Japonsko – Palestina 4:0 (kon.) | Jordánsko – Irák 0:1 (kon.)
4:0 (3:0)
Palestina
Pondělí 12.01.2015, 08:00 • Newcastle Stadium, Newcastle • Mistrovství Asie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:00.

AFC Asian Cup zatím nabízí pohledný fotbal, kterého se věřme dočkáme i v pondělí ráno, kdy základní skupinu D otevře zápas mezi Japonskem a Palestinou. Střetnutím z Newcastle Stadium Vás s velkým potěšením provede Tomáš Reiner.
    Vítejte na Mistrovství Asie, které poprvé v historii hostí Austrálie. Kdo zvedne 31. ledna nad hlavu trofej pro vítěze?

Japonsko

Japonsko si přiváží do Austrálie skvělou formu, když jeho hráči prohráli naposledy v přátelském zápase 14. října 2014 s Brazílií 4:0 a od té doby vyhráli tři zápasy v řadě. Japonsko rozstřílelo 6:0 Honduras, poté zvítězilo 2:1 nad domácí Austrálií a sérii tří výher v řadě dovršilo v netradičním přátelském zápase, v němž porazilo 2:0 Auckland City. Mezi tři největší hvězdy japonského výběru patří Juto Nagamoto, Keisuke Honda a Šinži Okazaki, kteří na Mistrovství světa v Brazílii 2014 zaznamenali všichni tři 3 góly.
    Týmová fotografie Japonska, které je v pondělním zápase AFC Asian Cupu proti Palestině velkým favoritem.

Palestina

Zatímco Japonsko se představilo na Mistrovství Asie sedmkrát a hned čtyřikrát zvedlo nad hlavu trofej pro vítěze, hráče Palestiny čeká na tomto turnaji premiéra a o to více mohou být nervózní, na druhou stranu je to pro ně ale určitě čest a zkusí si to užít. Palestina se kvalifikovala na AFC Asian Cup, jak zní oficiální název šampionátu, 30. května 2014, kdy ve finále Challange Cupu porazili těsně 1:0 Filipíny. Hrdinou zápasu se stal Ashraf Nu'man, který se prosadil v 59. minutě.
    Trojice hráčů Palestiny během tréninku před duelem s Japonskem, proti němuž je čeká náročný debut.

Japonsko: Kawašima – Sakaj, Jošida, Morišige, Nagatomo – Hasebe – Honda, Kagawa, Endo, Inuj – Okazaki.
    Náhradníci: Ueda, Ota, Kijotake, Tojoda, Nišikawa, Kobajaši, Muto, Konno, Šiotani, Šoji, Šibasaki, Higašiguči.

Palestina: Saleh – Jaber, Al Bahdari, Battat, Mahajna – Abuhabib, Abuhammad, Said, Al Amour – Nu'man, Dhadha.
    Náhradníci: Abduhammad, Fares, Abusalah, Abujazar, Salhi, Salem, Wridat, Salah, Norabuena, Hamada.

Rozhodčí: Abdulrahman Abdou (Katar).
    Hráči obou týmů už jsou připraveni v tunelu Newcastle Stadium, odkud za malou chvíli přijdou na hrací plochu.

Hráči Japonska a Palestiny si vyslechnout národní hymny a po nich už bude vše připraveno k výkopu úvodního zápasu skupiny D, který bude řídit hlavní rozhodčí Abdulrahman Abdou z Kataru.

1

1
    Hlavní rozhodčí dal pokyn k zahájení zápasu, do kterého vstoupili hráči Japonska pořádně zostra. Kejsuke Honda se ocitl po centru na vzdálenější pravou tyč v obrovské šanci, jeho střela ale rozvlnila pouze boční síť!

2
    Japonsko svého soupeře hned v úvodu zápasu upozornilo, že ho čeká těžký zápas.

3
    Útočný faul, kterého se u rohového praporku dopustil Kejsuke Honda.

4
    Ashraf Nu'Man se snažil na levé straně projít do šestnáctky Japonska přes tři protihráče, proti přesile ale neuspěl.

5
    Palestina se rozhodla založit útok dlouhým nákopem, který skončil v náruči brankáře Kawašima.

6
    Japonsko hraje v modrých dresech, zatímco Palestina kompletně v červeném.

7
    Nu'man na levém křídle skvěle přečetl přihrávku jednoho z Japonců a poté mohl založit rychlý protiútok společně se svými spoluhráči, jenže po následné narážečce ve středu hřiště o míč přišel.

