Kladno – Slavia 6:2 (kon.) | Vítkovice – Liberec 6:3 (kon.)
6:3 (2:1, 1:1, 3:1)
Bílí Tygři Liberec
Pondělí 19.01.2015, 17:00 • ČEZ ARÉNA Ostrava • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Druhá část DHL Extraligy juniorů pokračuje předehrávkou čtrnáctého kola. V jednom z utkání se utkají týmy Vítkovic a Liberce.

Nejvyšší juniorské lize stále vládnou Vítkovice. Ty s 92-mi body vévodí tabulce o jedenáct bodů před druhou Spartou. Vítkovičtí vyhráli z 41 zápasů 30, jeden po prodloužení a prohráli osmkrát, z toho třikrát v prodloužení.
    Skóre ostravských juniorů zní 144 ku 81.

Jejich dnešní soupeř, Bílí Tygři Liberec, je v osmičlenné skupině pátý. Vlastní 68 bodů a na čtvrtou Mladou Boleslav ztrácí jen bod. Bílí Tygři se radovali z vítězství 18 krát a třikrát v prodloužení. Pocit prohry si liberečtí střihli devatenáctkrát.
    Skóre libereckých juniorů je 151:123.

Teď se podíváme na kanadské bodování v kabinách obou mužstev.

HC VÍTKOVICE STEEL
    Kanadské bodování ve druhé části soutěže ve vnitru vítkovického týmu vede Martin Blahuta. Ten posbíral 14 bodů za sedm gólů a sedm asistencí. O čtyři body méně, tedy s počtem desítí bodů, má Jakub Illéš. Vítkovický útočník má ve své vlasti čtyři góly a šest nahrávek. Na třetím místě figuruje Tomáš Jáchym, který má 9 bodů za pět branek a čtyři asistence.
    Mezi brankáři je co se týče statistik nejlepší René Svoboda. Ten odchytal čtyři utkání s procentuální úspěšností 92,68%.
    Na druhém místě je se stejným počtem odchytaných zápasů Michal Wanecki. Avšak ten má trošku horší procentuálnost, která se zastavila na 91,79%. O jeden zápas méně má odchytáno Kamil Šimeček . Ten se činí takměž 96,25%.
    Nejtrestanějším hráčem je Marek Charvát.

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC
    V libereckém kádru je nejproduktivnější Matěj Paločko s třinácti body, když posbíral tři góly a deset asistencí. Na paty mu šlape Jozef Huňa s jedenácti body (8 gólů, 3 asistence). Třetí v pořadí je Jan Ordoš, který má stejně bodů jako před ním figurující Huňa, avšak má čtyři góly a sedm asistencí.
    Brankářské trio Pirs, Stezka, Skřebský jednoznačně vede David Pirs. Ten odchytal šest zápasů s procentuální úspěšností 89,19%. Za ním je Aleš Stezka (91,03%) a Daniel Skřebský (89,33%). Nutno dodat, že Stezka zasáhl do dvou utkání, Skřebský do tří.
    Nejtrestanější hráč bílých tygrů je Jan Heřmánek.

Poslední zápas se Vítkovicím vůbec nepovedl. V jedenáctém kole překvapivě vítkovičtí podlehli na ledě Mladé Boleslavi místnímu bruslařskému klubu 0:4.
    To liberečtí jedenácté kolo odehrají až 20.1. v nedalekém Třinci, takže poslední zápas byl pro ně duel desátého kola s výše zmíněnou Mladou Boleslaví a s ní si Liberec počínal lépe, než jejich dnešní soupeř, když jej porazili 6:4.

Oba týmy se ve druhé části už jednou potkali, a to 5.1. na ledě Liberce, kde Vítkovice vybojovaly vítězství v poměru 3:2.

HC Vítkovice Steel: Svoboda R. (Zavadil) – Adamík, Hawlík, Demel "A", Puzič, Charvát M. "C", Ďurkáč – Ballner, Gřeš, Illéš, Česlík, Kafka, Blahuta, Kuťák "A", Ollender, Zdráhal, Beneš, Sysala, Jáchym, Gelnar. Trenér: Roman Ryšánek.

Bílí Tygři Liberec: Pírs (Stezka) – Šír "A", Arlt "A", Husa, Mečíř, Divila, Tržický – Babec, Suska, Huňa, Svoboda D., Jedlička "C", Solenský, Lakatoš, Žďárský, Paločko, Heřmánek. Trenér: Petr Haken

Rozhodčí: Jiří Jeřábek – Jiří Jureček, Marián Řezáč.

