K. Vary – Mountfield HK 2:1 (kon.) | Vítkovice – Zlín 4:1 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 6:1 (kon.)
Pardubice – Olomouc 6:2 (kon.) | Liberec – Třinec 3:4 (0:1 po s.n.) | Litvínov – Kometa Brno 1:3 (kon.)
Sparta – Slavia 3:0 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Mountfield HK
Pátek 26.12.2014, 15:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga

Zápas 31. kola Tipsport extraligy je u konce, Karlovarští udrželi jednobrankový náskok z druhé třetiny a stáhli náskok na svého dnešního soupeře na tři body. Ve třetí periodě již byli energetici lepší a měli ještě několik zajímavých šancí, žádnou ale neproměnili. Mrzet je to ovšem nemusí, protože ani hosté už se nedokázali prosadit, a tak střetnutí skončilo výsledkem 2:1. (18:03:50)

58:17
    Mikuš nahodil od modré puk na branku, kotouč ale skončil těsně vedle.

57:37
    Domácí vyvezli puk do útočné třetiny, Vachovcova zblokovaná střela ale skončila v ochranné síti.

57:26
    Energie hrála v šesti, a tak se nyní bude muset bránit. Trest odsedí Balán.

57:20
    Šimánek na pravé straně unikl obraně Energie a hosté mohou zaútočit.

56:35
    Přihrávku před branku domácího týmu zachytil Duda, hosté jsou ale s pukem stále v útočném pásmu.

56:13
    Střelu Červeného z levé strany bez problémů skryl ve výstroji karlovarský brankář.

55:38
    Skuhravý vyvezl puk do útočného pásma a poté vypálil, obránce ale zblokoval jeho ránu do ochranné sítě. Buly po pravici Kantora.

54:58
    Domácí lacině ztratili kotouč ve střední třetině, Mountfield tedy může zahájit nápor na branku Energie.

54:24
    Skuhravý zakončil rychlý protiútok Energie střelou z pravého kruhu, Kantor si ale s jeho pokusem poradil.

53:59
    Vhazuje se ve středním pásmu.

53:19
    Tvrdou střelu Dietze vyrazil pohotovým zákrokem mino gólman Habal, domácí jsou ale i nadále pod tlakem.

52:24
    Dnešní utkání sleduje v hledišti KV Areny 4129 diváků.

52:07
    Po ofsajdu domácího celku následuje komerční přestávka.

51:45
    Červený sebral puk v mezikruží a vypálil, kotouč ale skončil nad, a tak Habal vůbec nemusel zasahovat.

51:16
    Karlovarští hrají v plném počtu.

50:33
    Domácí hokejisté zatím toto oslabení zvládají velmi dobře.

50:09
    Skokanův pokus od modré čáry zblokovala defenziva karlovarského týmu.

49:37
    Energetici se osvobozují.

49:16
    Mountfield bude mít šanci vyrovnat, menší trest za nedovolené bránění obdržel Ondřej Šmach.

49:00
    Oba týmy bojují o puk za brankou domácího týmu.

48:27
    Hradec Králové v plném počtu.

47:58
    Hosté jsou pod velkým tlakem, nyní je pro změnu povedeným zákrokem zachránil Kantor.

47:38
    Tvrdou střelu kapitána Radka Dudy zastavila tyč!

47:10
    Balán našel přihrávkou v pravém kruhu Haranta, kterému ale střela nevyšla a skončila úplně mimo.

46:51
    Karlovarským se zatím nedaří zavézt kotouč do útočného pásma, hosté dobře brání.

46:27
    Vyloučen Tomáš Mertl (HKM) za nedovolené bránění.

46:15
    Hosté sice dostali domácí tým pod tlak, nevystřelili ale na branku.

45:31
    Balán přišel o kotouč u pravého mantinelu, a tak mohou dopředu zamířit hosté.

45:07
    Zakázané uvolnění domácího celku.

44:59
    Energie v plném počtu.

44:18
    Domácím se podařilo dostat kotouč až k brance soupeře.

44:03
    Další střelecký pokus obránce Mountfieldu zblokoval Vachovec.

