Kladno – Zlín 7:2 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 6:4 (kon.) | Vítkovice – Sparta 5:1 (kon.)
HC Litvínov – Olomouc 2:1 (2:1 po s.n.) | Pardubice – HC Plzeň 6:4 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 4:3 (2:1 po s.n.)
Jihlava – Chomutov 2:3 (kon.) | Č. Budějovice – Slavia 1:2 (kon.)
po s.n. (2:1)
HC Kometa Brno
4:3 (0:0, 3:1, 0:2 - 0:0)
HC Oceláři Třinec
Čtvrtek 15.01.2015, 18:00 • Hala Rondo • DHL Extraliga juniorů

To je ode mě z Ronda všechno, přeji příjemný zbytek večera. (20:45:43)

Bonusový bod tedy z dnešního klání získávají brněnští hokejisté a potřetí v sezoně porážejí juniorku Třince. Domácí mohli získat body tři, jenomže ve třetí třetině neudrželi dvoubrankový náskok z úvodních dvou period. Výhru v samostatných nájezdech poté modrobílému celku přisoudil Jan Dufek, který dvakrát překonal třineckého gólmana a rovněž spolehlivý Pavel Jekel v bráně Komety.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Kometa Brno.
    Autorem vítězné branky je JAN DUFEK.

5. série
    2:1
    Jan Dufek se rozjel podruhé a podruhé překonal třineckého gólmana Dudáčka. Je rozhodnuto!

5. série
    1:1
    Tadeáš Jaroš si položil Jekela na zem, ale trefil tyčku.

4. série
    1:1
    Na druhé straně se neprosadil ani Richard Garčic a tak pokračujeme.

4. série
    1:1
    Nyní se prohodilo pořadí, Alex Pisarik Jekela nepřekonal.

3. série
    1:1
    Adam Kofroň netrefil brankový prostor.

3. série
    1:1
    Silvester Kusko se u brány zastavil a čekal na pohyb, Dudáček však zakročil.

2. série
    1:1
    Matěj Murín rovněž zakončil svůj nájezd tím nejlepším možným způsobem – pohledným forhendovým blafákem.

2. série
    1:0
    Jan Dufek si počkal na pohyb Dudáčka a zakončil mezi betony třineckého gólmana.

1. série
    0:0
    Ondřej Kovařčík si svým bekhendovým blafákem na Jekela nepřišel.

1. série
    0:0
    Zohorna svůj bekhend poslal nad bránu.

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první se k samostatnému nájezdu rozjedou domácí, konkrétně Radim Zohorna.

Ani prodloužení o vítězi dnešního klání nedošlo, a tak nás čekají samostatné nájezdy. V pátečním extraligovém klání dospělých zvítězili třinečtí Oceláři, jak tomu bude teď? Odpověď na otázku začneme odkrývat zanedlouho, hned poté, co rolba vyžehlí led.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:57
    Pavel Jekel předvedl možná klíčový zákrok večera, proti nebezpečné střele od modré čáry vytáhl parádní zákrok lapačkou.

64:50
    Hosté vyhráli buly a Pisarik vyzkoušel Jekela, který byl připraven.

64:42
    Z krátkého sevření se modrobílá čtveřice vymanila za cenu zakázaného uvolnění. Hra se vrátí před Jekela.

64:20
    Střelu od modré Jekel vyrazil mimo svou klec.

64:10
    Ondřej Kovařčík byl sám před brankou, ale kotouč dostal za záda a než jej dokázal dostat pod kontrolu, zakončoval v nevhodné pozici a na připraveného Jekela.

64:00
    Zbývá jedna minuta do konce prodloužení. Zatím jsme neviděli vyloženou šanci.

63:12
    Pro Garčicovu snahu o kličku na střed nenašla pochopení hostující obrana a brněnského útočníka o kotouč připravila.

62:40
    Zatím se hraje v nastaveném čase obezřetně.

62:10
    Modrobílým se však vzápětí povedlo vydolovat kotouč a vyvést je za hranice vlastní třetiny.

62:00
    Hosté se usadili v útočném pásmu.

61:38
    Na druhé straně musel poprvé zasahovat Jekel proti Ondřeje Kovařčíka, jenž zakončoval z levého kruhu.

