Ottawa – Toronto 4:3 (kon.) | Pittsburgh – Chicago 2:3 (0:2 po s.n.) | Winnipeg – Columbus 4:0 (kon.)
Colorado – Boston 3:2 (1:0 po s.n.) | Anaheim – Calgary 6:3 (kon.) | San Jose – Los Angeles 4:2 (kon.)
po s.n. (1:0)
Colorado Avalanche
3:2 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Boston Bruins
Čtvrtek 22.01.2015, 04:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Pěkné čtvrteční brzké ráno. NHL má dnes na programu šest utkání, jedním z nich bude i mezikonferenční partie mezi Coloradem Avalanche a Bostonem Bruins.

Laviny si dnes zahrají první domácí zápas po náročném pětizápasovém tripu. V něm svěřenci trenéra Patricka Roye zvítězili jedinkrát, dvakrát brali bod a dvakrát prohráli v normální hrací době. Aktuálně Colorado ztrácí na postupovou příčku do play off pět bodů.

Nejproduktivnější hráči:

Alex Tanguay – 31 bodů (13+18)
    Jarome Iginla – 30 bodů (13+17)
    Matt Duchene – 28 bodů (13+15)

Medvědi prožívají velmi podařené období. Z posledních sedmi zápasů prohráli hokejisté Bostonu pouze jedinkrát, když na domácím ledě nestačili na Columbus Blue Jackets. V noci na dnešek se ovšem vrátili na vítěznou vlnu, když triumfovali v Dallasu nad tamními Hvězdami v poměru 3:1. Momentálně patří Medvědům osmá příčka Východní konference.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Colorado Avalanche: Varlamov (Pickard) – Johnson, Hejda, Barrie, Guenin, Redmond, Stuart – MacKinnon, O'Reilly, Landeskog – Iginla, Duchene, Tanguay – McLeod, Mitchell, Everberg – Holden, Talbot, Cliche

Boston Bruins: Rask (Svedberg) – Hamilton, Chára, McQuaid, Seidenberg, Miller, Krug – Pastrňák, Krejčí, Lucic – Smith, Bergeron, Marchand – Eriksson, Söderberg, Kelly – Cunningham, Campbell, Paille

Rozhodčí: Martell, Kowal – Gibbs, Grandt.

Vítám vás u sledování online přenosu z nejprestižnější hokejové ligy světa. Dnes změří síly celek Colorada Avalanche s mužstvem Boston Bruins. V brankách dnes uvidíme dlouhodobé jedničky. V domácí kleci bude stát Semjon Varlamov, opačná strana kluzistě bude patřit Tuukku Raskovi.

Do sestavy Colorada se dnes nevešel zkušený Danny Briere, jeho místo pravděpodobně zaujme ortodoxní obránce Nick Holden.

00:01

00:37
    Jako první byl v šanci hostující Patrice Bergeron, ale Varlamov neměl těžkou práci.

01:28
    V útoku byli krátce Medvědi, ale Colorado se ubránilo bez potíží.

02:11
    S pukem na holi jsme mohli vidět Davida Pastrňáka, který obkroužil branku domácího týmu a pokusil se nahodil kotouč před ni.

03:15
    Aktivnější jsou zatím jednoznačně hosté. Marchand našel na modré na střelu připraveného Hamiltona, který pálil velmi nebezpečně.

03:58
    Colorado poslalo na led svůj druhý útok, který zatápí Bruins v jejich pásmu. Ke střele se však kanadská trojice nedostala.

04:42
    Od levého mantunelu nahazoval na Raska John Mitchell. Finský brankář neměl potíže a přikryl puk.

04:49
    Střela obránce Brada Stuarta byla zblokovaná.

05:26
    Marc-Andre Cliche spíše jen tak v nouzi nahazoval na Raska, který raději puk raději podržel.

06:19
    Domácím se nepovedla rozehrávka a následně byl Marchandův pokus zastaven obráncem Stuartem.

06:32
    Jako první míří na trestnou lavici hráč Bruins. Patrice Bergeron (BOS) dostává dvě minuty za nedovolené bránění Varlamova.

06:34
    Duchene vyhrál buly v útočném pásmu tak razantně, že se kotouč dokutálel až k Varlamovovi na opačnou stranu hřiště.

07:41
    Laviny hrají v početní výhodě špatně, nemohou se usadil v útočném pásmu.

08:32
    Colorado přesilovou hru nevyužilo, Rask mnoho práce neměl.

09:21
    Do šance se dostal domácí útočník Max Talbot, ale finský brankář ve službách Bruins na jeho ránu dobře viděl.

09:47
    Nathan MacKinnon se vytočil od pravého mantinelu a vypálil na Raska. Jeho pokus však mířil přímo doprostřed branky.

