Columbus – Philadelphia 4:3 (po pr.) | Chicago – New Jersey 3:1 (kon.) | Dallas – Florida 2:0 (kon.)
Arizona – San Jose 2:4 (kon.) | Vancouver – Boston 5:2 (kon.) | Ottawa – Edmonton 7:2 (kon.)
Vancouver Canucks
5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Boston Bruins
Sobota 14.02.2015, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Vítám tu všechny příznivce toho nejkvalitnějšího hokeje! Kanadskoamerická NHL se hraje i v pátek brzy ráno našeho času a já Vám přiblížím utkání dvou týmů, které ještě musejí zabojovat, aby nechyběly v play-off. Sedmý celek tabulky Západní konference Vancouver Canucks přivítá na Východě osmý Boston Bruins.

Boston Bruins:
    Medvědi v posledních letech patřili k nejlepším týmům v soutěži, ale letos zatím neprožívají moc dobrou sezónu. V tabulce Východní konference jim tak se 63 body patří až osmá příčka, tedy poslední, která by ještě zaručovala postup do play-off. Boston může ještě ohrozit zejména Florida, která má na devátém místě v tuto chvíli čtyřbodovou ztrátu. Bruins v poslední době pravidelně střídají vítězství a porážky, například v posledních deseti zápasech mají vyrovnanou bilanci 5:5 – nyní ale prohráli už dvakrát v řadě. Mužstvu letos schází klasický kanonýr, vždyť nejlepší kluboví střelci, Patrice Bergeron a Brad Marchand, se trefili pouze patnáctkrát.

Vancouver Canucks:
    Kosatky loni scházely v play-off a letos dělají vše proto, aby se to už znovu neopakovalo. V tabulce Západní konference jsou se 63 body na sedmém místě, ale nic jistého ještě zdaleka nemají. Vždyť desátí LA Kings ztrácejí jen tři body. Ofenzivu Vancouveru tradičně táhnou bratři Sedinové, ke kterým se letos přidal také Radim Vrbata, jenž je po letním příchodu z Arizony s 20 góly vůbec nejlepším střelcem mužstva. V posledních pěti utkáních Canucks třikrát zvítězili a dvakrát prohrály. Naposledy si přivezli cenné body z Chicaga, kde zvítězili 5:4 po prodloužení.

Daniel Sedin – 46 b (13+33)
    Henrik Sedin – 46b (9+37)
    Radim Vrbata – 39b (20+19)

Brankář:
    Ryan Miller – 40z, průměr 2,44, úspěšnost 91,3%

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vzájemné zápasy:
    Oba kluby se v této sezóně utkají vůbec poprvé. V loňském ročníku se odehrály dva vzájemné zápasy. Z vítězství se vždy radoval domácí tým, Canucks na svém ledě vyhráli 6:2, Boston zase 3:1.

Československá stopa:
    Radim Vrbata (VAN) – 50 zápasů, 39 bodů (20+19)
    David Krejčí (BOS) – 34 zápasů, 26 bodů (7+19)
    David Pastrňák (BOS) – 18 zápasů, 8 bodů (5+3)
    Zdeno Chára (BOS) – 35 zápasů, 13 bodů (3+10)

Vancouver: Miller (Lack) – Tanev, Edler, Sbisa, Hamhuis, Clendening, Stanton – Burrows (A), H. Sedin (C), D. Sedin (A) – Vrbata, Vey, Higgins – Kassian, Matthias, Dorsett – Hansen, Horvat, Kenins. Trenér: Willie Desjardins

00:30
    Domácí si hned vypracovali velkou šanci! Daniel Sedin našel krásnou přihrávkou napříč útočným pásmem Burrowse, který vypálil z první. Rask se však bleskurychle přesunul a stačil puk vyrazit. Výtečný zákrok hned na úvod.

01:23
    Kosatky začaly aktivně. Dorsetta však nyní dokázal uhlídat Seidenberg.

01:41
    Vancouver právě vstřelil branku!
    A je to 1:0 pro kanadský celek! Hosté propadli ve středním pásmu, čehož využil Kassian, který se ujal kotouče a v situaci 2 na 1 předložil lahůdkovou nabídku SHAWNOVI MATTHIASOVI, kterému na zadní tyči stačilo zvednout kotouč nad natažený beton Raska. Asistence: Zach Kassian a Derek Dorsett.
    Shawn MATTHIAS - 1:0

03:02
    Medvědi jsou hodně zaskočeni, ještě na Millera nevystřelili.

04:03
    První zákrok Millera, domácí gólman vyrazil střelu Kruga.

