SK Karviná – Poruba 2011 3:5 (kon.) | Nový Jičín – Přerov 1:5 (kon.) | Technika Brno – SHK Hodonín 3:4 (kon.)
Val. Meziříčí – Frýdek-M. 4:3 (1:0 po s.n.) | Opava – Břeclav 5:1 (kon.) | Mor. Budějovice – Jindř. Hradec 4:5 (po pr.)
Nymburk – Řisuty 6:4 (kon.) | Klatovy – Trutnov 3:5 (kon.) | Žďár n/S – Bílina 5:0 (kon.)
Pelhřimov – Sokolov 2:3 (kon.) | Děčín – Kobra 7:5 (kon.) | Tábor – Vrchlabí 9:1 (kon.)
HC Technika Brno
3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
SHK Drtiči Hodonín
Sobota 31.01.2015, 17:00 • Sportcentrum Lužánky • 2. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

VSK Technika Brno: Brňané v posledních kolech příliš nezáří. V minulých dvou utkáních získali pouhý jeden bod za domácí prohru v prodloužení proti Novému Jičínu. V minulém utkání nestačili na hokejisty Poruby a v přestřelce podlehli na severu Moravy lépe střílejícímu ostravskému týmu 4:6. V jihomoravském derby bude chtít Technika před svými fanoušky dokázat, že nezapomněla vyhrávat a poslat hodonínské hokejisty domů s prázdnou.

SHK Hodonín: Dnešní soupeř Vysokoškoláků je na tom úplně stejně, co se týče posledních odehraných zápasů – jeden bod za prohru po prodloužení. Oranžovomodří hokejisté nestačili na celek Vsetína (4:5p) ani na Bobry z Valašského Meziříčí, kteří si nechali všechny tři body na svém kluzišti (4:2). Podaří se jim přetlačit ve vypjatém duelu Techniku?

VSK Technika Brno: Novák (Chvátal) – Habrovec (C), Vrba, Klimeš, Koukal, Maršálek, Havíř, Odehnal L. – Látal, Brzobohatý, Jurča, Crhák, Zábranský, Benýšek, Heža, Bustin, Čtvrtníček, Pargáč.

SHK Hodonín: Rozum (Kotvan) – Dufek, Polesný, Pokorný (C), Škápik, Grman – Kučera, Tomi, Smetana, Peš, Kuba, Sajdl, Jurásek, Vrba, Mika.

Rozhodčí: Held – Klein, Linhart.

Hráči jsou již seřazeni na modrých čarách a vyměňují si vzájemné pozdravy.

00:01

00:10
    Ihned po úvodním buly se první formace v čele s Látalem tlačí před bránu a Rozum však první šanci domácích s přehledem kryje.

00:40
    Na ledě jsou už druhé formace a ta v oranžovomodrých dresech se pokoušela založit útok, Bustin ale převzal kotouč a ihned obrací hru.

01:21
    Další závar před Rozumem, kterému vypadl kotouč, následně jej ale pokryl.

01:32
    Smetana se společně s Dufkem dostal do útočného pásma, kde donutili Nováka, aby si připsal první zákrok.

02:00
    Čtvrtníček s Hežou na druhé straně prověřili pozornost hostujícího gólmana z modré čáry.

02:15
    Látal se šikovně pokoušel obtočit kolem branky, Rozum ale na poslední chvíli stihl utěsnit prostor mezi tyčkou a levým betonem.

03:06
    Smetana klepal hokejkou o led na modré čáře, přesný pas ale neobdržel a tak smutně opouští hrací plochu a míří na střídačku.

03:56
    Zábranský s Hežou a Čtvrtníčkem kombinovali před Rozumem, o puk však po sléze přišli.

05:07
    Kučera nezpracoval přihrávku na modré čáře, což je jen dobře pro domácí mužstvo. Netřeba snad ani naznačovat, že Kuřera by se řítil sám na gólmana Nováka.