43:37
    Od modré tvrdě vypálil Vydarený, Habal ale jeho střelu vyrazil mimo.

42:59
    Vyloučen Stanislav Balán (KVA) za držení protihráče.

42:35
    Energetiky nyní přibrzdilo v rozletu zakázané uvolnění.

41:31
    Hra je zatím ve třetím dějství celkem rozháraná a oba týmy se střídají v držení puku.

40:50
    Karlovarské hokejisty zastavil ofsajd, vhazovat se bude ve střední třetině.

40:29
    Hosté drží puk ve vlastním pásmu a snaží se rozehrát útočnou akci.

40:01
    Přání karlovarských fanoušků k Vánocům? Tři body z dnešního utkání s Hradcem.

Ve druhém dějství se diváci v KV Areně konečně dočkali branek. Do vedení se dostal Mountfield, který dokázal využít přesilovou hru pět na tři. Totéž se ale asi o osm minut později podařilo i domácím, kteří navíc o chvíli později přidali i druhý gól. Stav utkání je tak před třetí třetinou 2:1. Třetí perioda dnešního duelu odstartuje asi v 17:22.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:30
    Červený zavezl puk do útočného pásma, tam se ho ale okamžitě zmocnili domácí hráči.

39:08
    Další přečíslení Energie táhl Balán, jehož nepřesnou přihrávku ale Duda nemohl zpracovat, a tak tato akce gólem nekončí.

38:46
    Z levého kruhu vypálil tvrdě Vojtěch Tomeček, jeho pokusu ale chyběla přesnost.

38:22
    Domácí tým je i nadále aktivnější, Hradec Králové je zřejmě trochu otřesený.
    D. HRUŠKA - 2:1

37:35
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Domácí hráči otáčejí vývoj dnešního zápasu a vedou 2:1. Karlovarští se hnali do přečíslení dva na jednoho a Balán našel u tyčky volného DAVIDA HRUŠKU, který neměl se zakončením žádný problém a poslal puk za brankovou čáru. Asistence: Stanislav Balán, Tomáš Harant.

37:05
    Dej zavezl kotouč do útočné třetiny, tam ale puk získali hráči Energie.

36:38
    Skokan poslal před branku domácího týmu nepřesnou přihrávku, Hradec ale i nadále okupuje útočné pásmo.

36:01
    Hosté hrají v plném počtu.

35:45
    Z pravé strany nyní otestoval pozornost gólmana Vojtěch Tomeček, Kantor byl ale připravený.
    BIČÁNEK - 1:1

35:19
    Karlovarští také využili přesilovou hru pět na tři, stav zápasu je 1:1. Duda s Davidem Hruškou si dlouho přihrávali za brankou, druhý jmenovaný poté našel v levém kruhu RADIMA BIČÁNKA, který tvrdou střelou z první nedal Kantorovi šanci zasáhnout. Asistence: David Hruška, Radek Duda.

34:48
    Východočechům se podařilo vyhodit.

34:29
    Bičánkova tvrdá střela od modré čáry skončila těsně vedle.

34:01
    A vzápětí putuje na trestnou lavici i Tomáš Mertl, který zasáhl protihráče vysokou holí a dostal menší trest. Hosté budou hrát ve třech!

33:44
    Energetici budou mít šanci srovnat krok. Vyloučen Tomáš Troliga za nedovolené bránění.

33:06
    Pospíšil přistrčil do mezikruží Kukumbergovi, který vyslal na branku Energie hodně tvrdou střelu, brankář Habal ale jeho pokus povedeným zákrokem vyrazil.

32:45
    Píská se zakázané uvolnění Energie.

32:26
    Hosté mají nyní problémy s rozehrávkou, karlovarští hokejisté výborně napadají.

31:38

31:16
    Domácím hráčům se podařilo vyhodit.

30:35
    Skuhravý se málem dostal k puku před brankou soupeře, brankář Pavel Kantor ale vybruslil z brankoviště a zachránil situaci.

30:14
    Hosté jsou s pukem v útočném pásmu, zatím se však nedostávají ke střelbě.

