Poprad – Skalica 5:3 (kon.) | Nitra – Martin 3:4 (0:1 po s.n.) | Trenčín – Piešťany 4:0 (kon.)
Žilina – Banská Bystrica 2:5 (kon.) | Zvolen – Košice 3:2 (2:0 po s.n.)
MsHK Žilina
2:5 (1:2, 1:1, 0:2)
HC MONACObet Banská Bystrica
sk Úterý 30.12.2014, 17:30 • DOXXbet Aréna Žilina • Tipos Extraliga (SR)

Ja sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám všetko dobré v roku 2015. (20:04:35)

Martin Groma (as. trénera Žiliny): „V prvom rade chcem poďakovať divákom, verím, že nás prídu podporiť i v novom roku. Prvé dve tretiny boli dobré, nechýbalo nám nasadenie a bojovnosť. Zlomili nás dva rýchle góly v tretej tretine, potom už bol súper lepší. Týmto veciam sa budeme musieť povenovať a zlepšiť ich.“

Richard Zedník (as. trénera Banskej Bystrice): „Prišli sme do Žiliny po tri body a sme spokojní s víťazstvom. Prvé dve tretiny to bolo vyrovnané, rozhodlo sa v tretej tretine. S bodmi sme spokojní.“

Banská Bystrica víťazí v Žiline 5:2, my vám po stretnutí prinesieme ešte ohlasy trénerov z tlačovej konferencie.

60:00

59:17
    Nuž, posledný zápas v roku 2014 v žilinskej DOXXbet aréne sa chýli ku koncu, domáci sa rozlúčia prehrou.

58:53
    Vhadzuje sa v strednom pásme, bližšie k bránke Karola Križana.

58:32
    Žilinčania sa ešte snažia s výsledkom niečo urobiť, proti je však skvelý Košarišťan v bránke hostí.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

57:35
    Bobček znovu pálil od modrej, v permanencii bol pravý betón Andreja Košarišťana.

56:58
    Hrá sa v pásme hostí, domácim však chýba streľba.

56:38
    Procházka s Jabrockým sú veľmi agilní, tentoraz ich však obrana Banskej Bystrice postrážila.

55:58
    Vhadzuje sa pred bránkou hostí.

55:43
    Hostia v plnom počte.

55:37
    Odrazený puk sa kĺzal popred opustenú bránku hostí, žilinský obranca Dresler naň nedosiahol.

54:58
    Od modrej pálil znovu Igor Bobček, projektil z jeho hokejky tesne minul žilinskú bránku.

54:35
    Puk znovu mieri za bránku Karola Križana.

54:10
    Puk je za bránkou Žiliny, domáci začínajú ďalšiu kombináciu.

53:43
    Vylúčenie Banská Bystrica, 2 minúty za vyhodenie puku z ľadovej plochy dostáva Daniel Gachulinec.

53:17

53:07
    Znovu pálil Bobček, a opäť zasahoval brankár hostí.

52:40
    Bobček nebezpečne pálil od modrej, Košarišťan s námahou vyráža.

52:01
    Žilinčania sa ešte snažia čo to vymyslieť, sú v útočnom pásme.

51:33
    Skončili sa tiché tresty štvorice bitkárov.

51:17
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Tomáš Matoušek.

51:16
    Tomáš Zigo sa predral do pásma Žiliny, Križan reflexívne vyráža ramenom.

50:37
    Vhadzuje sa pred bránkou Karola Križana.

50:01
    Do konca tretej časti hry ostáva necelých desať minút, zdá sa, že o víťazovi je rozhodnuté.

49:50
    Diváci sa proti rozhodnutiu arbitrov stretnutia búria, ale už s tým nič neurobia.

49:33
    Vylúčenia:
    Banská Bystrica – Max Nicastro 2+2, Marek Bíro 2 minúty.
    Žilina – Juraj Ďurkech 2+2, Milan Dolinajec 2 minúty.
    Hrá sa naďalej 5 na 5.

49:33
    Budú sa rozdávať tresty, uvidíme ako ich rozhodca Orolín podelí.

