1:2 (0:1)
Austrálie
Sobota 31.01.2015, 10:00 • Stadium Australia, Sydney • Mistrovství Asie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

Austrálie prošla i přes jednu porážku v základní skupině letošním Mistrovstvím Asie jako nůž máslem a podruhé v řadě se probojovala až do finále, v němž v sobotu dopoledne vyzve takticky vyspělý tým Jižní Koreje. Vrcholem AFC Asian Cupu 2015 ze Stadium Australia Vás s nadšením provede Tomáš Reiner.
    Detailní představení trofeje, o kterou letos svede boj Jižní Korea a Austrálie! Zvednou ji letos Socceroos nad hlavu?

Jižní Korea

Jižní Korea funguje na letošním Mistrovství Asie jako dobře promazaný stroj. Jihokorejci mají na turnaji stoprocentní bilanci, přičemž během pěti výher ještě neinkasovali ani jeden gól.

Jižní Korea má fantasticky zorganizovanou obranu, jejíž slabinou může být snad jedině brankář Kim Jin-hyeon, který odchytal čtyři zápasy a v semifinále proti Iráku dvakrát velmi riskantně vyběhl z brány.

Co se týče ofenzivy, do listiny střelců se zapsalo pět různých hráčů. Dvougóloví Son Heung-min s Leem Jeong-hyeopem a po jedné brance Cho Young-cheol, Kim Young-gwon a Nam Tae-hee.

Jižní Korea pravidelně bojuje na Mistrovství Asie o ty nejvyšší příčky, titul se ji však naposledy podařilo získat před 55 lety, když v roce 1960 vyhrála finálovou skupinu a navázala na zlato z roku 1956.
    Medailonek kapitána Jižní Koreje a hvězdy Swansea Ki Sung-Yeunga. Pomůže v sobotu svému týmu k zisku titulu?

Austrálie

Jestliže Jižní Korea disponuje nejlepší obranou na turnaji, tak Austrálie se může pochlubit beznadějně nejlepší ofenzivou, která se v sobotu dopoledne bude snažit překonat obranný val soupeře.

Socceroos na letošním Mistrovství Asie nastříleli 12 gólů, z nichž tři má na svědomí hvězda domácího výběru Tim Cahill, který se blýskl ve čtvrtfinále proti Číně skvělým výkonem a korunoval ho dvěma góly.

Co se týče obranné fáze, Austrálie inkasovala na turnaji pouhé dva góly a navíc v základní skupině. Defenzivu australského týmu dokázal pokořit v otevíracím zápase šampionátu Kuvajt a po něm v posledním zápase skupiny právě Jižní Korea.

Austrálie se zúčastnila Mistrovství Asie celkem třikrát a v roce 2011 si zahrála finále, v němž po prodloužení podlehla těsně 1:0 Japonsku. Rozhodující gól zápasu tehdy vstřelil ve 109. minutě Tadanari Lee.
    Cesta australských hráčů do finále domácího šampionátu. Dokáží Socceroos před vlastním publikem triumfovat?

Jižní Korea: Jin-Hyeon – Du-ri, Tae-hwi, Young-gwon, Jin-su – Joo-ho, Hyun-soo – Tae-hee, Sung-yueng, Heung-min – Jeong-hyeop.
    Náhradníci: Sung-ryong, Chang-soo, Ju-Young, Min-woo, Young-cheol, Keun-ho, Kyo-won, Kook-young, Myung-joo, Seung-gyu.

Austrálie: Ryan – Franjic, Sainsbury, Spiranovic, Davidson – Jedinak, Milligan – Luongo, Cahill, Leckie – Kruse.
    Náhradníci: Juric, Oar, Langerak, Behich, Troisi, Burns, McKay, Galekovic, Antonis, Wilkinson, Bresciano.

Rozhodčí: Alireza Faghani. Asistenti: Reza Sokhandan, Mohammad Reza Abolfazli. Čtvrtý rozhodčí: Fahad Al-Mirdasi.
    Fanoušci směřující na Stadium Australia, kde se za necelých 20 minut uskuteční finále AFC Asian Cupu 2015.

