Olomouc – Letňany 6:2 (kon.) | Vsetín – HC Litvínov 2:5 (kon.) | Jihlava – PZ Kladno 3:1 (kon.)
Slavia – Kometa Brno 2:5 (kon.) | Sparta – Třinec 1:6 (kon.) | K. Vary – Pardubice 4:3 (2:1 po s.n.)
Havířov – Písek 4:1 (kon.) | Poruba 2011 – Č. Budějovice 5:3 (kon.) | HC Plzeň – Zlín 6:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Kladno 3:4 (kon.) | Liberec – Vítkovice 4:3 (kon.) | Chomutov – Hr. Králové 0:0 (odl.)
HC Slavia Praha
2:5 (0:3, 1:1, 1:1)
HC Kometa Brno
Sobota 14.02.2015, 12:30Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Přeji hezký den všem příznivcům mládežnického hokeje! HC Slavia Praha přivítá na svém ledě v rámci dvanáctého kola nadstavbové části RAKO extraligy staršího dorostu brněnskou Kometu.

HC Slavia Praha: Petřík (Patera) – Zderadička, Krásný, Šantrůček, Hejda, Příkop, Šmíd – Hradil, Patočka, Vildumetz, Šteiner, Šergl, Matějka, Kolář, Mušo, Mareček, Kohút.

HC Kometa Brno: Slavíček (Huzlík) – Petrla, Trnka, Jirůšek, Furch, Sedláček, Král, Zukal, Zábranský, Kratochvíl – Mlynář, Havlát, Heinrich, Hasoň, Čejka, Knap, Lacompbe, Hroudný, Novák, Ferda, Havránek.

Rozhodčí: Matúška – Prášek, Charvát.

00:01

00:05
    Úvodní buly vyhráli hosté. Nepřesně nahození jim však premiérovou akci překazilo.

00:25
    Sešívané zastavil ofsajd. Bude se vhazovat ve střední třetině.

00:35
    Hroudného nahození podržel Petřík ve své výstroji. Nebezpečně se k němu sjížděli hostující útočníci.

00:56
    První početní převahu si zahrají slávisté. Čejka je vyloučen za krosček.

01:28
    Dvakrát po sobě nadějně dorážel Hradil. Na Slavíčka si ale ani z bezprostřední blízkosti nepřišel.

02:16
    Šmíd svou střelu z mezikruží nasměroval do tyčky brněnské branky!

02:41
    Brněnští dokázali vyvézt kotouč ze třetiny a už přidělávají práci domácí obraně. Petřík musel zasáhnout betonem.

02:56

03:09
    Kometa poslala puk přes všechny čáry. Odpískán icing.

03:46
    Hradil vedl útočnou akci Slavie. Svým nahozením trefil jen prvního obránce.

04:25
    Slibně vypadal na druhé straně kluziště Novákův průnik. Hostující útočník se protáhl po pravé straně a v jízdě mířil na vzdálenější tyč. Mimo.

05:38
    Petřík přikryl puk lapačkou poté, co k němu doplachtilo nahození z velkého úhlu.

06:08
    Kometa právě vstřelila branku!
    Sešívaná obrana nechala mezi kruhy naprosto volného JANA HASONĚ. Brněnský útočník dostal puk zpoza branky a měl dostatek času na to, aby zamířil přesně do sítě domácích. Asistence: Jakub Čejka a Daniel Hroudný.

06:41
    Sešívaní jdou do čtyř. Kohút vyloučen za hákování.

07:13
    Nepříjemná situace pro domácí. Havránek napřáhl na modré čáře ke střele, která byla před Petříkem ještě tečovaná. Úspěšným střelcem je ROBERT HAVLÁT. Asistence: Tomáš Havránek.

08:23
    Do slávistické sítě padá již třetí puk. Na střeleckou listinu se zapsal TOMÁŠ MLYNÁŘ, který uspěl střelou nad vyrážečku. Asistence: Libor Zábranský a Aleš Heinrich.

08:23
    Petříka v brance červenobílých střídá Patera!

09:24
    Další komplikace pro domácí. Matějka vyloučen za hrubost.

