Standard – Anderlecht 2:0 (kon.) | Cercle Brugge – Club Brugge 0:3 (kon.) | Gent – Oostende 3:1 (kon.)
Cercle Brugge KSV
0:3 (0:1)
Club Brugge KV
Neděle 25.01.2015, 18:00Belgická Jupiler Pro League

Dnešní derby je u konce, hosté a zároveň favorité z Clubu vítězí 3:0. Druhá půle začala velmi chladným tempem. Nebyly vidět skoro žádné střely. Hosté však byli aktivnější a nakonec za to ještě dostali odměnu. Po rozkouskované hře se z dorážky trefil v 80. minutě Gedoz a bylo to 2:0. V 90. minutě ještě vítězství pojistil druhým gólem Izquierdo a sudí Verbist za chvíli utkání ukončil. Club Brugge tak zaslouženě poráží Cercle Brugge 3:0. Ode mě je to dneska všechno, přeji Vám krásný večer a loučím se s Vámi. (19:56:46)

90+1
    IZQUIERDO - 0:3

90
    Bruggy právě vstřelily branku!
    IZQUIERDO MENA dnes střílí svou druhou branku, po přihrávce od Oularého dokázal překonat Wernera a zvýšil tak na 0:3!

88
    Poslední střídání také u hostů, Refaelova nahrazuje Claudemir.

85
    Poslední změna od trenéra Cercle Vidarssona, Maertens odchází a na závěr do hry posílá Van Rooseho.

84
    Club si už konec zápasu užívá a v klidu si kráčí pro tři body.

81
    Domácí střídají podruhé, Martense nahrazuju Caenepeel.
    Filip GEDOZ - 0:2

80
    Izquierdo vystřelil z levé strany, Werner balón dokázal vyrazit, ale na pohotovou dorážku FILIPA GEDOZE už byl gólman Cercle krátký! 0:2.

79
    Hosté teď dopravili balón do sítě, ale hned několik kráčů v oranžovém bylo v ofsajdu, a tak branka platit nemohla.

78
    Centrovaný balón odhlavičkovali obránci a domácí měli po příležitosti.

78
    Buyl podražený a domácí tak mají šanci vyrovnat.

74
    Hosté rozehrávali přímý kop, Filipe Gedoz našel Oularého, který předvedl krásnou patičku, ale Werner ukázal svůj postřeh a střelu vyrazil.

73
    Van Acker fauloval Izquierda a je potrestaný žlutou kartou.

72
    Bourdin držel ve vápně za dres Oularého, pokutový kop ale nepřišel.

69
    Další změna Clubu, dolů jde Storm a na posledních dvacet minut přichází Filipe Gedoz.

67
    Domácí vzápětí také střídají, na místo Sukuty-Pasy přichází D'Haene.

67
    Club Brugge poprvé střídá, hřiště opustil De Sutter a na trávník přišel Oularé.
    Meunier z těžké pozice minul.

66
    Meunier se pod úhlem snažil přehodit Wernera, ale přehodil i branku.

65
    Izquierdo prošel přes několik hráčů a pokusil se o zakončení, které skončilo v náručí Wernera.

64
    Storm ani Izquierdo nedokázali balón procpat černozelenou obrannou zdí.

62
    Sukuta-Pasu měl sražený pokus ještě před šestnáctkou.

60
    Je za námi hodina hry a stav je stále 0:1. Hosté jsou lepším týmem, ale žádnou větší šanci si v druhé půli nevypracovali. Těchto patnáct minut je zatím spíše nezáživných.

58
    Refaelov rozehrával z pravé strany, De Sutter se snažil propracovat k balónu, Cornelis byl rychlejší a hrozbu odvrátil.

57
    Refaelov se dostal do zakončení, to bylo spíše symbolické.

55
    Refaelov se dokázal uvolnit a odražený balón se dostal k Vormerovi, ten ale nezamířil přesně.

53
    Oranžoví jsou u balónu častěji,ale ani jeden z týmů nedokáže nic vymyslet.
    Werner vyškrábl míč na roh.

50
    De Bock se postavil k balónu a svou dobrou střelou pořádně protáhl Wernera, který musel vytáhnout jeden z těch lepších zákroků.

49
    Hosté rozehrávají přímý kop z dobré pozice. Podaří se jim z toho něco vytěžit?

47
    Buysse dobíhal u rohového praaporku a Storm souboj neustál, spadl a narazil do kameramanky.

46

První poločas je za námi a hosté vedou 1:0. Od začátku se hra stále zrychlovala a bylo vidět poměrně dost střeleckých pokusů. Ve 27. minutě po Wernerovém faule byla pro hosty odpískána penalta, kterou neproměnil Refaelov. Ve 33. minutě už ale hosté vedli, trefil se Izquierdo. Tento stav vydržel až do přestávky a do druhého poločasu, který bude začínat přibližně v 19:04, budou týmy nastupovat za tohoto stavu.

