Kladno – Zlín 7:2 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 6:4 (kon.) | Vítkovice – Sparta 5:1 (kon.)
HC Litvínov – Olomouc 2:1 (2:1 po s.n.) | Pardubice – HC Plzeň 6:4 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 4:3 (2:1 po s.n.)
Jihlava – Chomutov 2:3 (kon.) | Č. Budějovice – Slavia 1:2 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
5:1 (0:0, 3:1, 2:0)
HC Sparta Praha
Čtvrtek 15.01.2015, 17:00 • ČEZ ARÉNA Ostrava • DHL Extraliga juniorů

Vítkovice svého dnešního soupeře, Spartu, poráží vysoko 5:1, po zásluze tak berou tři body. Já se s vámi loučím, děkuji za pozornost, a někdy příště u dalšího online textového přenosu nashle! (18:56:52)

60:00

59:15
    Oba týmy střídají, Vítkovice se opět rozjíždí k útočné třetině-

58:18
    Tomáš Brejcha z kádru Sparty musí na dvě minuty na trestnou lavici za vysokou hůl.

56:40
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí podporování fanklubem malých dětí plní svým malým fanouškům přání a přidávají ještě jeden gól. JAKUB GELNAR si sjel do mezikruží a čtyřmi góly prostřeleného Langera přehodil coby pátý hráč. Asistence: David Sysala, Tomáš Jáchym.

56:01
    Demel má puk u své brány a nechává své spoluhráče v klidu vystřídat.

55:19
    Lukáš Bláha (SPA) si jde odpočinout na dvě minuty za krosček.

54:51
    Sparta je bezmocná. O cokoliv se pokusí, nevyjde jí. Zato domácím Vítkovicím se daří absolutně vše.

53:42
    A pátý gól zápasu je na světě! PETR ČESLÍK se dostal do úniku a lehkou střelou zápěstím vyslal touš do pravého horního růžku. Langer neměl sebemenší šanci se střelou něco udělat. Asistence: David Sysala, Jakub Gelnar.

53:14

52:02
    Domácí v oslabení zataženi ve své třetině, Sparta je poprvé v útočné třetině aktivní.

51:14
    Tomáš Jáchym si odsedí dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

50:58
    Vysoký Pulkrab neprošel přes obránce na modré čáře, puk se zastavil o obráncovu pravou brusli.

49:35
    Langer kryje, a nakonec i podržel, střelu od modré v podání Kuťáka.

49:22
    Daniel Arnošt (SPA) jel na trestnou lavici za hákování.

48:25
    Vítkovice mají hru Sparty velmi dobře přečtenou, hráčům s bílím S na dresech není nic přáno.

46:58
    Jáchym obhodil soupeře, při zakončení puk ale místo do brány poslal nad bránu.

46:03
    Lukáš Lojka v mezikruží zachytil puk, jeho tým byl ale při přechodu v ofsajdu.

Tomáš Matoušek

Branky a nahrávky: 24. Demel (Jáchym), 35. Blahuta (Illéš, Ollender), 40. Illéš (Kuťák, Zdráhal), 54. Česlík (Sysala, Gelnar), 57. Gelnar (Sysala, Jáchym) – 26. Augustin (Pulkrab, Kalina)

HC Vítkovice Ridera: Svoboda (Zavadil) – Adamík, Demel, Šendera, Charvát Marek, Charvát Petr, Rudl, Ballner, Gřeš, Illéš, Česlík, Kafka, Blahuta, Kuťák, Ollender, Zdráhal, Beneš, Sysala, Jáchym, Gellnar
    HC Sparta Praha: Langer (Chour) – Kalina, Knobloch, Kadeřávek, Vokurka, Bláha, Kolář, Březina, Augustin, Arnošt, Litera, Pšenička, Svoboda, Havel, Klindera, Györi, Pulkrab, Schwamberger, Lojka, Brejcha

Rozhodčí: R. Mrkva – V. Bojda, T. Mikler