06:05
    Brzobohatý sám před Rozumem, ten však jeho pokus parádně zlikvidoval betonem.

06:42
    Vrbův pokus od modré čáry končí ve stejném místě Rozumovy výstroje, jako Brzobohatého projektil.

07:35
    Látalova formace opět kombinuje v útočném pásmu a vytěžila z toho vhazování před hostujícím gólmanem. Na to se staví Peš proti domácímu Benýškovi.

08:06
    Po třetí za sebou vidíme buly na úplně stejném místě ledové plochy.

08:23
    Hosté rychle přešli do útočného pásma a Novák tentokrát raději přikryl kotouč.

08:33
    Vypadalo to jako zakázané uvolnění vysokoškoláků, skákající černý nesmysl si to však namířil směrem k Rozumově bráně.

08:45
    Kučera napadá před Novákem, domácí nakonec s klidem rozehrávají.

09:25
    Hosté jsou poměrně vysunutí, Technika s tím zatím nemá žádné problémy.

10:16
    Jurča si pohledným trikem zpracoval kotouč plachtící vzduchem a prosvištěl do útočného pásma, kde se dostal i ke střele. První hostující obránce však bez větších problémů zblokoval jeho pokus.

11:20
    Pokorný pouze nahodil do útočného pásma a míří na střídačku.

12:18
    První vyloučení dnešního derby je tu. Na trestnou lavici odchází muž, nosící na zádech číslo 21, Petr Pokorný (HOD), trest si odpyká za podražení.

12:40
    Technika po druhé ztrácí útočné pásmo.

13:35
    Bustin v tutové příležitosti. Brněnský útočník dostal perfektní pas na hranici brankoviště a mohl tečovat kotouč do brány. Nakonec si jej ještě přehodil na bekhend a střílel, jenže pouze do připravené Rozumovy lapačky.

13:42
    Hosté jdou do tří. Svůj tým oslabuje Zdeněk Kučera (HOD).

14:15
    Technika právě vstřelila branku!
    A Technika jde v dvojnásobné přesilové hře do vedení! Habrovec vyslal tvrdou střelu od modré čáry, kterou perfektně tečoval PETER BUSTIN za Rozumova záda. Ten se jen nešťastně ohlédl za třepotajícím se kotoučem ve své síti. Asistence: Jan Habrovec, David Havíř.

14:38
    Domácí budou hrát ještě minutu přesilové hry pěti proti čtyřem.

14:50
    Jakub Sajdl vyhazuje až za Novákovu svatyni.

15:25
    V čase, kdy hosté již hrají v plném počtu předvedli pěknou kombinaci Jurča s Látalem. Druhý jmenovaný ale nedosáhl na kotouč před hostující bránou a tak se skóre nemění.

16:20
    Smetana nadvakrát dorážel poskakující puk před Novákovou bránou. Ten následně ležel vedle domácího gólmana, který byl úplně mimo svou klec. Velká příležitost hostujícího celku.

17:14
    Hodonínští vyhráli vhazování v útočném pásmu, následně se ale sami vyhnali.

18:10
    Drtiči právě vstřelili branku!
    V Brně máme vyrovnáno. Hosté projeli do útočného pásma jako nůž máslem a Škápik nahodil kotouč před domácí klec. MICHALU KUBOVI už pouze stačilo nastavit dobře hokejku. No a to také udělal. Výsledkem je, že na světelné tabuli svítí skóre 1:1. Asistence: Ľubomír Škápik, Zdeněk Jurásek.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:21
    Snahu domácích, kteří se snaží vzít si náskok zpět, překazil hvizd rozhodčího z důvodu ofsajdu.

19:33
    Totéž se opakuje i o dvanáct sekund později.

19:55
    Novák si ještě zahrál za svou brankou, ale v první třetině se nejspíše nic dalšího nestane.

