Omsk – Jekatěrinburg 2:1 (kon.) | Barys – Magnitogorsk 2:3 (kon.) | Čeljabinsk – Vladivostok 3:1 (kon.)
Ufa – Kazaň 5:3 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Chabarovsk 4:2 (kon.) | Toljatti – Novosibirsk 1:3 (kon.)
Jaroslavl – Záhřeb 4:3 (kon.) | Nižněkamsk – Novokuzněck 6:0 (kon.) | Soči – Atlant 6:4 (kon.)
Viťaz – HC Slovan 2:1 (po pr.)
HC Viťaz Moskevská oblast
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
HC Slovan Bratislava
Pondělí 12.01.2015, 17:30 • Ice Hockey Center 2004 • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Krásný den přeji všem příznivcům hokejové zábavy! Na programu dne je zápas Kontinentální hokejové ligy. A to mezi Viťazem Moskevská oblast a HC Slovanem Bratislava.

Viťaz je v současné chvíli na desáté příčce tabulky západní konference KHL. Po pětačtyřiceti utkáních mají hráči týmu z Podolsku na svém kontě osmapadesát bodů a snaží se atakovat hranici osmého místa, které by je přiblížilo play-off. V posledních pěti utkáních ale dvakrát nezvládli prodloužení a třikrát prohráli v základní hrací době.

Slovan Bratislava je na tom v tabulce západní konference KHL ještě hůře. S šestapadesáti body se drží na dvanáctém místě a za ním už je pouze Záhřeb s Atlantem. V posledních pěti utkáních pak slovenský tým třikrát prohrál, jednou padl na nájezdy, a poslední zápas Lokomotive Jaroslavl těsně vyhrál 2:0.

HC Slovan Bratislava: Backlund (Baroš) – Luža, Sersen, Štajnoch, Kozák, Starosta, White, Kudrna – Murley, Nagy, Bartovič – Jeglič, Tičar, Netík – Surový, Hudáček, Vondrka – Šťastný, Lunter, Ölvecký.

Rozhodčí: Hofman, Kulakov – Lazarev, Palej.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:33
    Vyloučen je Murley (SBA) za vražení na hrazení. Slovenský tým se tak z úvodu zápasu musí bránit.

0:33
    Murlay navíc dostal trest pět minut a osobní trest do konce utkání. Trest za svého spoluhráče odpyká Lunter.

02:15
    Backlund vyrazil jen před sebe a Kousal netrefil při dorážce puk ideálně.

04:10
    Sloduchin prověřil svou střelou Backlunda.

05:33
    Hosté v plném počtu. Slovan se zvládl ubránit náporu domácího týmu a ustát tak pětiminutové oslabení.

06:47
    Backlund odolal dělovce Seleznjova od modré a lapil kotouč do své lapačky.

07:40
    Grebeškov se dostal po pohledné přihrávce Soloduchina k dobré střele z kruhu. Trefil jen betony gólmana.

09:15
    Slovan poprvé v zápase vážněji ohrozil bránu. Jeglič ujel všem a tváří v tvář Säterimu nezvládl ideálně zakončit a nepřekonal tak domácího gólmana.

11:25
    Podražení se dopustil Kucherjavenko (CEC) a oslabí tak svůj tým na dvě minuty.

13:02
    Dlouho si Slovan vyměňoval kotouč a snažil si vytvořit střeleckou pozici. Nakonec se hostům podařilo se osvobodit.

13:25

13:35
    Ve velké šanci se objevil Michal Vondrka, avšak Säteri zvládl famózně zasáhnout a zachránit tak svůj tým od jistého gólu.

14:33
    Vyloučen je Koroljov (CEC) za vražení na hrazení.

16:33
    Domácí v plném počtu. Slovanu se nepodařilo zužitkovat nabídnutou přesilovou hru.

17:14
    Sloduchin měl příležitost, ale před brankou zakončil nad horní tyč.

19:17
    Ještě před koncem třetiny zde máme další vyloučení. Starosta (SBA) oslabí Slovan kvůli podražení, kterého se dopustil.

