Barys – Novosibirsk 3:2 (kon.) | Čerepovec – Riga 3:4 (kon.) | Jaroslavl – Chanty-Mansijsk 5:2 (kon.)
Kazaň – Magnitogorsk 3:0 (kon.) | CSKA Moskva – Petrohrad 1:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Nižněkamsk 2:0 (kon.)
Jokerit – N.Novgorod 3:2 (kon.) | Viťaz – Čeljabinsk 4:2 (kon.) | Záhřeb – Minsk 4:2 (kon.)
HC Slovan – Atlant 4:5 (kon.)
Ak Bars Kazaň
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Metallurg Magnitogorsk
Čtvrtek 22.01.2015, 17:00 • TatNeft Arena • KHL

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou u dalšího online přenosu. (19:19:12)

Československá stopa:
    Petr Vrána (KZN): 1+0, 2 střely, čas na ledě 13:19
    Jan Kovář (MET): 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:58

Zápas je u konce! Kazaň měla takřka celý zápas převahu, což se projevilo i výsledkově a výhrou 3:0 si domácí uhájili první pozici v tabulce Východní konference. Kazaň navíc ukončila nelichotivou sérii v podobě čtyř prohraných zápasů v řadě, naopak Metallurg dnes nenavázal na stejně dlouhou sérii výher.

60:00

59:44
    Ještě jedna velká šance Metallurgu! Nilsson byl již překonán, ale puk zastavila tyč domácí branky!

59:15
    Nilsson se však o své čisté konto ještě musí strachovat, jelikož nyní byli hosté blízko brance! Nejprve pálil nebezpečně Zaripov, po jehož střele skončil puk na horní síti branky.

58:30
    Po dlouhé době se hosté dostali ke střele, jenže proti Platonově pokusu zasáhl pozorný Nilsson, kterému chybí už jen málo k uhájení čistého konta.

57:01
    Domácí jsou nadále aktivní. Nyní pálil od modré Nikulin, ale jeho pokus byl zlbokován.

56:00
    Čtyři minuty do konce. Hra teď rychle plyne, aniž by v posledních minutách byly k vidění nějaké gólové šance.

54:22
    Kazaň je i za tohoto stavu aktivní a nyní operuje s pukem v útočném pásmu. Hostům rychle utíká čas.

52:35
    Košečkin teď raději přerušil hru podržením kotouče. Následuje vhazování v obranném pásmu Metallurgu.

51:40
    Lee zkoušel pálit od modré, ale jeho střela nebyla pro Nilssona hrozbou.

49:56
    Metallurg se na chvíli usadil s pukem v útočném pásmu, ale pozorná domácí obrana ho nepustila ke střele a nyní hraje opět Kazaň.

47:11
    V útoku je opět Kazaň a pokud se výrazně nezmění obraz hry, dojdou si domácí v klidu pro vítězství.
    Justin AZEVEDO - 3:0

45:45
    Kazaň vstřelila branku!
    Velká chyba Mozjakina znamená třetí gól pro doácí! Sergej Mozjakin přihrál ve vlastním pásmu přímo na hokejku JUSTINU AZEVEDOVI, který se z gólové pozice nemýlil a zvyšuje již na 3:0 pro Kazaň. Bez asistence.
    Petr VRÁNA - 2:0

45:02
    Po Denisovově střele od modré se puk odrazil od mantinelu k PETRU VRÁNOVI, který bekhendem překonává Košečkina. Asistence: Vladimir Denisov, Drmitrij Obuchov.

43:51
    Třetí třetina zatím nenabízí gólové šance a nadále platí nejtěsnější možné vedení Kazaně.

42:47
    Metallurg ztratil útočné pásmo, ale následně se opět dostal k puku, jenže z toho bylo postavení mimo hru.

41:52
    Hosté vybojovali nahozený kotouč a nyní kombinují v útočném pásmu.

40:50
    Do útoku se jako první dostali hosté, ale po Kovářově nepřesné přihrávce se puku zmocnila Kazaň.

40:01

Ve druhé třetině jsme zaznamenali úvodní branku, kterou ve 27. minutě vstřelila Kazaň. Domácí jsou v zápase o něco lepším týmem, takže průběžný výsledek se dá označit za spravedlivý. Třetí třetina začne přibližně v 18:38.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:35
    Hosté hrají v plném počtu. Blíží se závěr druhé třetiny.