20:00

Po první třetině odcházejí oba dva týmy smírně do kabin. Do vedení dostal domácí slovenský forvard Peter Bustin, o čtyři minuty později srovnal s domácími krok Michal Kuba. Oba dva celky si vytvářejí slibné příležitosti, musím však podotknout, že mírnou herní převahu mají hokejisté domácí Techniky. Uvidíme, co přinese druhá třetina, která začíná přibližně 17:43.

20:01

20:01
    Látal úspěšnější než hostující Sajdl. Úvodní buly ovládli domácí.

20:22
    Následně však vyhazují přes všechny čáry a ačkoliv se to Janu Habrovcovi moc nelíbí a ještě si něco vyříkává s rozhodčím, píská se zakázané uvolnění.

20:40
    Vypadalo to, že se bude pískat ihned další icing, Pargáč však kotouč dojel a naopak donutil Drtiče, aby poslali černý nesmysl přes celé kluziště.

21:05
    Lukáš Vrba se pokoušel sám dostat do útočného pásma, domácí obrana však zmařila jeho plány.

21:35
    Hosté se v úvodu druhé periody dostávají do vedení. ZDENĚK JURÁSEK vybruslil od levého mantinelu a procedil kotouč mezi Novákovými betony. Asistence: Michal Kuba.

21:56
    Pokorný se pokoušel vyslat tvrdý projektil od modré čáry, trefil však pouze Pargáčovy brusle.

22:48
    Domácí jsou zatlačeni ve svém obranném pásmu. Následně vyhazují na zakázané uvolnění, takže Bustinova formace nemůže odjet na střídačku a teď to asi nebude mít moc lehké.

23:37
    Gól z kategorie nejhezčích. RADOSLAV SMETANA dostal přihrávku mezi kruhy a na brusle. To mu ale vůbec nevadilo a po šikovné otočce napálil černou pryž přesně pod víko Novákovy klece. Asistence: Vít Mika.

24:29
    Studená sprcha pro domácí v podobě dvou inkasovaných branek znamená další chvíli pod tlakem, nejprve Kuba a následně Jurásek měli dobré příležitosti, Novák tentokrát obě dvě nebezpečné situace pokryl.

25:00
    Buly před domácím gólmanem.

25:17
    Třetí vyloučený Drtič v dnešním zápase. Tentokrát střelec jednoho gólu Radoslav Smetana (HOD) vyloučen na dvě minuty za nesportovní chování.

25:45
    Davidu Havířovi se vůbec nepovedla rozehrávka a poslal kotouč přímo na hůl Jakuba Sajdla, naštěstí pro domácí z toho žádné velké nebezpečí nevzniklo.

26:21
    Tečovaný kotouč končí mezi diváky. Vhazovat se bude po pravici brněnského brankáře.

26:39
    Peter Bustin dnes oplývá aktivitou. Tentokrát byl sám před Rozumem. Neměl však dostatek prostoru, aby pohodlně zakončil poskakující kotouč před hostujícím brankovištěm,

27:11
    Drtiči již bruslí na ledové ploše v pěti hráčích. Tato přesilová hra se brněnským příliš nevydařila.

27:28
    Michal Kuba se za domácí svatyní dostal do potyčky s brněnskými obránci. Rozhodčí vše zavčas uklidňuje.

28:30
    Jurča hledal dobrým pasem před bránou Bustina, ten na přihrávku nedosáhl.

29:02
    Před dotírajícím Smetanou Novák raději pokryl kotouč.

29:15
    Domácí tým zahrál kotouč přes všechny čáry. Vhazování po pravici gólmana Nováka.

29:28
    Kučera se dostal od mantinelu až před bránu, kde mohl buď zvolit střelu nebo přihrát dobře najíždějícímu spoluhráči. Po zvolení první varianty smutně odjíždí na střídačku, jelikož jeho pokus Novák pokryl.

29:47
    První vyloučení vidíme i na domácí straně. Kapitán Jan Habrovec (BRN) bude své spoluhráče sledovat po dobu dvou minut zpoza plexiskla z důvodu, že sekl svého protihráče.

