1:2 (1:1)
AS Saint-Étienne
Úterý 10.02.2015, 21:00 • Stade Jean Bouin, Paříž • Francouzský pohár

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Dobrý večer u sledování Coude de France čili Francouzského poháru. Na hřiště Red Star FC 93 přijíždí celek nejvyšší tamní soutěže Ligue1 – AS Saint-Étienne. Utkání bude nesmírně zajímavé, ale papírový favorit je zclea jednoznačný. Výkop určila asociace Fracouzkého fotbalu na 21 hodinu.

Hosté v minulém kole Ligue1 prohospodařili vedení 2:0 proti Racingu Lens. Lensu se dokonce povedlo skóre otočit a tak Zelení museli vyvinout velký tlak, aby vyrovnali. Nakonec se jim to povedlo z kopačky Erdinga.
    V minulém pohárovém utkání se Štěpáni rovněž velmi natrápili, když se utkali s Ligue2 hrajícím Tours. Po základních 90. minutách svítilo na ukazateli skóre 3:3. V prodloužení se projevila větší zkušenost Les Verts a díky brankám Erdinga a Monnet-Paqueta rozhodli ve svůj prospěch.
    O kolo dříve se utkalo Saint-Étienne s AS Nancy a i v tomto utkání se muselo prodlužovat. Po bezbrankové základní hrací době se v 97. minutě dostal k míči Franck Tabanou a rozhodl o vítězství a postupu svého týmu.

Red Star FC 93

Tým hrající třetí nejvyšší soutěž se prozatím drží na postupových příčkách do Ligue2, kterou již také okusil.
    V poháru začal Red Star na půdě Noeux Mines, přes které postoupil až brankou v prodloužení. V dalších kolech postupně vyřadily Červené hvězdy postupně Forbach, Arles-Avignon, Consolat.
    Domácí nejsou favoritem, ale jistě budou chtít potvrdit svoji formu a Saint-Étienne potrápit.

Absence

Red Star: David Bellion, Ludovic Fardin, Jonathan Tinhan, Maki Tall, Joseph Agyiriba, Yannick Tchintcho.

AS Saint-Étienne: Kevin Monnet-Paquet, Moustapha Bayal Sall, Benjamin Corgnet, François Clerc, Florentin Pogba, Renaud Cohade. Možná nebudou hrát ani finalisté Afrického poháru Max-Alain Gradel a Ismaël Diomandé.
    Stade Jean-Bouin se poprvé otevře fotbalovému utkání.

Red Star FC 93: Allain – Marie, Allegro, Cros, Ielsch – Beziouen, Sliti, Da Cruz, Makhedjouf, Hergault – Bouazza. Trenér: Robert.
    Náhradníci: Planté – Seidou, Fournier, Kanté, Lefaix, Belvito, Castro.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Théophile-Catherine, Baysse, Perrin, Tabanou – Hamouma, N'Guémo, Clément, Mollo – van Wolfswinkel, Erding. Trenér: Galtier.
    Náhradníci: Moulin – Saint-Maximin, Bamba, Brison, Karamoko, Madianga, Saint-Louis.

Rozhodčí: Kalt – Pacelli, Haquette.

Oba týmy jsou již na hrací ploše. Za malou chvíli se začne.

1

1
    Utkání bylo zahájeno, jako první se do svého soupeře pustili domácí, kteří nastoupili v bílých dresech. Hosté mají černou kombinaci.

2
    Pěkný centr do vápna Saint-Étienne musel likvidovat pozorný Baysse.

3
    Poprvé u míče hosté, ale nedostali se na dostřel Allainovy branky a už se musí zase vracet do obranné ulity.

4
    Allain se poprvé dotkl míče, ale těžký zákrok vytahovat nemusel, protože k němu míč pouze propadl.

5
    První rohový kop domácího týmu. Bouazza se v malém vápně pošťuchuje s Hamoumou.

5
    Ruffier musel zasahovat, když k němu propadl opakovaný centr Da Cruze. Hostující brankář reflexivně vyrazil míč před sebe, zbytek dokonala jeho obrana.
    Ruffier musel dávat velký pozor.

6
    Hosté jako velký favorit se zatím pouze brání. Téměř se nedostávají k míči.

7
    Erding se pokusil atakovat Allaina při odkopu, který jej trefil, ale míč se sice za brankovou čáru dostal, ale mimo tři tyče branky Red Star.

9
    Tabanou se musel vrátit až k brankové čáře, kudy pronikal jeden z Alžířanů v dresu Red Star, Hostující hráč zblokoval centrovaný míč na další roh.

10
    Z rohu tentokrát příliš nezapršelo. Ruffier bude pouze kopat od své branky.

12
    Hra ubrala na tempu a již se hraje především ve středu hřiště. Na těžkém terénu, kde se hrají především zápasy v rugby, je to boj o každý metr půdy.