Oba týmy sáhly od vzájemného střetnutí v základní skupině k několika změnám. Austrálie udělala jednu změnu v obraně, v níž Jason Davidson dostal přednost před Azizem Benichem. V záloze se potom místo Kaye představí kapitán Mile Jedinak a trojici Troisi, Burns, Juric nahradí Tim Cahill, Leckie a Kruse. Jižní Korea také udělala v obraně jednu změnu, Du-ri dnes nahradí na kraji Chang-Sooa. V záloze potom došlo ke dvěma změnám, místo Kyo-wona a Ja-choela si ve finále od začátku zahrají Heung-min a Tae-Hee.
    Hráči obou týmů už nastupují na hrací plochu Stadium Australia a do výkopu finále Mistrovství Asie 2015, v němž se střetne Austrálie a Jižní Korea, zbývá jen několik okamžiků!

Austrálie nastoupí do dnešního zápasu v silnějším složení, než tomu bylo ve vzájemném střetnutí v závěru základní skupiny, Jižní Koreu tak čeká o poznání těžší práce. Na letošním Mistrovství Asie však Jižní Korea ještě neinkasovala ani jeden gól, podaří se ji čisté konto udržet i ve finále?

1

1
    Austrálie obstarala výkop finále Mistrovství 2015 a ihned se vydala směrem před. Jižní Korea ale dokázala její první útok ve středu hřiště odrazit.

1
    Tim Cahill se dostal na levém křídle k centru, ten ale na přední tyči našel pouze náruč připraveného Jina-Hyeona.

2
    Australané dobře napadají rozehrávku Jižní Koreji a vytlačili ji zpět do středu hřiště.

3
    Heung-min si potáhl míč směrem k šestnáctky a poté napřáhl ke střele, která skončila vysoko nad.

4
    Heung-min vzápětí zůstal ležet na hrací ploše, protože těsně před zakončením ho nepříjemně atakoval Mile Jedinak, který se mu skvěle postavil do cesty.

5
    Heung-min už je zpět na nohou a vypadá to, že v pořádku.

5
    Na opačné straně zůstal ležet na hrací ploše a u postranní čáry Kruse, faul se ovšem nepískal a útočník Austrálie se musel vrátit rychle na nohy.

6
    Žlutou kartu dostává Franjic (Austrálie).

6
    Ivan Franjic fauloval v blízkosti rohového praporku a Jižní Korea bude zahrávat standardní situaci.

7
    Ki Sung-yueng posílal na vzdálenější pravou tyč dobrý centr, v obraně ale odvedl skvělou práci Sainsbury, který míč odhlavičkoval do bezpečí.

8
    Tim Cahill se sice do šestnáctky neprodral, vzápětí byl ale faulován v její blízkosti Milligan a Austrálie bude zahrávat v 8. minutě zápasu volný přímý kop z velmi výhodné pozice.

9
    Mile Jedinak se postavil k rozehrání volného přímého kopu a jeho následná střela skončila těsně nad břevnem!
    Nebezpečný pokus Mila Jedinaka z volného přímého kopu.

10
    Někteří fanoušci už se radovali z gólu, jejich radost však byla předčasná.

11
    Úvodní deset minut z finále Mistrovství Asie 2015 je za námi. Austrálie hraje s Jižní Koreou bez branek 0:0.

12
    Mile Jedinak byl faulován a z útoku Jižní Koreje nic nebylo.

12
    Davidson dobře odcentroval z levé strany, jeho následný centr byl ale na přední tyči odvrácen.

13
    Útočnou akci Socceroos zastavil ofsajd, v němž se ocitl Tim Cahill.

