Michalovce – Poruba 29:23 (kon.) | Partizánske – Šaľa 23:23 (kon.) | Prešov – Zlín 16:27 (kon.)
Most – Olomouc 32:20 (kon.)
Iuventa Michalovce
29:23 (14:12)
DHC Sokol Poruba
Sobota 21.02.2015, 17:30 • Chemkostav Aréna Michalovce • Interliga ženy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Je tu víkend a to znamená pravidelnú dávku športov z našich regiónov. Hrá sa aj ženská hádzaná WHIL, ktorá odštartuje v sobotu šestnáste kolom. Na palubovke domácej Iuventy Michalovce nastúpi silný celok z Českej republiky – DHC Sokol Poruba. Michalovčanky sú jasným lídrom tabuľky, držia dlhú sériu bez prehry a doma sú ešte o niečo ťažším orieškom na rozlúsknutie. Podarí sa to hráčkam Poruby?

Iuventa Michalovce – 1.miesto, 27 bodov
    Len tri remízy v priebehu pätnástich zápasov si pripísali hráčky zo Zemplína. Jasne dominujú súperom a zatiaľ nenašli ešte svojho premožiteľa. Pod vedením nového trénera Františka Urbana, ktorý nahradil Borysa Petrovského si Iuvenťáčky poradili v stredu v dohrávke štrnásteho kola s Veselím po výsledku 38:25. Veselí prišlo v značne oslabenej zostave a aj to hralo do karát domácim. Darilo sa Trehubovej a po zápise ôsmich gólov sa stala top kanonierkou súťaže.
    Poruba je už ale iný typ súpera a v sobotu by sme mali vidieť vyrovnanejší súboj, možno dokonca aj prekvapenie na úkor favorita. Iuventa má široký káder kvalitných hádzanáriek a dokáže podávať vcelku vyrovnané výkony po celú dĺžku sezóny, čo je jedným z hlavných dôvodov prečo stále trónia na prvej priečke.

DHC Sokol Poruba – 4.miesto, 21 bodov
    Hádzanárky z Česka čaká náročný víkend, keď sa stretnú v rámci WHIL až s dvoma súpermi. Najprv v sobotu navštívia Chemkostav Arénu a o deň neskôr si zmerajú sily s Prešovom. Mladý káder trénera Jána Beňadika nechce domov prísť s prázdnou. Chápu silu súpera, no určite by neboli proti ak by uhrali proti Iuvente nejaký ten bod. Proti Prešovu je povinnosť zvíťaziť, keď sa pozrieme na stav Bemaca a jeho výkony, hneď vieme prečo.
    „My chceme samozrejme v Interlige získať, čo najviac bodov, ale vyložený tlak na nás nie je. Chceme se taktiež dobre pripraviť na štvrťfinále Challenge Cupu, ktoré je pre náš ostravský klub historickým míľnikom. Zápas v Michalovciach bude pre náš mladý celok zase obrovskou výzvou," povedal pre portál hazenaporuba.cz tréner Ján Beňadik.

Iuventa Michalovce: Kucher, Holešová, Szollosiová, Gubiková, Gerič, Habánková, Zyková, Horňáková, Nagyová, Wollingerová, Krasko, Bačíková, Trehubová, Levchenko, Krebs, Geci.

DHC Sokol Poruba: Roháčková, Doláková, Varmužová, Mylková, Šviráková, Tomašechová, Adamková, Rechtorisová, Chovancová, Minárčiková, Marčíková, Bělohoubková, Revajová, Kostelná

Rozhodčí: Oťapka, Sivák.

-1
    Tímy sú už pripravené, stretnutie o malú chvíľu začne.

1
    Stretnutie práve začalo. Domáce v tradičnej žlto-modrej kombinácii. (0:0)

1
    Prvá strela Kraskovej skončila mimo brány. (0:0)

2
    Žlutou kartu dostává Mylková (DHC Sokol Poruba). (0:0)

2
    Porubšnaky stratili loptu a v útoku sú zase domáce hráčky. (0:0)

2
    Prvý gól zápasu strieľa kto iný ako Táňa Trehubová – top strelkyňa súťaže. (1:0)

3
    Ďalším gólom prispela z ľavého krídla Szollosiová. (2:0)

4
    Po prvom úspešnom zákroku Gubíkovej strelila ďalší gól Trehubová. (3:0)

4
    Šárka Marčíková strelila prvý gól Poruby. (3:1)

5
    Žlutou kartu dostává Horňáková (Iuventa Michalovce). (3:1)

5
    Videli sme nepresnosti na oboch stranách. Hra sa znovu presunula pred gólmanku Dolákovú. (3:1)

6
    Barbora Mylková je prvou vylúčenou. Posedí si na dve minúty. Rozhodcom chvíľu trvalo kým sa rozhodli, ale nakoniec to zvládli. (3:1)

6
    Početnú výhodu využíva z ľavej spojky tvrdou strelou Krasko. (4:1)

7
    Strelu Švirákovej dokázala Gubíková vyraziť, no pri snahe chytiť loptu sa Gerič dopustila prešľapu a loptu stráca. (4:1)

7
    Rechtorisová premieňa šancu z ľavého krídla. (4:2)

8
    Len spojnicu trafila Tomašechová. (4:2)

8
    Na druhej strane skvelý zákrok Dolákovej. (4:2)

9
    Žlutou kartu dostává Szollosiová (Iuventa Michalovce). (4:2)