00:01

00:24
    Domácí se hned po buly vrhli k bráně Stezky, žádné větší nebezpečí z toho nebylo.

01:04
    Paločko uklouzl ve své třetině, ale i v pádu dokázal puk usměrnit do bezpečí.

02:00
    Marek Charvát nahodil puk na Stezku, ke kterému černé zlato ani nedošlo.

02:13
    Liberečtí přetáhli hru na druhou stranu a nahodili puk i ke Svobodovi – vzahování po levici vítkovického brankáře..

02:42
    Jáchym svou aktivitou vybojoval puk ve svém pásmu, ale k puku se dostali liberečtí, kteří poslali puk na zakázané uvolnění.

03:07
    Blahuta našel výborně postaveného Dominika Kafku, ten protáhl brankáře Stezku.

03:24
    Opět nahození na bránu – tentokrát se snažil překvapit Stezku Puzič.

03:45
    Petr Česlík vybojoval puk v útočném pásmu a opět zaměstnal aktivního Stezku.

04:00
    Opětovně – tentokrát je přerušená hra díky střele Charváta, vhazuje se po levici Aleše Stezky.

04:43
    Jozef Huňa potrápil vítkovické obránce, kteří však sílu s libereckým utočníkem srovnali a vzali mu puk.

05:45
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Z rychlého protiútoku gól! Kafka s Jáchymem a PATRIKEM ZDRÁHALEM dokázali přečíslit libereckou obranu a poslední jmenovaný se nemýlil – 1:0.
    Asistence: Dominik Kafka, Tomáš Jáchym.

07:14
    Matěj Paločko nahodil puk na Svobodu a vybojoval pro svůj tým vhazování.

07:30
    Liberečtí se nadále snaží o vyrovnání, střelu Babce vyrazil jeden z vítkovických obránců.

08:18
    Vítkovičtí se usadili v pásmu, střela Gřeše zasáhla Dominika Lakatoše, který se dobelhal na střídačku.

09:14
    Signalizovaný ofsajd domácích, Ballner si toho naštěstí pro vítkovické všiml brzy a opustil útočící pásmo.

10:05
    David Ballner byl při svém střídaní aktivní a dokázal puk udržet v pásmu.

10:22
    Liberec právě vstřelil branku!
    Po chybě jednoho z vítkovických zadáků dokázal MATĚJ PALOČKO utéci obraně – a prorazit také Reného Svobodu – 1:1.
    Bez asistence.

11:05
    Ofsajd hostů.

11:16
    Série nepřesností ve středním pásmu na obou stranách – liberečtí nakonec byli aktivnější a drží vítkovické v pásmu, oživlí vyrovnávacím gólem.

12:01
    Ofsajd Vítkovic.

12:07
    Liberečtí vítězí vhazování a derou se do útočného pásma, jejich aktivita ale skončila v síti – avšak v té ochranné.

12:39

Opět rychlá akce a opět gól. Vítkovičtí se s únikem nepárali a DAVID BALLNER si bekhendovou kličkou zajistil druhou vítkovickou branku v utkání.
    Asistence: Filip Kuťák, Samuel Ollender

14:12
    Liberečtí chtěli zůstat v pásmu, Šír však neudržel puk na modré.

14:37
    Po jednom z vítkovických výpadů Illéš sekl brankáře do výstroje, což se nelíbilo Jakubu Husovi, který si to chtěl za brankou vyřídit s vítkovickým útočníkem – rozhodčí však menší potyčku uhasili.

15:20
    Česlík žabičkou chtěl najít svého spoluhráče před bránou, ten se ale do puku netrefil a vítkovičtí ztratili pásmo.

16:14
    Jedovatá střela Jedličky skončila mimo vítkovickou klec a tak Vítkovice se mohou snažit o další branku – snaha byla zažehnána obránci.

16:49
    Ollender zkusil překvapit Stezku z úhlu – málem se mu to povedlo, ale puk se po letu vzduchem odrazil k libereckým holím a obránci Bílých Tygrů si s touhle akcí poradili.

17:53
    Huňa nahodil puk do pásma, puku se ujímají domácí, jejich rodící akci však zastavuje Stezka přikrytím puku.

18:11
    Buly pro Vítkovice, Illéšovi však střela moc nesedla.

18:21
    Zakázané uvolnění Liberce.

18:30
    Vítkovičtí si vypracovali další akci, Patrik Zdráhal však trefil betony Aleše Stezky.