8
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    JASUHITO ENDO posílá Japonsko do vedení krásnou střelou!! Jasuhito Endo napřáhl zpoza šestnáctky k parádní přízemní střele, která zapadla přesně k levé tyči.
    Jasuhito ENDO - 1:0

9
    Ashraf Nu'man se na opačné straně pokusil odpovědět stejným způsobem, jeho střela zpoza šestnáctky ale zamířila vedle levé tyče.

10
    Ofsajd a v něm Šindži Okazaki.

11
    Je za námi úvodních deset minut, během kterých se favorit zápasu ujal vedení.

12
    Japonsko vyrazilo do útoku tentokrát po levé straně, kde následně jeho akci zastavila nepřesná finální přihrávka.

13
    Brankář Saleh mohl v klidu odkopávat od své brány.

14
    Nu'man zůstal sedět u levé postranní čáry na hřišti a jen těžko se zvedá.

14
    Ashraf Nu'man už je zpět na nohou a vypadá to, že bude v pořádku.

15
    Palestina se málem dopustila nedorozumění v obraně, naštěstí to ale pro její hráče a fanoušky dobře dopadlo.

16
    DRŽENÍ MÍČE: Japonsko 75% Palestina 25%

17
    Japonsci velmi horlivě napadají rozehrávku Palestiny, která má místy obrovské problémy s rozehrávkou.

18
    Dhadha tak dlouho sledoval míč, až si málem vyrazil zuby o záda Morišigeho.

19
    Dhadha do obránce Japonska narazil hodně tvrdě, v zápase však bude bez problému pokračovat. Chrup má v pořádku.
    Jsuhito Endo vstřelil úvodní gól zápasu ze střední vzdálenosti a rozradostnil fanoušky na Newcastle Stadium.

21
    Po úvodních deseti minutách, během níž jsme viděli jednu šanci a jeden gól, zatím čekáme na nějakou zajímavou akci jednoho z týmů.

22
    Japonsko se usadilo na polovině soupeře a rozvážně kombinuje.

22
    Krajní obránce Sakaj se na pravém křídle skvěle uvolnil a poté poslal na vzdálenější dobrý centr, tam ale byli pouze hráči v červeném.

23
    Murad Said fauloval v blízkosti šestnáctky a Japonsko bude zahrávat volný přímý kop z velmi nebezpečné pozice.

24
    Kejsuke Honda rozehrál volný přímý kop, následná střela hvězdy AC Milán ale zamířila nad.

24
    Honda se snažil zamířit do pravého horního rohu, jeho technické střele ale scházelo poměrně hodně k dokonalosti.

25
    ŠINŽI OKAZAKI zvyšuje na 2:0!! Kagawa sice skákající míč nedokázal uprostřed šestnáctky ideálně trefit, vzápětí se k němu ale na hranici šestnáctky dostal Šinši Okazaki, který pohotovou střelou zamířil přesně k levé tyči.
    Šinži OKAZAKI - 2:0

26
    Japonsko má zápas pevně ve svých rukou soupeře k ničemu nepouští.

27
    Japonci už navíc sami dokázali vstřelit dva góly a brankář Saleh si ještě nesáhl na míč.

28
    Útok hráčů v modrém tentokrát nic nepřinesl a Saleh mohl odkopávat od své brány.

29
    Na opačné straně mohl z brány vyběhnout rychle Kawašima, aby odvrátil míč před Ashrafem Nu'manem do bezpečí.

30
    Palestina se před pár okamžiky dostala do náznaku šance, u toho ale zatím zůstala.

31
    Zakončení Jasuhita Enda bylo tentokrát nepřesné a Saleh zasahovat nemusel.

32
    Palestina se dnes představuje na Mistrovství Asie poprvé a vypadá to, že bude muset zaplatit nováčkovskou daň.
    Grafické znázornění situace, která vedla ke druhému gólu v síti Palestiny.

34
    Japonsko vybojovalo rohový kop po zákroku Mahajny.

35
    Japonci rozehráli svůj první rohový kop v zápase, po kterém žádné nebezpečí pro Salehovu bránu nevzniklo.

36
    Šinži Okazaki se v šestnáctce pohotově položil do míče, jeho následná střela ale zamířila vysoko nad.

37
    Ashraf Nu'man prokázal v šestnáctce soupeře velkou touhu získat míč, jenže mu byl odpískán útočný faul.

38
    Al Amour se dopustil ve středu hřiště tvrdého faulu na Okazakiho , žluté kartě však zřejmě unikl.

39
    Kejsuke Honda se dostal na hranici šestnáctky k míči a následně v souboji s protihráčem upadl, hlavní rozhodčí Abdulrahman Abdou ukázal, že se o faul nejednalo.

