Jokerit – Ufa 3:4 (kon.) | Záhřeb – Team Canada 1:3 (kon.)
Medveščak Záhřeb
1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Team Canada
Sobota 27.12.2014, 20:15 • Vaillant Arena, Davos • Spengler Cup

Tým Kanady se raduje z vítězství 3:1 nad Medveščakem Záhřeb, a odčinil tak porážku z úvodního mače s Davosem. Chorvatskému celku se premiéra na turnaji nevydařila, jedinou branku Medvědů vstřelil ve třetí třetině Pelletier. Z mé strany je to vše, do zítřejšího programu Spengler Cupu na počtenou! (22:28:01)

60:00

59:54
    Ano, už je to jisté. Kanada zvítězí.

59:21
    Puk je ve středním pásmu, Medvědi už to nejspíš nestihnou.

58:50
    Medveščak je bez brankáře!

58:48
    Martindale byl příliš aktivní na buly, vhazování se bude opakovat.
    Do konce zápasu zbývá pár vteřin a Tým Kanady vede o dvě branky.

58:39
    Kanaďané drží kotouč na svých hokejkách...

58:05
    Už se hrají poslední dvě minuty třetí třetiny, Heeter zůstává ve své svatyni.

57:23
    Jakou taktiku svým svěřencům naordinuje Doug Shedden, shodou okolností trenér, který ještě loni vedl na Spengler Cupu Kanadu? Risknou Medvědi hru bez gólmana?

56:39
    Icing Kanady, podaří se Medveščaku smazat dvougólové manko?

55:28
    Puk už byl mimo hrací plochu, jakkoliv s tím Andrew Hutchinson nemusí souhlasit.

54:30
    Domácí v plném počtu, Wright je zpět na ledě.

53:28
    Cal Heeter upadl při rozehrávce, ale zdá se být v pořádku. Hra každopádně plyne dál.

52:59
    Modří se už dvakrát stihli osvobodit dlouhým vyhozením až k MacIntyreovi.

52:30
    James Wright (ZAG) krosčekoval Parenta a půjde si po právu odsedět dvouminutový trest.

51:53
    Záhřebští hokejisté znovu vyhazují kotouč až na zakázané uvolnění...

51:04
    Dnešní utkání sleduje ve Vaillant Areně 6300 diváků. Je vyprodáno!

50:05
    St. Piere orazítkoval zadní mantinel, jeden z hráčů Medveščaku posléze vyhodil na icing.
    Pascal PELLETIER - 1:3

48:15
    Medveščak právě vstřelil branku!
    MacIntyre je po více než 48 minutách poprvé na turnaji překonán! PASCAL PELLETIER se s tím nepáral a hned za modrou čarou vymetl pavučinku v horním růžku kanadské svatyně. Asistence:

47:56
    Alexandre Giroux prošel jako nůž máslem mezi stožáry v záhřebské defenzívě, ale Heeter výtečně vystihl jeho forhendový blafák!
    Hala je celkem slušně zaplněná.

46:53
    Švédský křídelník Hedberg nepříjemně vypálil, ale MacIntyre si s jeho štiplavým pokusem poradil.

46:11
    Leinův projektil se neujal, Samson už je na ledě.

45:04
    Kanada se osvobozuje.

44:27
    Hutchinson zaváhal ve vlastním obranném pásmu, Heeter uhasil vznikající požár.

44:11
    Jérome Samson (TCA) sekl Murrayho a půjde si odsedět dvouminutový flastr.

43:36
    Leino vyzval ke skórování Pelletiera, ten pohrdl prázdnou brankou!

42:54
    St. Pierre ztratil puk za MacIntyreovou brankou, brankář Kanady zatím ve třetí třetině nemusel zasahovat.

42:27
    Další icing, tentokrát na druhé straně.

41:31
    Icing Medveščaku, buly před Heeterem.

40:52
    Ritchie neměl nárok dosáhnout na nepřesný střílený pas, tohle oslabení už Záhřeb přečká bez ztráty další kytičky.

40:08
    Kanadský tým ještě dohrává přesilovou hru, na trestné stále sedí Popović.

40:01

Po čtyřiceti odehraných minutách svítí na tabuli stav 0:3 ve prospěch Kanady. Javorové listy vedou zaslouženě, přestože si Záhřeb místy vytvořil převahu. Hráči Medveščaku se totiž kolosálně trápí ve finální fázi, chcete-li koncovce. Svěřenci Douga Sheddena mají 20 minut na zázrak, inspirují se týmem USA z Olympiády v Lake Placid? Nechme se překvapit, třetí perioda začne v 21:52.

40:00

39:50
    Walser nezpracoval tečovaný kotouč, druhá třetina už nic důležitého nenabídne.

38:57
    Mark Popović (ZAG) sedí na trestné lavici – dvě minuty, vysoká hůl.