19:10
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:25
    Vojtěch Divila zkoušel pozornost Svobody, avšak neúspěšně.

19:56
    Vítkovičtí ještě zkoušeli jeden výpadek, liberečtí zadáci si s ním poradili na výbornou.

20:00

První třetina, která přinesla tři branky, byla vyrovnaná a v dalších dvou částích bude zajímavé sledovat, jak si týmy povedou. Vítkovičtí sází povětšinou na rychlé brejky, ze kterých prakticky padly oba góly domácího týmu, za domácí se trefili Zdráhal a Ballner.
    Liberec se probíjí obranou Vítkovic kupředu a někdy dokáží Vítkovicím zatopit a jednou je také dokázali překonat – když se prosadil Matěj Paločko.
    Další třetina začne přibližně v 17:42.

Zajímavostí je, že oba týmy se chovají v uvozovkách "slušně", protože zatím nebyl vyloučen ani jeden hráč.

20:01

20:04
    Úvodní buly druhé periody vyhrávají hosté, vzápětí se tygři dostávají do ofsajdu.

20:30
    Zakázané uvolnění hostů.

20:36
    Další buly pro liberecké, vítkovičtí se z tlaku dostávají jen pomocí zakázaného uvolnění.

21:06
    Matěj Paločko leží po souboji s vítkovickým útočníkem na ledě, nyní se však zvedá a jde na střídačku, rozhodčí bude trestat. Dvě minuty za vysokou hůl dostává Vojtěch Adamík.

21:26
    Huňa nabil Šírovi, střela našla Svobodu, který puk vyráží.

22:28
    Liberečtí se drží v pásmu, Matěj Paločko vystřelil, puk těsně minul Svobodovu svatyni.

23:06
    Vítkovice v plném počtu.

23:30
    Marek Charvát při útočné snaze se dostat k bráně hostů byl faulován Josefem Suskou, který dostává dvě minuty za sekání.

23:56
    Hawlík nahodil puk na bránu, avšak jeho nahození bylo zablokováno kopnutím puku jednoho z libereckých zadáků.

24:32
    Tomáš Jáchym zavezl puk do pásma, po krásné kombinaci se ke střele dostal Gelnar a ten napálil tyč Stezkovy svatyně.

25:24

25:53
    Spolupráce Charvát-Kafka-Ollender nevyšla podle představ, poslednímu jmenovanému utekl puk v rozhodující chvíli z čepele.

26:51
    Liberečtí zadáci se ve středovém kruhu srazili.

27:11
    Dominik Kafka s Tomášem Gřešem utíkali směrem k bráně hostů, za záchrannou brzdu musel zatáhnout Jakub Husa – ten jde pykat na dvě minuty za hákování.

27:54
    Tomáš Tržický chtěl vyhodil puk s pásma, to se mu však nepovedlo a vítkovičtí drželi přesilovkovou štaci, nakonec Vítkovice ztratili pásmo.

28:28
    Bekhendový pokus Petra Česlíka skončil na Aleši Stezkovi.

28:56

A přesilovka je využita! Vítkovičtí drželi puk v pásmu, nedaleko mezikruží se pohyboval Marek Charvát, ten našel ideálně FILIPA KUŤÁKA a ten se nemýlil – 3:1.
    Asistence: Marek Charvát, Samuel Ollender

29:22
    Domácí si zahrají další přesilovku, na dvě minuty jde za držení Jakub Mečíř.

30:22
    Následují přihrávky vítkovických juniorů v obranném pásmu Liberce, zatím však nebyla vyslána žádná střela. Vzápětí vítkovičtí ztrácí pásmo.

30:50
    A teď se dostávají domácí do ofsajdu.

31:23
    Kuťák vystřelil z modré čáry, Stezka puk vyrazil nebezpečně před sebe, avšak nikdo se k dorážce nedostal.

31:55
    Liberec v plném počtu.

31:55
    Buly po pravici Stezky, vítkovičtí bojovali o puk, ale marně.

32:22
    Nicméně Martin Blahuta zavezl puk do pásma a následovala střela vítkovického forwarda – ta se však cíle nedočkala.

33:07
    Z brejku zkoušel vystřelit na brankáře Blahuta a další vítkovický hráč, ale ani z dorážky domácí nedokázali překonat Aleše Stezku.

33:45
    Dominik Lakatoš nahodil puk do pásma a vhazuje se po svobodovy pravici, přičemž liberecká formace může vystřídat.

34:12
    Série střel na libereckou bránu neskončila v bráně, ani Marek Charvát, ani Jakub Gelnar neprostřelili Aleše Stezku.

