Olomouc – Letňany 6:2 (kon.) | Vsetín – HC Litvínov 2:5 (kon.) | Jihlava – PZ Kladno 3:1 (kon.)
Slavia – Kometa Brno 2:5 (kon.) | Sparta – Třinec 1:6 (kon.) | K. Vary – Pardubice 4:3 (2:1 po s.n.)
Havířov – Písek 4:1 (kon.) | Poruba 2011 – Č. Budějovice 5:3 (kon.) | HC Plzeň – Zlín 6:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Kladno 3:4 (kon.) | Liberec – Vítkovice 4:3 (kon.) | Chomutov – Hr. Králové 0:0 (odl.)
HC Slavia Praha
2:5 (0:3, 1:1, 1:1)
HC Kometa Brno
Sobota 14.02.2015, 12:30Extraliga staršího dorostu

Ze střetnutí Slavie s Kometou tedy odjíždějí šťastnější brněnští mladíci, kteří si do moravské metropole vezou všechny tři body. Základní kameny výhry položili již v první třetině, když během dvou minut nasázeli soupeři tři branky. (15:51:28)

60:00

59:59
    Současně se sirénou se ještě strhla hromadná potyčka, do které se zapojili snad všichni hráči. Z ledu se těžce zvedá Kolář, kterému museli na nohy pomoci spoluhráči.

59:39
    Závěr zápasu se dohrává před brněnskou brankou. Sešívaní však na snížení nedosáhnou.

59:04
    Po odpískaní se do sebe pustili Jirůšek (KOM) a Matějka (SLA). Oba vyloučeni na čtyři minuty za hrubost.

58:53
    Laxní rozehrávku hostů ukořistil Šergl. Z bezprostřední blízkosti na brankáře Slavíčka nevyzrál.

58:00
    Zbývá odehrát poslední dvě minuty. Pátou brankou si hosté svou výhru pojistili, takže se už dohrává v poklidnějším tempu.

57:36
    Slávisté se snaží o rychlou odpověď. Hosté je však do zakončení nepouštějí.

56:22
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brněnští dlouze kombinovali před Paterou, až se do puku opřel DAVID SEDLÁČEK. Jeho přesně mířená rána zapadla k pravé tyči. Brankář sešívaných měl navíc zakrytý výhled. Asistence: Petr Kratochvíl.

55:48
    Trestná lavice Slavie opět nezůstane prázdná. Za krosček bude pykat Krásný.

55:23

55:07
    Patera musel ve svém brankovišti zazářit. Rychlým pohybem betonů ukořistil poskakující puk.

54:18
    Mušo prchal na branku Komety zcela osamocený. Ve vyložené šanci ale neuspěl.

53:57
    Hosté v plném počtu. Kometu čeká dvojnásobná přesilovka.

53:23
    Opět se změní poměr sil na ledě. Trest za sekání inkasuje Vildumetz. Jeho tým se bude muset ve třech bránit proti čtyřčlenné přesile.

52:48
    Příkop si odsedí menší trest za hrubost. Pokračuje se tedy ve čtyřech na obou stranách.

52:43
    Ve čtyřech hrající Kometa se dokázala osvobodit.

51:57
    Zábranský putuje na trestnou lavici za sevření puku rukou. Domácí čeká desetisekundová přesilovka pěti proti třem.

51:54
    Do brankoviště se odrazil kotouč, který Slavíček se štěstím vyrazil betonem. Nikdo ze sešívaných borců nedorážel.

David Soumar

Branky a nahrávky: 40. Hradil (Kohút), 44. Kohút (Šergl) – 7. Hasoň (Čejka, Hroudný), 8. Havlát (Havránek), 9. Mlynář (Zábranský, Heinrich), 23. Ferda (Král, Havránek), 57. Sedláček (Kratochvíl)

HC Slavia Praha: Petřík (12. Patera) – Zderadička, Krásný, Šantrůček, Hejda, Příkop, Šmíd – Hradil, Patočka, Vildumetz, Šteiner, Šergl, Matějka, Kolář, Mušo, Mareček, Kohút.
    HC Kometa Brno: Slavíček (Huzlík) – Petrla, Trnka, Jirůšek, Furch, Sedláček, Král, Zukal, Zábranský, Kratochvíl – Mlynář, Havlát, Heinrich, Hasoň, Čejka, Knap, Lacompbe, Hroudný, Novák, Ferda, Havránek.

Rozhodčí: Matúška – Prášek, Charvát