Bělorusko – Slovinsko 29:34 (kon.) | Brazílie – Španělsko 27:29 (kon.) | Chile – Katar 20:27 (kon.)
Írán – Severní Makedonie 31:33 (kon.) | Tunisko – Chorvatsko 25:28 (kon.) | Rakousko – Bosna a Hercegovina 23:21 (kon.)
Rakousko
23:21 (11:12)
Bosna a Hercegovina
Sobota 17.01.2015, 19:00 • Ali Bin Hamad Al-Attiyah Arena, Dauhá (Katar) • Mistrovství světa

Mějte se pěkně a užijte si zbytek dnešního večera. (20:39:13)

Je tu konec! Rakousko porazilo ve velice vyrovnaném zápase Bosnu a Hercegovinu 23:21! Rakousko si připisuje první dva body do tabulky, Bosna dnes nezískala nic. V Kataru to ještě bude zajímavé.

60
    Konec zápasu. (23:21)

60
    Rakousko si bere oddechový čas. (23:21)

60
    Malinovič proměňuje sedmimetrový hod! (23:21)

59
    Bosna kompletní, ale vzápětí fauloval Terzič. To je velice nepříjemné. (23:20)

59
    To je nepříjemné! Dva hráči Bosny se teď srazili při rychlém protiútoku. Jeden z nich leží na zemi a je ošetřován. Tak snad bude v pořádku. (23:20)

59
    Naši jižní sousedé jsou kompletní. (23:20)

58
    Posch se prosazuje. (23:20)

57
    Bosna hraje kompletní. A dává dvě rychle branky za sebou. (22:20)

57
    Božovič dostává dvě minuty. (22:18)

56
    Posch je na hřišti a Rakousko kompletní. (22:18)

56
    Bosna nic nevzdává a ještě se snaží vyrovnat, času je ale velmi málo. (22:17)

55
    Červená karta pro Vranješe, který trefil rukou do obličeje jednoho z hráčů Rakouska. (22:16)

55
    Hermann je už na hřišti. (22:16)

54
    Jakoby se s tresty roztrhl pytel. tentokrát další faul, za který si půjde sednout Posch. (22:16)

54
    Bosna a Hercegovina kompletní. (22:16)

53
    Hraje se ve stejném počtu. (22:16)

53
    Na dvě minuty si půjde sednou i Maxmilian Hermann. (22:16)

53
    Tohle už je razantní náskok. Branku střílí Santos. (22:16)

52
    A další trest pro Bosnu. tentokrát po sporném zákroku si půjde na dvě minuty odpočinout Ovcina. (21:16)

51
    A bude tu trest pro Bosnu a Hercegovinu. Dvě minuty si odsedí Vrazalič. (21:16)

51
    Bod pro Rakousko, které již započalo další desítku. (21:16)

51
    Time-out pro Bosnu. (20:16)

50
    Robert Weber napodobil Vrzaliče a taktéž docílil branky. (20:15)

49
    Vrazalič dokázal obejít přes obranu našich jižních sousedů. Patnáctý bod pro Bosnu a Hercegovinu. (19:15)

49
    A další bod pro Rakousko! (19:14)

48
    Fantastický zákrok Marinoviče, který vychytal Malinoviče! (18:14)

47
    Bosna je ovšem dokázala obrat o míč. Následně se pokusila ohrozit branku Rakouska. Ovšem Malinovičova střel nebyla přesná. (18:14)