29:57
    Hodonínští zahráli úmyslný ofsajd, hra se tedy stěhuje před Rozuma.

30:35
    Zábranský vyvezl kotouč až do útočného pásma, kde s ním ještě kroužil Heža, po několika sekundách ho hosté o puk obrali.

31:18
    Až k závěru své přesilové hry se Drtiči dostávají do kombinace.

31:55
    Habrovec je zpět na ledě.

32:27
    Přihrávka rukou v podání hodonínských hokejistů. Hra se stěhuje do středního pásma.

32:40
    Čtvrtníček obdržel pár ran za svůj důraz v brankovišti. Rozhodčí řeší situaci s pěti muži v oranžových dresech. Hra pokračuje ve standardním počtu hráčů na ledě.

33:10
    Domácí se pokoušejí do konce druhé periody alespoň snížit hodonínský náskok, zatím však neúspěšně.

33:34
    Zakázané uvolnění Brňanů.

33:43
    Stejná situace se opakuje o pár sekund později.

33:57
    Vhazování ve středním pásmu vyhráli hosté a Dufek ihned posílá kotouč do útočné třetiny.

34:53
    Domácí se vracejí zpět do zápasu. PETR JURČA po svém střeleckém probuzení opět úřaduje. Po pěkném pasu od Jiřího Pargáče si zmiňovaný útočník vybruslil před bránu, zamíchal kotoučem a poslal černý nesmysl pod Rozumovu vyrážečku. Asistence: Jiří Pargáč, Ondřej Látal.

35:40
    Novák si chtěl také zahrát hokejkou, po vzoru svých spoluhráčů, nakonec kotouč raději pokryl. Vhazovat se bude po jeho levici.

36:01
    Smetana v dobré příležitosti. Jehlo táhlou střelu, mířící mezi betony, si Novák pohlídal.

36:40
    Pargáč chtěl protečovat puk do útočného pásma, hokejku ale nastavil tak, že jediný kdo z tečovaného kotouče něco měl, byli diváci na tribunách.

37:05
    Koukalova střela od modré čáry mířila těsně vedle pravé Rozumovy tyče.

37:44
    Kotouč se dostal až k Novákovi, který přerušuje hru z důvodu příliš velké koncentrace dotírajících hodonínských hráčů na jeho území.

38:08
    Hra byla na malou chvíli přerušena z důvodu, že Lukáš Odehnal zůstal na chvíli ležet v rohu kluziště obranného pásma. Už je však vše v pořádku a pokračuje se ve hře.

38:28
    Čtvrtníček vyhodil přes celé kluziště. Zakázané uvolnění.

38:54
    Tomáš Klimeš byl tvrdě naražen na mantinel Jakubem Tomim (HOD). V závěru druhé periody uvidíme zkrácenou početní výhodu domácího celku.

39:03
    Začala poslední minuta prostředního dějství.

39:03
    Zároveň odcházejí na trestnou lavici zároveň Jiří Pargáč (BRN) a Jakub Sajdl (HOD) za hrubost.

39:25
    Kotouč poskakoval na úrovni hostujícího brankoviště, domácím se však nepovedlo tečovat ho tak, aby na domácích tribunách propukla radost.

40:00

Drtiči vletěli na Techniku v úvodu druhé třetiny pěkně zostra. Radoslav Smetana a Zdeněk Jurásek rozesmutnili tribuny za brněnskými Lužánkami. Ve 35. minutě dal naději do závěrečného dějství domácím hokejistům Petr Jurča. Vysokoškoláci mají v úvodu třetí třetiny k dispozici ještě 54 sekund početní převahy. Podaří se jim vsítit vyrovnávací branku? Úvodní buly třetí periody bude vhozeno na ledovou plochu zhruba v 18:39.

40:01

40:01
    Peš vykázán z úvodního buly, na jeho místo šel Zdeněk Kučera, proti Látalovi však úspěšný nebyl.