45+2

45+1
    Storm poslal do zakončení Izquierda, Werner si ale dobře vyběhl a situaci si pohlídal.

44
    Následnou dohrávku situace zastavil ofsajd Clubu.

43
    Refaelov ale nastřelil pouze zeď.

42
    De Sutter faulovaný, Club rozehrává z 25ti metrů.

41
    Meunier poslal k Wernerovi takový střílený centr, který všechny bránící pořádně vylekal.

39
    Godee centroval z levé strany, dobře si nabíhal Bourdin, kterému chybělo trochu přesnosti, aby balón dopravil za brankovou čáru.

38
    De Bock fauluje a domácí mohou jít do útoku.

35
    Meunier orazítkoval brankovou konstrukci!
    IZQUIERDO - 0:1

33
    Hosté šli do rychlého protiútoku, Refaelov vyslal dopředu IZQUIERDA MENU, který Wernera prostřelil a poslal Club do vedení 1:0!

30
    Buyl byl v ideální pozici, ale balón k němu ulicí nedorazil.
    Faul Wernera a špatně kopnutá penalta.

28
    Refaelov se postavil k pokutovému kopu, ale netrefil bránu! Stav je tak stále 0:0.

27
    Werner ve vápně fauluje Vormera a dostává žlutou kartu.

27
    Byla nařízena penalta pro Club.

25
    Storm střílel z pravé strany, Werner tentokrát zasahovat nemusel.

23
    Domácí teď s největší pravděpodobností zahráli ve vápně rukou, sudí Verbist však nic neviděl.

21
    De Sutter v hlavičkovém souboji s Dussennem vyhrál a balón poslal na bránu, tam však stál Werner a balón opět za svá záda nepustil!

20
    Maertens srazil Vormera, který chvíli ležel an zemi, sudí ho napomenul, kartu zatím neukázal.
    Výborný zákrok domácího brankáře.

18
    Izquierdo z levé strany seběhl na střed, vystřelil Wernerovi do protipohybu na bližší tyč. Gólman ale vytasil luxusní zákrok nohou a situaci tak zachránil.

17
    De Sutter se dostal do zajímavé pozice, ale promarnil okamžik pro střelu. Musel vracet na Storma, jehož střelecký pokus byl sražený.

15
    Cornelis poslal balón před Kujoviče, ale nikdo ho nedokázal nasměrovat do branky, balón se před gólmana dostal ještě jednou, to bylo ale v dobu, kdy Martens nebyl v pohotovosti.
    Střela Van Ackera a zákrok Kujoviče.

12
    Buyl na levé straně doběhl balón a vracel se s ním do šestnáctky. Předkopl si ho víc, proto zakončoval Van Acker, který Kujoviče pořádně protáhl. Dosud největší šance!

11
    Standartní situaci se Club ubránil a po následném neúspěšnýcm pokusu mohli jít do protiútoku.

10
    Vormer zastavil Buyla nedovoleně, domácí budou rozehrávat a Vormerovi hlavní rozhodčí navíc domlouval.

8
    Godee byl bráněn několika hráči a nakonec byl faulovaný.

7
    Maertens udělal s míčem tři kroky a přízemní střelou prověřil Kujoviče, ten byl připravený.

5
    Storm se dostal k brance po koncové čáře, vracel naslepo na penaltový puntík, ale domácí obránci tuto přihrávku zvládli překazit.

2
    Refaelov balón posunul do vápna krásnou ulicí, spoluhráči mu však nerozuměli.

1
    Zápas rozehráli domácí, kteří nastoupili v zelenočerných dresech. Soupeř z Clubu je v oranžovém.

1

Cercle Brugge KSV: Werner – Cornelis, Dussenne, Bourdin, Buysse – Godee, Martens, Maertens, Van Acker, Buyl – Sukuta-Pasu
    Náhradníci: Muzaqi, Van Damme, De Kegel, Dewaele, Van Roose, D'Haene, Caenepeel

Club Brugge KV: Kujovič – Meunier, Denswil, Duarte, De Bock – Refaelov, Vormer, Storm, Simons, Izquierdo – De Sutter
    Náhradníci: De Fauw, Silva, Claudemir, Dioudis, Filipe Gedoz, Oularé, Bolingoli Mbombo

Rozhodčí: Verbist – Gilon, Huens.

Dobrý den, vítám Vás u online reportáže ze zápasu nejvyšší belgické fotbalové ligy. Dnes budeme pozorovat derby mezi Cerclem a Clubem Brugge. Domácí Cercle v letošní sezóně příliš nezáří, se svými 23mi body jsou na 14. pozici. Za to soupeř z Clubu předvádí famózní výsledky. Na svém kontě má již 45 bodů a tabulku vede s dvoubodovým náskokem na Anderlecht. První derby na hřišti Clubu skončilo remízou 1:1. V dnešním utkání bude i přes nevýhodu hostování favoritem Club Brugge, který to ovšem nebude mít vůbec lehké. Každý zápas je těžký, zvláště pak derby. Výkop proběhne v 18:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.