38:40
    Metallurg se osvobozuje dlouhým výhozem kotouče.

37:51
    Nikulinovu střelu vyrazil Košečkin jen před sebe a puk nebezpečně poskakoval před brankou, ale nikdo z domácích se k dorážce nedostal.

37:35
    Další přesilovka pro domácí. Menší trest si jde za hákování odsedět Alexej Bereglazov.

36:54
    Hra se teď poněkud uklidnila. Ani jeden z týmů si teď nevytváří trvalejší tlak.

35:55
    Na druhé straně pálil Svitov, po jehož střeleckém pokusu Košečkin přerušuje hru.

35:27
    Zaripov nebezpečně pálil, ale jeho střela byla zblokována mimo branku.

34:51
    Jenže nic zajímavého z toho nebylo a nyní je tu první formace hostů, která si vytvořila tlak před Košečkinem.

34:02
    Kazaň opět kombinuje s pukem v útočném pásmu, kde si snaží vytvořit nějakou gólovou příležitost.

33:32
    Ofsajd hostujícího týmu. Následuje komerční přestávka.

31:40
    Velká šance domácích! Medveděv sice pálil mimo, ale puk se následně odrazil od mantinelu Košečkinovi do zad a směřoval do brány, načež celou situaci zachránil jeden z obránců Magnitky, který vyrazil kotouč těsně před brankovou čárou.

31:04
    Jakuceňja zkusil vypálit, ale jeho pokus nemířil mezi tři tyče.

29:46
    Košečkin kryje střelecký pokus jednoho z domácích hráčů a bude se vhazovat po jeho levici.

29:08
    Chabarov se vrací na led. Domácí v přesilovce nijak výrazněji nezahrozili.

28:07
    První minuta přesilovky se Kazani vůbec nevydařila. Domácí se zatím nejsou schopni usadit v útočném pásmu.

27:08
    Hostující Chabarov si odsedí dvě minuty za vyhození kotouče.
    Michail VARNAKOV - 1:0

26:56
    Domácí se dostali do rychlého protiútoku, při němž si MICHAIL VARNAKOV několikrát vyměnil puk s Justinem Azevedem a na konci celé akce byl prvně jmenovaný, který uklidil kotouč do odkryté části Košečkinovy branky. Asistence: Justin Azevedo.

25:57
    Z pravé strany se do nebezpečného úniku dostal hostující Zaripov, který však nakonec trefil pouze připraveného Nilssona!

24:50
    Kazaň vyhrála vhazování, ale následně v útočném pásmu nic zajímavého nevymyslela a o kotouč přišla.

24:03
    Na druhé straně měl nyní práci i Košečkin, který musel zasahovat proti střele Möllera a hra je nyní přerušena.

23:33
    O chvíli později zahrozil Kovář, který se u levé tyče dostal do zakončení, ale Nilsson puk nejdříve vyrazil před sebe a následně se mu ho povedlo zalehnout a přerušit hru.

23:02
    Po přihrávce z levé strany pálil z mezikruží Lee, ale Nilsson jeho střelu zneškodnil.

21:19
    Do útok se jako první dostal Metallurg, ale nic nebezpečného z toho nevzešlo.

20:46
    Na útočnou akci zatím čekáme, jelikož se v úvodu druhé třetiny spíše bojuje o puk ve středním pásmu.

20:01
    V první třetině to u Košečkinovy branky v jednu chvíli viditelně "jiskřilo" mezi Janem Kovářem a Justinem Azevedem

První třetina je za námi. Aktivnější byla domácí Kazaň, která si vytvořila několik zajímavých příležitostí, ale žádná z nich se neujala a vzhledem k tomu, že Metallurg je směrem dopředu zatím neškodný, panuje v Kazani po první třetině stav 0:0. Druhá třetina začne přibližně v 17:47.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:40
    Kazaň se ještě snaží vybojovat puk v útočném pásmu.

18:52
    Varnakov dostal přihrávku napříč útočným pásmem a pohotově vypálil k tyči, ale Košečkin skvěle vymrštil svůj levý beton, který zastavil puk v cestě do branky.

18:31
    Hosté vyhráli vhazování a dostali se do útočného pásma, kde však u puku příliš dlouho nezůstali.

18:06
    Košečkin schovává kotouč pod lapačku a přerušuje hru.

18:00
    Začínají poslední dvě minuty první třetiny.

17:24
    Jenže ani Magnitka nedokázala zůstat příliš dlouho u puku, který teď často mění svého majitele.