10:07
    První výhodu o jednoho muže v poli budou mít nyní hosté. Na trestnou lavici odchází Alex Tanguay (COL), který hasil útočný výpad Medvědů.

10:55
    Ani Bruins nejsou při výhodě úspěšný, Colorado přistupuje velmi důsledně a tvrdě.

11:56
    Krejčí pálil od modré a Pastrňák se poté srazil vyražený kotouč přihrát před branku, kde však na Lucice číhal připravený Varlamov.

12:07
    Tanguay se vrací na led a to značí, že domácí jsou v plném počtu.

12:50
    Craig Cunningham zkoušel Varlamova překonat bekhendovou střelou, ale neuspěl.

13:33
    Mitchell velmi aktivně napadal a Boston měl kvůli tomu problémy s rozehrávkou.

14:17
    Kapitán Colorada byl ve velké šanci! Nejprve jeho střelu z levé strany dorážel jeden z jeho spoluhráčů, kotouč se pak odrazil opět k němu, ale Gabriel Landeskog nedokázal trefit odkrytou branku.

15:28
    Důraznou střelou z pozice levého obránce vyzkoušel Varlamova Milan Lucic. Ruský brankář jeho pokus vyrazil, ale Medvědi jsou stále v útoku.

16:29
    Po ráně Jaromea Iginly z hranice pravého kruhu se musel Rask vyznamenat. Střela kanadského útočníka vypadala velmi nebezpečně.

17:11
    Boston nahodil kotouč na Varlamova, který ho jednoduše přikryl. Hosté tak získali pásmo těsně před komerční přestávkou.

17:55
    Proti Krugově pokusu nemusel gólman Avalanche zasahovat.

18:41
    Boston byl před Varlamovem, ale obránci Colorada v čele s Janem Hejdou puk odklidili do bezpečí.

19:37
    Přihrávky dělají oběma mužstvům problém a vypadá to, že první třetině skončí bez branek.

19:59
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Tak jsem to zakřikl. Nějaké čtyři setinky před vypršením dvacáté minuty se prosazuje domácí tým! Po ráně z levé strany se puk od Raska odrazil přímo před bránu, kde si na něj počkal kanadský ostrostřelec JAROME IGINLA, jenž uklidil puk nekompromisně do sítě. Asistence: Alex Tanguay, Matt Duchene.
    Jarome IGINLA - 1:0

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

V první třetině jsme viděli vyrovnaný hokej. Optickou převahu měl hostující Boston, jenž však zatím s vývojem zápasu nemůže být spokojený. Avalanche se totiž 4 setiny sekundy před koncem první třetiny ujali vedení.

Střely na branku: 9 – 7

20:01

20:52
    Obránci Colorada si nahrávají v obranném pásmu a vyčkávají na lepší pohyb útočníků.

21:32
    Loui Eriksson se pokoušel z otočky překvapit Varlamova, ale ten byl pozorný.

22:34
    Po Pastrňákově přenechání se ke střele dostal obránce Torey Krug. Ruský gólman byl dobře přitisknutý u pravé tyče.

23:19
    Tvrdá rána Zdena Cháry letěla těsně mimo branku.

23:38
    Daniel Paille hodně zatopil obraně domácích. Redmond pod tlakem jeho napadání ztratil kotouč a nebýt včasného zásahu Barrieho, Boston mohl být v zajímavé šanci.

24:48
    Nyní nepřesně přihrál Barrie a Boston se v čele s Loui Erikssonem dostal do útoku.

25:49
    Další špatná práce jednoho z obránců domácího týmu. Tentokrát nepřesně rozehrál Brad Stuart a po zakázaném uvolnění se hra bude stěhovat před branku Avalanche.

26:06
    V nebezpečné šanci byl Everberg, ale Rask vyráží puk mimo tři tyče.

26:18
    Bruins právě vstřelili branku!
    A je vyrovnáno! Boston se prosazuje po podobné akci jako Avalanche. Po střele Pastrňáka si na vyražený kotouč počkal TOREY KRUG, který zachoval klid a dorazil puk za záda brankáře Varlamova. Asistence: Milan Lucic, David Pastrňák.
    Torey KRUG - 1:1

28:17
    Hosté branka evidentně nakopla a jsoou velmi aktivní. Další jejich šance už gólman Colorada dokázal zastavit.

29:27
    V obrovské šanci byl David Pastrňák! Krejčí nejprve postrčil v útočném pásmu puk na Kruga, který tvrdě vypálil a Varlamov nevěděl, kde je kotouč. Osmnáctiletý český šikula se pak pokoušel puk dostat do branky kolem tyče, ale nepovedlo se mu to.

29:36
    Tuukka Rask (BOS) vypálil před dotírajícími útočníky kotouč mezi diváky a dostává dvě minuty za zdržování hry.