13
    Makhedjoufa poslal k zemi Hamouma, domácí tedy budou zahrávat přímý volný kop.

13
    Ten však dolétl do rukavic reprezentačního náhradníka Stéphane Ruffiera.

14
    Faul i na druhé straně. Na trávníku se ocitl Yohan Molo.

14
    Mollův centr letěl přibližně na penaltu, ale tam stáli hráči v bílém a dokázali míč dostat mimo své pokutové území.

15
    N'Guémo se ocitl v nadějné pozici, ale Allain si s jeho ránou poradil.
    N'Guémova nebezpečná rána.

16
    Na druhé straně se do zakončení dostával Da Cruz, ale počínal si neopatně, když si nepohlídal své ofsajdové postavení. Jeden z asistentů to viděl velmi přesně.

17
    Mollo je nejaktivnějším hráčem hostí a znovu byl faulován, tentokrát na levé straně hřiště.

18
    Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
    Yohan Mollo rozehrál přímý kop, Míč sice mířil na brankáře Allaina, který mu vyběhl vstříc, ale těsně před ním změnil dráhu letu RICKY VAN WOLFSWINKEL a rozjásal hostující fanoušky poprvé v dnešním utkání.
    Ricky van WOLFSWINKEL - 0:1

20
    Vstřelená branka jako by vzala domácím vítr z plachet a najednou neví jak pokračovat v útočných akcích.

21
    Teď se na chvíli dostali na polovici svého soupeře postupem po své levé straně, ale nepřesná přihrávka skončila až u Ruffiera.

22
    Mollo se tentokrát okolo Marieho neobtočil, domácí získali míč poměrně snadno. A rychle zas přesouvají těžiště hry na polovici Saint-Étienne.

23
    Tabanou ve výskoku popostrčil Beziouena, ale jako faul to posouzeno nebylo. Domácí tedy budou pouze vhazovat.

24
    Erding se dostával za obranu, ale na těžkém terénu jej obrana dostihla, a dokázal jej dokonce o míč obrat, přičemž hostující hráč navíc Marieho fauloval.

25
    Julien Ielsch zatáhl vyloženě za záchranou brdu, když zastavil pronikajícího van Wolfswinkela a od rozhodčího vidí červenou kartu.
    Faul na červenou v podání Ielsche.

26
    Ielsch už je v útrobách stadionu a jde do sprch.

27
    K přímému kopu se postavil Hamouma, ale mířil pouze do náruče domácího brankáře.

28
    Ale domácí se ani v deseti nevzdávají, kdyby Beziouen z pravé strany našel ve vápně spoluhráče mohlo být s Les Verts velmi zle.

28
    Red Star právě vstřelil branku!Neuvěřitelné!!! Domácí i v deseti skórují. Tabanou prohrál na své straně osobní souboj, Baysse následně podskočil centrovaný míč mířící na HAMEURA BOUAZZA, ten ve skluzu zasáhl míč, který zapadl Ruffierovi k tyči.
    Hameur BOUAZZA - 1:1

31
    Faul na Molla. Sám postižený zahrával přímý kop, ale našel pouze připraveného Allaina.

32
    Znovu domácí ve velké šanci. Perrin nepohlídal nabíhajícího Bouazzzu, který na hranici vápna napálil míč tentokrát nad branku Ruffiera, To bylo štěstí pro Zelené.
    Další obrovská šance Bouazza

33
    Domácí i v deseti jsou nebezpečnější než hostující celek, vše zřejmě dělá motivace na dnešní zápas.

34
    Erding se nedokázal dostal ke střele. Míč se vrací na pravou stranu, kde s ním operuje Tabanou.

35
    Jenže ani jeho centr do šestnáctky ohrožení branky neznamenal.

36
    Trenér Galtier vypadá, že je nespokojený se hrou svých svěřenců. Ani se není čemu divit, stále hrají s nadšeně bojujícími Red Star nerozhodně.

37
    Dalekonosná rána Beziouena nemohla Ruffiera ohrozit, protože letěla až příliš vysoko.

38
    Mollo pelášil za přihrávkou po levé straně, ale míč na hřišti nestihl. Vhazování pro Červené hvězdy.

39
    Hamoumu ve vápně popotáhl při zpracovávání jeden z domácích obránců. Rozhodčí však faul neviděl a tak nechává pokračovat ve hře.

40
    Domácí již hrají pouze dlouhými míči. Tabanou s Perrinem se postarali o jediného střelce domácích Bouazza.

41
    Hosté vysunuli presink až na polovici Red Star. A přináší to ovoce, protože vybojovali autové vhazování.

42
    N'Guémo pouze zpracoval míč pro soupeře, sice se jej snaží získat zpět, ale zatím marně.

43
    Konečně se o slovo přihlásila i útoční síla Saint-Étienne, ale van Wolfswinkel nedokázal zamířit přesně. Allain tedy bude kopat od své branky.

