SP v alpském lyžování - sjezd žen, St. Moritz Vítěz: L. Gutová (SUI) (kon.) | SP v alpském lyžování - sjezd mužů, Kitzbühel Vítěz: K. Jansrud (NOR) (kon.)
SP v alpském lyžování - sjezd mužů, Kitzbühel

Vítěz: K. Jansrud (NOR)

Sobota 24.01.2015, 13:45Sjezdové lyžování

75. ročník sjezdu v rakouském Hahnenkammu narušilo nevlídné počasí. Kvůli mlze byl start závodu neustále oddalován a nakonec byl nejobávanější sjezd nad Kitzbühelem výrazně zkrácen.

S nemilosrdnými podmínkami se nejlépe vypořádal trojnásobný olympijský medailista Kjetil Jansrud z Norska, který zajel čas 58,16. Pouhé dvě setiny za ním skončil Ital Dominik Paris. Třetí nejlepší čas měl Francouz Guillermo Fayed.

Český závodník Ondřej Bank se dlouho držel v první patnáctce, ale jezdci s vyššími startovními čísly jej svými rychlými jízdami odsunuli na konečné 19. místo. Bank jej se ztrátou 85 setin na Jansruda obsadil spolu s dvojicí Siegmar Klotz (ITA), Patrick Schweiger (AUT) a poprvé v rámci Světového poháru v nejslavnějším sjezdu bodoval. (15:07:54)
    Nejrychlejší trojice závodníků. Zleva Dominik Paris, Kjetil Jansrud, Guillermo Fayed.

47
    Andrew Weibrecht (USA) se na trať vůbec nevydal.

46
    Siegmar Klotz (ITA) zajel totožný čas jako Patrick Schweiger (AUT) a Ondřej Bank (CZE), kteří obsazují 19. pozici.

45
    Jeho krajan Mattia Casse je průběžně na 29. příčce.

44
    Matteo Marsaglia (ITA) obávaný Hahnenkamm vůbec nepojede.

43
    Andreas Sander (GER) zajel šestnáctý nejlepší čas se 68setinovým mankem.

42
    Wiley Maple (USA) proťal cíl o vteřinu a 14 setin pomaleji než prozatímní lídr a je devětadvacátý.

41
    Patrick Schweiger (AUT) dojel se ztrátou 85 setin na Kjetila Jansruda (NOR) osmnáctý.

40
    Další Francouz Valentin Giraud Moine dojel do cíle s více než vteřinovým mankem. Je na 35. pozici.

39
    Ondřej Bank (CZE) se nadále propadá. Maxence Muzaton (FRA) dojel jako jedenáctý mankem 55 setin.
    Záverečný let Benjamina Thomsena pro patnácté místo

38
    I Benjamin Thomsen (CAN) byl rychlejší než český závodník. Na vedoucího Kjetila Jansruda (NOR) ztratil 79 setin a je patnáctý.

37
    Klaus Brandner (GER) na trati riskoval a nakonec se mu to vyplatilo. O dvě setiny překonal Ondřeje Banka (CZE) a je průběžně patnáctý.
    Studie výborné jízdy dnes vítězného Kjetila Jansruda

36
    Vincent Kriechmayr (AUT) ohrožoval patnáctou pozici Ondřeje Banka (CZE), ale nakonec ztratil a je až dvaadvacátý.

35
    Potíže na trati měl i Alexander Glebov (RUS), ale oproti Perkovi je ustál a ve finiši je na 32. příčce.

34
    Natko Zrnčič-Dim (CRO) je dvaatřicátý, ztratil 1,64 vteřiny.
    Jeden místní odvážlivec se šplhá k Hausbergu na kole. No, jen aby to nebyl jeho poslední skok na kole v životě...