60:36
    Hájkovu tvrdou střelu ukryl do lapačky Dudáček, jenž měl sice zakrytý výhled, přesto zakročil.

60:01

Šedesát minut o vítězi dnešního klání nerozhodlo a podobně jako v extraligovém utkání dospělých v této aréně, v němž se před necelým týdnem střetla Kometa s Třincem, zápas dospěje za stavu 3:3 do prodloužení. Připomínám, že ve zmiňovaném extraligovém utkání slavili zisk bonusového bodu Oceláři, kdo se bude radovat dnes?

60:00

59:13
    Všechno mohl rozhodnout Richard Garčic, který se podruhé v zápase dostal do samostatného nájezdu. Na podruhé si však na Dudáčka nepřišel, když si třinecký gólman počíhal na bekhendové zakončení brněnského útočníka.

58:55
    Bednářovu střelu z pravého kruhu srazil mimo bránu Kupčík.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:50
    Domácí hrají v plném počtu.

57:42
    Bednářovu střelu od modré čáry Jekel pokryl.

57:17
    Roman si při rutinní přihrávce na modrou čáru nevšiml, že tam není žádný jeho spoluhráč a Oceláři přišli o pásmo.

56:30
    Hosté hrají svou přesilovou hru nebezpečně, Jaroš pálil z pravého kruhu první ihned poté, co obdržel přihrávku, Jekel byl nachystán a zakročil.

56:00
    Hra vysokou holí jednoho z domácích hráčů, hra přerušena.

55:50
    Nyní si hru v početní převaze vyzkouší hosté. Silvester Kusko sedí na trestné lavici, kde si bude odpykávat dvouminutový trest za hrubost.

54:59
    Hosté hrají v plném počtu. I druhé oslabení přečkali bez ztráty kytičky.

54:51
    Šnajnar se navíc při vlastní přesilové hře dopustil zakázaného uvolnění.

54:20
    A Oceláři opět poslali puk za Jekelovu bránu.

54:10
    Vzápětí se to domácím povedlo, ale jeden z hráčů sklepl kotouč s nepřípustně vysokou holí a hra byla přerušena.

53:42
    Modrobílým se ale nedaří vrátit do útočného pásma a vytvořit si tlak.

53:17
    Hostům se povedlo poměrně rychle osvobodit.

52:59
    Šance pro domácí na reparát za nepovedenou početní převahu. Dvě minuty za hákování dostal Martin Pala.

52:21
    Garčic si vzal puk ve vlastní třetině a hnal se proti jedinému bránícímu hráči, toho se snažil přelstít šikovnou kličkou, ta mu ovšem nevyšla.

51:41
    Přečíslení Ocelářům nevyšlo, jelikož Christov byl v útočném pásmu dříve než kotouč.

51:19
    Ondřej Kovařčík sklepl kotouč vysokou holí a sudí přerušil hru.

50:39
    Garčic nasměroval Dvořákovu střílenou přihrávku do útočného pásma, kde se kotouče zmocnil Dudáček a raději přerušil hru.

50:18
    Zahradníčkův pokus od modré čáry Jekel polapil. Vzápětí neudržel stabilitu a spadl.

49:54
    Bednářovu dělovku od modré vytěsnil Jekel ramenem na ochrannou síť.

49:19
    Ondřej Kovařčík útočil na hattrick, když dostal spoustu času a prostoru, od modré čáry se dostal až před Jekela, v poslední chvíli mu jeden z domácích hráčů vypíchl puk jen na najíždějícího Jaroše, jehož Jekel vychytal.

48:42
    Zahradníčkovu zdravici od modré čáry ukryl Jekel v lapačce.

47:47
    Třinec právě vstřelil branku!
    Hosté vyrovnávají stav zápasu. Těsně před návratem vyloučeného Christova využili Třinečtí ponechanou výhodu. ONDŘEJ KOVAŘČÍK se dostal do samostatného nájezdu, který přetavil ve vyrovnávací branku. Asistence: Adam Kofroň.

47:32
    Vzápětí našel Kuska před bránou Kupčík. Třinecký gólman zasáhl.

47:14
    Kupčík našel křižným pasem volného Kuska, jemuž však střela zblízka nesedla a třinecký gólman neměl těžkou práci.