13
    Jihokorejci si nerozuměli na levém křídle a po jejich nepřesné kombinaci následoval odkop od Ryanovy brány.

14
    Další ofsajd, a v něm tentokrát jeden z hráčů Jižní Koreje.

15
    Franjic vybojoval na pravém křídle autové vhazování a rychle rozehrál.

16
    Následný útok Austrálie však zastavil vzápětí útočný faul.

17
    Davidson hlavičkoval na levém křídle, když se snažil míč udržet na hrací ploše, to se mu ale nepodařilo a Jižní Korea mohla vhazovat.

18
    Jihokorejci se rozhodli založit útok dlouhým nákopem, po kterém byl hráčům v červených dresech odpískán další ofsajd.

19
    Austrálie kombinuje ve středu hrací plochy.
    Skupinka fanoušků Austrálie, která se nemohla dočkat úvodního hvizdu. Budou se po skončení zápasu radovat ze zisku titulu?

21
    Sainsbury daroval soupeři míč, když se na pravém křídle dopustil zbytečné ztráty a jeho přihrávka skončila za postranní čarou.

22
    Hyun-soo zůstal ležet na hrací ploše a na nohy mu museli pomoci lékaři.

23
    DRŽENÍ MÍČE: Jižní Korea 43% Austrálie 57%

24
    Mat Ryan se ocitl po malé domů pod velkým tlakem, nakonec ho ale ustál a míč odkopl do bezpečí.

25
    Tae-hwi se dostal po rozehrání standardní situace na bližší levé tyči k hlavičce, jeho pokus však skončil mimo!

26
    Na opačné straně mohl udeřit Tim Cahill, který skvěle na hranici šestnáctky předskočil jednoho z obránců Jižní Koreje a poté na levé straně pokutového území napřáhl ke střele, kterou Jin-Hyeon dokázal skvělým zákrokem vyrazit na rohový kop!
    Slibná příležitost, ve které se ocitl Tim Cahill.

27
    Po rozehrání rohového kopu už žádné nebezpečí nevzniklo a Jihokorejci si mohli oddechnout.

28
    Útok Austrálie zastavil útočný faul, kterého se dopustil s největší pravděpodobností Leckie.

29
    Jižní Korea se začíná ocitat pod tlakem.

30
    Austrálie sice drží míč častěji na svých kopačkách, nyní se ale k ničemu nedostala.

31
    Australané se vzápětí snažili prosadit na pravém křídle, Davidsonovi se ale nepodařilo vybojovat rohový kop a musel se rychle vracet zpět.

32
    Leckie málem vyrazil do rychlého protiútoku, jenže si míč ve sprintu příliš předkopl a na levém křídle o něj vzápětí přišel.

33
    Leckie se vzápětí dostal znovu do centru dění a vybojoval rohový kop, po jehož rozehrání mohl zůstat brankář Jižní Koreji v klidu.

34
    Tim Cahill byl faulován ve středu hrací plochy a u míč jsou opět Socceroos.

34
    Heung-min skvěle zabojoval a po zisku míče si pomohl zpětnou přihrávkou na jednoho z obránců.

35
    Spiranovic u postranní čáry tvrdě zajel do svého protihráče a poté ukazoval, že to byl souboj rameno na rameno.

36
    Spiranovic to uhrál a unikl žlutému trestu.

37
    Kruse se dožadoval odpískání standardní situace v blízkosti šestnáctky, píšťalka hlavního rozhodčího ale zůstala němá.

38
    Son Heung-min předvedl uvnitř pokutového území fantastický volej a jeho následná střela těsně minula levý horní roh brány!
    Téměř perfektní volej Sona Heunga-mina.

39
    Další šance Sona Heunga-mina, který se v šestnáctce dostal k další střele, ta ale byla jedním z hráčů Austrálie sražena mimo!

40
    Jižní Korea vzápětí rozehrála rohový kop na vzdálenější tyč, kde byl její centr odvrácen.

41
    Jihokorejci do toho nyní pořádně šlápli a byli blízko vstřelení vedoucího gólu.

41
    Kruse srazil centr z levé strany na další rohový kop pro Jižní Koreu.

42
    Žlutou kartu dostává Davidson (Austrálie).