40
    Podle mě to tedy faul zřejmě byl, ale to je jen můj názor, nic víc.

40
    Japonsko se nemusí předchozí situaci nikterak zabývat, protože krátce před koncem prvního poločasu vede nad Palestinou 2:0.

41
    Ismail Al Amour vypálil zpoza šestnáctky a jeho následný pokus zamířil mimo tři tyče.

42
    Al Amour se vzápětí dožadoval kvůli teči jednoho z hráčů Japonska odpískání rohového kopu, ovšem marně.

42
    Battat se dopustil faulu v pokutovém území a Japonsko bude zahrávat penaltu!

43
    Žlutou kartu dostává Battat (Palestina).

44
    KEJSUKE HONDA proměňuje penaltu a krátce před koncem prvního poločasu zvyšuje na 3:0!! Honda nedal Salehovi šanci, poslal ho na druhou stranu a přízemní střelou zamířil k pravé tyči.
    Kejsuke HONDA - 3:0

45
    Palestina se dostala na levém křídle k centru, který byl na přední tyči odvrácen pozorným Nagatomem.

45+1
    Žlutou kartu dostává Mahajna (Palestina).

45+2
    Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty, které se chýlí ke svému konci.

45+2

Japonsko ovládlo první poločas, když se postupně prosadili Jasuhito Endo, Šinži Okazaki a z penalty Kejsuke Honda. Brankář Saleh inkasoval tři góly a ještě si nesáhl na míč, stejně bezmocní jsou také jeho spoluhráči v útoku. Japonci mají vše pevně pod kontrolou. Skóre po prvním poločase. Japonsko 3 Palestina 0.
    Úsměv na tváři Jasuhita Enda, který otevřel skóre dnešního zápasu a nasměřoval Japonsko za snadným vítězstvím.

Vracíme se zpět na Newcastle Stadium v australském městě Newcastle, abychom sledovali druhý poločas zápasu mezi Japonskem a Palestinou. Zatím je to jednoznačná záležitost a Japonci budou vstupovat do druhého poločasu s tříbrankovým náskokem.

46

46
    Palestina rozehrála druhý poločas, v němž se bude snažit zastavit japonskou dominanci.

46
    Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Inuj, přichází Kijotake.

47
    Palestina stále čeká na první střelu na bránu poté, co pokus jednoho z hráčů v červeném zamířil mimo.

48
    Japoncům nevyšla na levém křídle narážečka, rychle se ovšem vrátili k míči zpět.

49
    Endo se snažil přízemní střelou zpoza šestnáctky zamířit přesně k levé tyči, a přestože postrádala razanci, brankář Saleh ji nedokázal udržet! Následovat bude rohový kop.

49
    MAJA JOŠIDA se prosazuje hlavou krátce po začátku druhého poločasu a Japonsko vede 4:0!! Hráč anglického Southamptonu se na hranici malého pokutového území opřel do centru hlavou a uklidil ho k levé tyči.
    Maja JOŠIDA - 4:0

50
    Japonci vystřelili pětkrát na bránu a z jejich pěti střel hned tři skončily gólem.

51
    Střely Japonska jsou velmi přesné, což se rozhodně nedá říci o střelách Palestiny.

52
    Japonsko se tentokrát nedostalo do zakončení a Saleh mohl v klidu odkopávat od své brány.

53
    Další útok hráčů v modrém zastavil faul.

54
    Palestina je v útoku naprosto bezzubá.

55
    Ostatně to samé se dá říci o její obraně, ve které se nacházejí díry jako v ementálu.

56
    Bassat zastavil útok Japonska v blízkosti šestnáctky faulem a musí si dávat pozor, protože v závěru prvního poločasu viděl po penaltovém zákroku žlutou kartu.

57
    Endo rozehrál standardní situaci, po které byl Japoncům s největší pravděpodobností faul.

58
    Hlavička Kejsuke Hondy už byla zbytečná.

58
    Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Endo, přichází Muto.

59
    Kijotake zastavil útok Palestiny po pravém křídle faulem. Následovat bude standardní situace.

60
    Jaber poslal do šestnáctky Japonska ostrý centr, který Kawašima nedokázal na vzdálenější tyči zasáhnout, naštěstí pro něj mu ale vzápětí pomohli spoluhráči, kteří míč odkopli do bezpečí.

60
    Žlutou kartu dostává Al Amour (Palestina).

