SP v biatlonu - individuální závod žen 15 km | Vítěz: K. Mäkäräinenová (FIN) (kon.) | | | SP v biatlonu - individuální závod mužů 20 km | Vítěz: M. Fourcade (FRA) (kon.) |
Obří slalom - ženy, 1. kolo, Vail/Beaver Creek | Vítěz: Anna Fenningerová (AUT) (kon.) | | | Obří slalom - ženy, 2. kolo, Vail/Beaver Creek | Vítěz: A. Fenningerová (AUT) (kon.) |
Ženy - 3000 metrů | Vítěz: M. Sáblíková (CZE) (kon.) |
Tour of Qatar | 1. Alexander Kristoff (Kaťuša) (kon.) |
Peter Wright - Gary Anderson | 1:7 (kon.) | | | Michael van Gerwen - Stephen Bunting | 7:3 (kon.) |
Adrian Lewis - Phil Taylor | 2:7 (kon.) | | | James Wade - Kim Huybrechts | 7:2 (kon.) |
Dave Chisnall - Raymond van Barneveld | 7:5 (kon.) |
konec
SP v biatlonu - individuální závod mužů 20 km, Holmenkollen
Vítěz: M. Fourcade (FRA)
(2. Garaničev (RUS), 3. Semjonov (UKR))
Ondřej Jícha
Je to nejdelší distance, kterou biatlonisté v rámci svých závodů absolvují. Žádné jiné zápolení se totiž v tomto sportu nejede na delší distanci.
tato disciplína má jednu specifickou vlastnost. Kromě absolvování pěti 4 km okruhů a klasických čtyř střeleckých položek totiž biatlonisté neodbíhají na trestný okruh v případě nezdaru. Pokud závodník nesestřelí byť jediný terč, tak nemusí absolvovat 150 metrů navíc, ale do výsledného času se mu připočte jedna minuta, případně více, pokud nesestřelí více terčů.
Ze slovenských biatlonistů budou připraveni Miroslav Matiaško s číslem 62, Tomáš Hasilla (70), Michal Kubaliak (82) a Michal Šíma (84) .
1. Martin Fourcade (FRA)
2. Jevgenij Garaničev (RUS) +14,2
3. Sergejj Semjonov (UKR) +48,8
4. Jakov Fak (SLV) +1:36
5. Benjamin Weger (SUI) +1:47
6. Johannes Böe /NOR) +1:55
7. Anton Šipulin (RUS) +1:59
8. Michal Šlesingr (CZE) +2:10
9. Erik Lesser (GER) +2,11
10. Maxim Cvetkov (RUS) +2:20
11. Andreas Birnbacher (GER) +2:30
12. Nathan Smith (CAN) +2:38
13. Timofej Lapšin (RUS) +2:44
14. Quentin Fillon Maillet (FRA) +2:49
15. Daniel Boejm (GER) +2:50
16. Simon Fourcade (FRA) +2:57
17. Vladimir Iljev (BUL) +2:57
18. Jurij Ljadov (BLR) +2:59
19. Vladimir Čepelin (BLR) +3:04
20. Leif Nordgren (USA) +3:05
21. Peppe Femling (SWE) +3:12
22. Andrejs Rastorgujevs (LAT) +3:17
23. Fredrik Lindström (SWE) +3:19
24. Antonin Guigonmat (FRA) +3:31
25. Arnd Peiffer (GER) +3:36
26. Michal Krčmář (CZE) +3:43
27. Simon Schempp (GER) +3:45
28. Benedikt Doll (GER) +3:53
29. Lars Birkeland (NOR) +3:56
30. Henrik L'abee-Lund (NOR) +4:04
31. Simon Eder (AUT) +4:06
32. Alexej Volkov (RUS) +4:08
33. Olexandr Žyrnyj (UKR) +4:19
34. Michael Roesch (BEL) +4:19
35. Jean Beatrix (FRA) +4:25
36. Domink Windisch (ITA) +4:27
37. Arťjom Pryma (UKR) +4:32
38. Dmitryj Malyško (RUS) +4:38
39. Erlend Bjoentegaard (NOR) +4:42
40. Kalev Ermits (EST) +4:54
------------------------------------------
49. Jaroslav Soukup (CZE) +5:16
65. Tomáš Hasilla (SVK) +7:09
66. Tomáš Krupčík (CZE) +7:38
70. Ondřej Moravec (CZE) +7:54
71. Michal Kubaliak (SVK) +7:55
74, Michal Šíma (SVK) +8:23
75. Miroslav Matiaško (SVK) +9:03 (16:07:02)