46
    Toromanovič nedokázal trefit branku a opět jsou to rakušané, kteří mohou útočit. (18:14)

46
    Szilagyi se opět přesnou ránou prosazuje. Rakousko už výrazně odskakuje! (18:14)

44
    Oddechový čas pro Bosnu a Hercegovinu. (17:14)

44
    Božovič přidává další bod! (17:14)

44
    Weber dostal od Marinoviče výborný pas a běžel sám na gólmana Bosny, kterého přesnou ránou překonal. (16:14)

43
    Zápas je poměrně tvrdý, ale přesto probíhá ve velice přátelské atmosféře. (15:14)

41
    Bosna to zkoušela po křídle, ale musí opět začít znovu po faulu Wagesreitera. (15:14)

40
    Bilyk je ve hře. (15:14)

39
    Marinovič si připsal výborný zákrok proti střele Malinoviče. (15:14)

39
    Viktor Szilagyi se prosazuje nádhernou ránou. Gólman Bosny se marně natahoval. (15:14)

38
    Mirsad Terzič proměňuje trestný hod! (14:14)

38
    Bilyk dostává dvě minuty. A je tu ještě sedmimetrový hod pro Bosnu. (14:13)

37
    Santos si z křídla skvěle naběhl a přesnou ránou se prosazuje! (14:13)

36
    Takové hluché místo se teď objevilo v dnešním zápase. Hraje se nahoru a dolu, ale ani jeden celek se nemůže prosadit. (13:13)

34
    Malinovič přišel o míč a dobře jdou naši jižní sousedé. (13:13)

33
    A vzápětí odpovídá Rakousko. Dnes nás čeká festival branek. (13:13)

32
    Bosna na toto odpověděla bodem. Konkrétně branku dal Toromanovič. (12:13)

31
    Rakušané se hned ze začátku pustili do útoku a hned první střelou vyrovnávají stav utkání. (12:12)

31
    Začal druhý poločas. (11:12)

Máme za sebou první poločas, který zní výsledkově lépe zatím pro hráče Bosny a Hercegoviny. Ti totiž vedou 11:12. Utkání se hraje ve velkém tempu a pro hráče musí být nesmírně fyzicky náročný.

30
    První poločas skončil. (11:12)

30
    Ještě to zkoušel Celica, ale ten trefil pouze Marinoviče. (11:12)

30
    Bosna kompletní. (11:12)

30
    A o chvíli později také time-out pro Bosnu a Hercegovinu. (11:12)

30
    Oddechový čas pro Rakousko. (11:12)

30
    Po dlouhé době se prosazují i hráči Rakouska. (11:12)

29
    Bosna se i přes oslabení opět prosazuje. tentokrát to ovšem nemusel být bod. Janko Marinovič ovšem tak tak nechytil střelu Malinoviče. (10:12)

29
    Rakousko kompletní. (10:11)

28
    dvě minuty i pro hráče Bosny a Hercegoviny. Bude se hrát tedy ve vyrovnaném počtu. (10:11)

27
    Sedmimetrový hod nebyl Malinovičem proměnen. (10:11)

27
    Dvě minuty a k tomu sedmimetrový hod! Takto zní verdikt sudího po faulu Ovciny. (10:11)

26
    Bosna v plném počtu. (10:11)

26
    Jako Božovič se dokázal i přes bránícího hráče prosadit. (10:11)

25
    Rakousku se útok nepovedl, naopak do protiútoku se hnali hráči Bosny, kteří se dokázali prosadit. (9:11)

24
    Malinovič dostává dvě minuty. Přesilová hra pro naše jižní sousedy. (9:10)

24
    Burič, i přestože byl faulovaný se dokázal prosadit. (9:10)

23
    Opět dva rychlé brejky obou týmů a máme z toho skóre 9:9. (9:9)

22
    Rakousko na bod Bosny odpovídá rychle. Max Hermann zachytil míč a překonal gólmana Bosny. (8:8)

22
    Hraje se hodně nahoru a dolů. Útok střídá útok. Tentokráte se prosazuje Bosna. (7:8)

21
    Rakousko hned po to, co se dostalo z oslabení dává bod. Konkrétně se prosadil Santos. (7:7)

20
    Rakousko kompletní. (6:7)

20
    Malinovič se zmocnil míče a prošel obranou jako nůž máslem a dává bod. 7:6 pro Bosnu! (6:7)

19
    Rakousko ihned z protiútoku vyrovnává. (6:6)

18
    Bosna přidává po dobré spolupráci šestý bod a poprvé v utkání vede. (5:6)

18
    Dvě sekundy do návratu Szilagyiho a Rakousko by bylo kompletní. To se ovšem nestane, protože dvě minuty dostává Robert Weber. (5:5)