10:13
    Slávisté se dokázali osvobodit a čtveřice bránících hráčů může vystřídat.

10:58
    Modrobílí drží svého soka pod tlakem. Zábranský vyslal prudkou ránu směrem na Paterovu klec. Trefil ale jen jednoho z bránících hráčů.

11:24

12:08
    Nicméně sešívaní se dále nemohou usadit v útoku. Tři rychle inkasované branky se na nich opravdu podepsaly.

12:37
    Domácí nic nevytěžili ani ze zmatků v brněnském brankovišti. Kometa si málem puk do sítě poslal sama. Vše musel zachránit až Slavíček.

13:05
    Sešívané zastavil ofsajd. Hra se přesune až před Pateru, jelikož byl ofsajd označen jako úmyslný.

14:48
    Po rychlém nástupu brněnských se tempo hry poněkud uklidnilo. Oběma celkům se nedaří usadit se v útočné třetině.

16:15
    Čejka chtěl prověřit Paterovu pozornost střelu z modré čáry. Jeho snažení přerušilo postavení mimo hru.

17:12
    Příkop se dostal do dobré pozice. Tváří v tvář hostujícímu muži s maskou ale ani nadvakrát nesupěl.

17:39
    Těsně před Slavíčkem tečoval puk Patočka. Po jeho zásahu skončil kotouč nad brankou.

18:02
    Brněnští mladíci poslali puk přes všechny čáry. Icing.

18:46
    Šmíd vyslal střelu na dezorientovaného Slavíčka, který podklouzl v brankovišti. Brankář Komety i se štěstím zasáhl.

19:51
    Ještě jedno vhazování před Paterou, který ve své výstroji ukryl nahození z velkého úhlu.

20:00

Další třetina začne přibližně v 13:14.

První třetina je minulostí. Do kabin po první siréně míří spokojenější hosté z Brna. Ti se v rozmezí dvou minut dostali do tříbrankového vedení. Na Hasoňovu trefu dokázal navázat Havlát a následně i Mlynář. Zato sešívaní zahrozili jen tyčkou z úvodu periody.

20:01

20:22
    První útočnou akci vedli slávisté. Z jejich snažení žádná střele nevzešla.

20:42
    To Patera už musel proti Sedláčkovi zasáhnout betonem. Puk odpravil do rohu.

21:35
    Dělovou ránu vyslal Zukal. Trefil ale jen betony domácího gólmana.

21:56
    Sešívaní se dostali do ofsajdu. Následuje buly ve střední třetině.

22:12
    Novák s Mlynářem se dostali do přečíslení dvou proti jednomu, které zakončoval druhý jmenovaný hodně nebezpečnou střelou. Patera se ale zvládl výborně přesunout.

22:56
    Hra ve čtyřech Brněnským očividně svědčí. RADIM FERDA se před Paterou, který vyrazil střelu z modré čáry před sebe, zorientoval ze všech nejrychleji a poslal puk do sítě červenobílého klubu. Asistence: Filip Král a Tomáš Havránek.

23:47
    Šteiner šikovně tečoval před Slavíčkem. Po jeho zásahu se však černý kus gumy mezi tři tyče nevešel.

24:19
    Oba týmy hrají v plném počtu.

25:35
    Formace kolem Davida Matějky dobře napadá soupeřovu rozehrávku. Brno se nemůže dostat z vlastní třetiny.

26:36
    Je k vidění klidnější pasáž hry. Oba brankáři v posledních chvílích tolik práce neměli.

27:21
    Mareček nahazoval na Slavíčkovu branku. Jeho prudký projektil doplachtil až za branku.

27:55
    Zábranský vypálil z prostoru pravého kruhu. Patera předvedl jistý zákrok.

28:37
    Větší potíže už ale měl domácí brankář s pokusem Čejky, který zakončoval z mezikruží. Slávistický muž s maskou vytěsnil kotouč nad branku jen s velkými problémy.

29:39
    Kometa dokázala svého soupeře dostat pod velký tlak. Sešívaní se ale osvobodili vyhozením do střední třetiny.