34:36
    Tentokrát na výpadu Gřeš, který uklidnil hru v útočícím pásmu, chtěl nahrát na svého spoluhráče, ale udělal to nešikovně – vítkovičtí kvůli tomu ztratili pásmo.

35:35
    Dvojice Gřeš-Jáchym chtěla ohrozit libereckého brankáře, to se jim však nepovedlo.

35:48

Jozef Huňa našel zpoza rohu ideálně MATĚJE PALOČKU, který se nacházel sám před bránou a překonal Svobodu – 3:2.
    Asistence: Josef Huňa, Samuel Solenský,

36:23
    Martin Blahuta (VIT) – 2 minuty, podražení.

36:57
    Vítkovičtí zdařile drží puk ve svém pásmu i přesto, že hrají v oslabení.

37:18
    Puk je však teď v moci libereckých a ti drží pásmo, vzápětí však o něj přichází.

37:55
    Bílí Tygři zaujali přesilovkové postavení a trápí obranu Vítkovic.

38:21
    Solenský našel ideálně Huňu před bránou, ten však minul!

38:37

38:38
    Po střele jednoho z libereckých zazvonila tyč!

38:47
    Vítkovice zavezly puk do středního pásma.

39:13
    Hra se přesunula na druhou stranu, ohlášena poslední minuta druhé periody.

39:38
    Výborná práce Waneckiho s jedním ze svých spoluhráčů dokázala puk dostat ze třetiny a ušetřit tím čas, který do konce třetiny zbývá.

39:59
    Třetina se již jen dohrává.

40:00

Druhá třetina byla co se týče branek vyrovnaná, když se za domácí trefil Kuťák a za domácí již podruhé v tomto utkání Paločko.
    Hra se vyrovnává, Vítkovice opět spoléhají na brejky, ale také umí udržet Liberec v pásmu, hosty mohou mrzet velké šance, které nebyly proměněny.
    Poslední třetina začne přibližně v 18:27.

40:01

40:21
    Brejk Libereckých nedopadl pro hosty zrovna nejlépe, nikdo z hráčů nezakončil tuto slibnou akci.

41:04
    Patrik Zdráhal připravil pro Gelnara úžasnou pozici ke střelbě, avšak Stezka puk chytil.

41:24

41:50
    Vítkovičtí kombinují v pásmu, ale následně ho ztrácí, protože jeden z vítkovických hráčů napálil puk do prvního hráče před sebou.

42:32
    Vítkovičtí vyhrávají přetlačovanou o puk u mantinelu.

43:02
    Divila teď srazil na zem jednoho z vítkovických forwardů.

43:31
    Suska si ideálně najel k bráně, vystřelil, avšak jeho střela skončila těsně nad svatyní Reného Svobody,

44:02

Další brejková situace = další gól v liberecké svatyni! Z gólu se raduje JAKUB ILLÉŠ – 4:2.
    Asistence: Martin Blahuta, Patrik Demel.

44:53

Další rychlý gól domácích! Po přetlačované v brankovišti hostů se ve skrumáži nejlépe všímal puku DAVID SYSALA.
    Asistence: Marek Charvát.

44:53
    Liberec oddechový čas.

45:40
    Adam Hawlík (VIT) – 2 minuty, nedovolené bránění.

Liberečtí figurují ve středním pásmu, domácí skvěle napadají.

46:57
    Velká šance Liberce!! Puk se záhadným způsobem dostal k volnému Samueli Solenskému, který i přesto, že Svoboda měl odkrytou levou část brány, puk do sítě nedostal!

47:03
    Vítkovice se po buly osvobozují.

47:50

48:04
    Hawlík teď měl šanci se svými spoluhráči navýšit náskok, nakonec ze slibné šance branka nepadla.

48:54

Vítkovický zadák špatně rozehrál, liberečtí se dostali díky Divilovi do pásma, v něm byl ideálně rozjetý DANIEL SVOBODA a ten snižuje – 5:3.
    Asistence: Vojtěch Divila

49:51
    Vítkovice střídaly, toho chtěl využít Daniel Svoboda, bohužel při své snaze uklouzl.

50:34
    Vítkovice se držely v pásmu, Liberečtí zadáci dokázali menší nátlak ukáznit.

Marek Charvát našel jednoho ze svých spoluhráčů, puk byl odražen do ochranné sítě.

51:49
    Liberec byl na chviličku v pásmu, kde se puku vzepjali vítkovičtí.