49:33
    Tak toto je veľmi nefér a je to hanba pre hostí, pretože Max Nicastro sa pustil do o dve hlavy menšieho juniora Dolinajca. Šarvátka pokračuje.

49:16
    Hostia sú pri chuti, domáci sa veľmi snažia, ale nedarí sa im.

48:52
    Michal Hudec vletel do pásma Žiliny, bombou príklepom však Križana neprekvapil.

48:45
    Pomaly, ale isto sa na ľade viac bojuje ako hrá hokej.

48:10
    Je to Igor Bobček, ktorý odchádza na striedačku s pomocou spoluhráčov.

48:10
    Jeden z domácich hráčov znovu končí na ľade, zdá sa však, že bude v poriadku.

48:01
    Juraj Ďurkech nastrelil puk do pásma hostí, ten sa odrazil a napokon končí v lapačke Andreja Košarišťana.

47:35
    Vhadzuje sa opäť pred bránkou Karola Križana.

47:06
    Domáci fans napriek nepriaznivému stavu stále ženú svoj tím dopredu a veľmi slušne, čo im slúži ku cti.

46:48

46:11
    Nuž, Žilinčania sú zjavne otrasení vývojom stretnutia, skvelí fanúšikovia ich však stále ženú dopredu.

45:06
    Oddychový čas domácich.

45:06
    Banská Bystrica dala gól!
    Dvadsaťpäť sekúnd po góle v presilovej hry skórujú hostia znovu. White nabil MÁRIOVI LUNTEROVI, ktorý zvyšuje vedenie hostí na 5:2. Asistencie: Patrick White, Andrej Kudrna.

44:41
    A Banskobystričania sú v presilovej hre úspešní. Po prihrávke Handlovského prekonal Križana PETR KAFKA. Asistencia: Lukáš Handlovský.

44:15
    Hostia sú okamžite v tlaku.

43:58
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Radoslav Kropáč.

43:25
    Bobček stiahol puk za bránku Žiliny, oba tímy striedajú počas hry.

43:03
    Puk smeruje von z pásma Žiliny cez všetky čiary, bude sa vhadzovať pred Karolom Križanom.

42:32
    Puk končí pri Karolovi Križanovi, ktorý však rozohráva na spoluhráča. Hostia sa ľahko dostávajú k puku, ktorý napokon predsa len skončil v lapačke Karola Križana.

42:03
    Kropáč vysoko napádal rozohrávku hostí, napokon však nebol úspešný.

41:32
    Na ľade sa začína iskriť, osobné súboje už sa dohrávajú veľmi tvrdo.

41:00
    Dnešné stretnutie sleduje 1626 divákov.

40:24
    Domáci v plnom počte.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech Michala Handzuša.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Na ľade máme oba tímy, ale ešte sa upravuje bránka Žiliny, ktorá nedrží na svojom mieste.

Po druhej tretine máme v Žiline stav 2:3. Tretia tretina sa začne približne o 19:00.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:19

39:01
    Do konca druhej tretiny ostáva necelá minúta.

38:24
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty za príliš veľa hráčov na ľade, trest si odpyká Milan Dolinajec.

38:20
    Puk však smeruje von z pásma, oba tímy striedajú.

38:01
    Žilina opäť v tlaku pred bránkou Banskej Bystrice.

37:41
    Znovu Bajaník od modrej čiary a opäť bol brankár hostí na svojom mieste.

37:25
    Bajaník pálil nebezpečne od modrej čiary, Košarišťan bol pozorný.

37:19
    Vylúčenie Banská Bystrica, 2 minúty dostáva hráčska lavica hostí za príliš veľa hráčov na ľade. Trest si odpyká Mário Lunter.

36:52
    Puk je za bránkou hostí, tí striedajú počas hry a napokon sa k nim pridávajú i domáci hráči.

36:18
    Hostia sú znovu v pásme Žiliny, všetko však rieši Karol Križan.

35:49
    Kanko tečoval Bajaníkovu strelu pred Košarišťanom, puk tesne míňa bránku hostí.

35:15
    Domáci sa však veľmi snažia, Lamper vyhadzuje puk cez všetky čiary.

