Myjava – Nitra 1:1 (kon.) | Trenčín – Skalica 4:1 (kon.) | Myjava – Žilina 0:5 (kon.)
Slovácko – Třinec 3:0 (kon.) | Plzeň – Domažlice 3:1 (kon.) | Chorzów – Opava 2:1 (kon.)
Atletico Victoria – Jablonec 2:3 (kon.)
Ruch Chorzów
2:1 (2:1)
Slezský FC Opava
Středa 14.01.2015, 16:00Přípravný zápas

Rozhodčí se rozhodl nenastavovat ani minutku. Po dobrém prvním poločase jsme viděli méně hezčí poločas druhý. Kromě tyčky po střele Starzynskiho nebylo k vidění nic zajímavého. (17:40:47)

90

89
    Bohužel to vypadá že Ruch si po vítězství nad Karviné připíše další výhru nad týmem z Česka.

86
    Bohužel střela je zablokována a vyrovnání se zatím nekoná.

85
    Opava začíná mít závěrečný nápor! Nyní je šance z přímého kopu.

81
    Domácí zůstávají na míči a pokoušejí se dostat k brance kombinací.

80
    A následuje další roh.

80
    Ruch zahrává osmý rohový kop v dnešním utkání.

79
    Grodzicki se pokoušel z 55 metrů přelobovat Vaška. Ten si ovšem vše pohlídal a nedopustil žádnou senzaci.

77
    Ruch praktikuje opravdu vysoký presink a očividně to dělá Opavě problémy.

76
    Akci Ruchu zakončil Lipták střelou vedle.

75
    Střídání v týmu Ruch Chorzów: ze hřiště odchází Rzuchowski, přichází Urbánczyk.

74
    Střela jde nad!

74
    Po dlouhé době šance pro Opavu. Bude zahrávat přímý kop zhruba dvacet metrů od branky.

72
    Grodzicki vybízí přihrávkou do útoku Starzyńskiho.

70
    Grodzicki míří po centru hlavou vedle!

69
    Ruch si došel pro faul a bude zahrávat přímý kop ze zajímavé pozice.

67
    Starzyński nyní obdržel přihrávku přes půlku hřiště a ohrozil Vaška.

66
    Rohový kop nezpůsobil Vaškovi nějaké problémy.

65
    Starzyński vybojoval rohový kop pro domácí. Že už by se konečně pořádně rozeběhla druhá půlka?

63
    Jak by řekl pan Csaplár. Nyní je to festival lehkých ztrát.

60
    Nyní hra nepřináší moc fotbalovosti. Grodzicki se sice pokoušel o nějakou akci ale ta skončila ještě dříve než začala.

58
    Další ztráta Ruchu ve středu hřiště. Už by to ale chtělo začít využívat těch to chyb!

55
    Ruch rozehrál přímý kop na krátko, ale potřebné ovoce to nepřineslo.

55
    Po faulu Hrabiny bude Ruch zahrávat přímý kop.

53
    Starzyński nyní lehce ztratil míč ve středu hřiště a do útoku jde Opava.

52
    Starzyński trefuje svojí střelou tyč!

51
    Dziwniel v ofsajdu.

50
    Nyní zůstal na zemi jeden z hráčů Opavy po sobouji s Szyndrowskim. Naštěstí se nejedná o žádné zranění.

Dnešní utkání sleduje 50 diváků.

46
    Přestávka byla zkrácena. Už se hraje!

46

45
    Ruch vystřídal celou sestavu. Nyní hraje v tomto složení.
    Lech – Szyndrowski, Grodzicki, Stawarczyk, Dziwniel – Kowalski, Liptak, Rzuchowski, Starzyński, Mularczyk – Efir.

Opava se dostala po rohovém kopu do vedení zásluhou Kuzmanoviće. Poté ale přišel velký tlak Ruchu, který vyvrcholil dvěma góly výborně hrajícího Višnakovského a Kuswika. Opava ovšem nic nevzdává a bude se snažit nepříznivý stav otočit ve druhé půli. Druhá půlka začne zhruba v 17:00.

45

45
    Helík zastavuje útok Opavy. A to je poslední akce, kterou jsme viděli v prvním poločase.

44
    Ruch nyní zasypává centry pokutové území.

43
    Vašk vyběhl na centr a chytil míč před Višnakovskym, který už se chystal zakončovat.

40
    Ruch Chorzów právě vstřelil branku!
    GRZEGORZ KUŚWIK doslova vykoupal Vaška a střílí vedoucí branku Ruchu.

40
    Malinowski nyní ztrácí míč ve středu pole.

39
    Višnakovs se pokoušel o další akci a byl zastaven pouze za cenu faulu.

36
    Nic vážného z rohové kopu nevyplynulo.

35
    Po souboji u brankové čáry se bude rozehrávat rohový kop.

31
    Opavští se nyní dostali na soupeřovu polovinu, ale dlouho se tam nezdrželi.

30
    Aktivní Višnakovs centroval do vápna na Kuświka. Ten ale bohužel pro Ruch neměří tři metry a tak nemohl na vysoký centr dosáhnout.

29
    Kombinace Ruchu zakončil Zieńczuk střelou vedle. Střela zkušenému záložníkovi opravdu nevyšla.

28
    Střídající Babiarz se pokoušel o křižní přihrávku, ale míč končí v autu.

26
    Višnakovs se pokusil o další zakončení, nyní hlavou. Hlavička zamířila jen těsně vedle pravé tyčky.

23
    Střídání v týmu Ruch Chorzów: ze hřiště odchází Surma, přichází Babiarz.

22
    Višnakovsky je dnes velmi aktivní! Nyní ovšem brankář střelu viděl a nebyl problém míč chytit.

21
    Višňakovs zkoušel najít přihrávkou Kuświka, ale přihrávka byla zablokována.

20
    Ruch pokračuje v tlaku a nic nenasvědčuje tomu, že by se mělo něco měnit.

15
    Nyní už Opava kapituluje. EDUARDS VIŠNAKOVS zachoval chladnou hlavu a v souboji 1 na 1 si věděl s gólmanem rady.

9
    A po tlaku přichází na řadu rohový kop pro Ruch.

9
    Domácí se snaží dostat zpět do hry po nevydařeném začátku.

6
    Nebezpečná střela Szewczyka.

2
    Opava právě vstřelila branku!
    Rohový kop končí gólem! Šťastný střelec se jmenuje NEMANJA KUZMANOVIĆ.

2
    Opava hned v úvodu bude zahrávat rohový kop.

1

Ruch Chorzów: Prus – Konczkowski, Malinowski (C), Helik, Gigolajew – Szewczyk, Surma, Trojak, Zieńczuk – Kuświk, Visnakovs
    Náhradníci: Lech, Dziwniel, Stawarczyk, Babiarz, Urbánczyk, Wlodyka, Kowalsko, Starzyński, Efir, Rzuchowski, Mularczyk, Liptak

SFC Opava: Vašek – Pospěch, Metelka, Macíček, Hrabina – Lavrovič, Janetzký, Jursa, Janošík – Kuzmanović, Machálek.

Polský celek Ruch Chorzów už má za sebou první přátelské střetnutí a to s Karvinou. Visnakovs, Kwiatkowski a Efir začídili Ruchu výhru 3:1, za hosty snižoval Komenda.

Opavští si proti Ruchu zahrají svůj první přátelský zápas. Opava měla naplánované první přátelské utkání se Slováckem "B". Zápas byl ovšem po 5. minutách ukončen poté co pojednom střetu se ocitel na zemi Adam Kušner a musel být převezen do nemocnice. Oba kluby se dohodly na předčasném ukončení zápasu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.