Olomouc – Jihlava 3:1 (kon.) | Hr. Králové – Třinec 5:2 (kon.) | Havířov – HC Litvínov 3:4 (kon.)
Pardubice – Vítkovice 4:0 (kon.) | Vsetín – Mladá Boleslav 3:4 (0:1 po s.n.) | Písek – PZ Kladno 5:3 (kon.)
Poruba 2011 – Letňany 6:5 (kon.) | HC Plzeň – Sparta 1:4 (kon.) | K. Vary – Zlín 5:2 (kon.)
Chomutov – Kometa Brno 2:4 (kon.) | Č. Budějovice – Kladno 3:4 (0:1 po s.n.) | Slavia – Liberec 1:6 (kon.)
Piráti Chomutov
2:4 (1:0, 0:3, 1:1)
HC Kometa Brno
Pátek 09.01.2015, 17:30 • SD ARÉNA • Extraliga staršího dorostu

Ve třetí třetině padlo po jedné brance na obou stranách. Přes značným nápor Pirátů v závěru střetnutí si Kometa z Chomutova odváží tříboové vítězství. Toto je ode mě vše, zase někdy u online přenosu napočtenou. (19:43:01)

60:00

59:58
    Kometa právě vstřelila branku!
    Je definitvně rozhodnuto. Po menších zmatcích a nepřesných přihrávkách se prosazuje střelou do prázdné branky PETR KRATOCHVÍL. Asistence: Tomáš Havránek.

59:15
    Zvědělík je opět na střídačce.

58:52
    Tomáš Běhula (CHM) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

58:32
    Jan Svoboda bleskurychle přebruslil z vlastní třetiny do útočné a svou střelou získal buly před Slavíčkem.

56:17
    Lidákův pokus míří nad brněnskou branku.

55:59
    Piráti právě vstřelili branku!
    DANIEL NOVÁK dostal nabito k modré čáře a tvrdou střelou prostřeluje Slavíčka. Asistence: Alan Lyszczarczyk, Tom Polák.

55:41
    Trnkovo pokus tlumí Zvědělík a vzápětí rozehrává kotouč na své spoluhráče.

55:27
    Lukáš Zukal (KOM) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

55:27
    Zdeněk Gröger nyní se krásně proháčkoval až do zakončení, ale nemířil přesně.

54:56
    Puk míří přes všechny čáry, čárový sudí píská icing. V tom ale zjistí, že brankář Pirátů hrál puk, takže se omlouvá a ukazuje na buly ve středu hřiště.

54:29
    Za vzájemnou potyčku za brněnskou brankou jsou vyloučeni Filip Palička (CHM) a David Sedláček (KOM). Oba dostávají dvouminutový trest za hrubost.

53:49
    Nyní posílají kotouč přes všechny čáry hráči Komety. Vhazuje se před Slavíčkem.

53:02
    Zakázané uvolnění Chomutovských.

52:48
    Daniel Novák hledal přihrávkou před brankou Komety dojíždějícího Poláka, jenže ten se ke kotouči nedostal.

52:07
    Havlát protečoval puk do chomuovského pásma. Domácí tak začínají opět zpoza Zvědělíkovy branky.

51:09
    Rindošova snaha přišla vniveč, neboť byl obrát o kotouč hostujícími zadáky.

50:51
    Jan Svoboda si nyní nepřišel dorážkami na Slavíčka. Vhazuje se po levici brankáře hostů.

50:14
    Heinrich svým pokus trefil pouze hruď domácího brankáře.

49:48
    Piráti začínají s útočnou šancí až od vlastního brankáře.

Dnešní utkání sleduje 80 diváků.

48:29
    Mlynář s Ferdou nyní využili chyby v rozehrávce, avšak na brankáře Pirátů již byli krátcí.

48:03
    Hra je přerušena, neboť sudí píská přihrávku rukou.

47:36
    Icing Brna.

47:08
    Havlát zůstal zapomenutý za chomutovskou obranou, ale v rychlém úniku nevymíchal Zvědělíka.

46:57
    Zakázané uvolnění hostujícího souboru, hra se stěhuje před Slavíčka.

46:05
    Polákův pokus od mantinelu ztlumil brněnský brankář a vzápětí rozehrál na svého spoluhráče.