29:58
    Na Kohútovo bekhendové zakončení si Slavíček počíhal. Puk skončil v lapačce.

30:38
    Petrala vyloučen za napadení. Slávisty tedy čeká dvouminutová hra v početní převaze.

31:26
    Zderadička vypálil z modré čáry střelu, kterou chtěl ještě tečovat Patočka. Neuspěl.

31:35
    Hroudný zachytil na modré čáře puk a na Pateru se hnal zcela osamocený. Domácí gólman dokázal i s výpomocí vracející se obrany zakročit.

32:38

33:01
    Hasoň převedl pěkný průnik. Poté, co si obhodil dva obránce, se dostal i do zakončení. Nezacílil však přesně.

33:39
    Slavia bude hrát další přesilovou hru. Za naražení na hrazení bude dvě minuty pykat Heinrich.

33:56
    Kometa oslabení začala dobře. Bude se vhazovat v obranné třetině domácích.

34:20
    Hejda vyslal nadějnou ránu. Slavíčkova vyrážečka však byla proti tomu, aby kotouč prošel do sítě.

35:16
    Šantrůčkovo pomalé nahození nikdo z červenobílých netečoval. Puk doletěl mimo brněnskou svatyni.

35:39

36:36
    V prostoru mezi kruhy dostal ideálně nabito Patočka. Do jeho dobře mířené střely dokázali brněnští obránci vložit hůl, čímž střelu vyrazili do ochranné sítě.

36:57
    Ihned po buly pálil Vildumetz. Slavíček připraven.

37:36
    Ve velmi dobré pozici zakončoval Sedláček. Neuspěl však ani tváří v tvář Paterovi, který se roztáhl přes celé brankoviště.

38:32
    Zábranského střelu z první zachytil domácí gólman rychlým scvaknutím betonů. Bude se vhazovat v útočné třetině Brna.

38:50
    Sešívaní se ještě v závěru třetiny budou muset bránit. Hejda vyloučen za hákování.

39:45
    Slavia právě vstřelila branku!
    Sešívaní skórují ve vlastním oslabení. Domácí se dostali do přečíslení dvou proti jednomu, které po Kohútově pasu zakončil přesnou střelou MATYÁŠ HRADIL. Asistence: David Kohút.

39:45
    Zukal inkasuje osobní trest a na dalších deset minut do hry nezasáhne.

40:00

Další třetina začne přibližně v 13:59.

Druhá třetina nám nabídla vyrovnanější podívanou. V úvodu prostřední části sice ještě Ferda navýšil vedení brněnské Komety, v závěru dějství dokázal v rychlém protiútoku snížit Hradil. Dokáží sešívaní v závěrečné periodě stáhnout tříbrankové manko?

40:01

40:11
    S pukem na hokejkách začínají brněnští mladíci, které čeká ještě zhruba polovina přesilové hry.

40:50

40:59
    Záhy však na trestnou lavici putuje jiný slávista. Šmíd už pyká za podražení.

41:41
    Kometa se drží v útočné třetině. Červenobílí ji však do zakončení nepouštějí.

42:11
    Puk putuje až za Slavíčkovu klec. Brno bude muset založit nový útok.

42:47
    Do obrovské šance se paradoxně dostali domácí. Kolář ale střelu z prostoru mezi kruhy neumístil ideálně. Úspěch neslavila ani následná dorážka.

42:59

43:44
    Sešívaní snižují! DAVID KOHÚT si dobře sjel před branku, odkud vypálil střelu švihem, jež zapadla přesně do horní části Slavíčkovy svatyně. Asistence: Jan Šergl.

44:07
    Kolář způsobil před hostující brankou pořádné pozdvižení. Po jeho opakované dorážce se strhla menší strkanice, která se obešla bez trestů.

45:17
    Patera si musel povyjet, aby byl schopný skákavé nahození vytěsnit mimo nebezpečnou zónu.

46:21
    Slavíčkovu pozornost prověřil propagační střelou Kohút. Hostující gólman bez obtíží zasáhl.

46:44
    Přesilovka pro Kometu. Vildumetz podrazil soupeře, a už míří za katr.

