1:1 (0:1)
Rio Ave FC
Pondělí 09.02.2015, 21:00 • Estádio do Bessa • Portugalská Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

V rámci 20. kola portugalské Primeira ligy na sebe narazí také nováček soutěže Boavista s Rio Ave. Zatímco domácí se plácají spíše ve spodním pásmu tabulky, Rio Ave vede zástup týmů na prvních nepohárových příčkách .

Boavista hrála poslední dvě utkání venku, kde schytala shodně „trojku“ od Vitórie Setúbal i Benfiky. Taktéž předešlé domácí utkání nevyhrála, když jen remizovala 2:2 s jinou Vitórii, a to Guimarães. Nutno však podotknout, že ze zmíněných zápasů byl pouze ten s Benfikou ligový. S ohledem na poslední výsledky mají tedy o motivaci domácí postaráno. Budou se snažit dát vzpomenout na 25. leden, kdy doma dokonce porazili Bragu 1:0!

Ani Rio Ave ale neprožívá zrovna ideální odbobí. Z posledních sedmi zápasů pouze jednou vyhrálo a jednou remizovalo, zbylá utkání prohrálo. Ono vítězství však přišlo právě v posledním ligovém kole s Estorilem Praia. Dostanou se v tomto kole hosté na menší vítěznou šňůru, nebo jen budou dále střídat výhry a zaváhání?

Rio Ave je posledním týmem v tabulce, který má ještě kladné skóre, naopak Boavista má poměr vstřelených a inkasovaných gólů přibližně 1:2 s průměrem ani ne jednoho vstřeleného gólu na zápas. Nejlepším střelcem Rio Ave je devítigólový Ahmed Hassan, Boavista musí spoléhat pouze na několikero dvou- a jednoho třígólového střelce.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Boavista FC: Mika – Beckeles, Philipe Sampaio, Carlos Santos, Afonso Figueiredo – Tengarrinha, Ídris, Anderson Carvalho – Zé Manuel, Quincy, Pouga
    Náhradníci: Daniel Monllor – João Dias, Brito, Leozinho, Julián, Diego Lima, Uchebo

Rio Ave FC: Ederson – Lionn, Gouano, Villas Boas, Tiago Pinto – Wakaso, Pedro Moreira, Tarantini – Ukra, Del Valle, Hassan
    Náhradníci: Cássio – Pape Sow, Luís Gustavo, Diego Lopes, Boateng, Marvin, Nelson Monte

Rozhodčí: Marco Ferreira – Moniz, Serrão.

-1
    Vše už je připraveno, utkání za pár vteřin začne.

1

1
    Boavista hraje v tmavých dresech a v první půli na branku po pravé straně z pohledu kamer, hráči Rio Ave nastupují v zeleno-bílém provedení.

2
    Philipe se dopustil faulu, Rio Ave bude zahrávat standardku.

3
    Zeď míč odrazila do zámezí, Rio Ave tak může pokračovat v akci.

4
    První navštívenku do pokutového území Rio Ave vyslali domácí, obešlo se to ale bez zakončení.

5
    Zběžný zákrok absolvoval Ederson, černo-bílé šachovnicové dresy jsou však nadále u balonu.

6
    Celky se po nepřesných přihrávkách a nákopech střídají v držení míče. Zatím se neurodila žádná výjimečná myšlenka.

8
    Červenou kartu dostává Brayan Beckeles (Boavista FC).

8
    A máme tady penaltu! Brayan Beckeles stáhl v pokutovém území k zemi unikajícího hráče, zavinil tak penaltu a po osmi minutách zamířil do šaten! Nutno ale dodat, že se jednalo o letmý kontakt, možná přísný na penaltu, natož vyloučení.
    Beckeles lehce sáhl po protihráči a rozhodčí nařídil penaltu a domácímu borci udělil červenou kartu.

10
    Rio Ave právě vstřelilo branku!
    Exekuce pokutového kopu se ujal Ahmed HASSAN MAHGOUB a střelou do protipohybu brankáře otevírá skóre utkání.
    Ahmed HASSAN MAHGOUB - 0:1

12
    Boavista se v úvodních minutách nejevila vůbec špatně, avšak v deseti hráčích bude utkání otáčet těžce. Rio Ave je na koni.