45:45

45:20
    Kometa se osvobozuje.

44:10
    Hlaváček se proti Slavíčkovi neprosadil a vyraženého kotouče se ujal Lyszczarczyk, jenže proti jeho zasunutí stačil brněnský brankář vystrčit svůj beton!

43:45
    Petr Kratochvíl dohrál chomutovského hráče za Zvědělíkovo brankou a je vyloučen na dvě minuty za napadení.

43:09
    Pirátům se nedaří přejít přes střední třetinu.

41:48
    Hosté jsou aktivnějším týmem, nyní opět ohrožující domácí branku.

41:17
    Chomutovskou snahu zastavil ofsajd.

40:28
    Třetí třetinu začala náporem hostující Kometa.

40:01

Kometa druhou třetinu gólově ovládla. Nejprve vyrovnal na začátku kapitán Kratochvíl. Jeho branku napodobili v osmatřicáté minutě Furch a 48 vteřin před sirénou Sedláček. Brno tak vede po druhém dějství 1:3. Třetí perioda začne za nějakých devět minutek.

40:00

39:58
    Lyszczarczyk buly prohrál a hráči Komety posílají puk pryč z obranného pásma.

39:56
    V samotném závěru se bude vhazovat před brankou Komety.

39:12
    Brno využívá nabídnutou přesilovou hru. DAVID SEDLÁČEK střelou z předbrankového prosturo překonal Zvědělíka, jemuž kotouč prošel mezi nohama. Asistence: Lukáš Gotthard, Petr Kratochvíl.

38:02
    Dělovku Gottharda schytal bránící útočník domácích.

37:44
    Marcel Hlaváček (CHM) je vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.

37:19
    MICHAL FURCH dostal nahrávku od mantinelu do mezikruží a střelou zápěstím na vzdálenější tyč překonal Zvědělíka. Asistence: Jakub Čejka, Jan Hasoň.

36:47
    Po zásahu domácího brankáře se v brankovišti strhla mela, rozhodčí raději přerušil hru, neboť ztratil puk z dozoru.

36:47
    Hasoň se efektivní stahovačkou zbavil beka Pirátů ale následnou střelou nepřekonal Zvědělíka.

36:33
    Puk vyletěl mimo hřistě, hra je tak přerušena.

35:58
    Ofsajd Komety.

35:46
    Hasoň se na okamžik dostal za záda domácích beků. Ale opravdu jen na moment, neboť obránce Chomutova ho vzápětí čistě obral o černou pryž.

35:26
    Hřebíčkovu střelu stahuje ze vzduchu Slavíček.

35:21
    Následuje buly před brankářem Komety.

34:57

34:50
    Lyszczarczyk předložil pěknou nahrávkou puk Polákovi. Jenže ten zakončit nedokázal.

34:20
    Hlaváčkovo vyhození končí až za Slavíčkovo brankou.

33:37
    Piráti dostávají kotouč do bezpečnější zóny.

32:57
    Na trestnou lavici míří Filip Palička (CHM), jenž inkasuje dvouminutový trest za vysokou hůl.

32:27
    Zvědělík musí podržet kotouč po další brněnské střele.

32:11
    Nepřesná rozehrávka domácího souboru znamenala hrozbu, jenže Knapova střela byla zblokována mimo.

31:49
    Adam Novák zkoušel nadvakrát dostat kotouč k Slavíčkovi. Až proti druhému pokusu musel brněnský brankář zasáhnout.

31:22
    Piráti posílají kotouč na zakázané uvolnění.

30:39
    Útočný pokus Jana Svobody zastavila brněnská obrana.

28:58
    Lyszczarczyk hledal zpětnou přihrávkou spoluhráče. Ke střele se už chystal Běhula, ale těsně před ním mu kotouč sebral Matyáš Svoboda, jenž nakonec nezakončil.

28:07
    Komeťáci začínají útočnou šanci ze své třetiny.

27:29
    Po nepřesné rozehrávce Chomutovských se dostal ke střele Havlát, ale puk skončil na hrazení.

26:59
    Vhazování před Slavíčkem.

26:33
    Matyáš Svoboda obešel bránícího beka a i přes následný pád udržel Pirátům útočné pásmo.

