PSG – Chelsea 1:1 (kon.) | Šachtar – Bayern 0:0 (kon.)
FK Šachtar Doněck
0:0 (0:0)
Bayern Mnichov
Úterý 17.02.2015, 20:45 • Aréna Lvov, Lvov, Ukrajina • Liga mistrů

S konstatováním, že Šachťar Doněck v zahajovacím osmifinále Ligy mistrů uhrál bezbrankovou remízu s Bayernem Mnichov, přeji příjemný zbytek úterní noci. (22:44:43)

STATISTIKY

Střely: 1 – 8
    Střely na bránu: 1 – 1
    Střely mimo bránu: 0 – 4
    Zblokované střely: 0 – 3
    Přihrávky: 255/329 (78%) – 481/551 (87%)
    Rohové kopy: 0 – 4
    Ofsajdy: 4 – 2
    Držení míče: 41% – 59%
    Fauly: 15 – 20
    Žluté karty: 3 – 5
    Červené karty: 0 – 1

Ze statistického okénka je nejzajímavější fakt, že němečtí šampióni si připsali jedinou střelu na bránu a to již v 39. sekundě zápasu!
    Odveta bude zajímavá
    Šachtar Doněck "doma" uhrál remízu s Bayernem Mnichov. Odveta tak bude hodně zajímavá!

Zápas končí velmi rozpačitě, z hlediště je slyšet mírný potlesk i pískot. Spokojenějším týmem budou nejspíše domácí, kteří do utkání vstupovali v roli outsiderů a byť hráli od 65. minutě proti slavnému soupeři v početní převaze, nakonec v urputném boji Neuerovu branku nijak neohrozili a protože hosté nebyli o nic úspěšnější, postupová tajenka se rozluští až při odvetném utkání v Mnichově.

90+3

90+3
    Dva domácí ofsajdy v rychlém sledu a zápas, který se rozhodně do fotbalové historie nezapíše zlatým písmem, míří ke svému konci.

90+1
    Po Ribéryho zákroku na Wellingtona Nema opět emoce planou v plné míře. Francouz se zdá být mírně podrážděný, neboť jeho faul byl naprosto zbytečný a bez jakéhokoliv zájmu odehrát míč.

90
    Fotbalové trápení ve Lvově prodlužuje sudí Undiano Mallenco o tři nastavené minuty.

89
    Poslední změna v sestavě Šachťaru, nejlepší střelec dosavadního průběhu Ligy mistrů, devítigólový Luiz Adriano, se dnes absolutně neprosadil a přenechává místo na hřišti Olexandru Hladkému.

88
    Hosté aktivním presinkem donutili domácího brankáře Pjatova k vysokému odkopu, ze kterého je ztráta míče z domácího pohledu.

86
    Favorizovaní hosté se i v deseti nevzdávají myšlenek na vítězství a po zisku míče se ženou dopředu, ovšem proti zkonsolidované obraně se jen těžce prosazují a proto nakonec doputoval míč přes většinu hřiště až zpět k brankáři Neuerovi.
    Žlutá pro Schweinsteigera

84
    Další rychlý protiútok Šachťaru vedený novicem Wellingtonem Nemem zastavil za cenu žluté karty Schweinsteiger.

84
    Střídání Šachťaru, Taison rychle odběhl z placu a vpouští do hry Wellingtona Nema.

83
    Přeci jen se ke střeleckému pokusu probil Robben, do střely se mu ale hokejově položil Rakyckyj a Nizozemcovu ránu zablokoval. Robben se poté marně dožadoval odpískání pokutového kopu za údajnou ruku ukrajinského stopera.

82
    Pokud se ještě vrátím ke střelecké statistice, tak vězte, že po prvním poločasu byl stav na střely 1:6 a při aktuálním poměru 1:7 je bilance již 37 odehraných minut v druhém poločasu téměř nevídaná.
    Zákrok Boatenga

80
    Místo šancí nadále sbíráme fauly a žluté karty, Boateng ve skluzu zasáhl míč, ovšem sudí jeho počínání proti Taisonovi posoudil jako nedovolené a ukazuje mu žlutou výstrahu.

80
    Ribéry byl u vlastní střídačky faulován Fredem a emoce opět vřou.

Tomáš Kohlmann

Branky:

Karty:   38. Srna (SAC), 58. Costa (SAC), 77. Fred (SAC) – 23. Rafinha (BAY), 24. Alonso (BAY), 80. J. Boateng (BAY), 84. Schweinsteiger (BAY)   65. Alonso (BAY)

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 0:7.
    FK Šachtar Doněck: Pjatov – Srna (C), Rakyckyj, Kučer, Ševčuk – Fred, Fernando – Costa (78. Marlos), Teixeira, Taison (84. Wellington Nem) – Adriano (89. Hladkij).
    Náhradníci: Kanibolockij – Azevedo, Hladkij, Ilsinho, Kryvcov, Marlos, Wellington Nem.

Bayern Mnichov: Neuer – Rafinha, J. Boateng, Bernat – T. Müller (69. Badstuber), Schweinsteiger (C), Alonso, Alaba – Robben, Götze (74. Lewandowski), Ribéry.
    Náhradníci: Reina, Starke – Rode, Lewandowski, Dante, Badstuber, Weiser.

Rozhodčí: Undiano Mallenco – Pérez del Palomar, Cabanero Martínez (vš. Španělsko)
    Středa 11.03.2015
    Bayern - Šachtar 7:0

Branky: 4. T. Müller (pen.), 34. J. Boateng, 49. Ribéry (Alaba), 51. T. Müller, 63. Badstuber (Rafinha), 75. Lewandowski (Schweinsteiger), 87. Götze (J. Boateng)

Karty:   26. Badstuber (BAY), 38. J. Boateng (BAY) – 38. Costa (SAC)   3. Kučer (SAC)

Držení míče: 66 % : 34 %.
    Střely na branku: 13:0. Střely mimo: 8:3.