14
    Pohotovým skluzem odvrátil na rohový kop Afonso míč mířící před branku.

16
    Od inkriminované situace se Boavista prakticky nedostala do šestnáctky soupeře.

17
    Další z akcí rozjíždí Rio Ave.

18
    Pokusy o průniky za obranu Boavisty zatím hostům příliš nevycházejí, za stávající situace ale rozhodně nemají kam spěchat.

20
    Projektil na Miku vyslal Wakaso, ovšem míč v letu lehce tečoval Carlos Santos a je z toho rohový kop pro Rio Ave.

21
    Prvotní nebezpečí sice Boavista odvrátila, Rio Ave ale uzavírá smyčku okolo šestnáctky.

21
    Zelení si odkop od rohového praporku zopakují.

22
    Ani teď nebyli úspěšní, Moreira navíc fauloval a po pár minutách se k míči dostávají domácí.

22
    Boavista má zásadní problém – nedokáže míč moc dlouho udržet na svých kopačkách, proto teď musel u přední tyče zasahovat Mika.

24
    Bleskově se Boavista přesunula na druhou stranu hřiště a vybojovala roh také ona.

24
    Také tentokrát bude v kolonce stát slovo neúspěšně.

25
    Opět – špatný centr a míče se zmocňují hosté.

26
    A vybojovali další roh.

27
    Při hlavičkovém souboji se nepěkně srazili Wakaso s Pougou.

28
    Po krátké pauze se pokračuje ve hře, výhodu standardky po tomto střetu dostala Boavista.

30
    Mika si připisuje další zákrok proti střele z levé strany.
    Mika podržel svůj tým.

30
    Žlutou kartu dostává Gouano (Rio Ave FC).

33
    Po střetu zůstává na zemi ležet Wakaso, jehož další pokračování je otázkou. Na střídačce hostů se totiž připravuje střídání.

34
    Wakaso je na nosítkách odnášen ze hřiště, v zápase končí.

35
    Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Wakaso, přichází Sow.

37
    Pape Sow je tvrdě atakován hned po svém nástupu na hřiště. Rozhodčí musí zjednat pořádek.

37
    Fauly: 3 – 3

38
    V posledních minutách tempo hry poněkud opadlo, snad se před koncem poločasu znovu dostane na vyšší úroveň.

39
    Mika ukrývá v náruči centr odražený od chumlu hráčů před sebou.

40
    Boavista nebyl až tak daleko vyrovnání. Centrovaný míč na branku hlavou poslal Pouga a neminul o mnoho.
    Pouga jen těsně minul hostující branku.

41
    Kopat se bude proti brance domácích. Fauloval Ídris.

42
    A znovu. Tentokrát shledal rozhodčí jako nedovolený výskok Pougy.

43
    Držení míče: 30% – 70%

44
    Vhazuje Boavista.

45
    Rozhodčí nastaví v prvním poločase dvě minuty. Evidentně za Wakasovo ošetřování a následné střídání.

45+2
    Náběh Hasana zastavuje zdvižený praporek postranního sudího. Milimetrový ofsajd.

45+2

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Vývoj téměř celého průběhu zápasu ovlivnilo brzké přísné vyloučení Beckelese a následná penalta. Rio Ave šlo do vedení již po osmi minutách hry a ani později se o vedení nemuselo příliš strachovat. Snad jen při Pougově hlavičce ze 40. minuty. Jinak to byl spíše domácí gólman Mika, kdo musel být v pohotovosti.

Druhý poločas začne přibližně v 22.02.

Z neznámého důvodu se zatím začátek druhého poločasu už pár minut odkládá. Hrát se přitom mělo už přibližně 8 minut.

Hráči už jsou na hřišti a druhý poločas tak co nevidět může začít.

46

46
    Střídání v týmu Boavista FC: ze hřiště odchází Pouga, přichází Uchebo.

47
    Podle očekávání je zatím aktivnější Rio Ave.

48
    Do pohybu uvádí míč Mika.

51
    Poměrně od podlahy to teď vzali domácí hráči. Rio Ave rozhodně nedostává nic zadarmo.

54
    Střelecký pokus Quincyho branku Edersona minul. Rozhodně to ale byl signál, že ani v deseti nelze Boavistu odepsat.

55
    Znovu si Quincy nabíhal na centr, tentokrát ale na míč nedosáhl a nezakončil.

56
    Rohový kop naopak vybojovali zeleno-bílí.

57
    A ještě jeden od druhého praporku.

59
    Hosté pozvolně kombinují, trpělivě hledají okénka v domácí obraně. Nemají kam spěchat.

60
    Střídání v týmu Boavista FC: ze hřiště odchází Zé Manuel, přichází Brito.

61
    Domácí rozhodně nečekají na další hřebíček do rakve a v rámci možností se snaží o brejky. Poměrně aktivní je po přestávce Quincy Owusu-Abeyle.

