Boston – Detroit 5:2 (kon.) | New Jersey – Pittsburgh 3:1 (kon.) | NY Islanders – Washington 4:3 (po pr.)
Carolina – Montreal 1:3 (kon.) | Ottawa – Buffalo 5:2 (kon.) | Tampa – Toronto 3:2 (kon.)
St. Louis – Colorado 3:0 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 2:3 (kon.) | Chicago – Nashville 5:4 (1:0 po s.n.)
Dallas – NY Rangers 3:2 (kon.) | Arizona – Philadelphia 4:2 (kon.) | Calgary – Los Angeles 2:1 (kon.)
Ottawa Senators
5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Buffalo Sabres
Úterý 30.12.2014, 01:30 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Ode mě je to vše a dovolím si všem popřát příjemně strávené úterý. (04:27:15)

3. Jean-Gabriel Pageau (OTT) 0+1

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Po závěrečném vhazování se ještě strhla menší šťouchaná, ale vše se obešlo bez vážnějších incidentů. Ottawa tak na domácím ledě poráží Buffalo 5:2 a připisuje si dva body. Největší podíl na tomto vítězství má samozřejmě Bobby Ryan, který ve 44.minutě dokonal svůj hattrick. V poslední třetině se pak trefil ještě Clarke MacArthur a dvě sekundy před koncem byl technický gól přiznán Colinu Greeningovi. Nejvíc krutá je tato porážka zřejmě pro Jhonase Enrotha, který dnes předváděl fantastické zákroky.

60:00

60:00
    Se závěrem utkání ještě byly uděleny následující tresty. Cody McCormick (BUF) dostal dvě trestné minuty za hrubost a další dvě za krosček, Colin Greening (OTT) dostal jen dvě trestné minuty za hrubost.
    Colin GREENING - 5:2

59:58
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Domácí sice nedostali puk do brány, ale COLIN GREENING byl při svém úniku faulován a byl mu přiznán technický gól. Hodně kuriózní první branka v sezóně pro útočníka Ottawy. Bez asistence.

59:48
    Hned po vhazování zkusil štěstí Chris Phillips, který však zcela minul bránu.

59:40
    Ještě přichází zakázané uvolnění Senátorů a vhazování u Craiga Andersona.

59:20
    Až nyní se hosté dostali k puku, ale jejich akce měla velmi krátkého trvání.

59:07
    Ted Nolan se svými asistenty se pokusí ještě něco vymyslet a Sabres si berou oddechový čas.

59:07
    Hraje se již zřejmě poslední minuta zápasu a vhazovat se bude u brány Jhonase Enrotha.

58:32
    McCormick posílal puk před Andersona, kde hlídkovali dva hráči Buffala, ale Cowen zastavil puk a poslal jej opět pryč z vlastního pásma.

57:59
    Domácí opět dostávají puk daleko do své brány. Buffalo se zatím ne a ne usadit v útočném pásmu.

57:09
    Po střele od modré čáry byl Anderson v hodně nebrankářské pozici na zádech, ale obránci mu naštěstí pomohli a domácí zvládli tuto nepříjemnou chvilku.

57:02
    Zklamaný Jhonas Enroth je na střídačce a hosté to zkouší v šesti! Zakázané uvolnění Ottawy.

56:42
    Po dlouhé době měl nějakou práci i Craig Anderson, který má puk ve své lapačce. Do konce utkání zbývá něco málo přes tři minuty a na řadu přichází poslední komerční přestávka.

55:44
    Turris nejdříve hledal Hoffmana na brankovišti a následně se po prudké přihrávce Karlssona snažil ze vzduchu trefit puk. Ottawa hraje v naprosté pohodě a kombinuje v útočném pásmu.

55:00

54:50
    Nyní Sabres zastavuje ofsajd a po něm se vhazování stěhuje až k Enrothovi. Legwand bude za chvíli zpátky na ledové ploše.