42
    Jižní Korea rozehrála rohový kop na krátko a Jason Davidson mezitím na hranici šestnáctky fauloval, takže hráči v červeném mají k dispozici volný přímý kop z velmi nebezpečné pozice.

43
    Hráči Austrálie se vzápětí hodně rozčilovali, to jim však nemůže.

43
    Jižní Korea má nyní obrovskou šanci ujmout se krátce před koncem prvního poločasu vedení.

44
    Ki Sung-yueng sice vypálil z volného přímého kopu přímo na bránu, jeho střela ale postrádala razanci a Mat Ryan si s ní hravě poradil.

45
    Na hřišti nyní začínají panovat velké emoce.

45
    Austrálie právě vstřelila branku!
    MASSIMO LUONGO posílá Austrálii do vedení a na stadionu v Sydney propukla obrovská radost!! Massimo Luongo si skvěle zpracoval přihrávku zády k bráně na střelu a poté přízemní střelou zamířil zpoza šestnáctky přesně k pravé tyči. Krásná střela a krásný gól.
    Massimo LUONGO - 0:1

45+1
    Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.

45+2
    Spiranovic odvedl v obraně dobrou práci a odhlavičkoval centr Jižní Koreje z pravého křídla do bezpečí.

45+2

Jižní Korea si vytvořila během prvního poločasu velmi slibné šance a mohla se dostat do vedení, jenže Son Heung-min nedokázal síť rozvlnit a těsně před přestávkou přišel trest z kopačky Massiam Luonga. Skóre po prvním poločase. Jižní Korea 0 Austrálie 1.
    Statistiky Massima Luonga po skončení prvního poločasu, v jehož závěru poslal Austrálii krásnou trefou do vedení.

Vracíme se zpět do Sydney, kde za několik málo okamžiků začne druhý poločas finále Mistrovství Asie 2015, během něhož se fotbalisté Jižní Koreji budou snažit odpovědět na gól Massima Luonga, který se prosadil těsně před přestávkou a nasměroval Austrálii k zisku titulu.
    Selfie australských fanoušků, kteří rozhodně nepodceňují pitný režim a pravidelné stravování. Dali byste si?

46

46
    Jižní Korea rozehrála druhý poločas a ihned se vrhla směrem vpřed.

46
    Ki Sung-yueng vypálil zpoza šestnáctky, jeho tvrdá střela ale byla zablokována.

47
    Tim Cahill byl faulován ve středovém kruhu a Austrálie může uklidnit hru.

48
    Joo-ho využil otevřeného prostoru na levé křídle k centru, ten byl ale příliš dlouhý.

48
    Nicméně Jižní Korea zůstala u míče a na pravém křídle mohla vhazovat.

49
    Před bránu Austrálie směřoval nebezpečný centr, po kterém se Australané ubránili za cenu rohového kopu.

49
    Jižní Korea posílala před bránu Socceroos během pár okamžiků třetí centr, ani tentokrát se ale do zakončení nedostala.

50
    Jižní Korea vstoupila do druhého poločasu aktivněji a nyní její hráči vybojovali standardní situaci.

51
    Do šestnáctky Austrálie směřoval z pravé strany dlouhý pas, který na hranici pokutového území odvrátil hlavou dobře postavený Tim Cahill.

52
    Útočnou akci Jižní Koreji zastavil ofsajd a Austrálie se může nyní na delší dobu dostat k míči.

52
    Přihrávka na Kruseho v podání Tima Cahilla ale postrádala přesnost a u míče jsou opět hráči v červeném.

53
    Kruse byl faulován na pravém křídle a Austrálie bude zahrávat standardní situaci.

54
    Australané rozehráli standardní situaci na vzdálenější levou tyč, kde se trojice hráčů snažila dostat k hlavičce, míč ale prolétl bez teče za postranní čáru.
    Jižní Korea dominuje v úvodu druhého poločasu statistice držení míče a hra se odehrává převážně na polovině Austrálie.