05:03
    Fantastický začátek zápasu pro SHAWNA MATTHIASE! Domácímu útočníkovi nyní pomohla tragická rozehrávka obránce Dougieho Hamiltona, jenž zpoza branky namazal kotouč přímo na hůl Matthiase, který se tak ocitl sám před Raskem, brankáře Bruins se zbavil dlouhou forhendovou kličkou a zakončoval do odkryté klece.
    Shawn MATTHIAS - 2:0

05:03
    Trenér Bostonu Julien si vyžádal oddechový čas, aby svému souboru promluvil do duše.

06:22
    Hosté měli velkou šanci! David Pastrňák trefil tyčku a dorážející Gregory Campbell nepřekonal Millera!

06:36
    Máme tu reklamní přestávku, Canucks mají zápas skvěle rozehraný a po necelých sedmi minutách hry vedou 2:0.

07:21
    Patrice Bergeron podrazil projíždjícího Daniela Sedina. Domácí budou hrát přesilovku.

08:15
    Střela Hamhuise vypálená od modré skončila ve výstroji Raska.

08:28
    Marchand dokázal vyhodit.

08:43
    Brad Marchand se snaží hosty nabudit, teď sestřelil čistým hitem Edlera.

09:18
    Edlerova střela se mezi tyče nevešla.

09:38
    Bruins právě vstřelili branku!
    PATRICE BERGERON naskočil na led z trestné lavice a o chvíli později zařídil snížení! Bergeron podél pravého mantinelu přebruslil obranu soupeře a dostal se až před Millera, kterého nadvakrát překonal – 2:1.
    Patrice BERGERON - 2:1

10:50
    Utkání je zatím pro diváky velmi atraktivní. Vždyť jsme viděli už tři góly a to ještě Pastrňák trefil brankovou konstrukci.

11:44
    Bruins přidávají a nyní se častěji drží v útočném pásmu.

12:22
    Vystřelený puk skončil v Millerově lapačce, následuje reklamní přestávka. Hráči Bostonu teď byli v náporu.

12:27
    Po buly vystřelil Seidenberg, Miller kotouč vyrazil do rohu.

12:30
    Henrik Sedin odjíždí z ledu s krvácející tváří! Opakované záběry odhalily, že jej holí do obličeje zasáhl Gregory Campbell.

12:30
    Campbell to sice neudělal úmyslně, ale hráč je odpovědný za svou hůl. Po poradě sudích tak následuje trest na 2+2 minuty.

13:35
    Burrows trefil z pravého kruhu tyčku!

14:29
    Domácí stále drží útočné pásmo, Bruins nemohou vyhodit.

14:53
    Až teď je kotouč ve střední třetině.

15:02
    Henrik Sedin je už zpět na ledě, nyní si s jeho střelou poradil Rask.

15:51
    Závěr přesilovky už není z domácí strany nijak povedený.

16:13
    Bostonu se podařilo vyhodit.

16:30
    V momentě, kdy Campbell naskakoval na led, ostře vypálil Kassian. Rask puk drží.

16:30
    Po odpískání se Kassian dostal do konfliktu s obrovitým Zdenem Chárou. V nic většího to ale nepřerostlo a vylučovat se tedy nebude. Reklamní přestávka.

16:54
    Ryan Miller chytil nahozený kotouč a raději jej podržel. Z ledu se mezitím těžce zvedá David Pastrňák, kterého u mantinelu sroloval Hamhuis.

16:54
    A Dan Hamhuis je za svůj zákrok nakonec vyloučen – vražení.

17:31
    Bergeron hned dvakrát nebezpečně pálil, poprvé zasahoval Miller, podruhé kotouč prolétl kolem branky.

18:20
    Kosatky vyhazují.

18:38
    Akci Bostonu zastavilo postavení mimo hru.

18:55
    Domácí jsou v plném počtu.

19:09
    Zakázané uvolnění Vancouveru, hra se vrací před Millera.

19:48
    Seidenberg nahodil kotouč za branku, kde se jej ujímají domácí beci.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina byla velmi zajímavá. Hráči Canucks do ní měli doslova raketový start, když v 6. minutě vedli po dvou trefách Shawna Matthiase už 2:0. Hosté si poté vzali oddechový čas, svou hru zlepšili a v 10. minutě dokázali zásluhou Patriceho Bergerona i snížit. Po úvodní části tak domácí vedou nad Bostonem 2:1.

Střely na branku v 1. třetině – 7:10

Další třetina začne přibližně v 5:04.
    Jeden z fanoušků Vancouveru sleduje utkání v baru obklopen příznivci Bostonu.

20:01

20:24
    Tanev rozjel Henrika Sedina, jeho střelu ukryl ve výstroji Rask.

21:07
    Rask ukázal, jak rychle je schopný se přesunout! Bo Horvat to měl mezi kruhy do odkryté branky, ale finský brankář se ještě stačil vrátit a na poslední chvíli zakročit.

