Omsk – N.Novgorod 2:3 (kon.) | Barys – CSKA Moskva 1:5 (kon.) | Jekatěrinburg – Minsk 4:3 (2:0 po s.n.)
Magnitogorsk – Chanty-Mansijsk 5:3 (kon.) | Ufa – Čerepovec 4:5 (kon.) | Kazaň – Čeljabinsk 2:1 (kon.)
Soči – Viťaz 5:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Jaroslavl 1:0 (kon.) | Jokerit – HC Slovan 4:0 (kon.)
Petrohrad – Atlant 1:3 (kon.) | Riga – Záhřeb 1:2 (kon.)
Barys Nur-Sultan
1:5 (0:2, 0:3, 1:0)
CSKA Moskva
Pátek 30.01.2015, 14:00 • Sport Complex • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Dobrý den všem hokejovým příznivcům, dnes máme na programu zápas KHL mezi týmem Astana a CSKA Moskva. Uvidíme jak toto klání dopadne.

Barys Astana: Poluektov (Laco) – Dallman, Lundin, Bochenski, Boyd, Dawes – Savčenko, Semjonov, Starčenko, Antropov, Rudenko – Bartulis, Blokhin, Poliščuk, Upper, Romanov – Ryspajev, Tserenok, Mikhailis, Kvasha, Gavrilin.

CSKA Moskva: Sorokin (Lalande) – Denisov, Zajcev, Grigorenko, Engqvist, Mursak – Němec, Kiselevič, Hjalmarsson, Andronov, Da Costa – Panin, Jegoršev, Mamin, Stats, Makarov – Naumenkov, Zhafyarov, Ljubimov, Arťuchin, Kvartalnov.

00:01

0:25
    Astana se ihned vrhla do útoku a kombinuje před brankářem.

0:58
    Savčenko vyslal ránu na Sorokina, ten s menšími problémy chytá. Následuje vhazování po jeho levici.

1:35
    Domácí celek i nadále aktivnějším a tlačí CSKA.

2:05
    Až nyní se CSKA pustila do svého prvního útoku, ale o kotouč ihned přišli.

3:12
    Kotouč mimo kluziště, buly ve středním pásmu.

3:42
    Boyd se nyní ocitl v dobré pozici mezi kruhy, když střelou na Sorokina myjí bránu jen o malý kousek!

5:11
    Astana přehrává svého soupeře ve všech činnostech a hosté se zuby nehty brání.

6:28
    První formace domácích vyvinula na hosty obrovský tlak po závaru před brankou a dalšími dorážky.

8:38
    Teď už i Moskva vystrkává růžky a pomalu se také začíná dostávat do zápasu.

9:58
    Obrovský závar před brankou Astany, po které vznikla i pořádná mela. Vylučovat se zatím nebude.

10:59
    CSKA právě vstřelilo branku!
    A hosté jsou z ničeho nic do vedení! CSKA jelo v přečíslení 2 na 1 a sehráli to skvěle, když se tečí prosazuje MAXIM MAMIN. Asistence: Roman Ljubimov.
    Maxim MAMIN - 0:1

11:30
    Hosté se po vstřelené brance zvedli a náhle jsou aktivnějším týmem oni.

13:01
    A je tu přesilová hra pro CSKA. Za podražení se jede posadit Antropov.

13:45
    Hostům narostla křísla a Astana je pod obrovským tlakem.

14:02
    A domácí jsou do tří! Na trestnou lavici se jede posadit Semjonov za hákování.

14:24
    A Moskva využívám přesilovku! SERGEJ ANDRONOV dostal přihrávku od Muršáka a trefuje přesně pravý roh branky. Asistence: Jan Muršák.
    Sergej ANDRONOV - 0:2

15:02
    CSKA mají k dispozici stále ještě druhou přesilovku.

16:02
    Astana hraje v plném počtu.

16:48
    Astana začíná útočnou akci od své branky po vyhození CSKA.

17:58
    Sorokin raději kryje kotouč ve své lapačce po nahození od modré čáry.

18:23
    Hra se nyní odehrává převážně ve středním pásmu, CSKA drží střední pásmo a nepouští Astanu do nějaké šance.

18:54
    A máme tu první přesilovou hru pro domácí! Na trestnou lavici jede Ljubimov za hákování. Sníží domácí náskok soupeře?

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:49
    Astana se sama zahnala až k vlastnímu brankáři po nepřesné přihrávce.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Je za námi první třetina, ve které jsme viděli vyrovnanou bitvu. Po dobrém nástupu Astany se postupně začali hosté dostávat do hry a stihli dokonce vstřelit dvě branky. Druhá třetina začne přibližně v 14:52.

20:01

20:20
    Domácí byli úspěšnější na vhazovaní v úvodu druhé třetiny a hned po něm se dostali do útočného pásma, kde se o první střelecký pokus v druhé části hry postaral tvrdou střelou od modré čáry Kevin Dallman, Ilja Sorokin však na puk viděl a neměl s touto střelou problém.