46:45
    Zahradníček se zmocnil puku a vyhodil jej na protější stranu kluziště.

46:12
    Brněnskou kombinaci zakončoval střelou z první od modré čáry Jakub Kubeš. Dudáček měl odkrytý výhled a sebejistě zakročil.

45:46
    Nyní však může zastavit třinecký tlak vůbec první přesilová hra Komety v zápase. Dvě minuty za podražení dostal Vít Christov.

45:05
    Hosté jsou povzbuzeni kontaktní brankou a dál svírají svého soupeře, střela Ondřeje Kovařčíka byla sražena nad bránu.

44:03
    Gól hostujícího týmu byl na spadnutí a nyní Jekel musí lovit puk ze sítě. Martin Pala našel přesným pasem přes šířku útočného pásma ADAMA KOFRONĚ, který střelou z první překonal Jekela. Asistence: Martin Pala, Michal Kovařčík.

43:28
    Snad poprvé ve třetí třetině se v útoku připomněli domácí, ke střele se ovšem nedostali.

42:08
    Kofroň pálil bekhendem z mezikruží mimo bránu.

42:01
    Hosté jsou na úvod třetí části hodně nebezpeční, Pisarik ani vzápětí Jaroš však skvělého Jekela nepřekonali.

41:51
    Další zakázané uvolnění domácího týmu.

41:19
    Jekel vytáhl parádní zákrok lapačkou proti Palově střele zblízka.

41:00
    Garčic pálil od modré čáry do připraveného Dudáčka.

40:53
    Následovalo zakázané uvolnění Komety, úvodní minuta třetí části je zatím hodně roztahaná.

40:44
    Následně skončil kotouč na jedné ze střídaček, vhazovat se bude ve středním pásmu.

40:27
    Ofsajd domácího týmu.

40:10
    Od pravého mantinelu to vyzkoušel Pisarik, Jekel si svou levou tyč pohlídal.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli hned čtyři branky, tři z nich vstřelili domácí hokejisté, kteří si do závěrečné dvacetiminutovky odnesou náskok dvou branek. Modrobílým vyšel především úvod prostřední části, když se v rozmezí 21. a 24. minuty prosadili postupně Zohorna a Pokorný. Oceláři měli poté možnost dvou přesilových her, přičemž ta druhá se jim povedla ve 35 minutě využít. Domácí si ovšem vzali dvoubrankový náskok zpět poté, co svůj samostatný únik zakončil trefou Garčic.
    Třetí třetina začne v 19:42.

40:00

39:53
    Vágnerův vysoký pokus od modré čáry vyrazil mimo nebezpečí Dudáček.

39:43
    Šnajnar vyslal ze středního pásma lehké nahození na Dudáčka, třinecký gólman zaklapl prostor mezi betony a poslal kotouč na ochrannou síť.

39:00
    Začíná se poslední minuta druhé třetiny.

38:49
    Jašek střílel z mezikruží, Jekel vyrazil jeho projektil do rohu.

38:17
    Kometa právě vstřelila branku!
    Domácí opět odskakují svému soupeři na rozdíl dvou branek. Radim Zohorna vyslal do brejku RICHARDA GARČICE, jehož střela se odrazila od horní tyčky do brány. Asistence: Radim Zohorna,Jakub Boltvan.

37:30
    Král vystřelil z mezikruží, obránce tečoval kotouč nad bránu.

37:20
    Na druhé straně vyslal nepřesnou střelu Kupčík.

35:52
    Pisarik vyslal přesný pas na volného Michala Romana, který vystřelil z pravého kruhu, Jekel vytasil svůj pravý beton.

35:27
    Jaškův pokus z levého kruhu tečoval na ochrannou síť Kubeš.

35:05
    Nyní se hraje ve čtyřech mužích na obou stranách.

35:05
    Atmosféra na ledě houstne. Nyní rozhodčí vyloučil za nebezpečnou hru loktem Marka Pěnčíka, Silvester Kusko dostal dvě minuty za sekání. Rozhodčí si zavolal lídry týmů a vysvětluje jim, že v podobném duchu se nesmí pokračovat.