21:46
    Nyní tu máme domácí postavení mimo hru.

22:16
    Burrows posílal kotouč do brankoviště, kde číhali bratři Sedinové. Rask si ovšem připsal další úspěšný zákrok.

22:51
    Z levé strany střílel Higgins, Rask vyráží.

23:13
    Domácí opět předvádějí výborný nástup do třetiny, Rask má teď plné ruce a nohy práce.

23:22
    Domácí nápor alespoň na chvíli přerušil Rask, který podržel kotouč po střele Stantona.

25:02
    Bruins se po přestávce nemohou dostat do tempa, Canucks mají hru pod kontrolou.

25:19
    Daniel Sedin nahrál před branku Burrowsovi, který však nedostal puk za dobře postaveného Raska.

26:10
    Střelu hostujícího Erikssona srazil do ochranné sítě obránce Tanev. Následuje reklamní přestávka.

26:29
    Paille nyní dvakrát ohrozil domácí branku, ale Miller byl na svém místě.

26:57
    Teď zase domácí, Clendening od modré neuspěl.

27:48
    Sbisa pálil od modré velmi tvrdě, ale také nepřesně.

29:10
    Domácí se dostali do ofsajdu.

29:26
    Domácí vedou opět o dva góly! Chris Higgins našel od zadního mantinelu před brankou úplně volného RADIMA VRBATU, který Raska překonal bekhendovým blafákem. Asistence: Chris Higgins a Linden Vey.
    Radim VRBATA - 3:1

30:45
    Po třetím domácím gólu sledujeme především osobní souboje ve středním pásmu.

31:53
    Hráči se nám u mantinelů sráží, další šance se ale nerodí.

32:26
    Lucic dostal kotouč na vrchol levého kruhu, jeho volej však zastavil Miller.

32:55
    Canucks vyrazili do přečíslení 3 na 1, před branku si najížděl Vrbata, ale zakončení mu na poslední chvíli překazil vracející se Lucic!

33:21

34:00
    Daniel Sedin nahazoval kotouč před branku. Tam se však o jeho spoluhráče postaral Chára a Rask tak neměl další práci.

34:22
    Reilly Smith se z levé strany řítil na Millera, ale netrefil branku!

35:34
    Zajímavě vyhlížející protiútok Bostonu, Krejčí však nedokázal přesně předat kotouč Lucicovi.

36:21
    Chára nyní odpálil puk na icing.

36:25
    Sbisa se opřel do kotouče hned po vyhraném buly, branku však netrefil.

37:14
    Rask teď zariskoval při rozehrávce a k puku se málem dostal Daniel Sedin.

37:31
    Domácí v postavení mimo hru. Následuje reklamní pauza.

38:04
    Dvě minuty do konce druhé části, domácí se teď snaží především neinkasovat.

38:46
    Vrbata se snažil vysunout Higginse, toho před sebe nepustil obránce Miller.

39:51
    Bratři Sedinové si několikrát vyměnili kotouč a z jejich snahy nakonec mohl těžit Clendening. To by ale nesměl mířit jen do protihráče.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé části byly Kosatky lepším týmem a zaslouženě tak navýšily své vedení o další branku. Tu vstřelil ve 30. minutě Radim Vrbata, který si Raska vychutnal blafákem do bekhendu. Bruins budou muset přidat, pokud ještě chtějí získat nějaký ten bod.

Střely na branku ve 2. třetině – 12:4, celkem – 19:14

Třetí třetina začne přibližně v 5:57.
    Hráči Vancouveru ve druhé třetině svého soupeře přehráli a po čtyřiceti minutách tak zaslouženě vedou 3:1.

40:01

40:40
    Pokus Erikssona z levé strany vyrazil Miller.

41:09
    Od modré vypálil Milan Lucic, mířil nad branku.

41:23
    Hosté vstoupili do třetí periody hodně aktivně, určitě by rádi co nejrychleji snížili.

41:44
    Kenins s kotoučem vjel až do útočného pásma a střelou zápěstím prověřil Raska. Ten má puk ve výstroji.

42:59
    Kassian nahrnul kotouč před branku, kde ho netrefil sjíždějící obránce Sbisa.

43:16
    Domácí zahráli na icing.

43:27
    Ryan Miller měl velké štěstí! Brad Marchand totiž tečoval kotouč do tyčky jeho svatyně.

44:35
    Protiútok domácích zakončil střelou z pravého kruhu Henrik Sedin, skóre se nemění.

