K. Vary – Mountfield HK 2:1 (kon.) | Vítkovice – Zlín 4:1 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 6:1 (kon.)
Pardubice – Olomouc 6:2 (kon.) | Liberec – Třinec 3:4 (0:1 po s.n.) | Litvínov – Kometa Brno 1:3 (kon.)

Plzeň právě vstřelila branku!
    Vypadá to, že se nám bude opakovat výsledek z prvního měření sil, kdy Plzeň také vyhrála 6:1! Po Johnsonově krásné přihrávce se ještě hezčí kličkou prosazuje JAN SCHLEISS (4+4)! Asistence: Nicholas Johnson (7+9) a Jakub Jeřábek (2+15).

58:10
    Ctirad Ovčačík (MBL) je vyloučen za hákování.

58:02
    Jakub Lev byl v samosatném úniku vychytán Růžičkou, hostujícímu brankáři se tyto situace dnes daří!
    Jozef BALEJ - 5:1

Dnešní utkání sleduje 6301 diváků.

54:38
    A v oslabení se dokonce prosazuje! Z velmi dobré práce Jakuba Lva těžil JOZEF BALEJ (3+6), který si položil a následně i překonal Martina Růžičku, 5:1! Asistence: Jakub Lev (9+7).

53:39
    Mikulík procházel velmi dobře obranou, hákoval ho při tom ale Michal Moravčík (PLZ). Dvě minuty pro domácího beka.
    Dominik SIMON - 4:1

52:23
    Neskutečná práce domácího obránce Jakuba Jeřábka přináší čtvrtý gól do sítě Mladé Boleslavi! Obránce s číslem 5 si položil hned dva protihráče a zakončil, jeho bekhend ale vyrazil Růžička do míst, kde stál DOMINIK SIMON (6+7), který už nezaváhal a upravil na 4:1! Asitence: Jakub Jeřábek (2+14) a Ján Sýkora (14+10).

51:56
    Plzeň hrála v šesti a hráčská lavice tak dostává dvě trestné minuty. Odpyká je Miroslav Indrák (PLZ).

51:07
    Za držení je vyloučen Ctirad Ovčačík (MBL).

50:56
    Další velká šance Jána Sýkory skončila na Růžičkovi, byl při tom ale faulován!

48:12
    Jozef Balej se zjevil zcela osamocený s pukem před Růžičkou, hostující brankář ale jeho kličku vyrazil vedle branky!

46:45
    Přesilovka Plzně ale končí, Vojtěch Mozík (PLZ) je vyloučen za držení.

46:08
    Ján Sýkora opět nedokázal v dobré šanci vyzrát na Rúžičku, seknul ho při tom ale Marek Trončinský (MBL). Po komerční přestávce tak bude hrát Plzeň přesilovku.

44:18
    Ján Sýkora obral Mikulíka o puk a pelášil sám na branku, zvolil ovšem střelu, kterou branku Martina Růžičky minul!

43:06
    A z následného protiútoku mohl být gól, Kašpařík ale před odkrytou brankou promáchl puk!

42:09
    Bližňák měl na holi svůj druhý gól, když dostal pas od Kratěny, Růžičku ale tváří v tvář nedokázal překonat!

39:44
    Látal nyní potrápil Plzeňské a vybojoval faul na svou osobu – za držení je vyloučen Petr Kadlec (PLZ).

38:33
    A samozřejmě přichází i tresty. Vyloučeni jsou Jozef Balej (PLZ) 2+2 minuty za hrubost, Lukáš Pulpán (PLZ) na 2+2 minuty za hrubost, Radan Lenc (MBL) na 2+2 minuty za hrubost a 2 minuty za sekání a Zdeněk Kubica (MBL) na 2+2 minuty za hrubost. 20 sekund se tak bude hrát 4 na 4, poté bude následovat přesilovka Plzně.

38:33
    Jozef Balej přepral Zdeňka Kubicu a sklidil obrovský potlesk domácích tribun, ve druhé dvojici se popral Radan Lenc s Lukášem Pulpánem, tato šarvátka ovšem skončila remízou!

34:15
    Kratěna se v útočném pásmu dostal k puku a ihned ho napálil na branku, trefil ovšem tyčku!

33:53
    Ryan Hollweg (PLZ) poté u mantinelu tvrdě srazil Davida Vrbatu a je vyloučen na pět minut a do konce utkání! Pětiminutový trest za něj odpyká Miroslav Indrák.