26:06
    Zakázané uvolnění Komety.

25:50
    Těsně za modrou napřáhl Běhula, ale nemířil přesně.

25:21
    Střelu Tůmy vyráží brankář Komety betonem do rohu hřiště.

24:39
    Nyní byl větší chvíli puk zašlapáván v rohu chomutovského obranného pásma.

23:38
    Polák vyhrál buly a vpádu trefuje boční síťku brněnské brány.

23:27
    Ihned po buly zkousil štěstí Lyszczarczyk, Slavíček opět připraven.

23:23
    Střelu z hole Tomáše Běhuly Slavíček viděl a stáhl jí do své lapačky.

22:27
    Chomutovští kombinují v okolí hostující branky.

21:18
    A máme vyrovnáno. PETR KRATOCHVÍL dostal přihrávku zpoza branky od Havláta a rychlou střelou překonal Zvědělíka. Asistence: Robert Havlát a Jakub Čejka.

20:38
    Matyáš Svoboda nepřihrál přesně na najíždějícího spoluhráče.

20:01

Piráti vedou díky trefě z první minuty na brněnskou Kometou 1:0. O jedinou trefu první periody se zasloužil Alan Lyszczarczyk. Druhé dějství začne přibližně za šest minut.

20:00

19:37
    Jan Svoboda rychlou střelou prověřil pozornost brněnského gólmana.

19:16
    Slavíček má opět kotouč ve své lapačce, vhazuje se po jeho levici.

19:00
    Pokus Furcha vyrazil Zvědělík do bezpečí.

18:30
    Lidák nyní napřáhl ke dvě dělovkám. První schytal někdo z cloních a druhou chytil Slavíček.

18:23
    Bude se vhazovat před hostující brankou, Slavíček schoval kotouč do lapačky.

17:46
    Lyszczarczyk na Polákovu přihrávku nedosáhl a Kometa dostává puk do střední třetiny.

16:51

16:30
    Dejmek svou střelou zápěstím trefil pouze bránícího hráče hostů.

16:06

15:55
    Střela Daniela Nováka byla ztečováná do ochranné sítě.

14:51
    Tomáš Havránek (KOM) je vyloučen na dvě minuty plus deset minut osobní trest za zásah do oblasti hlavy a krku. Dvouminutový trest opyká Dominik Knap.

14:45
    Heinrich nepřihrál přesně a Brno se tím připravilo o útočnou třetinu.

14:28
    Zvědělík raději ukryl kotouč, neboť k jeho brance dojížděl Radim Ferda.

14:02
    Piráti kombinují v pásmu Komety.

13:42
    Hosté v plném počtu, a máme tu opět hru v pěti mužích.

13:07
    Lyszczarczykův pokus brněnskému muži s maskou vypadl, ale žádný z pirátských clonících hráčů ho následně nedokázal zasunout za jeho záda.

12:46

12:30
    Komeťáci začínají s rozehrávkou za svou brankou.

11:42
    Vylučuje se i na druhé straně. Lukáš Gothard (KOM) je vyloučen na dvě minuty za sekání.

11:40
    Rindoš obešel hostujícího obránce ale na Slavíčka nevyzrál.

11:15
    Lidák zachytil rozehrávku Komety, ale ke střele se nedostal.

10:46
    Marcel Hlaváček (CHM) je vyloučen na dvě minuty za napadení.

10:40
    Brno má ponechanou výhodu.

09:23
    Domácí zadák nezachytil přihrávku od soupeřova obránce a díky tomu se dostal do úniku Kratochvíl. Zvědělík ale předvedl velmi efektivní a hlavně účiný zákrok proti jeho pokusu.

08:47
    Pokus Hřebíčka z mezikruží brankář Komety viděl a puk drží ve své moci.

07:50
    Tůmova střela po ledě šla vedle brněnské branky.

06:30
    Kratochvíl zachytil přihrávku zpoza branky, ale než stihl vystřelil, tak před ním ležel jeden z chomutovských a zabránil ohrožení brankáře Zvědělíka.

05:27
    Zvědělík vyráží Sedláčkovo nahození na hůl svého spoluhráče, který zakládá útočnou akci.

04:51
    Matyáš Svoboda napadal, i když byl signalizovaný ofsajd. Je tedy pískán úmysl ofsajd a následuje buly před domácí brankou.

