SP v biatlonu - individuální závod žen 15 km Vítěz: K. Mäkäräinenová (FIN) (kon.) | SP v biatlonu - individuální závod mužů 20 km Vítěz: M. Fourcade (FRA) (kon.)
SP v biatlonu - individuální závod žen 15 km, Holmenkollen

Vítěz: K. Mäkäräinenová (FIN)

Čtvrtek 12.02.2015, 10:30Biatlon

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou. (12:35:40)
    Gratulace Veronice Vítkové! Potvrdila, že má letos úžasnou formu. V hodnocení světového poháru je už třetí:

Konečné pořadí:

1. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) 43:54,8 (0)
    2. Darja Domračevová (BLR) +1:18,3 (1)
    3. Veronika Vítková (CZE) +1:20,9 (0)
    4. Laura Dahlmeierová (GER) +2:28,2 (0)
    5. Monika Hojniszová (POL) 2:51,5 (0)
    6. Julija Džymaová (UKR) +3:20,4 (0)
    7. Iryna Varvynecová (UKR) +3:26,7 (0)
    8. Franziska Hildebrandová (GER) 3:43,9 (2)
    9. Gabriela Soukalová (CZE) +3:59,4 (1)
    10. Anais Bescondová (FRA) +4:04,6 (1)
    11. Susan Dunkleeová (USA) +4:07,1 (2)
    12. Megan Heinickeová (GER) +4:07,3 (0)
    13. Jana Gereková (SVK) +4:16,3 (2)
    14. Dorothea Wiererová (ITA) +4:33,0 (2)
    15. Marie Dorinová Habertová (FRA) +4:33,2 (3)
    16. Nadzeja Skardzinová (BLR) +4:40,9 (1)
    17. Jekatěrina Glazyrynová (RUS) +4:45,3 (2)
    18. Kadri Lehtlová (EST) +4:51,2 (1)
    19. Jekatěrina Jurlovová (RUS) +4:54,9 (2)
    20. Franziska Preussová (GER) +4:56,3 (2)
    21. Elisa Gasparinová (SUI) +5:02,0 (3)
    22. Elise Ringenová (NOR) +5:02,4 (1)
    23. Weronika Nowakowská-Ziemniaková (POL) +5:03,3 (3)
    24. Darja Usanovová (KAZ) +5:07,7 (1)
    25. Teja Gregorinová (SLO) +5:28,7 (2)
    26. Ťia-lin Tchang (CHN) +5:53,4 (0)
    27. Lisa Theresa Hauserová (AUT) +6:06,7 (2)
    28. Rosanna Crawfordová (CAN) +6:07,2 (3)
    29. Nicole Gontierová (ITA) +6:18,3 (3)
    30. Audrey Vaillancourtová (CAN) +6:37,2 (0)
    31. Barbora Tomešová (CZE) +6:48,2 (3)
    32. Natalja Burdygová (UKR) +6:58,6 (2)
    33. Hannah Dreissigackerová (USA) +7:00,0 (3)
    34. Eva Puskarčíková (CZE) +7:04,7
    35. Karin Oberhoferová (ITA) +7:05,1 (5)
    36. Tiril Eckhoffová (NOR) +7:08,6 (5)
    37. Irina Trusovová (RUS) +7:10,3 (3)
    38. Natalija Kočerginová (LTU) +7:11,4 (4)
    39. Paulína Fialková (SVK) +7:12,3
    40. Justine Braisazová (FRA) +7:14,4 (4)
    41. Jitka Landová (CZE) +7:26,9 (4)
    ---
    67. Terézia Poliaková (SVK) +9:59,0 (3)
    Martina Chrapánová (SVK) DNS

Rozhodně dobrý závod zajela Slovenka Jana Gereková, která ačkoli dvakrát minula terč z dvaceti pokusů, zaběhla velmi dobře, a skončila třináctá. Bodovala též Paulína Fialková, jenž dojela na 39. místě.

Gabriela Soukalová skončila s jednou chybou na solidním devátém místě. Ostatní Češky, kromě Jitky Landové, která smolně skončila na 41. příčce, bodovaly. Barbora Tomešová se umístila na 31. pozici, Eva Puskarčíková za ní zaostala za o tři místa pozadu.

Kaisa Mäkäräinenová dnes zajela skvělý závod, se startovním číslem dva se dostala do cíle jako první, kde i zůstala. Druhá nakonec skončila Darja Domračevová, která porazila třetí Veroniku Vítkovou o 2,6 sekundy. Pro českou reprezentantku je to rozhodně parádní úspěch.

Závod skončil.

CÍL
    Hartwegerová se startovním číslem 90 zaznamenala jen dvě chyby a útočila na body do světového poháru. Nakonec ale před nájezdem na mostík do cílové rovinky bylo vidět, že do první čtyřicítky se prostě nevejde.

CÍL
    Do cíle zbývá dojet zhruba deseti až dvaceti závodnicím. Konečné pořadí se průběžně sumíruje do finální podoby. Kromě Landové, která je aktuálně na smolném 41. místě, všechny Češky bodovaly.

4. stř
    Gössnerová mohla ohrozit Soukalovou na deváté příčce, jenže čtvrtou střelbu naprosto pokazila. Připsala si tři trestné minuty a hezký výsledek nezaznamená.

CÍL
    Dahlmeierová nakonec v cílové rovince porazila čtvrtou Hojniszovou a "bramborovou" placku si Němka vybojovala pro sebe. Polka skončí zřejmě na skvělém pátém místě.

CÍL
    V cíli je aktuálně Landová, která čtyřikrát minula. Tomešová je také v cíli, a to se třemi chybami. Obě Češky nemohou být se svým výkonem spokojeny.

13 KM
    Dahlmeierová nevypadá 1,6 kilometrů před cílem moc dobře. Běžecky nyní na Hojniszovou, se kterou soupeři o čtvrtou pozici, ztrácí. A náskok Němky se pořád ztenčuje.

CÍL
    Hojniszová zaznamenala na své poměry parádní výsledek. Vecpala se na aktuální čtvrtou pozici před Ukrajinky Varvynecovou a Džymovou. Uvidíme, jestli její "bramborovou! pozici ohrozí ještě rovněž bezchybná Němka Dahlmeierová.

4. stř
    Dahlmeierová z Německa startovala až jako šedesátá v pořadí. Na všech čtyřech střeleckých položkách byla úspěšná. Ale běžecky je na tom hůře. Dostala se sice na čtvrtou pozici, ale ztrátí už 1 minutu a 50 sekund. Němka stupně vítězů neatakuje.

CÍL
    Gereková ze Slovenska zaznamenala celkově dvě chyby a je aktuálně na desáté příčce. Do první dvacítky, možná i do první patnáctky by se vejít měla.

CÍL
    V cíli máme aktuálně zhruba třicet závodnic, a to včetně Puskarčíkové, která dojela se sedmiminutovou ztrátou na Mäkäräinenovou.

4. stř
    Polské fanoušky zatím rozhodně těší výkon Polky Moniky Hojniszové. Zaznamenala totiž čtyřikrát čistou střelbu a je poslední kolo před cílem aktuálně za triem Vítková, Mäkäräinenová a Domračevová.
    Domračevová se v cíli dostává těsně před Veroniku Vítkovou, kterou odsouvá na třetí místo