40:39
    Havířova rána byla tečována těsně před Rozumem, ten se štěstím vyráží betonem.

40:54
    Hosté hrají již v plném počtu.

41:17
    Kevin Rozum vyrazil kotouč až do ochranné sítě, vhazuje se před jeho svatyní.

41:27
    Hosté zahráli zakázané uvolnění, které následně i po protestech Drtičů, vyhodnotili rozhodčí jako nesprávně odpískané. Buly je nařízeno ve střením pásmu.

41:55
    Michal Kuba se řítil sám na Nováka, toho však trefil pouze do kraje lapačky. Následně dorážel Jakub Sajdl, ale netrefil polovinu odkryté domácí klece. To byly dvě obrovské hostující šance.

42:10
    Tomáš Klimeš (BRN) vyloučen na dvě minuty za sekání.

42:54
    Technika vyhazuje.

43:14
    Následné buly ve středním pásmu vyhráli hokejisté z Hodonína a opět se usazují, po rychlém přechodu, v útočné třetině.

43:45
    Brněnským se opět povedlo osvobodit.

44:14
    Čtyři sekundy po návratu Klimeše na led se hodonínští hokejisté prosazují počtvrté v zápase. ZDENĚK JURÁSEK dostal příliš mnoho prostoru před domácí brankou a přidává svůj druhý gól v dnešním duelu. Asistence: Petr Peš.

45:14
    Kučera stahovačkou obalamutil domácího beka, následně trefil střelou zápěstím hrudní chrániče brankáře Nováka.

45:23
    Stejný hráče nahazuje do útočeného pásma a odchází na střídačku.

46:00
    Sovy se na delší chvíli usadili v útočné třetině a Vrba nabízel střílenou přihrávkou kotouč ke skórování. Nikdo z domácích se ale neprosadil.

46:50
    Zábranský s Hežou se také pokoušeli ohrozit Rozumovu svatyni. Vše však skončilo pouze slabou bekhendovou střelou, kterou si Rozum s chutí schoval do lapačky.

47:14
    Po odrazu od domácích hráčů končí černý nesmysl až za boxem trestoměřičů.

47:30
    O kotouč se dlouho bojovalo v rohu kluziště za hodonínskou klecí, hokejistům v modrých dresech se následně podařilo šikovně dostat kotouč pryč z nebezpečné zóny.

48:15
    Benýškovo nahození zablokoval obránce Polesný.

48:32
    Na trestnou lavici nyní putuje hostující Polesný (HOD). Za hrubost si odsedí dvě minuty.

48:55
    V oslabení se hosté dostali před Nováka, ten naštěstí pro domácí nedovolil hodonínským forvardům procedit puk za jeho záda.

49:18
    Jurča pálí, Látal doráží, Rozum chytá. Rychlá akce ihned po buly.

49:48
    Kučera opět zkoušel štěstí ve vlastním oslabení, střela mu však nesedla.

49:56
    Ještě 35 sekund zbývá domácím v početní výhodě. Zároveň se provinili ofsajdem.

50:14
    Přesilová hra využita. Po pěkné kombinaci se prosazuje MICHAL BRZOBOHATÝ. Asistence: Tomáš Klimeš, Karel Benýšek.

51:10
    A máme tu drama. Do další obrovské šance se dostal Ivo Crhák, k radosti hostujících fanoušků ale velice slibnou pozici nepřetavil ve vyrovnávající branku.

51:50
    O kotouč se bojuje za brankou drtičů.

52:10
    Jurča proletěl polovinou hřiště a bekhendem chtěl zaskočit Rozuma, leč neúspěšně.

52:40
    Petr Peš dostal ideální pas zpoza brány, kotouč mu ale na hokejku nesedl ideálně a o pár centimetrů minul horní tyč.

53:00
    Mika tvrdě pálil z prostoru mezi kruhy, také přestřelil. Mikovi už střela sedla dobře.