19:20
    Po Kousalově střele zakročil Backlund, ale domácí jsou stále na puku.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Ihned v úvodu třetiny se musel Slovan bránit v pětiminutovém oslabení po trestu Murleyho. Viťaz ale tuto příležitost nevyužil a ani přesilovky Slovanu se nestali gólovými. Stav je stále 0:0, avšak domácí si přenesli část početní výhody do druhé části zápasu.

Zákroky brankářů: 9:6

Druhá třetina začne přibližně v 18:18 hodin.

20:01

20:41
    Kempeho střelu Backlund vyrážel před sebe. Následně Sleznjov dorážel a gólman Slovanu puk raději podržel.

21:17

23:21
    Kousalova střela trefila jen jednoho z hostujících obránců. Následně se ke střele dostal Kempe a trefil jen zadní mantinel za bránou Slovanu.

24:11
    Se Soloduchinovo střelou si poradil Backlund a hra se přerušuje.

25:20
    Slovanu se zatím nedaří vyhrávat vhazování a tak se domácí snadno dostávají do akcí.

26:38
    Surového střela se odrazila od gólmana Säteriho na hokejky hráčů Bratislavy. Dorážku ovšem gólman Viťazu zlikvidoval zákrokem a tak i nadále sledujeme bezgólové utkání.

28:28
    Whitova střela z uctivé vzdálenosti mířila těsně mimo brány, nikdo z hostujících nestihl puk tečovat správným směrem.

31:05
    V úniku dva na jednoho byli Soloduchin a Berdjukov. První jmenovaný vzal vše na sebe a tvrdou ranou donutil Backlunda k zákroku.

32:30
    Vyloučen je Ivanov (CEC) za podražení. Slovan má možnost otevřít skóre dnešního utkání.

32:40
    Porseland (CEC) je vzápětí vyloučen za držení hole. Přesilovka 5 na 3 pro Slovan, to už je více než nadějné.

33:17
    Luža střílel z dobré pozice avšak Säteri likvidoval zákrok.

33:40
    Kdosi z obránců srazil mimo nebezpečí střelu Nagyho.

35:40

35:42
    Vešchenko (CEC) dostává dvouminutový trest za hákování.

36:32
    Porseland vyvezl puk mimo nebezpečí.

37:28
    Slovan právě vstřelil branku!
    LIBOR HUDÁČEK se dostal k odraženému puku a poslal jej k odraženému puku a poslal jej do odkryté klece. Asistence: Martin Štajnoch, Ladislav Nagy.

38:10
    Slovanu dodal gól odvahu a mají stále pod kontrolou puk, snaží se útočit.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Teprve v závěru druhé třetiny jsme se v tomto zápase dočkali prvního gólu. Slovan se zásluhou Hudáčka dostal do vedení a uvidíme, jak se bude zápas dále vyvíjet.

Zásahy brankářů: 8:10

Zápas by měl pokračovat přibližně v 19:09.

40:01

40:33
    Do třetí třetiny vstoupili aktivněji domácí. Afinogenov ihned z úvodu prověřil Backlunda.

41:20
    Lunter pálil jak mohl, avšak Säteri jeho pokus chytil.

47:11
    Tísněný Kousal nedokázal zakončit ideálně.

47:16
    Šťastný (SBA) je vyloučen na dvě minuty.

47:45
    Backlund zlikvidoval střelu Koroljova.

48:29
    Cyganov chyboval ve svém pásmu, ale Bartovič nedokázal ideálně zakončit.

49:10
    Těsně před návratem Šťastného dostává Bratislava další trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

49:45
    Berdjukovova střela od modré končí v lapačce gólmana Slovanu.

51:10

52:07
    Jakubov dostal puk za Backlunda a rozhodčí se byl poradit s kolegou u videa, ale dospěl k závěru, že branka dosažena nebyla. Jaké štěstí pro hosty.

53:24
    Tomáš Netík si posedí dvě minuty za hákování.

54:30
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Slovan doplatil na častá vyloučení a MAXIM AFINOGENOV se přesnou střelou prosazuje. Asistence: Denis Grebeškov.

56:21
    Porseland pálil z ostrého úhlu, Backlund chytá.