34:19
    Trošku zjitřená atmosféra se nyní promítla do potyčky mezi Matějem Murínem a Lukášem Vágnerem, kterou rozhodčí rozpustil a vzápětí oba borce vyloučil. Bude se pokračovat ve hře pět na pět.

34:03
    Hosté svou početní převahu nakonec využívají. Hájek ztratil kotouč, kterého se zmocnil Jašek, jenž přihrál na Jaroše, který vypálil ostře z pravého kruhu, Jekel vyrazil kotouč před sebe na ONDŘEJE KOVAŘČÍKA, jenž měl před sebou prázdnou bránu a snad nemohl minout. Asistence: Tadeáš Jaroš.

33:36
    Hosté sice vyhráli úvodní buly přesilovky, ale vzápětí ztratili kotouč a následně i pásmo.

33:23
    Hosté si zahrají dnes již třetí přesilovou hru, dvě minuty za podražení dostal Dominik Cívka, který dnes už podruhé míří za katr.

32:30
    Posledních pár minut se hra přelévá ze strany na stranu bez střeleckých pokusů.

31:39
    Rozhodčí přerušil hru poté, co kotouč nebyl viditelný ve spleti hráčů u mantinelu. Na ledě začínají proudit emoce, rozhodčí zatím stačí vše krotit.

30:56
    Pěnčík to zkoušel z hranice levého kruhu, Jekel tentokrát musel zasahovat.

30:39
    Murín pálil z levého kruhu a trefil pouze Šnajnara.

29:36
    Zakázané uvolnění modrobílého celku, vhazovat se bude po levici gólmana Pavla Jekela.

29:13
    Druhá přesilová hra Třince nebyla stejně jako ta první příliš nebezpečná, domácí neměli příliš velké problémy s ubráněním.

28:41
    Domácí se opět osvobodili.

28:39
    Následně se hnal do brejku Zohorna, jehož ukázkovým bodyčekem poslal k ledu vracející se Jaroš.

28:30
    Jaroš hledal před bránou Romana, který však usměrnil kotouč nepřesně mimo bránu.

28:13
    Pěnčíkův projektil od modré čáry dokázal Jekel eliminovat.

27:43
    Domácí se zatím brání přesilové hře bez problémů, Dufek dokonce vyvezl kotouč až k útočné modré.

27:24
    Douderovu střelu vyrazil Jekel do ochranné sítě. Brněnský gólman však nemusel zasahovat, protože těsně před jeho zákrokem rozhodčí odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti.

27:13
    Hosté se mohou dostat na kontakt. Dvě minuty za hákování obdržel Dominik Cívka.

26:53
    Jaroš našel nádhernou zadovkou zpoza brány před domácí svatyní číhajícího Ondřeje Kovařčíka, jehož dokázali včas obrat o kotouč bránící hráči Komety.

26:14
    Zohorna se snažil přihrávkou přes dvě čáry uvolnit do samostatného nájezdu Pokorného, ten však byl těsně v ofsajdu. Po odpískání útočník Komety poslal kotouč do brány a vznikla menší potyčka mezi aktéry na ledě, za níž však rozhodčí vylučovat nebude.

25:55
    Brejk Komety málem skončil další brankou, Dudáček nakonec stačil vystrčit beton a zabránit třetí inkasované brance.

25:32
    Na druhé straně nevyšla Grünwaldovi stahovačka, jinak by se dostal do dobré pozice.

25:11
    Jaroš pálil od modré čáry zápěstím jen na bránícího Vágnera.

24:33
    Ofsajd Komety.

24:10
    Jekel vyrazil Kovařčíkovu střelu od pravého mantinelu.

23:38
    Domácí navyšují své vedení. Michal Kupčík vyslal do samostatného úniku DOMINIKA POKORNÉHO a nejproduktivnější hráč Komety neomylně zakončil za Dudáčka. Asistence: Michal Kupčík.

22:50
    Severa se ocitl ve velmi lukrativní pozici v mezikruží, vystřelil však těsně nad Jekelovu bránu!

22:30
    Severův pokus z pravého kruhu srazil bránící hráč Komety do rohu.

22:19
    Marek Pěnčík nahodil ze středního pásma kotouč na Jekela, který pro jistotu přerušil hru.