47:28
    Mareček vyhazuje puk přes všechny čáry.

48:01
    Ke střele se propracoval Hasoň. Jeho pokus však nebyl prudký ani nejlépe umístěný. Patera zasáhl.

48:44

49:29
    Po delší době se do útočné třetiny vydala i Slavia. Z ofenzivní akce vytěžili domácí jen zakázané uvolnění.

49:52
    Ferda dostal v prostoru nad kruhy hodně prostoru. Přestože měl dostatek času, nezamířil přesně.

50:03
    Novák bude pykat za nedovolené bránění. Využije Slavia přesilovku?

50:53
    Tato početní převaha se domácímu celku vůbec nedaří. Kotouč putuje až do obranné třetiny slávistů.

51:23
    A znovu. Tentokrát musel Patera dokonce zasáhnout.

51:54
    Do brankoviště se odrazil kotouč, který Slavíček se štěstím vyrazil betonem. Nikdo ze sešívaných borců nedorážel.

51:57
    Zábranský putuje na trestnou lavici za sevření puku rukou. Domácí čeká desetisekundová přesilovka pěti proti třem.

52:43
    Ve čtyřech hrající Kometa se dokázala osvobodit.

52:48
    Příkop si odsedí menší trest za hrubost. Pokračuje se tedy ve čtyřech na obou stranách.

53:23
    Opět se změní poměr sil na ledě. Trest za sekání inkasuje Vildumetz. Jeho tým se bude muset ve třech bránit proti čtyřčlenné přesile.

53:57
    Hosté v plném počtu. Kometu čeká dvojnásobná přesilovka.

54:18
    Mušo prchal na branku Komety zcela osamocený. Ve vyložené šanci ale neuspěl.

55:07
    Patera musel ve svém brankovišti zazářit. Rychlým pohybem betonů ukořistil poskakující puk.

55:23

55:48
    Trestná lavice Slavie opět nezůstane prázdná. Za krosček bude pykat Krásný.

56:22
    Brněnští dlouze kombinovali před Paterou, až se do puku opřel DAVID SEDLÁČEK. Jeho přesně mířená rána zapadla k pravé tyči. Brankář sešívaných měl navíc zakrytý výhled. Asistence: Petr Kratochvíl.

57:36
    Slávisté se snaží o rychlou odpověď. Hosté je však do zakončení nepouštějí.

58:00
    Zbývá odehrát poslední dvě minuty. Pátou brankou si hosté svou výhru pojistili, takže se už dohrává v poklidnějším tempu.

58:53
    Laxní rozehrávku hostů ukořistil Šergl. Z bezprostřední blízkosti na brankáře Slavíčka nevyzrál.

59:04
    Po odpískaní se do sebe pustili Jirůšek (KOM) a Matějka (SLA). Oba vyloučeni na čtyři minuty za hrubost.

59:39
    Závěr zápasu se dohrává před brněnskou brankou. Sešívaní však na snížení nedosáhnou.

59:59
    Současně se sirénou se ještě strhla hromadná potyčka, do které se zapojili snad všichni hráči. Z ledu se těžce zvedá Kolář, kterému museli na nohy pomoci spoluhráči.

60:00

Ze střetnutí Slavie s Kometou tedy odjíždějí šťastnější brněnští mladíci, kteří si do moravské metropole vezou všechny tři body. Základní kameny výhry položili již v první třetině, když během dvou minut nasázeli soupeři tři branky. (15:51:28)

David Soumar

Branky a nahrávky: 40. Hradil (Kohút), 44. Kohút (Šergl) – 7. Hasoň (Čejka, Hroudný), 8. Havlát (Havránek), 9. Mlynář (Zábranský, Heinrich), 23. Ferda (Král, Havránek), 57. Sedláček (Kratochvíl)

HC Slavia Praha: Petřík (12. Patera) – Zderadička, Krásný, Šantrůček, Hejda, Příkop, Šmíd – Hradil, Patočka, Vildumetz, Šteiner, Šergl, Matějka, Kolář, Mušo, Mareček, Kohút.

Rozhodčí: Matúška – Prášek, Charvát