29:38
    Další přesilová hra pro Hradec Králové. Tentokrát na trestnou lavici usedl Radim Bičánek, který dostal dvě minuty za vysokou hůl.

29:25
    Domácí hrají v plném počtu.

28:41
    Pokračuje klasická přesilová hra Mountfieldu, domácí se ale zatím úspěšně brání.
    PLÁNěK - 0:1

27:38
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hosté okamžitě využili dvojnásobnou početní výhodu a dostali se do vedení. Nikým nerušený MARTIN PLÁNĚK napřáhl na modré čáře a jeho dělovka rozvlnila síť za zády gólmana Habala. Asistence: Jiří Šimánek.

27:25
    Karlovarští budou hrát ve třech! Na trestnou lavici míří kapitán Radek Duda, který si vysloužil dvě trestné minuty za hákování.

27:08
    Hosté hrají v plném počtu a začíná jejich zkrácená přesilová hra.

26:44
    Vachovec nezpracoval prudkou přihrávku a puk mu utekl, energetici však alespoň vybojovali vhazování před Kantorem.

26:20
    Početní výhoda Energie končí. Stanislav Dietz vyvezl puk do útočného pásma a byl faulován, menší trest za podražení obdržel Tomáš Harant.

25:30
    Bičánek vypálil tvrdě od modré čáry a před brankou byl v daný moment velký počet hráčů, puk ale skončil mimo.

25:08
    Vyloučen Rudolf Červený za hákování.

24:55
    Domácí budou hrát přesilovou hru, zatím je ponechána výhoda.

24:21
    Zakázané uvolnění domácího týmu, hra se opět stěhuje před karlovarskou svatyni.

23:47
    Redlihs nahazoval puk na branku Hradce Králové z pravé strany, puk se ale nakonec k brance vůbec nedostal.

23:20
    Vantuch ztratil kotouč na pravé straně u mantinelu, a tak mohou do útoku spěchat domácí hokejisté.

22:47
    Karlovarští se ale celkem bez problémů ubránili a sami míří dopředu.

22:26
    Vydarený se prohnal středním pásmem jako horký nůž máslem a hosté vzápětí vybojovali buly po levici Habala.

21:49
    Jank rozehrál útočnou akci Mountfieldu, hosté jsou s pukem stále v útočné třetině.

21:04

20:53
    Bičánkova tečovaná střela od modré vypadala celkem nebezpečně, brankář Kantor si s ní ale poradil.

20:22
    Domácí hráči se usadili v útočném pásmu a snaží se vytvořit si střeleckou pozici.

20:01

Karlovarští budou ve druhé třetině hrát ještě minutu a čtyři sekundy v početní výhodě.

V první třetině neměl ani jeden z týmů jasně viditelnou převahu. Hosté hráli tři přesilové hry v řadě, ani jednu však nevyužili. Vylučovat se poté začalo i na druhé straně, ani Energie ale na obranu soupeře zatím nevyzrála. Brankáři zatím chytají spolehlivě, a tak je stav zápasu 0:0. Druhá perioda začne cca v 16:25.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:56
    Ještě jednou se bude vhazovat v obranném pásmu Mountfieldu.

19:33
    Energetikům se ale ani tato přesilová hra nedaří.

19:04
    Zápas je nyní hodně nervózní. Jiří Vašíček (HKM) obdržel dvouminutový trest za hrubost, desetiminutový osobní trest za nesportovní chování a osobní trest do konce utkání, opět za nesportovní chování. Menší trest za něj odsedí Pospíšil.

18:52

18:31
    Vyloučeni Peter Mikuš (HKM) za hrubost a Radek Duda (KVA) za sekání. Pokračuje přesilová hra Energie pět na čtyři.

18:31
    Před brankou Mountfieldu se strhl velký závar a poté i potyčka. Branka z toho každopádně není, bude se ale vylučovat.

17:36
    Energetikům se zatím vůbec nedaří zavézt puk do útočného pásma.

17:11
    Hostům se podařilo vyhodit kotouč až k brance soupeře.

16:52
    V početní výhodě budou nyní hrát domácí hokejisté, vyloučen Stanislav Dietz za držení.

