0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Genève-Servette HC
Středa 31.12.2014, 12:00 • Vaillant Arena, Davos • Spengler Cup

59:37
    Puk míří přes všechny čáry a už je to jasné, Servette obhájí turnajové prvenství!

58:12
    Irving je na střídačce, Ufa tak bude hrát v šesti proti čtyřem.

58:12
    Ufa si bere oddechový čas a ještě se pokusí něco vymyslet.

58:12
    Ještě jedno vyloučení na straně Servette, dvě minuty za držení dostal Daniel Vukovic.

52:41
    Genéve-Servette si bere oddechový čas.
    Taylor PYATT - 0:3

49:26
    Servette právě vstřelil branku!
    Třetí gól v Irvingově síti, to je už pro Ufu kritické. Po průniku do útočného pásma přihrál zpoza branky Tom Pyatt před brankoviště, kde byl volný jeho bratr TAYLOR PYATT a ten se nemýlil – 0:3. Asistence: Tom Pyatt, Daniel Rubin

43:57
    Ufa nevyužila ponechanou výhodu, bude mít ale přesilovku. Za nedovolené bránění na Gluchova si jde odpočinout Francis Bouillon.

39:13
    Výsledkem je vyloučení Denise Chlystova za nedovolené bránění, Servette má další přesilovku.

37:55
    Málem to bylo 0:3! Picard se dokázal odpoutat od svého strážce, dostal se před Irvinga, jenže musel zakončovat bekhendem a gólman Ufy jeho pokus vytlačil.
    Daniel RUBIN - 0:2

34:31
    Teď už to ale Ufa nezvládla a Servette využívá druhou přesilovku! Puk se po Almondově přihrávce dostal k volnému DANIELI RUBINOVI a ten zblízka zasunul do prázdné branky. Asistence: Cody Almond, Romain Loeffel.

32:43
    Přesilovka pro Servette. Dvě minuty za hrubost vyfasoval Alexandr Kutuzov. Sice se diví, ale na trestu už nic nezmění.

31:17
    Wick se už hnal do sóla, jeho nadšení ovšem zarazil hvizd čárového – ofsajd.

27:58
    Ta neměla dlouhého trvání, už se píská a Daniel Rubin míří na trestnou lavici s dvouminutovým trestem za podražení.

23:36
    Přesilovku si teď zahrají hráči Ufy, dvě minuty za držení dostal Francis Bouillon.
    Arnaud JACQUEMET - 0:1

22:54
    Přesilovka je rychle využitá! Tom Pyatt nahrál na levý kruh pro vhazování, odkud Irvinga propálil střelou do horního rohu ARNAUD JACQUEMET. Servette jde do vedení 1:0! Asistence: Tom Pyatt.

22:40
    A tady je rozhodcovský result. Arturs Kulda a Roland Gerber dostali dvě minuty za hrubost, navíc Denis Chlystov dostal dvě minuty za vysokou hůl. Další přesilovka pro Servette.

20:16
    Je tu první přesilovka utkání, za podražení je vyloučen Alexej Gluchov. Servette tak má výhodu jednoho muže.

02:46
    Puk je v brance Ufy, do které se dostal po nájezdu Toma Pyatta a ataku útočícího hráče na gólmana Salavatu, z toho důvodu taky není gól uznán.

01:46
    Velká šance Ufy. Na pravé straně měl dostatek místa Golovanov, mířil na vzdálenější tyčku a Schwendener nevěděl, kde má puk! Ten se nakonec vykutálel těsně vedle tyčky!

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 23. Jacquemet (Tom Pyatt), 35. Rubin (Almond, Loeffel), 50. Taylor Pyatt (Tom Pyatt, Rubin)

Salavat Julajev Ufa: Irving (Sohatskij) – Kulda, Heikkinen, Kutuzov, Vasilevskij, Višněvskij, Zubarev, Lekomcev, Skačkov – Slepyšev, Gluchov, Hartikainen – Dubrovskij, Chlystov, Golovanov – Pihlstrom, Kajgorodov, Pankov – Tolpeko, Sjomin, Mereškin. Trenér: Vladimir Jurzinov ml.
    Genève-Servette HC: Schwendener (Bays) – Mercier, Loeffel, Iglesias, Vukovic – Bezina, Bouillon, Traber, Antonietti – Taylor Pyatt, Tom Pyatt, Rubin – Picard, Romy, Jacquemet – Almond, Lombardi, Pestoni – Gerber, Kast, Wick. Trenér: Chris McSorley.

Rozhodčí: Kurmann (SUI), Nicholson (CAN) – Fluri (SUI), Tscherrig (SUI)

Diváci: 6 300