38:57
    Calvin Heeter se po vzoru svého učitele z Philadelphie Raye Emeryho lapačkou ohnal po Marcu-Andrém Gragnanim!

38:45
    Micki DuPont orazítkoval Heeterovu vyrážečku.

38:01
    Tambellini ztratil puk, naštěstí pro Kanadu jeden z beků Medveščaku vzápětí chyboval.

36:58
    Hutchinson našel rozjetého St. Pierrea, ale jeho nahození zastavil Didomenico.

35:49
    Kanada se na chvilku usadila v útočném pásmu, ale puk skončil až v ochranné síti.

34:30
    Ani tuto přesilovku Chorvaté (přesněji cizinci doplnění o naturalizované Chorvaty) nevyužili.

34:02
    Ofsajd zastavil pronikajícího Villeho Leina.

33:19
    Znenadání se dva hráči Záhřebu ocitli sami před MacIntyrem, ale než se stihli vzpamatovat, tak o puk přišli!

32:55
    Floodův projektil od modré zaduněl o zadní mantinel, kotouč se poté došoural až do středního pásma.

32:30
    Kanada jde znovu do čtyř – Jérome Samson (TCA) je odeslán za katr na dvě minuty za hákování.

31:39
    Giroux už naskakuje zpátky na led, ani tuto početní výhodu chorvatský celek nevyužil.

31:06
    Kanaďané se osvobozují, na modré totiž chyboval velezkušený Leino.

30:05
    Záhřebští si vypracovali tutovku jako podle hokejové příručky, ale Joel Kwiatkowski na poslední chvíli bravurním obranným zákrokem zabránil téměř jistému gólu!

29:39
    Alexandre Giroux (TCA) je vyloučen na dvě minuty za faul vysokou holí.

28:37
    Čekání na Godota v podobě kontaktního gólu Záhřebu pokračuje, Medvědi působí jako líní exempláři z nějaké ZOO.

27:01
    Saša Martinović zůstává na ledě a zakládá další akci.

26:13
    Ani Martinović nedostal kotouč za záda gólmana Drewa MacIntyrea, jenž si vydělává na chleba chytáním puků na farmě Caroliny v Charlotte.

25:34
    Bjorkstrand ve skvělé pozici těsně minul střílený pas od mantinelu.

25:03
    Kanada v plném počtu, McLean je na ledě.

24:27
    MacIntyre přerušil hru, Martindale ihned po buly vyhodil.

23:39
    Kanaďané se osvobozují a upalují na střídačku.

23:03
    Skutečně tomu tak je. Brett MacLean (TCA) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

22:40
    Záhřeb si zahraje přesilovou hru, Heeter opouští svou svatyni.

22:02
    Walser na chvilku ztratil kontrolu nad pukem, ale hráči Medveščaku toho nevyužili.
    Alexander GIROUX - 0:3

21:07
    Kanada právě vstřelila branku!
    Gól je nakonec uznán. Marc-Antoine Pouliot našel před brankou volného ALEXANDERA GIROUXE, který trefil kameru uvnitř Heeterovy branky a rychle vylétl ven, proto sudí zprvu rozpažil. Asistence: Marc-Antoine Pouliot, Micki DuPont.

Sudí si půjde svůj verdikt zkontrolovat u videa.

21:07
    Alexandre Giroux možná vstřelil branku, ale hra pokračuje!

20:12
    Zakázané uvolnění Kanady.

20:01
    Fanoušci Záhřebu zatím moc důvodu k radosti neměli. Jejich tým bude vstupovat do druhé třetiny s dvoubrankovým mankem.

Po úvodní dvacetiminutovce vede kanadský výběr nad Záhřebem 2:0, prosadili se Holloway a Giliati. Chorvatský celek si vytvořil několik šancí, ale MacIntyre svůj tým podržel. Druhá perioda začne v 21:03.

20:00

19:33
    Nicnetušící Wright nebezpečně tečoval kotouč svým tělem, ale MacIntyre nemusel zasahovat.

19:00
    Už běží poslední minuta první třetiny.

18:41
    Záhřebští se usadili v útočném pásmu, ale Hutchinson byl zahnán do rohu.
    Stefan GILIATI - 0:2

17:38
    Javorové listy navyšují svůj náskok. STEFANO GILIATI se po minele Flooda dostal ke kotouči a nekompromisně jej poslal za překvapeného Heetera! Bez asistence.

17:10
    Pelletier bekhendem těsně přestřelil branku!

16:34
    Leino ztratil kontrolu nad pukem, ale k touši se posléze dostal Brandon Segal. MacIntyre spolehlivě zasáhl.

15:47
    Pouliot ztratil kotouč, čehož využil Bill Thomas, svou následnou střelu ale nasměroval jen do zadního plexiskla.