54:31
    Condra byl teď dokonce první u puku v pásmu Buffala a srdnatě bojoval proti čtveřici hostujících borců. Ti ho sice obrali o puk, ale Condra našetřil pár vteřin.

53:55
    Třetí vyhození Ottawy a téměř minuta z přesilovky Buffala je pryč.

53:28
    Sens se zatím výborně brání a již podruhé vyhazují puk až k Enrothovi.

53:00
    Je tady šance pro hosty. David Legwand (OTT) jde dnes již podruhé na trestnou lavici a opět za hákování.

52:21
    Cody Ceci hned po vyhraném buly pálil na Enrotha, ale trefil pouze Bobbyho Ryana. Ten už je na střídačce, ale podle jeho výrazu mu po dnešním hattricku tato rána náladu rozhodně nezkazí.
    Clarke MACARTHUR - 4:2

51:54
    Domácí využívají své převahy a zaslouženě jdou do dvoubrankového vedení. Chris Phillips našel parádní žabkou od mantinelu CLARKEA MACARTHURA, který si na brankovišti zpracoval puk bruslí a poté jej poslal do brány. Asistence: Chris Phillips, Mark Stone

51:23
    Všichni domácí hráči jeli střídat a tak Condra jen nahodil puk do útočného pásma a následoval své kolegy.

50:42

50:34
    Další Wierciochovu ránu Enroth jen vyrazil, ale před jeho bránou promáchli oba dva hráči Ottawy, kteří se chystali na dorážku.

49:54
    Wierciochovu dělovku od modré ztlumil Enroth v náruči.

49:32
    Legwand šikovně zadovkou posílal kotouč před Enrotha, ale našel jen hokejky hostujících borců, kteří opět vyhazují puk.

49:07
    Zatím se domácím přesilovka nedaří a po Turrisově sražené střele letí puk pryč z útočného pásma Ottawy.

48:42
    Jared Cowen si výborně pokryl kotouč proti dvojici dotírajících hráčů a Chris Stewart (BUF) si nakonec pomohl malým háčkem, za který odjíždí na trestnou lavici.

48:32
    Teď už je puk zase rychle zpátky u Enrotha a Ottawa rozjela velký kolotoč, z kterého vyplynula Ceciho nepřesná střela.

47:50
    Z ojedinělé akce hostů mířil na Andersonovu bránu Girgensons, ale Lotyš trefil jen boční síť.
    Vysmátý Bobby Ryan po své třetí brance do sítě Buffala

47:16
    Chiasson využil ztráty Buffala a opět vyzkoušel Enrothovu pozornost. Následně je Buffalu odpískán ofsajd.

46:52
    Hostům se nedaří dostat z vlastního pásma a na Enrotha letí jedna rána za druhou.

46:05
    Eric Condra vystihl přihrávku mezi dvěma obránci Buffala, ale neměl dostatečnou rychlost na pořádný brejk a střelou minul bránu.

45:31
    Teď už ale Grigorenko vyváží puk pryč.

44:57
    Senátoři jsou ve třetí třetině zatím jednoznačně aktivnější a znovu jsou nastěhovaní u Enrotha.

44:25
    Bobby Ryan je hodně při chuti a pěknou zadovkou hledal spoluhráče před bránou. Puk se nakonec dostal až ke Grybovi, který jedovatou střelou protáhl Enrotha.

43:59
    Kaleta sklízí potlesk, ale osobně pochybuji, že jej ještě uvidíme v dnešním utkání.

43:59
    Cowen s Kaletou nyní narazili ve velké rychlosti v pádu do mantinelu a především s Patrickem Kaletou to nevypadá dobře. Cowen už je zpět na bruslích.

