SP ve skocích na lyžích - ženy HS94, Hinzenbach Vítězka: Daniela Iraschková-Stolzová (AUT) (kon.) | SP ve skocích na lyžích - ženy HS94, Hinzenbach Vítěz: Carina Vogtová (GER) (kon.)
SP ve skocích na lyžích - muži HS145, Willingen Vítěz: S. Freund (GER) (kon.)
SP ve skocích na lyžích - muži HS145, Willingen

Vítěz: S. Freund (GER)

Neděle 01.02.2015, 15:00Skoky na lyžích

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou. (16:52:24)

28. Jakub Janda (CZE) 198,7

Skokan na lyžích Roman Koudelka skončil v nedělním závodě ve Willingenu na třetím místě. Po prvním kole byl sice až sedmý, ve druhém se ale dokázal posunout dopředu o čtyři příčky. Jakub Janda se propadl ve 2. kole na 28. místo místo, přesto získal nějaký ten bodík do světového poháru.

Dnešní závod opanoval Němec Severin Freund, druhý byl Nor Rune Velta. Tihle dva byli suverénně nejlepšími skokany po obou kolech a o vítězi rozhodl nakonec jen nepatrný rozdíl.

Závod skončil.

30
    Severin Freund (GER) parádně využil větru proti a o jeho triumfu nemůže být pochyb. Délka jeho skoku 146 metrů je nejdelší ve 2. kole. Veltu ale nakonec porazil jen s náskokem jednoho bodu. Českého fanouška může těšit, že třetí skončil Roman Koudelka.

29
    Stefan Kraft (AUT) celkem pokazil svůj skok, jako by ale až v závěrečné fázi před telemarkem. Jinak nevypadal jeho let špatně. Doletěl na značku 134,5 metrů, Koudelka ho poráží a bude na stupních vítězů! Rakušan je až pátý.

28
    Anders Fannemel (NOR) doletěl na značku 134,5 metrů. A před Koudelku se nedostal! Je dokonce až na čtvrtém místě. Nebyl to z jeho strany úplně ideální skok.

27
    Rune Velta (NOR) zaskákal i ve 2. kole parádně. Doplachtil na značku 143 metrů a jistojistě se dostal před Koudelku. Nor zvládl těžké podmínky na jedničku. Vytvořil si obrovský náskok na čele, a to 17 bodů na druhého Koudelku.

26
    Peter Prevc (SLO) zaskákal solidně, konkrétně na hranici 136 metrů, ale ne na to, aby se dostal před Koudelku. Celkově získal 247,5 bodů a dostal se před Stocha na druhou příčku.

25
    Kamil Stoch (POL) neobhájí páteční vítězství. Skočil 136,5 metrů, celkově nebyl jeho skok tak povedený jako Koudelkův. Šel na druhé místo, za Čechem zaostal o skoro deset bodů.

24
    Roman Koudelka (CZE) se popasoval s nelehkými podmínkami dost dobře! Svůj skok natáhl na 139 metrů, jeho obodový zisk z obou kol činí 252,4 bodu! Rozhodně se dostane na první pozici před Krause. Uvidíme, jak zaskáčou jeho protivníci.

23
    Ani Manuel Poppinger (AUT) nebude útočit na čelní pozice, vlastně si vedl podobně jako jeho kolega Tepeš před pár okamžiky. Hranice 117,0 metrů je podprůměrným výsledkem, propadl se na 15. pozici.

22
    Jurij Tepeš (SLO) pokazil snad svůj první skok zde ve Willingenu. A zrovna tak důležitý. Skočil jen 124,5 metrů. Chtěl zabojovat o první desítku, na tu ale nedosáhne.

21
    Marinus Kraus (GER) zamával po dopadu do kamery. Byl evidentně spokojený. Neměl ani tak velký odečet za vítr, nakonec Kasaie za skok dlouhý 135,2 metrů porazil o 1,2 bodu.

20
    Jarkko Määttä (FIN) nezopakoval výkon z prvního kola. Na čele tak stále zůstává Kasai před startem první desítky. Fin skočil jen 126 metrů, což mu stačí na osmou pozici.

19
    Až Noriaki Kasai (JPN) se dokázal dostat před Hildeho. Výkon 136 metrů mu prostě stačil. Porazil Nora o tři body, přece jenom měl vyrovnanější obě kola než jeho soupeř.