33:44
    Zajímavá situace! Hollweg šel úplně sám na branku, Růžička proti němu ale vyjel a o puk ho obral, k němu se ovšem dostal posléze Tomáš Sýkora, jenž branku ale přestřelil!
    Mario BLIŽňÁK - 3:1

32:44
    Další kombinace domácích už ovšem končí brankou! Po přihrávce Mozíka se nepovedlo moc dobře zakončit Kratěnovi, k puku se ovšem dostala nová posila modrobílých MÁRIO BLIŽŇÁK (1+0), který tak posílá Plzeň do vedení o dva góly! Asistence: Ondřej Kratěna (7+10) a Vojtěch Mozík (7+11).

32:24
    Kratěnova střela se neujala, zastavila jí tyčka Růžičkovy branky!

32:14
    Za hákování putuje na trestnou lavici Peter Trška (MBL). Po přestávce, která slouží jako komerční, tak uvidíme další přesilovku Plzně.

28:22
    Lev se před brankou dostal k odraženému kotouči, byl ovšem seknut Pavlem Musilem (MBL), který tak dostává dvě trestné minuty.

25:58
    Vyloučení na domácí straně – Václav Pletka (PLZ) je vyloučen za držení.

24:29
    Ján Sýkora projel obranou Boleslavi jako nůž máslem, jeho bekhendovou kličku ale zastavil Růžičkův beton!
    Ondřej KRATěNA - 2:1

24:02
    Domácí se ale z další akce prosazují, je to 2:1! Od Jakuba Jeřábka dostal nabito ONDŘEJ KRATĚNA (7+9), který, jak se říkává, udělal z pavouků bezdomovce – vymetl přesně horní růžek hostující branky! Asistence: Jakub Jeřábek (2+13).

23:15
    Dnes podruhé jdou hosté do tří – na dvě minuty za podražení je vyloučen David Výborný (MBL). 1:46 dlouhá dvojnásobná početní výhoda pro Plzeň!

23:01
    Za hákování je vyloučen Zdeněk Kubica (MBL). Snad nám přesilová hra trochu zlepší obrázek hry.

19:08
    Dominik Simon (PLZ) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

16:27
    Za držení je nyní vyloučen Pavel Kašpařík (MBL).
    Milan MIKULÍK - 1:1

12:51
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    A hosté vyrovnávají z přesilové hry! Machovskému vypadla střela MILANA MIKULÍKA (9+12), kterému posléze bylo umožněno dorazit puk za záda plzeňského brankáře! Bez asistence.

12:41
    První vyloučení na domácí straně – Tomáš Sýkora (PLZ) dvě minuty za podražení.

10:15
    Plzeňská posila Mário Bližňák vyrazil do samostatného úniku, jeho střelu ovšem Růžička dokázal vyrazit!

06:55
    Mozík nyní vybídl ke skórování Jána Sýkoru, dělovou ránu slovenského útočníka ovšem zastavilo břevno hostující branky!

06:04
    Čeká nás přesilová hra 5 na 3 dlouhá 1 minutu a 10 sekund. Boris Žabka (MBL) je vyloučen za napadení.

05:14
    První vyloučení v zápase – Roman Čermák (MBL) dostává dvě minuty za sekání.
    Jakub LEV - 1:0

04:31
    Domácí teď uzavřeli Mladou Boleslav v pásmu a dokázali se prosadit! Nejaktivnějším forvardem byl JAKUB LEV (9+6), který se také po přihrávce od Jána Sýkory prosadil a poslal tak Plzeň do vedení 1:0! Asistence: Ján Sýkora (14+9).

02:42
    K dobré střele se nyní na modré čáře dostal domácí útočník Balej, puk ještě tečoval Tomáš Sýkora, ale Růžička kotouč chytil.

02:00
    Po chybě domácí obrany se do dobré šance dostal Lukáš Pabiška, který ale Machovského prostřelit nedokázal! A to i přes to, že před ním byl zcela osamocený.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 5. Lev (J. Sýkora), 25. Kratěna (Jeřábek), 33. Bližňák (Kratěna, Mozík), 53. Simon (Jeřábek, J. Sýkora), 55. Balej (Lev), 60. Schleiss (Johnson, Jeřábek) – 13. Mikulík

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Jeřábek (A), Kadlec (A), Pulpán, Mozík, Moravčík, Kubka, Boháč – Schleiss, Bližňák, Kratěna (C) – Johnson, Lev, J. Sýkora – Pletka, Simon, Indrák – Hollweg, T. Sýkora, Balej – Beran
    BK Mladá Boleslav: M. Růžička (Rittich) – Ovčačík (A), Trončinský, Stříteský, Žabka, Robar, Trška, Čermák – Mikulík, Výborný (C), Bárta – Látal, Kašpařík, Klimenta – Pacovský, Musil, Lenc – Kubica, Vrbata, Pabiška – Jarůšek

Rozhodčí: Homola, Horák – Gebauer, Lederer