16:19
    Vojtěch Tomeček výborným obranným zákrokem zastavil vznikající rychlý protiútok Hradce Králové.

15:49
    Energie hraje v plném počtu, Mountfield se ani nyní neprosadil.

15:10
    Karlovarští se mohli hnát do útoku ve třech na jediného obránce, zastavilo je ale postavení mimo hru.

14:54
    Martin Pláněk vystřelil z mezikruží, Habal ale jeho pokus vyrazil mimo.

14:24
    Energetici se znovu osvobozují.

14:00
    Bojovník Duda dostal puk alespoň do střední třetiny.

13:49
    Ale ne na dlouho. Vyloučen obránce Ondřej Šmach za zdržování hry.

13:45

13:11
    Dejovu střelu od modré zblokovala obrana a domácí následně opět vyhodili.

12:43
    Harant poslal kotouč až k brance Hradce Králové.

12:12
    Domácí se osvobozují.

11:52
    Mertl byl v brankovišti až moc aktivní, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

11:45
    Energie se bude muset opět bránit, Radek Duda dostal menší trest za vysokou hůl.

10:57
    Na druhé straně pálil z levého kruhu Skuhravý, i Kantor ale předvedl své umění a puk vyrazil do rohu.

10:36
    Lukáš Vantuch vystřelil přes obránce, Habal ale jeho ránu vyrazil mimo.

10:10
    Hosté opět okupovali útočné pásmo, po nepřesné kombinaci se ael hra stěhuje do střední třetiny.

09:46
    Zakázané uvolnění karlovarského mužstva.

09:37

09:13
    Kukumberg se dostal před brankou k odraženému puku, z úhlu ale poslal kotouč nad.

08:36
    Peter Mikuš se dvakrát pokusil vypálit od modré čáry, energetici ale vždy dokázali jeho pokus zblokovat.

08:07
    Kapitán Duda zabojoval a vyvezl puk až do útočného pásma.

07:45
    Kotouč se ocitl v hledišti, bude se vhazovat po levici brankáře Habala.

07:37
    A nyní si Mountfield navíc zahraje přesilovou hru, vyloučen Michal Vachovec za sekání.

07:15
    Hosté pokračují v náporu, Energie se brání.

06:26
    První velká šance dnešního zápasu. Tomáš Knotek se po zaváhání domácí obrany dostal k puku před odkrytou brankou, kotouč ale poslal mimo.

06:01
    Hosté nyní zatlačili soupeře a vybojovali vhazování v útočném pásmu, následuje komerční přestávka.

05:35
    Balán se probojoval k puku před brankou a byl v nadějné pozici, jeden z obránců ale jeho střelu zblokoval do ochranné sítě.

04:58
    Červený se snažil probít do útočného pásma individuálně, o kotouč ale brzy přišel.

04:42
    Další zakázané uvolnění Mountfieldu, hra se vrací do obranného pásma hostujícího celku.

04:15
    Vachovec hledal přihrávkou před brankou Vojtěcha Tomečka, ten byl ale těsně bráněn, a tak se k puku nedostal.

03:48
    Domácí jsou v posledních okamžicích aktivnější, Hradec Králové ale zatím spolehlivě brání.

03:01
    Bičánek se pokusil překvapit Kantora střelou ze středního pásma, gólman Mountfieldu ale kotouč bez větších potíží vyrazil do rohu kluziště.

02:24
    Sičák je s pukem za brankou a čeká na spoluhráče, aby se mohl pokusit založit útočnou akci Karlových Varů.

02:03
    Hosté dostali soupeře pod tlak a nakonec je z toho zakázané uvolnění Energie.

01:23
    Na opačné straně kluziště vypálil od modré lajny Jan Tomeček, gólman Hradce Králové si ale s jeho pokusem poradil.

00:41
    Tomáš Mertl se probil až do mezikruží, jeho tvrdá střela ale skončila nad brankou domácího mužstva.

00:26
    Píská se zakázané uvolnění Mountfieldu, bude se vhazovat po levici brankáře Kantora.

00:05
    Úvodní buly dnešního duelu získali domácí hráči.