30:49
    Nick Holden chtěl vypálit tvrdě z první, ale do střely mu padl jeden z hráčů Bostonu.

31:14
    Bruins budou hrát 21 sekund ve třech. Adam McQuaid (BOS) nešikovně vyhodil kotouč ze vzduchu mimo hřiště a Medvědi tak dostávají stejný trest během necelých dvou minut.

31:36
    Hosté jsou ve čtyřech.

31:46
    V hlavní roli byl nyní opět David Pastrňák. Ten vybojoval při oslabení kotouč, ujel po pravém mantinelu a tvrdou ranou vyzkoušel Varlamova. Ruský gólman opět nevěděl, kde má kotouč. Působí dnes opravdu nejistým dojmem.

32:32
    Kevan Miller (BOS) dostává menší trest za hákování Codyho McLeoda, který se dostával do šance po levé straně.

32:32
    Domácí tým si vyžádal oddechový čas.

32:59
    Colorado sevřelo hosty před jejich brankou a mělo několik pěkných střel. Nakonec se k odraženému puku dostal Tanguay a už to vypadlo, že ho uklidí do odkryté branky. Rask však v poslední chvíli reflexivně zasáhl!

34:32
    Miller se vrací do hry, hosté jsou opět v plném počtu.

35:25
    Pastrňák s Krugem figurovali v další šanci hostů. Jejich spolupráci ale úspěšným zákrokem vyřešil Varlamov.

36:20
    Gabriel Landeskog se dral jako tank do další šance svého mužstva a nakonec se dostal i ke střele. Rask však neměl díky důrazným obráncům těžkou práci.

37:33
    Avalanche dlouho nemohli rozehrát a vše nakonec vyřešil Cliche, jenž vyhodil puk na zakázané uvolnění.

37:57
    Před Varlamova se dostal Bergeron a jeho pokus vystrašil domácí tým. Brankář Colorada ale druhou branku do své sítě nepropustil.

38:38
    Pastrňák byl připraven v mezikruží na puk, ale v poslední chvíli ho zezadu na led poslal Duchene. Rozhodčí zůstal klidný a hraje se dál.

39:45
    Domácí jsou v útočném pásmu, ale nahrávají si jen za brankou Raska.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Právě skončila druhá třetina, která opět nabídla vyrovnaný hokej. Brankově byl tentokrát úspěšnější Boston, který dokázal srovnat stav zápasu zásluhou obránce Toreyho Kruga. Právě on a David Pastrňák patří zatím mezi nejlepší hráče zápasu. Uvidíme, zda rozhodne o vítězi utkání třetí třetina.

Střely na branku po 2. třetině: 17 – 19

40:01

40:35
    Střela Ryana O'Reillyho byla vyražena Raskem do ochranné sítě.

40:36
    Po pískání se strhla v rohu obranného pásma mela. Události předcházel faul Dougieho Hamiltona, který rozhodčí nepotrestali. Landeskog se rozhodl vzít situaci do svých rukou a vyřídil si to s Hamiltonem ručně. K této dvojici se přidal ještě O'Reilly a Marchand, kteří se utkali rovněž. První dva zmínění hráči dostávají osobní pětiminutový trest, druhý dvojice jen dvouminutový.
    Ruční výměna názorů mezi Landeskogem a Hamiltnem. Pro druhého jmenovaného je to premiérový pěstní souboj.

41:49
    David Krejčí v útočném pásmu postrčil puk Milanu Lucicovi, který tvrdě vypálil od pravého mantinelu. Varlamov na ránu dobře viděl.

41:55
    Domácí si zahrají v početní výhodě. David Pastrňák (BOS) dostává menší trest za sekání.

42:42
    Domácí jsou velmi aktivní a nebezpeční v útočném pásmu. Příležitosti Iginly a Duchenea měly k brance blízko, ale nakonec zůstaly nevyužity.

43:55
    Boston se nakonec ubránil a už hraje v pěti.

44:47
    Hosté jdou do vedení. Krejčí v útočném pásmu postrčil kotouč do jízdy BRADU MARCHANDOVI, který se prosadil přesnou ranou nad rameno Semjona Varlamova. Asistence: David Krejčí, Reilly Smith.
    Brad MARCHAND - 1:2

45:48
    Dennis Everberg mohl vyrovnat, když byl v mezikruží úplně sám! Švédský forvard však přestřelil branku.

46:52
    První formace Colorada měla několik dobrých příležitostí ke skórování, ale Bruins se stále úspěšně brání.

47:22
    Po střele Seidenberga kotouč má ve své moci brankář domácího mužstva.

47:49
    Duchene našel najetého Iginlu, jehož ránu z pravého křídla ale zblokoval Seidenberg mimo hrací plochu.