34:48
    Hostia sú znovu pred Križanom, o puk sa bojuje za bránkou Žiliny.

34:02
    Dnes skutočne sledujeme obojstranne fantastický zápas, kiežby takých bolo čo najviac.

33:28
    Mário Lunter z medzikružia páli do hornej žrde Križanovej bránky!

33:01
    Domáci fans už spievajú "Povstaň, ak si Žilinčan," uvidíme, či ich hráči vypočujú.

32:30
    Hra pokračuje ďalej, napokon sa teda nevylučovalo.

32:18
    Paťo Schroner s ťažkosťami a za pomoci spoluhráčov odchádza na striedačku, verme, že bude v poriadku.

32:18
    Na ľade ostáva ležať žilinský Patrik Schroner, už je pri ňom lekár tímu.

31:26
    Michal Hudec sa dostal pred Križana, bol však v ťažkej pozícii a nedokázal prekonať gólmana Žiliny.

30:52
    Kokavec sa prebíjal pred Košarišťana, nerozumel si však s Patrikom Schronerom.

30:01
    Máme za sebou polovicu zápasu, Banská Bystrica vedie v Žiline zatiaľ 3:2.

29:11
    Tak v týchto momentoch vidíme skvelý hokej na oboch stranách s množstvom šancí.

28:44
    V úniku hosťujúci Petr Kafka, Križan vytiahol parádny zákrok a lá Dominik Hašek.

28:10
    Žilinčania sa rútili do prečíslenia 3 na 1, Jabrocký naznačil strelu a hľadal prihrávkou voľného Procházku, puk bol však nepresný.

27:23
    Domácim sa črtala zaujímavá možnosť na prečíslenie, Jakub Kubiš však zabudol puk za sebou.

26:28
    Nuž a domáci sa veľmi snažia niečo vymyslieť, sú aktívni a obrana hostí má plné ruky práce.

26:07
    Žilina dala gól!
    Tak Žilinčania vytiahli parádnu presilovkovú kombináciu, na ktorej konci bol JAROSLAV JABROCKÝ. Asistencie: Milan Procházka, Dávid Bajaník.

25:55
    Vylúčenie Banská Bystrica, 2 minúty dostáva Tomáš Zigo za podrazenie.

25:49
    Domáci sa ženú dopredu a budú hrať presilovú hru.

25:01
    Máme za sebou prvých päť minút druhej tretiny, Bystrica vedie v Žiline 3:1.

24:42
    Petr Kanko bojuje o puk za bránkou Žiliny, napokon všetko rieši Karol Križan.

24:01
    Bystričania sa však vyrútili do prečíslenia, Handzuš nenašiel pred bránkou Križana voľného Hudeca.

23:22
    Tentoraz sú v tlaku Žilinčania, nedokážu však strelecky ohroziť gólmana hostí.

22:37
    Vhadzuje sa v strednom pásme, bližšie k bránke hostí.

22:09
    Hostia sú v útočnom pásme, no domáci sa dostali k puku a ženú sa dopredu. Matej Valášek však skončil v postavení mimo hru.

21:35
    Žilinčania sa však nevzdávajú, Kropáč nenamieril presne.

21:09
    Hostia už vedú 3:1. LUKÁŠ HANDLOVSKÝ s prehľadom vyvesil puk do ľavého horného rohu Križanovej bránky.

21:09
    Hlandlovský bol v úniku faulovaný, bude nasledovať trestné strieľanie pre hostí.

20:58
    Milan Drevenák páli z prvej, tesne však míňa bránku hostí.

20:41
    Domáci sú znovu aktívni, puk však končí v lapačke Andreja Košarišťana.

20:07
    Prvé buly druhej tretiny v prospech hokejistov hostí.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Po prvej tretine vedie Banská Bystrica v Žiline 2:1. O góly hostí sa postarali Patrick White a Milan Kytnár. Za domácich skóroval Jaroslav Jabrocký. Druhá tretina sa začne približne o 18:15.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:40
    Milan Dolinajec dostal dobrý puk pred Košarišťana, z otočky však gólmana neprekonal.

