Vsetín – Havířov 5:1 (kon.) | Poruba 2011 – Přerov 6:2 (kon.) | Písek – Havlíčkův Brod 5:3 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
AZ Havířov
Pátek 30.01.2015, 16:30 • Zimní stadion Na Lapači • Liga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Lapač uvítá další kolo nadstavby Ligy juniorů, domácí celek se zde utká s týmem AZ Havířov.
    V průběhu letošní sezony můžeme mluvit o čtyřech soubojích těchto týmů, z nichž třikrát vítězně vyšlo právě severomoravské mužstvo. V prvním letošním střetu je sice Valaši převálcovali konečným stavem 8:1, v dalších dvou utkáních už si to Havířovští řádně pohlídali. S výhodou domácího ledu jim oplatili hned 5:1, poté zelenožlutí dvakrát padli v samostatných nájezdech.
    V minulém kole se Havířov vypořádal s Porubou, Vsetínští zase v nájezdech porazili Třebíč.
    Tah na čtvrtou příčku tabulky si určitě nenechejte ujít, začínáme v 16:30.

VHK Vsetín: Stojar (Bůbela) – Hryciow, Svozílek, Vašíček, Konopka, Červínek, Štědrý, J. Vaněk – Španko, Surý, Kovář, Bumbál, Mikula, Kuchařík, Lainka, Grygar, Bouda, Slováček, Stanislav, Valter.

AZ Havířov: Turšner – Chroboček, Bahounek, Regoš, Gawlas, Hendrych, Dudek, Potočný – Vyčesaný, Churý, Křibík, Korovský, Fejko, Šmíd, Taras, Macum, Polak, Heinzl, Sap, Lejčko.

Rozhodčí: Vaněk – Bryška, Karpíšek.

00:01

0:05
    Ihned v úvodu si domácí získali kotouč pro sebe, v útočném pásmu je ale zastavil hvizd píšťalky.

1:05
    Surého nahození od modré, Havářovský gólman blokoval tělem.

1:31
    Do začátku se naskytne hostům přesilovka. Jakub Vaněk byl vyloučen za hrubost.

1:57
    Počty se ale vyrovnávají. Rok Macum doplnil svého protihráče na trestné lavici kvůli hákování.

2:40
    Španko přes padajícího obránce nabídl Bumbálovi. Jeho rána se sice za Turšnerova záda dostala, zacinkala ale jen tyčka.

3:31

3:51
    I hosté jsou nyní v plném počtu.

4:57
    Kotouč ve stedním pásmu, následovalo nahození na hostujícího brankáře. Ten zareagoval lapačkou.

5:33
    Hosté v útočném pásmu, touš ztratili a domácí se velmi rychle vytáhli kupředu.

7:00
    Stanislav se zpoza brankoviště dotáhl až za modrou čáru soupeře, kde byl zblokován obránci.

8:06
    Kuchaříkova akce zastavena hvizdem píšťalky hlásící ofsajd.

8:42
    Macum zleva nabil na Stojara, střela neškodně proletěla okolo valašské klece.

9:14
    Vsetín právě vstřelil branku!
    PETR LAINKA přijal v mezikruží nabídku Surého a zavěsil touš za záda Turšnera. Asistence: Tomáš Surý, Vojtěch Vašíček.

10:38
    Rozehrávka po levici Stojara, domácí si brzi vydobyli své a přesunuli hru do okolí soupeřovy klece.

11:56
    Zakázané uvolnění, následuje rozehrávka opět po Stojarově levici.

12:00
    Touš proletěl těsně kolem pravé tyče. Následoval závar před bránou, který domácí vytlačili.

13:01
    Vojtěch Vašíček ve žlutozeleném dresu byl na dvě minuty vyloučen za sekání.

13:12
    A stejně jako při minulém vyloučení se počty rychle srovnávají, vyloučen byl Robin Regoš za držení protihráče.

13:43
    Červínkovu ránu od modréTuršner vykopl betonem.

14:39
    Hra v okolí Stojara, Valaši přetáhli do útoku. Rozehrávka po pravici Turšnera.

15:12
    Hraje se v plném počtu.