43:30
    Hosté nezvládli rozehrávku a poslali puk na icing. Fanoušci mezitím skandují jméno dnešního tříbrankového střelce Bobbyho Ryana.
    Bobby RYAN - 3:2

43:02
    Je tady hattrick! Erik Karlsson si sjel blíže k bráně předal puk mezi kruhy BOBBYMU RYANOVI a ten z první prostřelil Enrotha. Dnes je to třetí branka tohoto střelce a na led létají čepice. Asistence: Erik Karlsson

41:44
    Michálek nemohl využít prostoru pro brejk neboť se mu na modré zastavil kotouč a on jej předjel.

40:45
    Turris se hezky proháčkoval až k zakončení, ale opět narazil na skvělého Enrotha.

40:36
    Až příliš teď chtěl Erik Karlsson, který místo střelby hledal zpátky Turrise. Puk letí pryč z pásma Buffala.

40:10
    Ještě připomenu, že domácí dohrávají 45 sekund přesilové hry. Proto je také puk v útočném pásmu Sens.

40:01

Další třetina začne přibližně v 3:26.

Jsou za námi dvě třetiny utkání a stav utkání je vyrovnaný 2:2. Hned na začátku druhé třetiny se za hosty prosadil Pysyk, který využil skvělého nástupu Buffala do druhé periody. O osm minut později navíc dokázal dostat puk do branky Girgensons a rázem to bylo 1:2. Předposlední minuty třetin však zatím patří Bobbymu Ryanovi. Ten se totiž trefil po 19.minutě i v 39.minutě a stanovil skóre po dvou třetinách na 2:2.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:48
    MacArthur hledal před bránou chvilkově volného spoluhráče, což se mu však nepovedlo a puk končí až ve středním pásmu. V této třetině již nic neuvidíme.

39:22
    Po rychlém přechodu do útočného pásma střílel zápěstím MacArthur, ale domácí útočník trefil přesně prostor, kde byl připravený Enroth.

39:06
    Takhle se však domácí k případnému gólu určitě nedostanou. Odpískáno je zakázané uvolnění Senátorů.

38:45
    Zemgus Girgensons (BUF) jde na trestnou lavici za podražení a domácí mají šanci otočit utkání znovu ve svůj prospěch.
    Bobby RYAN - 2:2

38:41
    Je znovu vyrovnáno! Po výborné Pageauově práci u mantinelu se k puku před bránou dostal Hoffman a BOBBY RYAN usměrnil Hoffmanovu zadovku za Enrothova záda. Asistence: Mike Hoffman, Jean-Gabriel Pageau

38:28
    Hosté velmi dobře ve dvou napadali, ale domácí hráči si nakonec poradili a na následné střele si smlsnul Jhonas Enroth.

37:34
    Michálek přenechal za modrou čárou puk Chiassonovi, který ještě našel najíždějícího Greeninga. Enroth vychytal Greeningovu střelu i Chiassonovu pohotovou dorážku!

36:46
    Colin Greening vyslal na Enrotha nepříjemnou střelu, ale brankář Buffala má jen 22 zákrok.

36:23
    Opět je u puku domácí kapitán a jeho střela od modré jde opět mimo tři tyče.

35:37
    Erik Karlsson zavrávoral na bruslích, ale i přesto dokázal vystřelit a nepustil tak hostující hráče do brejku.

35:02
    Hodně zajímavě střídali hosté, ale rohodčí zůstávají i přes nevůli publika v klidu.

34:41
    Na velký výlet do útoku se vydal Jared Cowen, ale domácí obránce si příliš nerozuměl s útočníky a o puk přišel.

34:00
    Mezi kruhy byl úplně sám Alex Chiasson, ale Ceci nedostal přihrávku až na hokejko svého spoluhráče.

33:14
    Puk již byl ve středním pásmu a Mike Weber tak nesmí střílet. Hráči Buffala odjíždí na střídačku.

32:29
    Senátoři již jsou v plném počtu a zatápí Enrothovi! Zblízka pálil Zibanejad, ale ten svou tvrdou střelou netrefil bránu.

31:51
    Ennisovu střelu likviduje Anderson a další přesilovka hostů se chýlí ke konci.