55
    Joo-ho se dostal na levém křídle ke střílenému centru, který na přední tyči odvracel pozičně skvěle postavený Sainsbury.

56
    Heung-min se snažil zpoza šestnáctky levačkou zamířit přesně ke vzdálenější levé tyči, jeho technická střela ale byla sražena a brankář Mat Ryan pravou rukou vyrazil míč za postranní čáru, aby zabránil rohovému kopu.

57
    Na opačné straně přešli do útoku Australané.

58
    Na pravé straně šestnáctky se ale do zakončení prodrat nedokázali.

59
    Žlutou kartu dostává Spiranovic (Austrálie).

60
    Kwak Tae-hwi se dostal po rozehrání standardní situace v šestnáctce k hlavičce, ta ale zamířila pouze do náruče připraveného Mata Ryana!

61
    Leckie mohl udeřit na opačné straně, když na levé straně šestnáctky napřáhl levačkou k prudké střele, kterou Jin-Hyeon dokázal pravou rukou vytáhnout nad břevno!
    Leckie a jeho jedovatá střela z levé strany šestnáctky.

62
    Po rozehrání rohového kopu se dostal na bližší pravé tyči k hlavičce obránce Sainsbury, jehož pokus těsně minul pravou tyč!

63
    Austrálie připravuje první střídání.

63
    Davidson se na levém křídle skvěle zbavil protihráče, jenže vzápětí si míč příliš předkopl.

63
    Střídání v týmu Austrálie: ze hřiště odchází Cahill, přichází Juric.

63
    Střídání v týmu Jižní Korea: ze hřiště odchází Tae-hee, přichází Keun-ho.

64
    Mile Jedinak se nedokázal na pravém křídle prosadit.

65
    Jižní Korea vzápětí vyrazila na opačné straně do rychlého protiútoku, Austrálie ho však dokázala odrazit.

66
    Žlutou kartu dostává Jedinak (Austrálie).
    Kapitán Mile Jedinak viděl žlutou kartu a sklopil hlavu.

67
    Kruse zůstal po ostrém střetu ležet na hrací ploše.

67
    Žlutou kartu dostává Kruse (Austrálie).

68
    Kruse se těžko zvedal na nohy, a aby toho nebylo málo, tak ještě dostal na cestu za postranní čáru žlutou kartu.

69
    Du-riho přihrávka byla sice příliš prudká, přesto ale z levé strany přišel centr, který Australané dokázali na vzdálenější tyči odvrátit.

70
    Jižní Korea se stále snaží o vstřelení vyrovnávacího gólu, zatím však marně.

70
    Střídání v týmu Austrálie: ze hřiště odchází Kruse, přichází Troisi.

71
    Také Jižní Korea připravila střídání. Do hry se chystá vstoupit Han Kook-young.

72
    Střídání v týmu Jižní Korea: ze hřiště odchází Joo-ho, přichází Kook-young.

73
    Střídající Troisi se dostal na levé straně pokutového území k centru, ten však našel pouze náruč připraveného Jina-Hyeona.

74
    Ki Sung-yueng vypálil zpoza šestnáctky a jeho střela směřovala mezi tři tyče, Mat Ryan ji ale dokázal bez větších problémů zneškodnit!

74
    Střídání v týmu Austrálie: ze hřiště odchází Franjic, přichází McKay.

75
    Austrálie využila všechna tři střídání, jako poslední vyběhl na trávník Matt McKay.
    Dnešní finále sleduje na Stadium Australia 76385 diváků, kteří vytvářejí fantastickou atmosféru!

76
    Milligan vyrazil směrem vpřed, vzápětí ale nepřesně přihrál.

77
    Troisi se snažil v šestnáctce prodrat ke střele, u míče byl ale jako první Jin-Hyeon.

78
    Snaha Jižní Koreji během posledních minut opadla a zřejmě už ji začínají docházet síly.

79
    Další útok Jižní Koreji po pravém křídle ztroskotal a Australané zvládají závěr zápasu na jedničku.

80
    Navíc jim pomáhají domácí fanoušci, kteří vytvářejí nádhernou kulisu.

81
    Do konce finále Mistrovství Asie zbývá necelých 10 minut. Austrálie vede nad Jižní Koreou zásluhou Massima Luonga stále 1:0.