16:22
    Další vyloučení na straně Vsetína. Na trestnou lavici byl vykázán Ivo Svozílek za hákování.

17:08
    Červínek ve středním pásmu předal LUKÁŠI KUCHAŘÍKOVI, který se osamoceně dostal před bránu a ráznou střelou zápěstím překonal havířovského gólmana. Asistence: Tomáš Červínek.

18:22

19:04
    Kapitán hostujícího týmu Michal Vyčesaný byl vyloučen za podražení.

19:59
    Poslední sekundy třetiny využili Valaši k přesunutí do útoku, akci jim zastavila siréna.

20:00

Již minutu a půl po zahájení jsme mohli těsně po sobě sledovat vyloučení z řad obou týmů. V desáté minutě otevřela skóre střela z hole Petra Lainky. Dalšího gólu jsme se dočkali v oslabení domácího mužstva, které díky akci Červínka a Kuchaříka zvýšilo náskok o druhou branku. Konec třetiny dohráli hosté v oslabení a minutu z něj si přenáší do druhé třetiny, která začne cca v 17:13.

20:01

20:33
    Tlak domácích na soupeřovu svatyni, Hryciowova rána odražena od brankáře dopadla jen kousek od brankové čáry.

21:04

21:47
    Patrik Španko (VSE) byl vyloučen za sekání.

23:01
    Hosté v obležení domácí klece, Křibíkova ostrá rána zápěstím bránu přeletěla.

23:47

24:07
    Ránu z hole Bumbála skryl Turšner ve své výstroji.

25:04
    Hra v okolí Stojara, přerušena kvůli puku v ochranné síti.

25:33
    Křibíkův puk pokryl Stojar lapačkou.

26:02
    Postavení hostů v útočném pásmu, kotouč ztratili a hra se přesunula na opačnou stranu ledu.

26:26
    Další přesilovka Vsetína, vyloučen Kurovský za sekání.

26:57
    Hosté ve třech, Šmíd na trestné za podražení.

27:14
    A domácí ve čtyřech, Jakub Vaněk vyloučen za sekání.

27:37
    Na Turšnera zleva nabil Hryciow, havířovský gólman kryl výstrojí.

28:26
    Hryciow před Turšnerem, vystřelit nedokázal.

28:57

29:14
    I domácí jsou v plném počtu.

29:53
    Havířov právě vstřelil branku!
    Ze souboje v levém rohu se touš dostal na holi KRYŠTOFA FEJKA, jenž kotouč zavěsil k břevnu. Asistence: Daniel Kurovský.

31:17
    Domácí vyrazili ze svého pásma, Turšner raději kryl tělem.

31:32
    Havířovský Křibík na trestné lavici za sekání.

32:20
    Ze závaru u svatyně hostů si vybruslil Kurovský, nakonec jej zablokoval domácí obránce.

32:29
    Domácí Jakub Vaněk na trestné lavici.

33:32

33:46
    Dvířka na trestnou se dnes netrhnou, nyní vyloučen Macum.

34:02
    Gawlasova rána přeletěla domácí klec.

34:29

34:59
    Surý u modré přenechal Kuchaříkovi, jehož akci zastavil modrobílý obránce.

35:38
    Závar před havířovskou bránou, Turšner pokryl tělem.

36:02

36:24
    Ondřej Grygar zpoza brány nabil JOSEFU MIKULOVI, který tak z mezikruží znovu rozsvítil světlo nad bránou hostů. Asistence: Ondřej Grygar.

38:06
    Šmídova rána ve výstroji Stojara.

38:06
    Vsetínský kapitán Jakub Bouda na trestné lavici.

38:45
    Domácí vyhazují kotouč přes plochu a získávají tak čas na střídání.

39:35
    Vašíčkovo nahození zleva od mantinelu bránu minulo.

39:40
    Rozhodčí je dnes opravdu nekompromisní, vyloučen další havířovský hráč.

40:00

I v druhé třetině jsme mohli vidět velkou dávku vyloučení. Ve třicáté minutě se prolomila nula na kontě Stojara, a to vinou Kryštofa Fejka. Domácí ale střelou Josefa Mikuly dvoubrankový náskok znovu získali. Do třetí periody si oba týmy přenesou vyloučení na kontě. Ta začne cca v 18:04.