31:13
    Do úniku se snažil ve vlastním oslabení dostat Milan Michálek, který si obhodil Zadorova a ten mu vystavil tvrdý bodyček!

30:21
    Jared Cowen dokázal dostat puk až k Enrothovi a domácí mohou vystřídat.

30:09
    Na trestnou navíc za hákování usedá David Legwand (OTT) a domácí se budou opět bránit.

28:51
    Hned mohlo být vyrovnáno! Domácí se dostali do přečíslení tří proti jednomu, ale Legwand svou střelu nenamířil mezi tři tyče.
    Zemgus GIRGENSONS - 1:2

28:37
    Sabres právě vstřelili branku!
    Opět platí otřepané klišé nedáš-dostaneš. ZEMGUS GIRGENSONS dostal puk do jízdy před Andersona, který proti prvnímu zakončení ještě dokázal zasáhnout, ale lotyšský útočník nakonec odněkud vydoloval kotouč a poslal ho do brány. Asistence: Matt Moulson, Nikita Zadorov

28:18
    Po dobrém střídání zavezl Ryan puk jen do středního pásma a odjel střídat.

27:29
    Mike Hoffman upaloval sám na Enrotha, zvolil střelu a hostující brankář vytáhl parádní zákrok!

26:41
    Mark Stone byl v dobré střelecké pozici, ale je jen dalším hráčem, který nechal vyniknout Enrotha.

26:19

26:05
    Hosté sevřeli domácí borce, ale ti se dokázali ubránit a poslal puk do středního pásma. Vyloučený Phillips se za chvíli vrátí.

25:10
    Až nyní se dostali hosté do útočného pásma a Anderson měl problémy s Ennisovou střelou. Tu však nakonec dokázal vyrazit a Moulson pohotově nedopravil puk do odkryté části branky.

24:41
    Výborná práce Condry s Legwandem slavila úspěch a tato dvojice našetřila velmi cenné vteřiny.

24:19
    Navrátilec do základní sestavy Chris Phillips (OTT) se provinil hákováním a míří na trestnou lavici.

24:01
    Napadáním dělali hosté Ottawě nemalé problémy, ale vše nakonec končí Enrothovým zákrokem proti střele Miky Zibanejada

23:03
    Turris předvedl opravdu krásnou kličku po níž přihrál přes celou šíři útočného pásma MacArthurovi, ale ten nedokázal zasunout puk po objetí brány k tyči.

22:45
    A celá situace se téměř totožně opakuje.

22:38
    MacArthur se už už natahoval po puku, ale bohužel pro domácí to nestihl a je pískáno další zakázané uvolnění.
    Mark PYSYK - 1:1

21:53
    Je vyrovnáno! Erik Karlsson předvedl velmi špatnou rozehrávku, Anderson ještě chytil první Pysykovu střelu, ale právě MARK PYSYK dokázal po objetí brány dotlačit puk kolem tyče do brány. Asistence: Chris Stewart

21:42
    Tentokrát již byl puk tečován a icing se nepíská.

21:27
    Druhé zakázané uvolnění během 20 sekund si připisují na své konto hosté.

20:54
    Kombinaci Turrise s Wierciochem narušila nepřesnost prvního jmenovaného a zaútočit mohou hosté.

20:12
    Po nejisté rozehrávce Andersona přiletěla před jeho bránu nepříjemná přihrávka, ale Deslauriers ji nedokázal trefit.

20:01

Další třetina začne přibližně v 2:31.

Máme za sebou první třetinu a domácí po ní zcela po zásluze vedou 1:0. Hlavně v první polovině první třetiny Buffalo několikrát zachránil Enroth, ale v 19.minutě již nestačil na dorážku Bobbyho Ryana, který byl na brankovišti trestuhodně osamocen. Uvidíme, zda se hosté ve druhé třetině zlepší a vyrovnají hru.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:58
    Ještě jeden nelehký zákrok musel předvést Craig Anderson, ale i proti osmé střele Buffala byl úspěšný a první třetina končí.

