s Lazarevem, jenž vypálil z levého kruhu, jenže pouze mimo branku.

09:48
    Ani domácímu celku přesilovka nevychází. Nilsson pod žádnou sprškou střel rozhodně není.

09:49

10:36
    Zatím vidíme především urputný hokej. Hraje se dost u mantinelů, kde tvrdě bojuje o puk. Pohledných akcí moc k vidění není.

11:16
    Burmistrov se zase dostal ke střele, tentokráte z pravé strany. Ale na Kováře jednoduše nevyzrál.

12:03
    Hra dobře plynula, až do té doby, než Kovář musel zlikvidovat střelu Gluchova z levé strany. Probíhá komerční přestávka.

12:15
    Brule chtěl přenechat puk Lazarevovi u pravého mantinelu, jenže ten nebyl v jízdě. Takže z celé akce zbylo jen velké nic.

13:18
    Nikulin velmi špatně přihrál do jízdy Möllerovi a ten dostal u mantinelu pořádně naloženo. Bars zatím kombinace dost vázne.

14:10
    Jekatěrinburg má nyní puk za brankou pod svojí správou. Uvidíme, jak dopadne jeho další útok.

14:43
    Další osobní souboj u mantinelu. Megalinskij srazil na zem maličkého Gluchova a vybojoval puk pro svůj celek. Třetina plná boje pokračuje i nadále.

15:41
    Děnisv neměl vůbec špatnou pozici pro střelbu. Vybruslil si od modré čáry směrem dopředu, jenže odtud zamířil pouze mimo. Možná že Kovář si na touš maličko sáhl.

16:35
    A první opravdu vážnější šance tohoto zápasu! Gól na hokejce měl Bumagin, který se ocitl za obranou a řítil se sám na Nilssona. Jenže neuspěl svou kličkou do bekhendu. Hostující gólman mu tutovku polapil.

17:24
    Arena Uralec nyní trošku ožila a žene své hochy dopředu. Kazaň je nyní pod mírným tlakem.

18:00
    Nilsson musel být nyní hodně na pozoru. Defenzíva Barsu nevěděla, kam dřív skočit. Ale dvě tutovky soupeře nakonec dopadly pro hosty dobře.

18:34
    Palushaj dostal pěknou přihrávku skrz celé kluziště, jeho střela byla nepřesná. Bude se ale vylučovat.

18:34
    Dvě minuty za podražení obdržel na konci této třetiny Varnakov (KZN).

19:22
    Minuta z početní výhody je pryč, Kazaň se zatím velmi dobře brání. Nilsson si může alespoň na chvilku odpočinout.

19:54
    Lukojanov drží puk u mantinelu, teď už by se Kazaň ubránit měla úplně bez problémů.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Nebyla to co se týče hokejové atraktivnosti vyloženě hezká první třetina. Viděli jsme spíše mnoho osobních soubojů, oba celky se prezentovaly urputným hokejem. Největší možnost měl na hokejce Bumagin, jenže neproměnil, a tak si na další branku budeme muset počkat minimálně do 2. třetiny.

Další třetina začne přibližně v 15:46.

20:01

20:34

20:57
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Autorem branky je ANTON LAZAREV, který zachytil špatné vyhození od soupeře, sjel si z pravé strany do středu pole blíže brance, odkud opravdu hodně tvrdě vypálil, a Nilsson na jeho dělovku reagovat zkrátka nestačil. Bez asistence.
    Anton LAZAREV - 1:0

22:12
    Tkačev dostal přihrávku do středu, střílel přes protihráče, nicméně Kovář byl mezi třemi tyčemi zase jistý.

23:36
    Domácí budou mít k dispozici další přesilovku, tentokráte se Burmistrov (KZN) dopustil podražení.

24:21
    Je to už trochu takový folklor. Ale domácí zkrátka početní výhody neumí. Zase sotva ohrozili Nilssona.

25:36

26:12
    Brule na Nilssona tentokráte nevyzrál, na druhé straně nevyšel útok ani Barsu, neboť ten se vystavil do ofsajdu.

28:17
    Michnov se snažil zaspolupracovat s Metljukem, jenže druhý jmenovaný se ke střele nedostal. Nilsson mohl zůstat tentokráte v pohodě.

30:32
    Další vyloučení tohoto utkání. Žuravlev (JEK) obdržel dvě minuty za zdržování hry.

31:20
    Zhruba celou minutu se zatím domácí ubránili dobře. Zbývá jim ale ještě polovina z trestu.

32:09
    Medveděv se nyní snažil překonat Kováře, ale trefil jen jeho betony. Bars nyní zatlačil svého soupeře v útočném pásmu.

32:29
    Na druhé straně se do dobré možnosti dostal Lewandowski, který mířil do šibenice Nilssonovy svatyně, nicméně gólmanova lapačka zasáhla včas.

32:32

33:13
    Tohle je velká nepříjemnost pro hostující celek. Lukojanov (KZN) obdržel trest na 5 minut plus do konce utkání za vražení na hrazení. Trest odsedí Tkačev.

34:26
    Početní výhoda Jekatěrinburgu vypadá sice o něco nebezpečněji než ty předchozí, jenže pořád to není ono. Přitom branka by za tohoto stavu byla určitě potřeba.