48:09
    Rána Redmonda nadělala Raskovi problémy. Kotouč se ze skrumáže před brankou odrazil do rohu hřiště.

49:11
    Landeskog a MacKinnon spolupracovali v útočném pásmu a dostali se do příležitosti. Ta zůstala nevyužita.

50:22
    David Pastrňák v dobré střelecké pozici váhal se střelou tak dlouho až promrhal vhodný okamžik a vypálil vedle.

51:18
    Nathan MacKinnon v dobré pozici těsně přestřelil branku Bostonu.

51:44
    Ke střele na Raskovu klec se nyní dostal český obránce Jan Hejda. Jednalo se ale spíše o propagační pokus, který finský brankář likviduje.

52:04
    Pěkná kombinace mezi MacKinnonem a Talbotem skončila střelou druhého jmenovaného. Brankář Medvědů musel být pozorný.

53:02
    Boston byl v obrovské šanci a v hlavní roli opět David Pastrňák. Ten šikovně nahazoval puk z pravé strany před branku, kde číhal Milan Lucic. Kanadský forvard dokázal zakončit, ale Varlamov byl úspěšnější.

54:05
    Bruins si zahrají přesilovou hru. Max Talbot (COL) odchází na trestnou lavici za hru vysokou holí.

55:07
    Medvědi tak dlouho zakládali útok, až se dostali do postavení mimo hru.

55:48
    A další ofsajd v podání týmu Boston Bruins.

56:05
    Colorado hraje v plném počtu.

57:27
    Domácí se snaží dostat do tlaku, ale nedaří se jim vůbec usadit se v útočné třetině.

58:05
    Varlamov je na střídačce, Colorado hraje v šesti.

58:15
    A máme tu opět vyrovnaný stav! Avalanche se vyplatila hra bez brankáře a možná uvidíme prodloužení. Mitchell nahodil puk "do ohně" před branku, kde se k němu dostal RYAN O'REILLY, jenž si přehodil puk na bekhend a zakončil do odkryté části branky. Asistence: Dennis Everberg, John Mitchell.
    Ryan O'REILLY - 2:2

59:31
    Hraje se ve střední třetině a vypadá to, že vyrovnaný stav vydrží do konce šedesáté minuty.

59:57
    Tak tři sekundy před koncem měl ještě velkou šanci Loui Eriksson, který šikovně střílel z první. Varlamov podržel domácí tým.

60:00

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:01

60:29
    Z nevýhodného úhlu nahazoval před Raska Johnson, ale neuspěl.

60:40
    Obránce Colorada Brad Stuart svou ranou rozezvučel tyčku!

61:53
    Pastrňákova rána byla zblokovaná, do útoku jde Colorado.

62:13
    Už už to vypadlo, že dnešní zápas skončí brankou domácích, ale opět tomu tak není. Ve zmatku před brankou nakonec nedokázal Iginla ani Duchene zakončit přesně.

63:10
    I střela Jana Hejdy byla nebezpečná a Tuukka Rask musel vytáhnout dobrý zákrok.

63:35
    Rána Nathana MacKinnona těsně minula levou tyč branky hostů.

64:18
    Dougie Hamilton se pokoušel vypálit na Varlamova, ale jeho pokus byl zblokovaný a končí na střídačce domácího týmu.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Po šedesáti pěti odehraných minutách stále panuje vyrovnaný stav. V prodloužení byly jednoznačně lepším týmem domácí Laviny, které vyhrály na střely tuto části hry 4 – 0.

0:0
    Matt Duchene zkoušel rychlý bekhendový blafák, ale neuspěl.

2. série
    0:0
    David Pastrňák se rozjel velmi pomalu a nakonec těsně přestřelil klec.

3. série
    0:0
    Ani Alex Tanguay neproměňuje svůj nájezd.

3. série
    0:0
    Patrice Bergeron musel skórovat, ale to se mu nepovedlo.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Colorado Avalanche.
    Autorem vítězné branky je NATHAN MACKINNON.
    Nathan MACKINNON - 3:2

Dnešní utkání je u konce. Bonusový bod navíc si nakonec po zásluze připisuje domácí tým, který byl ve třetí třetině i v prodloužení lepším mužstvem. Colorado v prodloužení trefilo dokonce dvě tyčky a lepší bylo i v samostatných nájezdech. V těch jsme poznali jen jediného střelce, kterým byl Nathan MacKinnon.

David Pastrňák (BOS) 0+1, 1 střela, čas na ledě 15:26

Loučím se s Vámi a přeji pěkné ráno. (06:54:25)

Matěj Mayer

Branky a nahrávky: 20. Iginla (Tanguay, Duchene), 59. O'Reilly (Everberg, Mitchell), rozh. náj. MacKinnon – 27. Krug (Lucic, Pastrňák), 45. Marchand (Krejčí, Smith)