19:01
    Začína sa posledná minúta prvej tretiny.

18:57
    Lunter páli z prvej a triafa spojnicu žilinskej bránky.

18:35
    Hrá sa v obrannej tretine Žiliny.

17:49
    Hostia však hrajú výborne, snažia sa prekvapiť žilinskú obranu.

17:11
    Domáci pokračujú v obrovskom tlaku, snažia sa a domáci fans ich ženú dopredu.

16:49
    A hostia znovu vedú. Signalizovaný trest domácich sa tým ruší. Patrick White našiel voľného MILANA KYTNÁRA, ktorý bez problémov prekonal Križana. Asistencia: Patrick White
    JABROCKÝ - 1:1

16:28
    Stanislav Hudec našiel v dobrej pozícii JAROSLAVA JABROCKÉHO, ktorý prestrelil Košarišťana. Asistencie: Stanislav Hudec, Petr Kanko

15:55
    Puk smeruje von z pásma hostí, domáci začínajú od Križana ďalší útok.

15:07
    Domáci sú v útočnom pásme, Košarišťan je doslova ako na strelnici.

14:46
    Vylúčenie Banská Bystrica, 2 minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou dostáva Colby Cohen. Následne dostáva osobný trest 10 minút + ešte jeden, takže dostáva trest do konca zápasu.

14:46
    Dlhšie sa nehrá, zdá sa, že sa bude vylučovať.

14:41
    Domáci sa snažia vyrovnať, vznikla trma vrma pred Košarišťanom.
    WHITE - 0:1

14:00
    Nuž a hostia vedú. PATRICK WHITE obišiel branku Žiliny, puk nastrelil do Križana a od brankára Žiliny sa čierne čudo odrazilo za bránkovú čiaru. Asistencia: Daniel Gachulinec.

13:08
    Znovu sa vhadzuje pred bránkou hostí, tentoraz však domáci buly vyhrali.

12:58

12:41
    Ďurkech pálil príklepom od modrej, strela však neprešla húštinou tiel pred Košarišťanom.

12:35
    Vhadzuje sa pred bránkou Andreja Košarišťana.

12:01
    Puk je za bránkou Žiliny, domácim sa táto presilová hra vôbec nedarí.

11:32
    Domáci sú v útočnom pásme pred Košarišťanom, zatiaľ však nič nevymysleli.

10:58
    Vylúčenie Banská Bystrica, nedovolené bránenie pre Václava Čížeka.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, stav v Žiline je stále 0:0.

09:52
    O puk sa bojuje pri mantineloch, domáci sú aktívni.

08:53
    Kubiš je agilný, snažil sa prebiť do úniku, obrana hostí si s ním však poradila.

08:21
    Kubiš pálil švihom z diaľky, tesne však míňa bránku hostí.

07:58
    Oba tímy opäť striedajú počas hry, viac pri puku sú stále Žilinčania.

07:10
    Hrá sa dlho bez prerušenia, rýchlo, no chýba dobrá kombinácia, či vážnejšia šanca na jednej, či druhej strane.

06:58
    Domáca Žilina je v útočnom pásme, snaží sa niečo zaujímavé vytvoriť, no obrana hostí zatiaľ pracuje výborne.

06:31
    Puk je za bránkou Žiliny, oba tímy striedajú počas hry.

05:57
    Znovu sa vhadzuje pred Karolom Križanom, hostia sa snažia dostať do šance, o puk sa však bojuje v rohu.

05:35
    Hostia hrajú tvrdo, zatiaľ však v rámci pravidiel.

05:03
    Košarišťan s rizikom rozohráva za bránkou, bol však úspešný.

04:17
    Hrá sa svižný hokej, vyložené šance však zatiaľ chýbajú.

03:55
    Vhadzuje sa pred Karolom Križanom, domáci však vyhrali buly a ženú sa dopredu.

03:16
    Vhadzuje sa v strednom pásme, bližšie k bránke Banskej Bystrice.

02:44
    Košarišťan si pripisuje prvý zákrok, zasahoval po strele Tomáša Demela.