14:38
    Carle našel pěkným křižným pasem Bjorkstranda, ten ale z dobré pozice minul puk.

13:59
    Pascal Pelletier už byl v postavení mimo hru, což neuniklo pozornosti rozhodčích.

13:25
    Zakázané uvolnění Záhřebu.

12:48
    Leino ve spolupráci s Popovićem vyvezl kotouč z obranného pásma.

12:14
    Kanaďany úvodní vstřelená branka nabudila a je jich plný led.
    Bud HOLLOWAY - 0:1

11:45
    Typická přímočará kanadská akce a puk končí v síti. Walser vypálil, trefil Heetera do masky a BUD HOLLOWAY dorážel do odkryté klece. Asistence: Derrick Walser.

10:54
    Tambellini se dostal přes Popoviće, ale poté kotouč ztratil.
    Zatím se diváci rozhodně nenudí a vidí celkem pohledný hokej.

09:59
    Wrightův pokus byl přizvednut do ochranné sítě.

09:36
    Kanaďané se zmohli jen na prosté vyhození puku, naštěstí pro ně ale zvolil podobný krok také Murray.

08:48
    Stálice v sestavě Medveščaku Bill Thomas prověřil kanadského gólmana střelou z levého kruhu.

07:39
    Kanada v plném počtu.

07:29
    Andrew Hutchinson tvrdě vypálil, ale minul branku. Vzápětí se k puku dostal St. Pierre, jehož dva pokusy MacIntyre vystihl.

06:26
    Kanaďané se osvobozují.

06:00
    Leino už byl ve středním pásmu, Záhřebu je odpískán ofsajd.

05:39
    Kanadský výběr hrál v šesti a sudí si toho všimli. Trest odpyká Jeff Tambellini (TCA).

05:23
    Puk je za brankou Medveščaku, Mark Popović rozehrává. Pro něj je to jakožto Kanaďana pikantní, specifický zápas.

04:38
    Hutchinson našel dlouhým pasem volného Pelletiera, ale jeho střelecký pokus nemířil mez tři tyče.

03:58
    Giroux nepropasíroval puk přes dva protihráče, navíc se o chvilku později srazil se Samsonem.

03:19
    Cal Heeter skvěle zasáhl proti střele Buda Hollowaye!

02:23
    Genowayova rána byla zblokována, Heeter nemusel zasahovat.

01:38
    DiDomenico drží kotouč v rohu kluziště, ale nemá komu přihrát.

00:57
    Gragnani pálil od modré, Heeter zasáhl betonem.

00:28
    Hráči Medveščaku se snažili usadit se v útočném pásmu, ale zabránil jim v tom brankář Drew MacIntyre.

00:01

Medveščak Záhřeb: Heeter (Owuya) – Martinović, Carle, Flood, Morrisonn, Hutchinson, Kinrade, Kostović, Popović – K. McLean, Murray, Glumac – St. Pierre, Pelletier, Segal – Wright, Beaudoin, Leino – Hedberg, Bjorkstrand, Thomas.

Team Canada: MacIntyre (Schaefer) – Walser, DuPont, Gragnani, McCarthy, Mikkelson, Kwiatkowski, Parent, Vandermeer – Ritchie, Tambellini, Holloway – Pouliot, Samson, Giroux – DiDomenico, Martindale, Hamilton – B. McLean, Giliati, Genoway..
    Utkání může začít.

Team Canada

V kanadském výběru je celkem 14 hráčů ze švýcarské nejvyšší NLA, zbytek nominace tvoří hokejisté z nižší zámořské AHL, finské Liigy či mezinárodní EBEL. Trenér Guy Boucher vsadil hlavně na známá jména, ale Kanaďané svůj první zápas na turnaji prohráli – v pátek podlehli Davosu těsně 1:2. Jedinou branku Javorových listů vsítil Alexandre Giroux.

Chorvatský zástupce v KHL přicestoval do Švýcarska v pozici nejhoršího týmu Západní konference, tradiční turnaj je pro Medvědy příjemným zpestřením našlapaného, náročného programu. Svěřence Douga Sheddena čeká první zápas na turnaji, uvidíme, jak si povedou.

Dobrý den, vítejte u sledování podrobného textového přenosu ze zápasu Spengler Cupu, který už tradičně hostí švýcarský Davos. Od 20:15 je na programu zajímavé utkání mezi Medveščakem Záhřeb a Kanadským výběrem a na ledě to bude opravdu jiskřit, protože tým z chorvatského hlavního města je prošpikován zámořskými hráči. Ke sledování – s trochou nadsázky – reklamy na důrazný hokej jste srdečně zváni!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 49. Pelletier – 12. Holloway (Walser), 18. Giliati, 22. Giroux (Pouliot, DuPont)

Rozhodčí: Nicholson, Piechaczek – Espinoza, Tscherrig

Diváci: 6300 (vyprodáno)