52:07
    Vítkovická šance, u které byl Česlík a Blahuta, neskončila gólem.

52:21
    Branka vypadla ze svého postavení, rozhodčí vylučuje. Na dvě minuty si půjde odpočinout Jakub Mečíř za krosček.

52:51
    Ballner byl natlačen na Stezku, který teď leží v brankovišti, rozhodčí tuto situaci posoudil jako "útočící hráč v brankovišti".

52:54
    Stezka se oklepává z náletu Ballnera a vypadá to, že nakonec je v pořádku.

52:54
    Buly ve středním pásmu.

53:12
    Divila dokázal vysokým obloučkem osvbodit svůj klub, nyní jsou však Vítkovice opět v pásmu.

53:43
    Pozemní střela Ballnera byla zblokována.

53:51
    O šestou branku Vítkovic se postaral JAKUB ILLÉŠ. Asistence: Patrik Zdráhal, Adam Hawlík.

54:43
    Gellnar drží puk v útočném pásmu.

55:12

55:20
    Artl vystřelil na Svobodu, ten je připraven.

55:46
    Opět zakázané uvolnění Liberce.

56:04
    David Ballner dokázal potrápit Stezku, ten však pokus chytá.

57:44
    Liberečtí se snaží s výsledkem něco udělat a mírně tlačí vítkovické ve své třetině.

58:11
    Svoboda pokryl puk lapačkou, za jeho svatyní probíhá menší potyčka. Vypadá to, že tresty se udělovat nebudou.

58:25
    Česlík nahrál přímo na hůl libereckého zadáka, ten poslal puk do třetiny.

58:48
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

59:00
    Ballner nahodil puk do třetiny, Vítkovice se o něj v obranném pásmu Liberce statečně pere.

59:44
    Střela Hawlíka, která byla především na teč, skončila u Stezky.

59:55
    Poslední střela zápasu nerozhodne o dalším gólu, protože Stezka střelu kryl.

60:00

Vítkovičtí odčinily minulou porážku z přechozího mače v Mladé Boleslavi a v domácím utkání porazili bílé tygry z Liberce 6:3.
    Skóre otevřel v šesté minutě Patrik Zdráhal, který se činil také při gólu Illéše z 54.minuty. V jedenácté minutě avšak vyrovnával hostující Matěj Paločko.
    Ve druhé třetině padly tři branky. Ve 13.minutě zvrátil vedení na vítkovickou stranu David Ballner a o dvoubrankové vedení se postaral v 29.minutě Filip Kuťák. Naději libereckým vykřesal Matěj Paločka, takže po druhé třetině byl stav 3:2.
    V poslední periodě padlo nejvíce branek – čtyři, první z nich vzešla z brejkové situace, u které se radoval Jakub Illéš. O pár sekund později Vítkovice navýšily náskok na 5:2 díky gólu Davida Sysaly. Liberec si nechal menší radost na třetí gól v tomto utkání, když jej vstřelil Daniel Svoboda, ale poslední slovo měli opět vítkovičtí, když v 54.minutě vsítil šestou branku Jakub Illéš.

Vítkovičtí tak vítězí nad Tygry 6:3 a upevňují své postavení v tabulce.

Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji Vám přijemné prožití prvního dne týdne a zase příště u vítkovického hokeje, napočtenou. (19:13:13)

Patrik Martiník

Branky a nahrávky: 6. Zdráhal (Kafka, Jáchym), 13. Ballner (Kuťák, Ollender), 29. Kuťák (Charvát, Ollender), 45. Illéš (Blahuta, Demel), 45. Sysala (Charvát), 54. Illéš (Zdráhal, Hawlík) – 11. Paločko, 36. Paločko (Huňa, Solenský), 49. Svoboda (Divila)

HC Vítkovice Ridera: Svoboda R. (Zavadil) – Adamík, Hawlík, Demel "A", Puzič, Charvát M. "C", Ďurkáč – Ballner, Gřeš, Illéš, Česlík, Kafka, Blahuta, Kuťák "A", Ollender, Zdráhal, Beneš, Sysala, Jáchym, Gelnar. Trenér: Roman Ryšánek.
    Bílí Tygři Liberec: Stezka (Pírs) – Šír "A", Arlt "A", Husa, Mečíř, Divila, Tržický – Babec, Suska, Huňa, Svoboda D., Jedlička "C", Solenský, Lakatoš, Žďárský, Paločko, Heřmánek. Trenér: Petr Haken

Rozhodčí: Jiří Jeřábek – Jiří Jureček, Marián Řezáč