02:01
    Žilinčania sú stále aktívnejší, domácich ženú dopredu fanúšikovia.

01:35
    Na ľade ostáva ležať otrasený Matej Síkela, vylučovať sa nebude.

01:01
    Takáto atmosféra v Žiline dlho predlho nebola, naozaj to dnes stojí za to.

00:35
    Domáci začali aktívne, spolupráca Kanka s Procházkom však nebola úspešná.

00:01
    Úvodné buly v prospech domácej Žiliny.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Tak Žilina dnes bude mať v hľadisku mohutnú podporu svojich fans.

Na ľad práve prichádzajú hráči oboch tímov.

Úvodné zostavy:

MsHK DOXXbet Žilina: Križan (Cibuľa) – Bajaník, Hudec, Bobček, Dresler, Ďurkech, Niník, Mendrej, Dolinajec – Kanko, Jabrocký (A), Procházka – Síkela, Demel (A), Drevenák (K) – Kropáč, Valášek, Kokavec – Šimko, Schroner, Kubiš.

HC 05 Banská Bystrica: Košarišťan (Unice) – Bambúch, Jaborník, Čížek, Cuník, Biro, Gachulinec, Cohen, Nicastro – Hudec, Handzuš, Kudrna – Handlovský, Preisinger, Kafka – Lunter, Kytnár, White – Matoušek, Zigo, Lamper.

Rozhodca: Orolin – Bednár, Kacej.

Príjemný dobrý deň, vážení hokejoví priatelia, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 36. kola hokejovej Tipsport extraligy, v ktorom hokejisti MsHK DOXXbet Žilina privítajú na svojom ľade hráčov HC 05 Banská Bystrica. S trochou nadsázky sa dá povedať, že nás čaká duel "Vlkov" proti "Baranom", keďže práve tieto zvieratá na nachádzajú v logách oboch tímov. Zápas sa začína o 17:30, ešte predtým si v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žilinčanom patrí po 35 kolách v tabuľke posledné 10. miesto (ak nerátame HK Orange 20), so ziskom 33 bodov. Na deviatu Skalicu strácajú žltozelení 2 body, na postupové miesto do play-off majú stratu 7 bodov. V poslednom doterajšom stretnutí prehrali Žilinčania v Košiciach 2:4, o góly "Vlkov" sa postarali Tomáš Demel a Jaroslav Jabrocký. V dueli proti Banskej Bystrici by už mali nastúpiť i ďalšie posily, konkrétne slovinský obranca Jakob Milovanović a český útočník Tomáš Káňa.

Hokejistom Banskej Bystrice patrí v priebežnej tabuľke extraligy tretie miesto so ziskom 74 bodov. Rovnaký počet bodov má i druhá Nitra. Na vedúce Košice strácajú tieto tímy sedem bodov. V poslednom doterajšom stretnutí zvíťazili "Barani" v nedeľu nad Popradom 2:0, o góly tímu spod Urpína sa postarali Petr Kafka a Andrej Kudrna.

Zápas sa teda začína o 17:30 a zdá sa, že tímy prídu podporiť i oba fankluby. Máme sa teda na čo tešiť.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 17. Jabrocký (Hudec, Kanko), 27. Jabrocký (Procházka, Bajaník) – 14. White (Gachulinec), 17. Kytnár (White), 22. Handlovský (TS), 45. Kafka (Handlovský), 46. Lunter (White, Kudrna)

MsHK Žilina: Križan (Cibuľa) – Bajaník, Hudec, Bobček, Dresler, Ďurkech, Niník, Mendrej, Dolinajec – Kanko, Jabrocký (A), Procházka – Síkela, Demel (A), Drevenák (K) – Kropáč, Valášek, Kokavec – Šimko, Schroner, Kubiš.
    HC MONACObet Banská Bystrica: Košarišťan (Unice) – Bambúch, Jaborník, Čížek, Cuník, Biro, Gachulinec, Cohen, Nicastro – Hudec, Handzuš, Kudrna – Handlovský, Preisinger, Kafka – Lunter, Kytnár, White – Matoušek, Zigo, Lamper.

Rozhodčí: Orolin – Bednár, Kacej