45:41
    Tohle bude ještě velké drama! Pastrňák se Söderbergem získali u mantinelu kotouč pro CHRISE KELLYHO, který si s ním vyjel mezi kruhy a vymetl šibenici Millerovy branky.
    Chris KELLY - 3:2

46:05
    Další obrovská chyba hostující obrany vrací Kosatky do sedla! Seidenberg rozehrál pouze na hůl Kassiana, který ještě nahrál SHAWNU MATTHIASOVI a ten tváří v tvář Raskovi i s trochou štěstí uspěl. Puk přepadl přes hostujícího gólmana a zamířil do sítě. Čepice na led, je tu hattrick! Asistence: Zack Kassian.
    Shawn MATTHIAS - 4:2

46:23
    Dan Hamhuis zasáhl vysokou holí Lucice a posílá tak domácí do čtyř.

46:35
    Smithův pokus likviduje pozorný Miller.

47:01
    Domácí vyhazují.

47:17
    David Pastrňák najel do domácí branky a vychýlil ji z jejího postavení. Hra je tedy přerušena.

47:25
    Krug od modré neprostřelil Millera.

47:45
    Bruins musejí rozehrávat další akci od vlastní branky.

48:24

49:15
    Domácí teď velice dobře brání střední pásmo a hráči Bostonu se nemohou dostat až před Millera.

49:52
    Vay hledal před brankou Higginse, tomu puk přeskočil hokejku.

50:21
    Běží už druhá polovina třetí třetiny.

51:03
    Dorsett se ze strany natlačil až před Raska, kotouč je pod lapačkou finského brankáře Bruins. Následuje komerční přestávka.

51:32
    Hostům se pomalu krátí čas na to, aby s utkáním ještě něco udělali.

52:24
    Daniel Sedin vypálil ze středního pásma, Rask vyráží.

53:20
    Na přihrávku Söderberga nikdo nedosáhl a puk se vykutálel až do středního pásma.

54:05
    David Pastrňák srazil za brankou Hamhuise. Následně přišla střela od modré, po které Miller přerušil hru. Ještě jedna reklamní přestávka.

54:25
    Kotouč opustil hrací plochu, rozhodčí se radí, kdo vlastně puk zahrál jako poslední. Pokud to byl domácí hráč, mělo by následovat vyloučení.

54:25
    Potvrzeno! Na trestnou lavici usedl Adam Clendening.

55:12
    Söderberg dlouho vymýšlel, co by s pukem udělal. Nakonec vypálil, ale prostor mezi tyčemi nenašel.

55:50
    Domácí se osvobozují.

56:04
    Další vyhození Canucks.

56:26
    Vancouver v plném počtu, domácí se zase přiblížili vítězství.

56:58
    Hostům už rychle ubíhá čas, Kosatky hrají výborně takticky a nepouštějí soupeře do šancí.

57:54
    Hosté to zkoušejí bez brankáře!

58:00
    Je asi hotovo! U vlastní obranné modré se dostal ke kotouči JANNIK HANSEN a dokázal trefit prázdnou branku soupeře. Dvě minuty před koncem tak Kosatky vedou 5:2. Asistence: Bo Horvat a Christopher Tanev.
    Jannik HANSEN - 5:2

59:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny i celého zápasu.

59:45
    Diváci v Rogers Areně již stojí a aplaudují domácím hokejistům.

60:00

Duel dvou týmů, které potřebují v boji o postup do play-off každý bod, ovládly Kosatky z Vancouveru, které přehrály Boston 5:2. Hosté vstoupili do třetí třetiny s velkou snahou duel zvrátit a ve 46. minutě se dočkali snížení na 3:2, o které se postaral Chris Kelly. O 24 sekund později však přišla obrovská chyba v rozehrávce, po níž dovršil hattrick Shawn Matthias, a od té chvíle již domácí otěže utkání nepustili. Rovné dvě minuty před koncem tak pečetil skóre na konečných 5:2 střelou do prázdné branky Jannik Hansen.

David Pastrňák (BOS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:09
    Zdeno Chára (BOS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 21:17 (06:45:51)
    Hrdinou zápasu se stal útočník Canucks Shawn Matthias, který zaznamenal svůj první hattrick kariéry v NHL.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 2. Matthias (Kassian, Dorsett), 6. Matthias, 30. Vrbata (Higgins, Vey), 47. Matthias (Kassian), 58. Hansen (Horvat, Tanev) – 10. Bergeron, 46. Kelly

Vancouver Canucks: R. Miller (Lack) – Tanev, Edler, Sbisa, Hamhuis, Clendening, Stanton – Burrows (A), H. Sedin (C), D. Sedin (A) – Vrbata, Vey, Higgins – Kassian, Matthias, Dorsett – Hansen, Horvat, Kenins. Trenér: Willie Desjardins
    Boston Bruins: Rask (Svedberg) – Hamilton