82
    Jihokorejcům už nezbývá už příliš mnoho času, stále jim ale stačí jedna povedená akce k tomu, aby zápas poslali do prodloužení.

83
    Jin-su proměnil autové vhazování v nebezpečnou standardní situaci, jeho spoluhráči ale bránu Mata Ryana neohrozili.

84
    Jižní Korea vybojovala ve středu útočné poloviny standardní situaci.

85
    Keun-ho ale nedosahuje kvalit Cristiana Ronalda a jeho táhlá střela zamířila vysoko nad.

86
    Austrálie se dostala ke střele zpoza šestnáctky, která měla dobré parametry, nakonec ale skončila vedle levé tyče!

87
    Střídání v týmu Jižní Korea: ze hřiště odchází Jeong-hyeop, přichází Ju-young.

88
    Jižní Korea sáhla k poslednímu střídání. Přinese ji kýžený impuls ke vstřelení vyrovnávacího gólu?

89
    Pro tuhle chvíli určitě ne, protože Massimo Luongo napřáhl ze střední vzdálenosti ke střele, ta však byla zablokována.

90
    Běží 90. minuta finále Mistrovství Asie 2015 a Austrálie je krůček od zisku titulu.
    Tábor australských fanoušků už začíná pomalu oslavovat!

90+1
    Nad rámec finále byly nastaveny ještě 3 minuty.

90+1
    Jižní Korea právě vstřelila branku!
    SON HEUNG-MIN se prosazuje a za pět minut dvanáct vyrovnává na 1:1!! Heung-min si na levé straně šestnáctky naběhl na přihrávku a poté míč levačkou uklidil přesně k levé tyči. V táboru fanoušků Jižní Koreje propukla obrovská radost, jako kdyby celé Mistrovství Asie vyhráli.
    Son HEUNG-MIN - 1:1

90+2
    Heung-min střílí jeden z nejdůležitějších gólů své kariéry.

90+3
    Druhý poločas skončil.

Lepší vyústění finále jsme si přát nemohli. Massimo Luongo krátce před přestávkou poslal Austrálii do vedení a jeho gól v první minutě nastavení vzápětí dokázal odpovědět Son Heung-min, který v prvním poločase spálil dvě dobré šance, svou reputaci si ale v závěru zakládaní hrací doby napravil! Skóre po 90 minutách. Jižní Korea 1 Austrálie 1.
    Son Heung-min vstřelil jubilejní 100. gól Jižní Koreji na Mistrovství Asie, a byl to gól veledůležitý!

Vše už je připraveno k začátku prodloužení, pojďme na to!

91
    Začal první poločas prodloužení.

92
    Austrálie obstarala výkop prvního poločasu prodloužení a její hráči se nyní ocitají pod velkým tlakem.

93
    Austrálii dělili od vítězství na AFC Asian Cupu necelé tři minut, nyní ale začínají oba týmy od nuly.

94
    Jang Hyun-soo zůstal ležet na hrací ploše a musí být ošetřován.

95
    Hyun-soo už je zpět na nohou a prodloužení může pokračovat.

96
    Mat Ryan neměl v bráně Austrálie dnes příliš mnoho práce a v klíčovém okamžiku nedokázal svůj tým podržet.

97
    Ryan předvedl během 90 minut pouhé dva zákroky.

98
    Hlavní rozhodčí Alireza Faghani postřehl ruku a hra byla přerušena.

99
    Leckie vybojoval na pravém křídle pro svůj tým autové vhazování.

99
    Massimo Luongo vzápětí pronikl po pravé straně do šestnáctky a před bránu posílal nebezpečnou přihrávku, hráči Jižní Koreji ji ale dokázali odvrátit.