19:34
    Ennis už měl našlápnuto za obranu domácích, ale Karlsson se výborně vrátil a znemožnil šanci hostujícího útočníka.

19:10
    Zibanejad ještě zachytil puk v útočném pásmu a díky tomu Ottawa pokračuje v tlaku.
    Bobby RYAN - 1:0

18:24
    Jhonas Enroth opět několikrát zachránil Buffalo, ale nyní už kapituluje. Kyle Turris našel na brankovišti BOBBYHO RYANA, který nejdřív z první trefil beton a tyčku Enrothovy brány, ale z další dorážky se již prosazuje. Asistence: Kyle Turris, Erik Karlsson

17:23
    Jared Cowen (OTT) a Patrick Kaleta (BUF) dostávají pětiminutový trest za bitku.

17:23
    Kaleta s Cowenem se do sebe po jednom z hitů Cowena pustili a byli jsme svědky právoplatné bitky. Oba kohouti půjdou na trestnou lavici.

17:07
    U Enrotha byl hodně rychle napadající hráč domácích, ale ten přesto dokázal rozehrát.

15:46
    Cody Hodgson vyslal pěknou střelu na Andersona, ale i brankář Ottawy zůstává připravený.

15:14
    Ke krásné akci až z vlastního pásma se odhodlal Hoffman, ale u Enrotha narazil do jednoho z obránců .

14:56
    Hoffmanova střela švihem rovněž zamířila do ochranné sítě.

14:45
    Hosté se stále nemohou vymanit z vlastního pásma, nyní jim však pomáhá střela sražená do ochranné sítě.

13:55
    Trochu překombinované přečíslení končí pouze zadovkou, po které se puk ocitl u Enrotha.

13:22
    Po kombinaci Legwanda s Condrou střílel švihem Cowen, ale jeho střelu si Enroth také pohlídal.

12:45
    Eric Gryba vyslal do závaru před Enrothem tvrdou střelu, ale ta nakonec nedošla ani k brankáři.

11:54
    Ryanovi se nepovedlo přejít útočnou modrou, stejná situace nastala na druhé straně.

11:22
    Girgensons s Moulsonem se snažili vymyslet cosi kloudného, ale nakonec ztratili puk. Ceci však chyboval a Ennis rychlou střelou vyzkoušel Andersona.

11:00
    Hra je přerušena a následuje krátká komerční přestávka.

10:32
    Po delší době si připsal zákrok i Anderson a ten se rozhodně neřadil do skupiny jistých zákroků.

09:48
    Z velkého úhlu se snažil Enrotha překvapit Karlsson, ale znovu byl úspěšnější brankář.

09:11
    Rychlá kombinace domácích skončila až na modré čáře, ale střela Cowena nebyla vůbec přesná.

08:30
    Po vlastní střele dorážel Turris, ale s oběma pokusy si poradil zatím bezchybný Enroth.

08:04
    MacArthur byl chvíli volný před bránou, ale přihrávka zpoza brány nebyla vůbec přesná.

07:54
    Sabres jsou v posledních chvílích pod tlakem a jediný, kdo je drží nad vodou je Jhonas Enroth.

07:23
    Pageau nahodil puk na Enrotha, gólman hostů jej jen vyrazil, ale poté znovu dokázal zasáhnout proti dorážce Michálka.

06:47
    Neuvěřitelné, co dokázali domácí nedat! Bobby Ryan se nejdříve pokusil tečí překvapit Enrotha a následně se po výborné práci Karlssona ocitl sám před brankářem Buffala. Domácí útočník se snažil Enrotha vymíchat, ale ten předvedl výborný zákrok.

06:14
    Po zisku kotouče se dopředu okamžitě tlačil Zibanejad se spoluhráčem, ale střela švédského útočníka nebyla přesná.

05:43
    Larsson hezky přešel útočnou modrou, ale s následným nahozením McCormicka neměl Anderson problémy.