35:12
    Menší závar před Nilssonem. Puk se po jedné střel odrazil k Brulemu, jenže ten hostujícího gólmana z dorážky překonat nedokázal.

36:31
    Tak tohle byla velká možnost pro domácí celek! Metljuk měl ale těžkou pozici při trefování prázdné branky, neboť se nacházel v celkem dost ostrém úhlu.

36:59
    Na druhé straně se hosté dostali do rychlého protiútoku. A Kovář následně musel zasahovat proti Möllerově pokusu.

38:13

38:41
    Jekatěrinburg půjde do čtyř hráčů, neboť jeho hráči hráli v šesti na ledě. Nepříjemný konec této třetiny čeká domácí. Trest odsedí Garejev (JEK).

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tak jsme se jednoho gólu v této třetině přece jenom dočkali. Vsítit ho dokázal Lazarev díky své pumelici z mezikruží. Hosté nehrají dobře, a to směrem dopředu. S urputným a bojovným hokejem soupeře si nedokážou poradit. Domácí mají naopak bídné přesilovky, ani ta pětiminutová totiž k navýšení vedení nepomohla.

Další třetina začne přibližně v 16:39.

40:01

40:21
    Möllerova střela se dostala na hokejku Kosticyna, jenže teč nakonec skončila pouze vedle branky.

40:41

41:55
    Vyšší trest padl také na straně domácích. Brule (JEK) obdržel trst na 5 minut plus do konce utkání za sekání. Trest odsedí Jefimov.

42:12
    Medveděv přitom tohle utkání nedohraje. Odešel do kabin s poraněnou rukou. Tohle je citelná ztráta do obranných řad Barsu.

43:26
    Teď mají naopak hosté velkou možnost na zvrat v utkání a vyrovnání. Početní výhodu pět minut budou mít oni. Odolá Kovář a spol.?

44:17
    Kazaň nyní tlačí svého soupeře v obranném pásmu a Kovář se má co ohánět. Zatím vše dorážkám i střelám dokázal odolat.

45:26
    Když je Kovář pod tlakem, baví ho hokej nejvíce. Teď si musel poradit se střelou Kosticyna, aby pak Garejev odpálil puk do bezpečí.

46:55

47:26
    Hosté i nyní pokračují v tlaku na Kováře, a to už je Avtomobilist na ledě v pěti hráčích. Bude to velký boj uhájit tenhle těsný náskok, to je už teď jasné.

48:46
    Klimenko se rychle dostal do útočného pásma, tam mu ale také bleskovou stopku vystavil Varnakov.

48:53
    Další vyloučení na straně hostů. Varnakov (KZN) se dopustil sekání.

49:03
    Opět to byla dělovka, na kterou zkrátka gólman Nilsson reagovat nemohl. Tentokráte jí vyslal SERGEJ GUSEV od modré čáry poté, co mu nabil Metljuk, a Avtomobilist díky němu využil přesilovku. Hosté budou mít tedy co dělat, aby neodjeli domů s prázdnou. Asistence: Filipp Metljuk.
    Sergej GUSEV - 2:0

50:18
    Simakov se snažil nyní navýšit náskok, jenže mezi tři tyče nezamířil. To by byl definitivní hřebíček do rakve soupeře.

50:51
    Také Lewandowski dokázal přejít přes obránce, nicméně na Nilssona nevyzrál. Avtomobilist je i za tohoto stavu lepším týmem než soupeř.

52:03
    Avtomobilist hraje hodně uvolněně, ve hře Kazani je naopak znát nějaká křeč. Přitom čas hostů, neúprosně ubíhá.

53:40
    Další nepříjemnost pro hostující celek. Möller si totiž půjde sednout na trestnou lavici kvůli podražení.

54:23
    Jekatěrinburgu přesilová hra tentokráte vůbec nevychází. Ale vlastně nemá potřebu jí proměnit. Důležité bude udržet tenhle těsný náskok.

55:40

57:32
    Nikulin se snažil překonat Kováře od modré čáry, jenže bránu netrefil. Jekatěrinburg se soustředí stále více na bránění.

58:12
    Hosté zkoušejí power-play, Nilsson odjel na střídačku!

58:35
    Střela přes celé kluziště nakonec končí jen mimo prázdnou bránu! Hosté stále živí naději na úspěch.

59:03
    Na Kováře nevyzrál ani Rylov. Český gólman bude zase důležitým článkem tohoto úspěšného řetězce, pokud udrží čisté konto.

59:29
    ANTON LAZAEV si připisuje na své konto již svou druhou branku utkání, když zasunul touš do prázdné svatyně. Asistence: Alexandr Rybakov, Sami Lepistö.
    Anton LAZAREV - 3:0

60:00

Kazaň nezvládla úlohu favorita a na půdě Jekatěrinburgu nedokázala vsítit jedinou branku. Byla to především zásluha pevné a urputně hrající defenzívy a také českého gólmana Jakuba Kováře, který si připsal čisté konto. Domácí nakonec asi zaslouženě zvítězili, jejich soupeř hrál opravdu špatně.

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy nashledanou. (17:18:48)

Patrik Sandev

Branky a nahrávky: 21. Lazarev, 50. Gusev (Metljuk), 60. Lazarev (Rybakov, Lepistö)

Rozhodčí: Anisimov, Ravodin – Sivov, Šeljanin