63
    Jde však jen o lemé záblesky v době, kdy hosté ztratí míč, nebo si na chvíli odpočinou.

64
    Nyní se ale bude kopat proti brance domácích, rozhodčí velice špatně posoudil zpracování míče jednoho z hráčů Boavisty špičkou kopačky jako hru rukou.

65
    Standardka na druhé straně. Taktéž odvrácená beky.

67
    Pedro Moreira teď poslal k zemi pronikajícího Pougu, dle rozhodčího v mezí pravidel.

68
    Střídání v týmu Boavista FC: ze hřiště odchází Quincy, přichází Leozinho.

70
    Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Pedro Moreira, přichází Diego Lopes.

70
    Del Valle rozehrál rohový kop Ria Ave a po krátké pauze si ho zopakuje.

72
    Ze druhého poločasu už je odehrána téměř půlhodina, na pořádnou šanci ale stále čekáme.

73
    Poslední minuty se nesou v duchu zcela rovnocenné partie, početní deficit skóre ani hráčů není na Boaviste znatelný.

74
    Nyní ale musí beci rychle zpátky, hrozí přečíslení hostů.

74
    Skvěle se vrátil a skluzem o míč soupeře připravil Afonso.

75
    Rohový kop Boavistě srovnání nepřinesl. Jak to teď dopadne na opačné straně?

76
    Rohové kopy: 4 – 11

77
    Herní výkony nejsou nikterak líbivé, odpovědí z hlediště je proto ticho mísící se s pískotem.

77
    Žlutou kartu za faul na Del Valleho dostává Tengarrinha (Boavista FC).

78
    Anderson Carvalho střelou z třiceti metrů prověřil pozornost Edersona, ten testem prošel.

81
    Ani pátý roh Boavistu do dobrého zakončení nedostal.

82
    Také s touto přízemní střelou neměl Ederson žádné potíže.

83
    Žlutou kartu dostává Pape Sow (Rio Ave FC).

84
    Afonso fauloval na půlící čáře Ukru, Rio Ave zůstane u míče.

84
    S druhou půlí se Boavista popasovala obstojně, Rio Ave do větších příležitostí zatím nepustila. Na smazání jednobrankového deficitu má už ale jen několik minut a doposud toho také moc nevymyslela.

85
    Žlutou kartu dostává Lionn (Rio Ave FC).

86
    Po faulu Lionna poputuje na Edersonovu branku další centr.

86
    A také rohový kop.

87
    Boavista se usadila před soupeřovou brankou.

88
    Držení míče: 34% – 66%

88
    Philipe byl při pokusu o hlavičku sražen brankářem Edersonem. Bude z toho roh.
    Philipeho sráží Ederson.

90
    Rozbíhá se poslední minuta utkání. Rio Ave stále vede gólem z penalty z desáté minuty 1:0.

90+1
    Rozhodčí Ferreira nastavuje čtyři minuty.

90+2
    Žlutou kartu dostává Ukra (Rio Ave FC).

90+2
    Ukra zahrál při snaze o doběhnutí míče ve vlastní šestnáctce rukou a pro Boavistu se naskýtá jedinečná šance získat z tohoto zápasu bod!

90+3
    Boavista právě vstřelila branku!
    Fotbalové spravedlnosti bylo nakonec učiněno zadost. Výhodu pokutového kopu dostali v závěru zápasu i domácí a BERNARDO TENGARRINHA nabídnuté šance využil!
    TENGARRINHA - 1:1

90+4
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Prince Gouano (Rio Ave FC), který psychicky neunesl klíčové rozhodnutí sudího ze závěru zápasu a následné vyrovnání Boavisty.

90+5
    Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Del Valle, přichází Luís Gustavo.

90+5

Rozhodčí do průběhu zápasu výrazně pomluvil již v osmé minutě, kdy pískl velice, velice přísnou penaltu proti Boavistě a Hassan poslal Rio Ave do vedení. Fotbalová štěstěna se v závěru zápasu usmála také na domácí, kteří po ruce soupeře taktéž z penalty srovnali na konečných 1:1. Ani v deseti přitom nebyli po přestávce horším týmem. Bod ze zápasu je proto pro ně více než zasloužený.