61
    Ismail Al Amour nakopl do břicha střídajícího Muta a za svůj zákrok uviděl žlutou kartu.

62
    Japonsko vybojovalo po zásahu Al Amoura rohový kop, vzápětí se ale po jeho rozehrání k ničemu nedostalo.

63
    Japonsko se vrhlo do útoku, ten ale skončil pouze odkopem od brány Saleha.

64
    Hráči v modrém opět v držení míče.

65
    Muto zamotal u levého rohového praporku svému spoluhráči hlavu, k centru se ale neodhodlal.

65
    Sakaj se rozhodl vypálit zpoza šestnáctky, jeho pokus ale směřoval pouze doprostřed brány. Snadná práce pro Saleha.
    Ostrý zákrok Ismaila Al Amour, po kterém se nemohl divit, že uviděl žlutou kartu.

67
    Japonci nyní posílali do pokutového území jeden míč za druhým, všechny ale byly zablokovány.

68
    Ashraf Nu'man se pokusil vystřihnout na hranici šestnáctky pohotové nůžky, ty ovšem střihly naprázdno.

69
    Žlutou kartu dostává Al Bahdari (Palestina).

70
    Kejsuke Honda se opět postavil k rozehrání volného přímého kopu, jeho následná střela ale stejně jako v prvním poločase zamířila těsně nad!

71
    Střídání v týmu Palestina: ze hřiště odchází Abuhammad, přichází Salhi.

72
    Zápas se odehrává poměrně v klidném tempu, přesto už jsme byli svědky čtyř gólů.

73
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Mahajna (Japonsko).

74
    Ahmed Mahajny uviděl po zbytečném zákroku druhou žlutou a následně červenou kartu. Na shledanou.

75
    Japonsko mohlo přejít do rychlého protiútoku, jenže akci na levém křídle zpomalilo a Palestina se ubránila.

76
    Do konce zápasu zbývá 15 minut. Japonsko vede nad Palestinou stále 4:0.

77
    Střídání v týmu Palestina: ze hřiště odchází Dhadha, přichází Salah.

78
    Kijotakemu nevyšlo ideálně zakončení a Saleh si došel do zámezí pro míč, aby ho následně poslal zpět do hry.

79
    Odkop se nakonec ale nekoná, protože brankář Palestiny má nějaký zdravotní problém.

80
    Brankář Saleh už je ošetřován, zápas ale zřejmě dochytá.

80
    Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Okazaki, přichází Tojoda.
    Fanynky Japonska mají důvod k velkým a krásným úsměvům.

82
    Jeden z hráčů Palestiny se skvěle položil do centru a jeho následná hlavička skončila těsně vedle pravé tyče!

82
    Střídání v týmu Palestina: ze hřiště odchází Al Amour, přichází Abusalah.

84
    Zápas spěje ke svému konci a už spíše jen dohrává, i když Palestina by ráda vstřelila čestný a premiérový gól v úvodním vystoupení na AFC Asian Cupu.

85
    Japonsko může přejít do rychlého protiútoku.

86
    Střídající Tojoda ale na levé straně při pokusu odcentrovat podklouzl a Palestina se ubránila.

87
    Japonsko vybojovalo rohový kop.

88
    Sakaj mohl přidat pátý gól, jeho střela levačkou zpoza šestnáctky ale těsně minula pravý horní roh Salehovy brány!

90
    Blížíme se do finále. Nad rámec zápasu se ale ještě určitě bude něco nastavovat za ošetřování hráčů a především brankáře Saleha.

90+1
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 4 minuty.

90+2
    Kijotake byl blízko vstřelení gólu, ten mu ale sebral fantastickým zákrokem Saleh, který jeho přízemní střelu vyrazil!

90+3
    Vzápětí vypálil razantně zpoza šestnáctky Kejsuke Honda, jeho přízemní střela ale zamířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený Saleh.

90+4
    A do třetice brankář Saleh, který je v závěru zápasu fantastický! Takto měl ale chytat po celý zápas.

90+4

Japonsko vstoupilo do Mistrovství Asie pohodlným vítězstvím nad Palestinou, do jejíž sítě se postupně prosadili Jasuhito Endo, Šinži Okazaki, Kejsuke Honda a po přestávce Maja Jošida. Ve druhém poločase byl po druhé žluté kartě vyloučen Ahmed Mahajna, který definitivně pohřbil naděje Palestiny. Konečný výsledek. Japonsko 4 Palestina 0. (09:54:34)
    Statistiky po skončení zápasu, který jednoznačně ovládlo Japonsko.