16:50
    Tentokrát si však domácí gólovou šanci nevytvořili a nyní jde do útoku Metallurg.

16:11
    Vhazování vyhrála Kazaň, která je již opět nastěhovaná s pukem před Košečkinem.

15:41
    Postavení mimo hru v podání Kazaně. Vhazuje se ve středním pásmu.

15:20
    Hosté se teď dostali ke kotouči a snaží se trochu uklidnit hru.

14:27
    Další velká šance Kazaně a opět skvělý Košečkin!

13:25
    Velká šance domácích! První střelecký pokus ještě zblokovala hostující obrana, která však následně nedokázala vyvést kotouč z pásma a Kazaň si následně vytvořila velký tlak před Košečkinem, za něhož se Petrov snažil zblízka dotlačit kotouč, ale hostující brankář nakonec svou branku uhájil.

12:30
    V útoku je nyní opět Kazaň, která je zatím lepším týmem na ledě.

11:42
    Potěchin se dostal k nebezpečné střele, po níž se ještě snažil dorážet jeden z jeho spoluhráčů, ale domácí obrana ho nakonec odstavila od kotouče.

10:00
    Osala je zpátky na ledě. Metallurg se v oslabení ubránil.

09:41
    Nebezpečné nahození na Košečkinovu branku. Puk byl nakonec sražen do rohu kluziště a hosté se následně osvobodili.

08:37
    Nikulin pálil tentokrát od modré a jeho střela trefila Košečkina do masky, takže rozhodčí raději přerušili hru, ale hostující brankář se zdá být v pořádku.

08:22
    Nikulin vypálil z vrcholu levého kruhu, ale jeho střela byla sražena a následovat bude vhazování před Košečkinem.

08:00
    Je tu první vyloučení. Hostující Oskar Osala si odsedí dvě minuty za hrubost.

07:21
    Košečkin přerušuje hru a následuje první komerční přestávka.

06:12
    Hosté se zatím trápí v útoku a dosud si nedokázali vytvořit žádný nebezpečný tlak v útočném pásmu. V úvodu je aktivnější Kazaň.

04:01
    Lukojanov (KZN) zavezl puk do útočného pásma, kde se vyhnul dvěma obráncům a následně předložil kotouč Hluchovovi, jehož střela mířila jen do Košečkina.

03:21
    Košečkin vyráží Nikulinův pokus od modré čáry.

03:00
    Hosté se však zatím ke střele nedostali a nyní útočí opět Kazaň.

02:24
    Po úvodní útočné snaze Kazaně se poprvé v útočném pásmu usadil i Metallurg.

01:12
    Košečkin měl teď problémy u prvé tyče, kde se snažil opakovaně dostat puk za jeho záda Hluchov. Hostující gólman však nakonec kotouč vyrazil k mantinelu.

00:01

Ak Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – Denisov, Medveděv, Zacharčuk, Nikulin, Brookbank, Kornějev – Kosticyn, Vrána, Hluchov – Azevedo, Möller, Varnakov – Lukojanov, Kolcov, Svitov – Petrov, Tkačjov, Obuchov

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Murjgin) – Birjukov, Antipin, Těreščenko, Malenkich, Chabarov, Lee, Ibrahimov, Bereglazov – Kovář, Zaripov, Mozjakin – Potěchin, Stapleton, Platonov – Brent, Timkin, Kaletnik – Junkov, Osala, Jakuceňja

Rozhodčí: Roman Gofman, Anatolij Zacharkov – Sergej Šiljanin, Roman Šichanov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Zdravím všechny fanoušky KHL! Ve šlágru tohoto kola nás čeká přímý souboj o průběžné vedení v tabulce Východní konference. Momentálně vedoucí Kazaň přivítá na svém ledě úřadujícího mistra z Magnitogorsku, který má o pouhý bod méně. Oba týmy se potkávají ve zcela rozdílné formě. Zatímco hosté drží sérii čtyř výher v řadě, domácí Kazaň své poslední čtyři zápasy prohrála. Prodlouží dnes obě mužstva své série, což by vyneslo Magnitogorsk do čela Východní konference, nebo si vedení udrží Kazaň?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 27. Varnakov (Azevedo), 46. Vrána (Obuchov, Denisov), 46. Azevedo

Rozhodčí: Roman Gofman, Anatolij Zacharkov – Sergej Šiljanin, Roman Šichanov