100
    Lee Keun-ho předvedl ostřejší skluz a poté sám zůstal ležet na hřišti.

100
    To se samozřejmě nelíbilo australským fanouškům a začali hlasitě pískat a bučet.

101
    Pravdou však je, že jeden z Australanů vyskočil do vzduchu, aby se vyhnul jeho skluzu, a poté mu dupl na nohu.

102
    Jižní Korea se vydala na steč, její útočnou akci ale zastavil ofsajd.

103
    Massimo Luongo posílal před bránu Jižní Koreje střílený centr, který brankář Jin-Hyeon skvělým zákrokem odvrátil před jedním z protihráčů do bezpečí!

104
    Mile Jedinak se vzápětí dostal k dorážce, jeho střela zpoza šestnáctky ale zamířila vysoko nad.

104
    Spiranovic fauloval ve středu hřiště.

105
    Do šestnáctky Socceroos přilétl nebezpečný centr, hráči ve žlutém ho ale dokázali odvrátit.

105
    Mat Ryan předvedl dobrý zákrok poté, co se jeden z hráčů Jižní Koreje dostal na levé straně šestnáctky z nulového úhlu ke střílenému centru!

105
    Na opačné straně hlavičkoval Jurič, jeho pokus ale skončil metr vedle levé tyče.

105+1
    Útok Jižní Koreji zastavil po dlouhém pasu do šestnáctky ofsajd.

105+1
    Běží 106. minuta prodloužení, které zřejmě v první polovině gól nepřinese.

105+2
    JAMES TROISI střílí další gól Austrálie těsně před přestávkou a vrací ji zpět ztracené vede!! Juric ustál na pravé straně šestnáctky souboj s protihráčem, poté se skvěle uvolnil a před bránu poslal střílený přízemní centr, který Jin-Hyeon vyrazil pouze na kopačku Jamese Troise, a ten následně míč dorazil do prázdné brány.
    James TROISI - 1:2

105+2
    První poločas prodloužení skončil.

James Troisi vrátil těsně před přestávkou před druhou polovinou prodloužení Austrálii do vedení a v hledišti je opět veselo.

106
    Začalo druhé prodloužení.

107
    Jižní Korea rozehrála druhý poločas prodloužení, během něhož se bude snažit podruhé v zápase smazat jednobrankové manko.

108
    Austrálie vyrazila do útoku, ten ale zastavil odmávaný a odpískaný ofsajd.

109
    Ki Sung-yueng se střelou z vlastní poloviny snažit zaskočit dalekonosnou střelou brankáře Mata Ryana, jeho pokus byl ale velmi nepřesný.
    Gólová situace Austrálie, kterou přiblížil k zisku titulu James Troisi.

110
    Austrálie u míče.

111
    Leckie přetlačil ve středu hřiště protihráče a poté na pravé straně šestnáctky našel volného Jurice, ten se následně rozhodl míč zaseknout, což byla chyba, protože poté už se ke střele nedostal.

112
    Milligan zablokoval centr z levé strany za postranní čáru. Dobrá práce.

113
    Před bránu Ryana poté směřovalo dlouhé autové vhazování, po němž se žádný z hráčů Jižní Koreje do zakončení nedostal.

114
    Jižní Korea nakopla míč do šestnáctky, kde ho v pohodě stáhl ze vzduchu připravený brankář Mat Ryan.

115
    Ki Sung-yueng se dostal ke střele, jeho projektil byl ale zablokován Sainsburym.
    Obrovská radost Jamese Troisiho po vstřelení gólu v závěru prvního poločasu prodloužení. Bude jeho gól vítězný?

116
    Jižní Korea předvádí sympatický výkon a snaží se o vstřelení vyrovnávacího gólu, zatím se k němu ale nepřiblížila.