21:20
    Christov se snažil napodobit Zohornu a rovněž nebezpečně vypálil z pravého kruhu, Jekel vyrazil puk ramenem mimo svou klec.

20:41
    Další Kuskův výpad už končí úvodní brankou utkání. Útočník Komety nahrál pod sebe na najíždějícího RADIMA ZOHORNU, který střelou z pravého kruhu k bližší tyči překonal Dudáčka. Asistence: Silvester Kusko, Rostislav Šnajnar.

20:18
    Kusko zakončil svůj výpad nepřesnou střelou nad třineckou bránu.

20:01

Úvodních dvacet minut dnešního zápasu gól nepřineslo. A nutno podotknout, že ani jeden z týmů si příliš mnoho šancí nevytvořil. Obrany obou týmů se dnes prezentují jako velmi zodpovědné. Zda se v Rondu dočkáme úvodní branky zápasu ve druhé části, sledujte od zhruba 18:47.

20:00

19:36
    Nebezpečná střela od modré čáry v podání Ondřeje Kovařčíka mířila těsně mimo bránu.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:40
    Nyní se hraje bez střeleckých pokusů na jedné, či druhé straně.

17:40
    Douderův vysoký pokus mezi tři tyče domácí svatyně nemířil.

17:31
    Jašek vybojoval ve středním pásmu kotouč, najel si do útočné třetiny a zkusil pozornost Jekela. Ten zasáhl bez potíží.

16:34
    Hájkova rána od modré čáry byla sražena nad horní tyč třinecké svatyně.

16:00
    Zahradníček pálil po vyhraném buly Třince o poznání nebezpečněji, brankář Komety byl opět připraven.

15:54
    Kofroň pálil od modré hodně nepřesně, kotouč si po odrazu od mantinelu vzal do své moci Jekel a přerušil hru.

15:37
    Pisarikův projektil od modré čáry byl sražen nad bránu.

14:58
    Podruhé se Kusko ocitl v o poznání lepší pozici, když dostal křižnou přihrávku ke vzdálenější tyči, Dudáček se stačil přesunout.

14:40
    Pokorný nahrál do mezikruží Kuskovi, který Dudáčka nepřekonal.

14:11
    Zakázané uvolnění Třince.

13:59
    Grünwald se hnal s Dvořákem do přečíslení dva na jednoho, prvnímu jmenovanému se však nepodařilo přihrát a bylo po šanci.

13:25
    Vágner vystřelil od levého mantinelu, Dudáček opět zasáhl a přerušil hru.

12:57
    Na druhé straně to zkoušel Denk, Dudáček zasáhl.

12:30
    Jašek pálil z pravého kruhu, Jekel vyrazil puk mimo bránu.

12:06
    Domácí hrají v plném počtu, prvnímu oslabení se ubránili bez sebemenších problémů.

11:58
    Ani po střele Pisarika nemusel Jekel zasahovat.

11:37
    Jašek zakončoval kombinaci Třince pouze do před ním stojícího hráče Komety.

10:40
    Před Jekelem se ocitl Christov, který tečoval střílenou přihrávku od levého mantinelu nad bránu.

10:30
    A opět se domácímu celku povedlo osvobodit.

10:09
    Domácí vyhráli buly a vzápětí vyhodili kotouč do středního pásma.

10:06
    Zdá se, že už je vše vyřešeno a můžeme pokračovat.

10:06
    Problém s ledem nebyl jen na inkriminovaném místě pádu, ale i v jiných místech ledové plochy. Prodleva se prodlužuje. Dva fanoušci z Třince, kteří neváhali a přivezli do Ronda bubny, neúnavně bubnují.

10:06
    Na ledě se vyskytl po pádu Murína nějaký problém, vše už řeší ledaři.

10:06
    První přesilovou hru v zápase si zahrají hosté. Dvě minuty za krosček na Matěje Murína obdržel domácí kapitán Lukáš Vágner.

09:38
    Třinecké snažení o průnik do útočné třetiny zastavil hvizd rozhodčího ofsajd.

09:08
    Kubeš vybruslil od mantinelu až před bránu a vypálil, Dudáček si poradil jak s jeho pokusem, tak s následnou dorážkou Boltvana.