04:33
    Hra se stěhuje před Zvědělíka, který kryje puk před dojíždějícími soupeři.

04:00
    Rindoš dobrý napadáním obral hráče Komety o kotouč a následně vyzkoušel pozornost jejího brankáře.

03:31
    Čárový sudí si jede k ledařům pro vrtačku, aby mohl branku zpátky ukotvit.

03:31
    Hra je přerušena, neboť brněnská klec se dostala ze svého obvyklého postavení.

03:10
    Lidák trefil pouze hůl Havránka, takže Brno bylo na chvilku před domácím brankářem.

02:38
    Matyáš Svoboda pronikl okolo mantinelu do útočného pásma a bekhendovým pokusem zaměstnal Slavíčka.

02:17
    Nyní se bude vhazovat před brněnskou brankou.

02:03

01:30
    Na druhé straně mohl odpovědě Havránek, jenže jeho pokus skončil na plexi.

00:36
    Chomutovští se velmi rychle ujímají vedení. ALAN LYSZCZARCZYK si vybrusil před branku a překonal Slavíčka. Asistence: Tom Polák.

00:01

Vše už se chystá na úvodní buly.

Piráti Chomutov: Zvědělík – Lidák "C", Hlaváček, Běhula, Gröger, D. Novák "A", A. Novák, Buchtela – Polák, Lyszczarczyk, Kulich, Palička, M. Svoboda, Tůma, Rindoš, Hřebíček, Dejmek, J. Svoboda.

HC Kometa Brno: Slavíček – Petrla, Trnka, Jirůšek, Furch, Sedláček "A", Zukal, Kratochvíl "C" – Mlynář, Havlát, Heinrich, Hasoň, Čejka, Knap, Hroudný "A", Ferda, Havránek.

Rozhodčí: Knapík – Mašek, Tichý.

Brněnský celek je nyní na desáté pozici se ziskem 57 bodů. Skóre hostujícího mužstva je aktuálně 131:86. Ve dvou lednových duelech si Brno připsalo tři body za domácí vítězství 4:2 na Plzní. Poté ale Komeťáci prohráli, opět v domácím prostředí, s pražskou Slavií. Té podlehli 2:5.

Vládcem produktivity Komety v nadstavbové skupině je Tomáš Havránek, jenž má na kontě 5 bodů (1+4). Brankářskou jedničkou brněnské družiny je Zdeněk Slavíček, který odchytal všechny čtyři nadstavbové zápasy a jeho úspěšnost zákroků je 92,45%.

Domácímu souboru patří aktuálně poslední pozice v tabulce. Chomutov má na svém kontě padesát bodů a skóre činí 121:107. Lednová bilance staršího dorostu Pirátů není příliš oslnivá. Chomutovští totiž nestačili na dva východočeské soky. Nejprve prohráli na ledě Pardubic (6:2) a pak i v hájemství Hradce Králové (7:2).

Nejproduktivnějším hráčem domácí družiny je Josef Toman se šesti body za čtyři trefy a dvě asistence. V brance Pirátů se střídá dvojice Alex Strejc a Robin Zvědělík. Co se týče úspěšnosti zásahů, tak je na tom lépe první jmenovaný, jenž je na 89,39%.

Dobrý páteční podvečer dámy a pánové. Vítám vás u online přenosu ze zápasu RAKO extraligy staršího dorostu. V pátém nadstavbovém kole na sebe narazí celky Pirátů Chomutov a Komety Brno.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Marcel Holl

Branky a nahrávky: 1. Lyszczarczyk (Polák), 56. D.Novák (Lyszczarczyk, Polák) – 22. Kratochvíl (Havlát, Čejka), 38. Furch (Čejka, Hasoň), 40. Sedláček (Gotthard, Kratochvíl), 60. Kratochvíl (Havránek)

HC Kometa Brno: Slavíček – Petrla, Trnka, Jirůšek, Furch, Sedláček "A", Zukal, Kratochvíl "C", Gotthard – Mlynář, Havlát, Heinrich, Hasoň, Čejka, Knap, Hroudný "A", Ferda, Havránek.

Rozhodčí: Knapík – Mašek, Tichý