44
    Makhedjouf nejprve míč ztratil, ale Théophile-Catherine otálel tak dlouho s odkopem, až jej zas získal zpět. Přes spoluhráče dostal míč na Da Cruze, který však nedokázal vystřelit.

45
    Hosté se dostali před šestnáctku Red Star a marně ji zatím obléhají.

45+1
    Nastavena bude jedna minuta.

45+1
    Hamouma pro jistotu zastavil slibně vyhlížející a začínající akci domácích.

45+2

Je za námi první půle nepěkného a velmi ubojovaného fotbalu. Na začátku utkání mělo Red Star velký tlak, který Zelení sotva eliminovali. V 18. minutě však Mollo zahrával přímý kop a van Wolfswinkel dokázal otevřít šikovně skóre. Za nedlouho pronikal přes Ielsche van Wolfswinkel, i přesto, že to domácí hráč nebyl posledním, tak charakterem zákroku to bylo na červenou kartu , což usoudil i hlavní sudí Kalt. jenže paradoxně to vlilo do žil domácím novou krev a prakticky vzápětí se dostal ke střele Bouazza, když předtím Baysse podskočil centrovaný míč. jeho rána k pravé hostující tyči znamenala vyrovnání. Pak to byl více méně boj o každičký metr hřiště. Uvidíme co přinese druhá půle.
    Druhá půle na rugbyovém hřišti přinese souboj 11 můžu proti 10.

Domácí jsou již na hrací ploše, čeká se na Zelené, dnes v černé.

A i ti už jdou na trávník, který nevypadá, že by na něm šla hrát kombinační hra.

46

46
    Ani jeden tým nezměnil sestavu. Hosté se po rozehrávce dostali do blízkosti šestnáctky, kterou má dnes pronajatou Allain, ale tam o míč přišli.

47
    Baysse přenesl hru na Tabanou, který ovšem vrací hru zpět na vlastní polovici.
    Ruffier hostujícím fanouškům.

49
    Van Wolfswinkel pronikl po levé straně, dostal se až do vápna, kde zpětnou přihrávkou vybídl ke střele Erdinga. Tomu míč nesedl a přestřelil.
    Erdingova rána nad.

50
    Znovu se snažil Tabanou o centr, ale nebyl úspěšný v nalezení spoluhráče.

52
    Hamouma se vyhnul ofsajdu a postupoval na branku Red Star, ovšem vystřelit přes křižujícího obránce se neodvážil. Míč dostal na kopačky N'Guémo, který si míč připravil na levačku, jeho technickou ránu musel Allain vyrážet na roh.
    N'Guémovu ránu Allain vyrážel.

53
    Z něj však hosté nevytěžili ani střelu na branku.

54
    Domácí se i v deseti snaží o aktivní hru, v podstatě již nemají co ztratit. navíc se mohou opírat o spolehlivého Allaina.

55
    Mollo zamířil s míčem doprostřed, před vápnem jej předal Erdingovi, který bez přípravy mířil na branku. Allain stál přesně tam, kde měl, tedy ve středu branky a míč zachytil.
    Erdingova navštívenka.

56
    Hamouma poslal k zemi Beziouena, zatím se to obešlo bez karetního trestu.

57
    Erding ve velkém čtverci padá, ale vlastní vinou, neboť uklouzl při kličce. Domácí diváky to pobavilo.

59
    Ruffier si ve druhé půli zatím na míč nesáhl, hostující obrana zlepšila svůj pohyb i bránění.

60
    Hodina hry je téměř za námi, ve druhém poločase hrají více hosté. Domácím zřejmě budou postupně docházet síly. Ale uvidíme, třeba dokáží i v deseti překvapit.

61
    Mollo se snažil udržet proti trojici protivníků míč na levé straně hřiště. Nakonec o míč přišel, ale byl faulován.

62
    Mollo je opravdu velmi aktivní, ale nedokázal obejít dva protihráče.

62
    Vzápětí dostal příležitost vyzkoušet pozornost Hamouma, jenže ani on nedokázal překonat výborného Allaina.

63
    N'Guémo neměl kam a tak hosté musí začít znovu od kapitána Perrina.

64
    Mollo hledal nabíhajícího Hamoumu, ten chtěl ještě šikovně přenechat spoluhráčům číhajícím na hranici vápna, ale k nim se míč nedostal.

65
    Perrin vyhrál míč pro Molla, který měl proti sobě dva protihráče. neobešel ani jednoho, i protože byl faulován.

66
    Míč za obranu, to je přesně to na co Bouazza čeká. nyní jej vykřižoval a Paul Baysse, domácí aspoň získali rohový kop.