53:30
    Vrba provětral Rozumovu lapačku ihned po buly. Efektní zákrok Drtiče v bráně.

53:50
    Zakázané uvolnění, tentokrát v podání svěřenců Romana Kaňkovského.

53:50
    Vysokoškoláci vyhráli vhazování a opět se mohou vrhnout do útočení z plných sil.

54:20
    Jurča se snažil najít spoluhráče před bránou, tam ale nikdo nebyl a tak si kotouč našel cestu až zpět k Novákovi.

55:00
    Boj o kotouč svádí hráči v rohu kluziště za Novákem.

55:10
    Technika opět v útočném pásmu. Domácí už začínají vyvíjet velký tlak.

55:40
    Petr Peš nahazoval a Jan Habrovec nepříjemně škrtnul kotouč na hranici vlastního brankoviště. To by byla smůla pro domácí. Naštěstí pro ně byl Novák pozorný.

56:30
    Domácí opět usazeni v útočné třetině.

57:05
    Filip Vrba nezachytil vyhození Drtičů, ačkoliv k tomu měl blízko.

57:26
    Pargáč střelou zápěstím z pravého kruhu prověřil Rozumovu pozornost a vybojoval další vhazování před zmíněným gólmanem.

57:38
    Vypadalo to na zakázané uvolnění, ale vyhozený kotouč nakonec zamířil do Novákovy brány, tudíž se nepískalo.

58:07
    Teď už se však zakázané uvolnění píská. Vhazuje se před Rozumem.

58:10
    Domácí se snaží o frekventovanou střelbu a rychlé přechody do útočného pásma. Zatím bez gólového výsledku.

58:20
    Time-out si nyní vybírá trenér brněnských hokejistů.

58:23
    Novák už zůstává na střídačce.

58:49
    Velká příležitost nabídnuta domácím. Zdeněk Kučera (HOD) vyloučen na dvě minuty za sekání. To vše potom, co Lukáš Vrba netrefil odkrytou domácí klec.

58:57
    Střelu Brzobohatého Rozum kryje.

59:02
    I Havířova rána končí v náručí hodonínského muže v masce.

59:14
    Rozum likviduje jednu střelu za druhou. Uvidíme další buly po jeho pravici.

59:30
    Bustin tvrdou ranou z levého kruhu hostujícího gólmana také nepřekonává. Asi největší šance v powerplay.

59:54
    Šest sekund před koncem třetí třetiny vyloučen Zdeněk Jurásek (HOD). Uvidíme krátkou přesilovou hru šest na tři.

60:00

Ani závěrečný závar před Rozumem nepřinesl vyrovnání. Hosté si tedy dnes z Brna odvážejí všechny tři body. Největší zásluhu na vítězství má zaručeně Zdeněk Jurásek, který se v zápase dvakrát prosadil a k tomu přidal i jednu asistenci. To je ode mne pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný zbytek sobotního večera i celého víkendu. Napočtenou u dalšího onlajnu z brněnské druholigové haly. (19:22:50)

Matěj Laža

Branky a nahrávky: 15. Bustin (Habrovec, Havíř), 35. Jurča (Pargáč, Látal), 51. Brzobohatý (Klimeš, Benýšek) – 19. Kuba (Škápik, Jurásek), 22. Jurásek (Kuba), 24. Smetana (Mika), 45. Jurásek (Peš)

HC Technika Brno: Novák (Chvátal) – Habrovec (C), Vrba, Klimeš, Koukal, Maršálek, Havíř, Odehnal L. – Látal, Brzobohatý, Jurča, Crhák, Zábranský, Benýšek, Heža, Bustin, Čtvrtníček, Pargáč.
    SHK Drtiči Hodonín: Rozum (Kotvan) – Dufek, Polesný, Pokorný (C), Škápik, Grman – Kučera, Tomi, Smetana, Peš, Kuba, Sajdl, Jurásek, Vrba, Mika.

Rozhodčí: Held – Klein, Linhart