40:01

40:08

40:31
    Slováčkův kotouč u modré převzal JAKUB VANĚK a nekompromisně prostřelil hostujícího gólmana. Asistence: Ondřej Slováček, Tomáš Surý.

41:31
    Další vyloučení ze strany Havířova. Na trestnou lavici byl vykázán Kryštof Fejko za podražení.

43:07
    Domácí se snažili procpat kotouč za Turšnera, který betony ubránil.

44:22
    Lainka se s kotoučen dostal před modrou hostů, u mantinelu jej zblokoval Hendrych.

45:44
    Křibík přihrál před Stojara, zde touš bezpečně převzal domácí hráč.

46:40
    Vašíček nastřelil na Turšnera, rána bránu přeletěla.

48:06
    Jakub Vaněk opět na trestné lavici.

48:30
    Dvojité vyloučení z havířovských řad. Michal Vyčesaný byl vyloučen za sekání, Radomír Chudý dostal desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

50:06

50:30
    Štědrý nabil do levého kruhu Hryciowovi, jehož rána se odrazila od Turšnerových betonů a LUKÁŠ KUCHAŘÍK puk docpal za havířovského gólmana. Asistence: Michal Hryciow, Michal Štědrý.

51:54
    Špankovo nabití Turšner odklonil loktem.

52:45
    Havířovská trestná lavice opět čítá o hráče víc, Kryštof Fejko vyloučen za napadení.

53:20
    Potočného nahození Stojar vykopl betonem.

53:55
    Šmíd unikl zbytku hráčů a vypálil, Stojarův beton na místě.

54:28
    Trest ve hře obdržel Lukáš Kuchařík (VSE) a hostující celek čeká pětiminutová přesilová hra. Zdramatizuje AZet ještě dnešní zápas?

55:39
    Hosté ihned semkli Vsetín v obranném pásmu a snaží se vstřelit kontaktní branku. Stojar v bráně domácích však zatím odolává.

55:45
    Valaši se dokázali osvobodit ze sevření a alespoň na chvíli si mohou oddechnout.

56:10
    AZetu se nedaří dostat se do útočného pásma, Vsetínští velmi dobře zachycují jejich rozehrávku.

56:40
    Nyní už vše probíhá dle plánu hostů, puk drží ve své moci a Stojar se má co otáčet.

57:11
    Domácí znovu vyhazují a zápas kvapí do šedesáté minuty. Havířov se nejspíš už na zdramatizování utkání nezmůže.

58:00
    Další vhazování před Stojarem v době, kdy už probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:44
    Valaši drží puk daleko od své klece a míří za důležitými třemi body do tabulky.

59:02
    Další přerušení, tentokrát si hosté nepohlídali přesun do útočného pásma a čárový sudí bleskurychle po prohřešku píská ofsajd.

59:16
    Ještě jednou vyloučení na straně hostů. Dvě minuty za hrubost si už do šedesáté minuty odsedí Jakub Dudek (HAV).

59:33
    Domácí již v plném počtu kontrolují zápas daleko od své klece.

60:00

Zápas končí poměrně jasným výsledkem 5:1 pro domácí Vsetín, který od začátku zápasu šel vítězství naproti. To potvrdil i pěti brankami, na které AZet našel pouze jednu odpověď. Z Lapače je to pro dnešní večer vše. Hezký zbytek pátečního večera a napočtenou! (18:35:26)

Filip Bazala

Lucie Krampotová

Branky a nahrávky: 10. Lainka (Surý, Vašíček), 18. Kuchařík (Červínek), 37. Mikula (Grygar), 41. Vaněk J. (Slováček, Surý), 51. Kuchařík (Hryciow, Štědrý) – 30. Fejko (Kurovský)

VHK ROBE Vsetín: Stojar (Bůbela) – Hryciow, Svozílek, Vašíček, Konopka, Červínek, Štědrý, J. Vaněk – Španko, Surý, Kovář, Bumbál, Mikula, Kuchařík, Lainka, Grygar, Bouda, Slováček, Stanislav, Valter.

Rozhodčí: Vaněk – Bryška, Karpíšek