66
    Ruffier si pro něj došel s přehledem na malé vápno.

67
    Ofsajd a v něm Mevlüt Erding. Allain prodlužuje čas jak může.

68
    Tabanou šlápl do Bouazzy, to mohla být i žlutá karta, nakonec se to vyřešilo pouze slovním napomenutím.

69
    Bouazza chtěl technickou střelou nachytat Ruffiera na vzdálenější tyči, ale branku vůbec netrefil.

70
    Domácí dohrávají souboje někdy až na hranici pravidel, ale ve všech případech jim to prochází.

71
    Zhruba 20 minut do konce řádné hrací doby. uvidíme, který z trenéru sáhne do sestavy. Zatím se nechystá ani jeden.

72
    Střídání v týmu Red Star FC 93: ze hřiště odchází Sliti, přichází Lefaix.

72
    I hosté střídají, odchází Ricky van Wolfswinkel a přichází Jonathan Bamba.

73
    Domácí se řítili do přečíslení, ale Tabanou se stihl vrátit včas, Bouazzu odclonit a míč tak připadl Ruffierovi.

74
    Théophile-Catherine poslal centr na zadní tyč z pravé strany, kde ovšem měl Bamba těžkou pozici.

75
    Bamba se pak ještě dostal ke střele, kterou nadzvedl jeden z bránících hráčů nad vlastní branku. Allain letěl vzduchem zbytečně.
    Bambova tečovaná rána skončila rohem.

76
    Ale ani tento rohový kop neměl zakončujícího hráče.

76
    Vzápětí jsme svědky dalšího rohu Zelených.

77
    I tentokrát se Red Star ubránilo.

77
    Dlouhý aut domácích do pokutového území Saint-Étienne odvrací Perrin na další aut.

79
    Hosté mají místy drtivý tlak. Tabanou padá před pokutovým územím po kontaktu s protihráčem, podle sudího se však o faul nejedná.

80
    Že by i třetí vystoupení Štěpánů v rámci Coupe de France by dospělo do prodloužení?

80
    Tak ne. Hamouma vybojoval na středu hřiště míč, posunul jej nalevo na Molla, který se dostal až do vápna, kde chtěl přihrávku Hamoumovi vrátit, ale PIERRICK CROS usměrnil míč za záda svého brankáře.
    Pierrick CROS - 1:2

82
    Domácím to vzalo všechnu sílu, celou dobu hráli poměrně sympaticky i v deseti. Dokonce malou chvíli před vlastní brankou mohl Hergault dotáhnout úspěšně útok do konce, proti byl jen Ruffier.

84
    Taktický faul N´Guéma.

84
    Střídání v týmu Red Star FC 93: ze hřiště odchází Farid Beziouen, přichází Nicolas Belvito.

84
    Střídání v týmu Red Star FC 93: ze hřiště odchází Hameur Bouazza, přichází Massiré Kanté.

86
    Průnik domácích polevé straně nepřinesl ani rohový kop. Ruffier může kopat od své branky.

87
    Jenže na polovici přišel další faul hostí.

87
    Romaina Hamoumu v dresu hostí střídá Benjamin Karamoko.

89
    Mollo dostal míč k rohovému praporku, kde se jej snažil udržet. Proti jednomu protihráči to zvládl, ale druhého již nezvládl.

89
    Erding se dostal s míčem do vápna, ovšem Crose obejít nedokázal a ani centr z jeho kopačky nepřišel.

90
    Hraje se poslední minuta druhé půle.

90+1
    Hlavní sudí nastaví ještě 2 minuty.

90+2
    Mollo ztrácí míč. Po autovém vhazování se k míči dostává Cros, kterého fauluje Erding. Domácí již začínají spěchat.

90+2
    Nakonec se k ráně zpoza vápna dostal Lefaix, ale Ruffiera po zemi nepřekonal.

90+3

Je dobojováno. Saint-Étienne napotřetí odmítlo prodloužení v Coupe de France, i když mu k tomu značně dopomohl hráč Red Star FC 93 Pierrick Cros, který si srazil Mollovu přihrávku do vlastní sítě. Tomu předtím však předcházela ztráta na středu hřiště, když důrazný Hamouma vybojoval míč. Domácí i přesto, že hráli dlouhou dobu o jednoho muže v polo méně dokázali vzdorovat až do závěrečného hvizdu, i když ve druhé půli mnoho střeleckých pokusů nepředvedli. Saint-Étienne postupuje do dalších bojů. Kdo bude dalším soupeřem Les Verts se dozvíme ve čtvrtek po utkání Metz – Brest. Jeden z možných soupeřů by mohl být PSG, pokud tedy zítra postoupí. Pokud by se tak stalo, pak by v jednom soutěžním ročníku oba týmy setkaly ve všech domácích soutěžích, ale to ještě moc předbíháme.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji dobrou noc a u francouzského fotbalu někdy napočtenou. (22:58:56)