117
    Austrálie nyní hraje velmi jednoduše a odkopává míče na polovinu Jižní Koreje.

118
    Do konce prodloužen zbývají necelé tři minuty. Předvede Jižní Korea další úžasný comeback?

119
    Jižní Korea se na levém křídle neprosadila a Austrálie může vhazovat.

120
    Juric zatáhl míč k rohovému praporku, kde se se snažil zápas dohrát.

120
    James Troisi se málem protlačil ke střele, na hranici šestnáctky byl ale nakonec odzbrojen.

120+1
    Mat Ryan vybojoval dlouhý pas Jižní Koreje ze standardní situace do bezpečí a Jihokorejcům byl navíc odpískán útočný faul.

120+1

Austrálie to napodruhé dokázala a stává se šampionem AFC Asian Cupu 2015! Jižní Korea sice dokázala v první minutě zápasu odpovědět na úvodní gól Massima Luonga zásluhou Son Heunga-mina a poslala zápas do prodloužení, těsně před jeho přestávkou ale vrátil Socceroos ztracené vedení střídající James Troisi a na jeho gól už Jihokorejci odpovědět nedokázali. Konečný výsledek po prodloužení. Jižní Korea 1 Austrálie 2.
    Austrálie sice v roce 2011 titul nezískala, nyní si to ale náležitě vynahradila, když dokázala triumfovat na domácím Mistrovství Asie! Hrdinou domácího výběru se stal James Troisi.

Hráče obou týmů čeká závěrečný ceremoniál, během něhož jim budou rozdány medaile. Jižní Korea se musí spokojit se stříbrem, zatímco Austrálie se raduje ze zisku zlata a trofeje pro celkového vítěze.
    Son Heung-min dnes odehrál skvělý zápas a jeho zklamání je pochopitelné. Jižní Korea však předvedla na turnaji fantastický výkon a finále si zahrála zcela po zásluze.

Jižní Korea až do finále neinkasovala ani jeden gól, v tom nejdůležitějším zápase ale nakonec její obrana dvakrát padla. Druhý vzájemný zápas na turnaji vyzněl lépe pro Austrálii, který byla horkým favoritem na zisk titulu a nakonec na něj po velmi dramatickém zápase dosáhla. V roce 2011 získala stříbro, dnes slaví zlato.
    Campione, Campione, Ole, Ole, Ole! Tradiční chorál šampionů.

Pokud bych měl shrnout celý turnaj, tak příjemným překvapením byla semifinálová účast Spojených Arabských Emirátů, zatímco zklamáním bylo vypadnutí Japonska již ve čtvrtfinále, když v penaltovém rozstřelu nestačilo právě na SAE. Jižní Korea naopak prošla do finále hladce a ve skupině dokonce dokázala porazit Austrálii nejtěsnějším rozdílem 1:0, překvapivý triumf se ale nakonec nekonal a Socceroos ve finále dokázali svému soupeři porážku oplatit.
    Australský brankář Mat Ryan byl vyhlášen nejlepším brankářem Mistrovství Asie 2015. Ryan chytil 17 ze 20 střel a na turnaji udržel třikrát čisté konto.

Ještě zbývá vyhlásit nejlepšího střelce, kterým se stal Ali Mabkhout z Iráku, který zaznamenal 5 gólů a dovedl Spojené Arabské Emiráty až do semifinále.
    Nejlepší střelec Mistrovství Asie 2015 Ali Mabkhout.

Massimo Luongo z Austrálie byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem turnaje a odměnou je mu nový automobil od Toyoty. A ještě jedno ocenění pro Socceroos jako tým, Austrálie získala cenu za Fair-play!
    Massimo Luongo, nejužitečnější hráč Mistrovství Asie 2015!

Po rozdání ocenění už je to ode mě pro tuto chvíli vše. S konstatováním, že Austrálie porazila ve finále AFC Asian Cupu po prodloužení 2:1 Jižní Koreu a stala se na domácím turnaji šampionem, se s Vámi loučí Tomáš Reiner. Za celou redakci Onlajny.com Vám děkuji za pozornost. (13:00:39)