00:01

Hokejisté obou celků už jsou zpět na ledě, utkání začne za několik okamžiků.

Hráče nyní na ledě vystřídala rolba, která se postará o úpravu hrací plochy.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Ještě jednou vás zdravím z lázeňské metropole! Hokejisté obou týmů již jsou na ledové ploše, protože probíhá tradiční předzápasové rozbruslení.
    Hráči následně zaslali selfie, vše brali s úsměvem.

Hokejistům Hradce Králové se pár kilometrů od KV Areny porouchal autobus, k hale se museli dopravit pomocí autobusu MHD.

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Závorka) – Sičák, Harant, Bičánek, Šmach, Redlihs, J. Tomeček, Šidlík, Deyl – Duda (C), Balán (A), D. Hruška (A) – Micka, R. Hruška, Flek – Vachovec, Skuhravý, V. Tomeček – Pšurný, Kverka, Koblasa

Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Vydarený (A), Dietz, Mikuš (A), Pláněk, Vašíček, Jank, Piegl – Šimánek (C), Mertl, Knotek – Pospíšil, Kukumberg, Dej – Červený, Tvrdík, Skokan – Vantuch, Troliga, Beránek

Rozhodčí: Pešina, Svoboda – Gerát, Hynek.

MOUNTFIELD HK

Výkony hokejového klubu z Hradce Králové mají sestupnou tendenci. Zatímco první čtvrtina základní části vyšla Mountfieldu parádně, v dalším průběhu podzimu už to tak úžasné nebylo. Na přelomu listopadu a prosince prohrála parta trenéra Petera Draisaitla šest utkání v řadě a tuto černou sérii zlomila až v posledním duelu před reprezentační pauzou, kdy doma zdolala v derby 6:4 Pardubice. Na ledě soupeře naposledy Hradec Králové uspěl 14. října, kdy zvítězil 4:2 v Olomouci, od té doby nezískal venku ani jeden bod. V tabulce je se ziskem 44 bodů na sedmé příčce.

Nejproduktivnějším hokejistou v sestavě Východočechů je Tomáš Mertl, který má na kontě 31 kanadských bodů (14+17). Dalšími nebezpečnými útočníky jsou Jiří Šimánek (11+14) a Jaroslav Kudrna (10+14). Branku hájí nejčastěji Pavel Kantor, který se zatím na ledě objevil třiadvacetkrát (90.66 %, 2.44 g/z).

HC ENERGIE KARLOVY VARY

Karlovarskému týmu se v listopadu příliš nedařilo, když prohrál šest z osmi utkání hraných v tomto měsíci. Jediné výhry zaznamenala Energie na domácím ledě, a to v duelech proti Mladé Boleslavi a Liberci. V podobném duchu pokračují svěřenci trenéra Karla Mlejnka i v posledním měsíci roku 2014. Na stadionech soupeřů moc bodů nesbírají (Litvínov 2:4, Plzeň 3:4p), oporou je jim ale domácí prostředí (Vítkovice 2:0, Sparta 5:3). V tabulce jsou aktuálně Karlovy Vary se ziskem 38 bodů na desátém místě, na Mladou Boleslav a Zlín mají náskok jediného bodu.

Ofenzivu domácího mužstva táhne kapitán Radek Duda, který doposud nasbíral 25 kanadských bodů (13+12). Za ním s určitým odstupem následují Stanislav Balán (8+8) a David Hruška (5+11). V brankovišti se nejčastěji objevuje Tomáš Závorka, který zasáhl do dvaceti zápasů (91.68 %, 2.92 g/z).

Dobrý den, zdravím vás z Karlových Varů. Reprezentační přestávka je za námi, a tak se opět roztáčí kolotoč extraligových zápasů. V místní KV Areně se dnes odehraje utkání 31. kola Tipsport extraligy, ve kterém domácí HC Energie Karlovy Vary přivítá Mountfield HK.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Jakub Holubec

Branky a nahrávky: 36. Bičánek (D. Hruška, Duda), 38. D. Hruška (Balán, Harant) – 28. Pláněk (Šimánek)

Rozhodčí: Pešina, Svoboda – Gerát, Hynek