22:05
    Hosté kontrolují střední pásmo a nepouštějí domácí do útoku.

23:21
    Poliščuk vybojoval puk před střídačkou hostí a posunul puk do středního pásma.

24:33
    A Moskva navyšuje svůj náskok! Andronov nechal puk za sebou pro DA COSTU, který prostřeluje domácího gólmana. Asistence: Sergej Andronov.
    Da COSTA - 0:3

25:13
    CSKA i nadále buší do domácího celku a snaží se o vstřelení další branky.

26:22
    Hosté kombinují v útočném pásmu v šesti mužích v poli z důvodu výhody.

26:26
    Na trestnou lavici se jede posadit Blokhin za podražení. Přidají hosté další branku?

27:08
    Moskva se usadila před domácím gólmanem.

28:00
    Astana vyhazuje až za bránu Sorokina.

28:26
    Domácí hrají v plném počtu.

29:12
    Ljubimov vyslal svůj pokus na branku, ale domácí ochránce svatyně bezpečně chytá.

30:04
    Další vyloučení domácích, za nedovolené bránění se jede posadit Antropov.

31:25
    Tak tohle už začíná pomalu připomínat exhibici, dalším střelcem se stává ZAJCEV po dorážce do prázdné branky. Bez asistence.
    Nikita ZAJCEV - 0:4

32:15
    Astana už působí poněkud odevzdaně a má problémy se dostat před hostující svatyni.

34:05
    Astana zakládá útok od své branky.

34:50
    Hra se odehrává převážně ve středním pásmu. O dnešním vítězi zřejmě nikdo už nepochybuje.

35:21
    Domácí jsou nachytáni v ofsajdové pasti.

36:12
    Rána Hjalmarssona mířila jen těsně vedle klece domácí branky.

37:24
    Postavení mimo hru nyní zastavilo domácí tým a vhazovat se bude ve středním pásmu.

38:41
    CSKA nepříjemně napadá domácí v rozehrávce, kteří mají problémy rozehrát.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:02
    A hosté přidávají pátý gól. Dalším autorem branky je ROMAN LJUBIMOV. Bez asistence.
    Roman LJUBIMOV - 0:5

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině jsme viděli dominantní jízdu CSKA, kteří přidali další tři branky. Třetí třetina začne cca v 15:43.

40:01

40:10
    Denisov zahákoval soupeře a Astana si zahraje početní výhodu.

41:00
    A hosté jdou do třech! Panin si jde odpočinout za hrubost!

42:01
    Domácí teď krásně zakombinovali a jeden z nich nedokázal propasírovat puk do poloodkryté brány a trefil tyč hostující brány!

43:04
    Astana právě vstřelila branku!
    A domácí borci snižují díky MIKOVI LUNDINOVI, který využívá přesilovou hru. Asistence: Nigel Dawes.
    Miki LUNDIN - 1:5

43:57
    Domácí hrají výborně a drtí svého soupeře, ale nutno podotknout, že to si měli uvědomit dříve.

45:29
    Teď to zkouší CSKA, která zakládá útok od své branky.

46:05
    Vyloučení na straně domácích. Za podražení se jede posadit Upper.

46:53
    Zajcev pálil od modré a střela mířila vedle levé tyče!

47:30
    Astana výborně brání a nepouští soupeře do vážnějšího ohrožení branky.

48:05
    Astana kompletní.

49:40
    Pro neutrálního diváka se hraje ve třetí třetině opravdu skvělý hokej nahoru a dolu.

51:37
    Domácí se stále snaží něco vymyslet, ale na nějaké otočení zápasu už je nejspíše pozdě.

53:28
    Jeden z domácích hráčů se dokázal ze svého pásma dostat až před Sorokina, který nakonec nemusel zasahovat .

55:06
    Jeden z domácích hráčů zkusil střelu až z vlastní třetiny, ketrá končí zakázaným uvolněním.

56:36
    Hráči CSKA nyní k ničemu nepouští domácí hráče.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty.

58:35
    Ofsajd zastavil akci domácích a vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:34
    Domácí se ještě snaží, ale o vítězi je rozhodnuto.

60:00

V dnešním zápase zlepšil tým, který byl po dvě třetiny lepším týmem. Toto je ode mně vše a přeji hezký zbytek dne. (17:00:43)

Ondřej Terber

Branky a nahrávky: 44. Lundin (Dawes) – 11. Mamin (Ljubimov), 15. Andronov (Muršak), 25. Da Costa (Andronov), 32. Zajcev, 40. Ljubimov

Barys Nur-Sultan: Poluektov (Laco) – Dallman, Lundin, Bochenski, Boyd, Dawes – Savčenko, Semjonov, Starčenko, Antropov, Rudenko – Bartulis, Blokhin, Poliščuk, Upper, Romanov – Ryspajev, Tserenok, Mikhailis, Kvasha, Gavrilin.