04:52

04:43
    Jean-Gabriel Pageau se v oslabení dostal až ke střele, ale ta nezpůsobila Enrothovi výraznější problémy.

03:40
    Moulson dostal přihrávku mezi kruhy, ale Anderson dokázal jeho pohotové zakončení vykopnout pravým betonem.

03:07
    Domácím se podařilo vyhodit a hosté rozjíždějí útok až od vlastní brány.

02:52
    Colin Greening (OTT) dostává dvě trestné minuty za hákování.

02:42
    Erik Karlsson trefil jen hokejku hostujícího obránce.

02:32
    Po nahození byl Kaleta u Andersona hodně rychle a domácí gólman raději přerušil hru.

02:15
    Puk je mimo ledovou plochu a vhazovat se bude ve středním pásmu.

01:26
    Na druhé straně pálil Ceci, ale ani on nedonutil Enrotha k prvnímu zákroku.

01:14
    Zemgus Girgensons využil špatného střídání domácích a po rychlé kombinaci otestoval Andersona tvrdou střelou.

00:57
    Moulsonovo zakončení z velkého úhlu zablokováno, brankáři jsou tak stále bez zákroku.

00:19
    K první střele se díky aktivitě svých spoluhráčů dostal Turris, ten ale svou tvrdou střelou minul.

00:01

Máme za sebou státní hymnu Kanady i USA, zápas může začít.

Zápas i dnes začne s mírným zpožděním.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Ottawa Senators: Anderson (Lehner) – Karlsson, Phillips, Ceci, Cowen, Gryba, Wiercioch– Stone, Turris, MacArthur – Ryan, Zibanejad, Hoffman – Condra, Legwand, Greening – Chiasson, Pageau, Michálek

Buffalo Sabres: Enroth (Neuvirth) – Benoit, Gorges, Pysyk, Zadorov, Meszároš, Weber – Ennis, Girgensons, Moulson – Stewart, Grigorenko, Hodgson – Stafford, Flynn, Deslauriers – Kaleta, McCormick, Larsson

Rozhodčí: Paul Devorski, Graham Skilliter – David Brisebois, Don Henderson.

5.10.2013 BUF-OTT 0:1

Sabres začali tuto sezónu velmi špatně a zatím si drží špatné výsledky. Z posledních pěti zápasů se Buffalu podařilo zvítězit jen jednou a získalo pouhé tři body. I vinou těchto výsledků se hosté nachází až na čtrnácté pozici ve Východní konference. V posledním utkání Buffalo zachránilo bodový zisk třemi brankami v poslední třetině a nakonec porazilo Islanders 4:3 po samostatných nájezdech.

Domácí se zatím rozhodně nepohybují na příčkách, které by si přáli a najdeme je na 11.místě Východní konference. Po výměně trenéra však Ottawa předvádí pohledný hokej, jen výsledky zatím příliš nepřichází. Naposledy Senátoři proti Detroitu dvakrát vedli, ale hosté dvakrát dokázali vyrovnat a po prodloužení si zásluhou Nyquista odvezli domů dva body.

Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL! Tentokrát se povídáme na střetnutí mezi týmy Ottawa Senators a Buffalo Sabres. Utkání začíná v 01:30.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 19. Ryan (Turris, Karlsson), 39. Ryan (Hoffman, Pageau), 44. Ryan (Karlsson), 52. MacArthur (Phillips, Stone), 60. Greening – 22. Pysyk (Stewart), 29. Girgensons (Moulson, Zadorov)

Ottawa Senators: Anderson (Lehner) – Karlsson, Phillips, Ceci, Cowen, Gryba, Wiercioch – Stone, Turris, MacArthur – Ryan, Zibanejad, Hoffman – Condra, Legwand, Greening – Chiasson, Pageau, Michálek

Rozhodčí: Paul Devorski, Graham Skilliter – David Brisebois, Don Henderson

Diváci: 18284