08:38
    Už potřetí v krátkém časovém úseku se třinečtí dopustili zakázaného uvolnění po nelogickém nahození kotouče zpoza červené čáry do útočné třetiny.

07:55
    I Milan Dudáček v bráně Třince si po delší době sáhl na kotouč, když pokryl střelu z ostrého úhlu.

07:43
    Jakeš pálil z levého kruhu mimo bránu.

07:25
    Po dlouhé době jsme viděli střelecký pokus, kterým se z levého kruhu prezentoval Ondřej Kovařčík, Jekel vyrazil puk betonem.

05:44
    Jašek nahrál na modré Murínovi, který svou nebezpečnou ránu poslal těsně mimo pravou tyč Jekelovy brány.

05:22
    Libor Hájek sklepl ve středním pásmu kotouč vysokou holí a rozhodčí opět přerušil hru. Hra je nyní rozkouskovaná.

04:38
    A další podobný prohřešek hostujícího hráče, tentokrát se provinil Doudera.

04:24
    Jeden z hráčů Třince nahazoval do útočného pásma zpoza červené čáry, rozhodčí pochopitelně odpískal zakázané uvolnění.

03:44
    To se snažil změnit Biolek, který pálil po přejezdu modré čáry přes obránce do připraveného Dudáčka.

03:40
    Hosté jsou na úvod třetiny mírně aktivnější.

02:46
    Pisarik pálil od modré čáry nepřesně.

02:05
    Dobrá šance Pěnčíka, který pálil z levého kruhu, Jekel si připsal první vážnější zákrok.

01:49
    Murín od pravého mantinelu nahazoval na bránu, kde stál Jaroš, ale kotouč nenasměroval do brány.

01:05
    Modrobílí zatlačili svého soupeře v útočném pásmu, k vážnější střele se nedostali.

00:31
    Na druhé straně vjel za bránu Raim Zohorna a zpoza hostující svatyně přihrál na volného Silvestera Kuska, který zblízka Dudáčka nepřekonal.

00:06
    Ihned po vyhraném buly se vrhl do útoku Ondřej Kovařčík, jeho ránu vyrazil na ochrannou síť Kupčík.

00:01

HC Kometa Brno: Jekel (Šalena) – Vágner, Cívka, Hájek, Švejda, Kupčík, Kubeš, Vlček, Šnajnar – Pokorný, Dvořák, Denk, Zohorna, Biolek, Nohel, Garčic, Kusko, Dufek, Král, Boltvan, Grünwald

HC Oceláři Třinec: Dudáček (Hlaváč) – Pisarik, Heider, Stránský, Roman, Doudera, Zahradníček – Pěnčík, Kofroň, Murín, O. Kovařčík, Jašek, Severa, Bednář, Pala, Christov, Jaroš, M. Kovařčík

Rozhodčí: Czubaj – Otáhal, Měkýš.

Dnes nás čeká jistě velmi napínavé utkání. Proti sobě se totiž postaví dva týmy, které v tabulce dělí jeden jediný bod. O něco lépe je na tom brněnská juniorka, která nasbírala ve 36 zápasech 60 bodů a nachází se na pátém místě tabulky, Třinec nasbíral za stejný počet zápasů o jeden bod méně a momentálně figuruje na sedmé pozici.
    Brňané do dnešního zápasu vstoupí povzbuzeni sobotní výhrou v Mladé Boleslavi, kdy se modrobílému celku prolomit šňůru třech prohraných zápasů v řadě po výhře 3:1 nad tamním Bruslařským klubem.
    I Oceláři mají v zádech velmi povedené vystoupení. V sobotu na domácím ledě deklasovali Pardubice v poměru 8:0 a připsali si druhou výhru v řadě.

Pěkný čtvrteční podvečer při sledování online přenosu z utkání DHL Extraligy juniorů, v němž poměří síly brněnská Kometa s třineckými Oceláři.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 21. Zohorna (Kusko, Šnajnar), 24. Pokorný (Kupčík), 39. Garčic (Zohorna, Boltvan), rozh. náj. Dufek – 35. O. Kovařčík (Jaroš), 45. Kofroň (Pala, M.Kovařčík), 48. O. Kovařčík (Kofroň)