17
    Marinovič si připsal vynikající zákrok proti střele Prceho! (5:5)

16
    Szilagyi je dvouminutově potrestán od hlavního rozhodčího a je tu první početní výhoda pro Bosnu. (5:5)

15
    Rakousko toho moc v přesilovce nevymyslelo a Bosna už je v plném počtu. (5:5)

14
    Milanovič dává pátý bod Bosny. (5:5)

13
    Hráči Rakouska si zahrají přesilovou hru. Kracič je vyloučen na dvě minuty. (5:4)

12
    Ovšem ihned reagují Rakušané stejným způsobem. Tentorkát se prosadil Weber. (5:4)

12
    Alen Ovcina se z rychlého protiútoku prosazuje. (4:4)

11
    Santos dává další bod pro naše sousedy. (4:3)

10
    Vranjes úplně v klidu prošel přes obranou a pak přesným hodem zakončil akci. (3:3)

9
    Ti ovšem ze své pozice nic nevytěžili a řada je opět na házenkářích Rakouska. (3:2)

9
    Nepřesná střela Maxe Hermmana skončila mimo tři tyče. Do útoku mohou jít hráči Bosny a Hercegoviny. (3:2)

8
    Maxmilian Hermann dokázal projít přes dva hráče Bosny a následně zakončil. 3:2! (3:2)

7
    Dlouho se nic nedělo na hrací ploše. Až nyní se za Bosnu prosadil Burič. (2:2)

4
    Sedmimetrový hod po faulu na Santose házel Robert Weber. Branku minul. (2:1)

4
    Santos je velice aktivní. Nejprve dal druhou branku Rakouska a následně byl faulován. (2:1)

3
    První žlutá karta dnešního utkání. Muhamed Toromanovič dostal od rozhodčího žlutou po faulu na Santose. (1:1)

3
    Hosté ovšem vzápětí vyrovnávají. Rakousko se následně hnalo do útoku, ovšem nepřesná přihrávka zavinila, že naši sousedé ztratili míč. (1:1)

2
    Santos dává první bod rakouského mančaftu. (1:0)

1
    Santos dokázal vzít míč a utíkal sám na gólmana Bosny! Ovšem házenkář týmu, který je vedený v zápise jako domácí, minul branku. (0:0)

1
    Bosna jako první útočí. A pomalu postupuje dopředu. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Poslední vzájemný zápas sehrály tyto celky 13. června 2013 v kvalifikaci na ME. Zápas tehdy skončil remízou 28:28.

Favority dnešního utkání jsou podle sázkových kanceláří rakušané, a to i přes fakt, že první zápas v Kataru prohráli s Chorvatskem (30:32). Naopak Bosna a Hercegovina svůj úvodní zápas vyhrála nad Íránem (30:25).

Krásný den. Vítáme vás u dnešního zápasu Mistrovství světa v házené. V rámci skupiny B máme na programu mač mezi Rakouskem a Bosnou a Hercegovinou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Dominik Mihailescu

Rakousko: Bauer, Hermann A., Hermann M., Ziura, Božovič, Mayer, Marinovič, Szilagyi, Posch, Schlinger, Wagesreiter, Ascherbauer, Weber, Bilyk, Santos, Kirveliavičius
    Bosna a Hercegovina: Grahovač, Vrazalič, Ovcina, Perič, Mikič, Burič, Jankovič, Savič, Terzič, Toromanovič, Celica, Karacič, Prce, Vranjes, Malinovič

Rozhodčí: Jesus Menezes, Rogéro Pinto (oba BRA)