9
    Prvú sedmičku zápasu Poruba premieňa a znižuje na rozdiel jedného gólu. (4:3)

10
    Po strate lopty Iuventy sa do brejku dostala Minarčiková, ktorá premieňa bez najmenších problémov. A máme vyrovnané. (4:4)

10
    Už od začiatku sa hrá vo veľkom tempe. Iuventa pomaly zaspáva na vavrínoch a stráca vedenie. (4:4)

11
    Rechtorisová posiela Porubu do vedenia po prvýkrát v zápase! (4:5)

11
    Holešovej druhý neúspešný pokus o gól vyvolal nespokojnosť medzi divákmi. (4:5)

12
    Mylková premieňa z pivota a domáci tréner sa na to už nemôže ďalej pozerať. (4:6)

12
    Oddechový čas pro domácí. (4:6)

12
    Poruba je teraz na vlne, Michalovčanky robia chyby, nevedia si pripraviť strelecké pozície. Snáď sa to zmení po oddychovom čase. (4:6)

13
    Szollosiovej nádejná strela skončila len na nohe skvelej Dolákovej, ktorá podržala svoj tím. (4:6)

13
    Mylková potrestaná dvoma minútami za faul na Krasko. (4:6)

13
    Trehubová tiež vychytaná Dolákovou, no pripravená Horňáková využila dorážky a konečne dáva gól. (5:6)

15
    Pod časovým tlakom sa hráčky Poruby nedokázali presadiť a loptu tak strácajú. (5:6)

15
    Trehubová trafila len tyč pri sedemmetrovom hode.. To sa nestáva často. Z dorážky neuspela. (5:6)

16
    Žlutou kartu dostává Revajová (DHC Sokol Poruba). (5:6)

16
    Levchenko mala pri sedmičke presnú streleckú mušku a vyrovnala na 6:6. (6:6)

16
    Gerič fantasticky zblokovala strelu, škoda nepresnej prihrávky na nabiehajúcu Levchenko. (6:6)

17
    Žlutou kartu dostává Trehubová (Iuventa Michalovce). (6:6)

18
    Tentokrát to Levchenkovej nevyšlo a trafila z krídla len žrď. (6:6)

19
    Rýchle góly padli na oboch stranách a stav zostáva naďalej nerozhodný. (7:7)

19
    Oddechový čas pro hosty. (7:7)

20
    V hre pokračuje ofenzíva hostí. (7:7)

21
    Číslo osem Tomašechová dáva ôsmy gól Poruby a berie si vedenie. (7:8)

21
    Krasko potrebovala ošetrenie, ale už vyzerá v plnom poriadku. (7:8)

21
    Za domácu stranu sa presadila Kucher. (8:8)

22
    Domáca defenzíva nezažíva najlepšie minúty. Po chybách dostáva dva góly. (8:10)

23
    Sofia Nagyová sa teší z gólu na 9:10. (9:10)

23
    Nasťa Zyková podržala svoj tím famóznym zákrokom. (9:10)

24
    Šancu z brejku využila Geci. (10:10)

24
    Marčíková poslala loptu zo sedmičky pod brvno. (10:11)

25
    Žlutou kartu dostává Tomašechová (DHC Sokol Poruba). (10:11)

25
    Gerič predviedla len slabú strelu. Na druhej strane prišla chyba v rozohrávke. (10:11)

26
    Tréner Poruby Ján Beňadik vidí za svoje vášne žltú kartu. (10:11)

26
    Sofia Nagyová roztlieskala tribúnu svojim gólom. (11:11)

27
    A Poruba veľmi rýchlo odpovedá strelou z pravej spojky. (11:12)

28
    Bačíková si dobre zabehla za obranu a skóruje! (12:12)

29
    Nasťa Zyková vychytala na pravom krídle Révajovú. (12:12)

29
    Trehubová dáva gól a berie vedenie na stranu Iuventy. (13:12)

29
    Hráčky Poruby loptu stratili po krokoch a Iuventa má šancu zvýšiť náskok. (13:12)

29
    Rechtorisová je vylúčená za faul na dve minúty. (13:12)

29
    Trehubová krásne zavesila do pravého horného rohu! (14:12)

30
    První poločas skončil. (14:12)

Je za nami prvý polčas, ktorý bol naozaj skvelý. Michalovce spočiatku jasne vyhrávali, no potom zaspali, Poruba sa dostala na koňa a bol tu zrazu zvrat. Iuventa sa v závere dokázala odpútať na rozdiel dvoch gólov. Pokiaľ chce aby dva body zostali doma, musí svoj herný prejav výrazne zlepšiť.

Druhý poločas začne přibližně v 18:19.

31
    Začal druhý poločas. (14:12)

31
    Porubčanky začali v ofenzíve druhý polčas. (14:12)

31
    Šviráková štartuje polčas podľa predstáv. (14:13)

32
    Odpískaný faul na Krasko, ktorej strela skončila len na Dolákovej. (14:13)

32
    Dobrú streleckú formu má dnes Sofia Nagyová. Po strele z ľavého krídla si pripisuje ďalší gól. (15:13)

33
    Nagyová vylúčená na dve minúty. (15:13)

34
    Nasťa Zyková vytiahla dôležitý zákrok a loptu vybila na tyč. (15:13)

35
    Krasko aj napriek časovej tiesni dokázala prestreliť obranu Poruby. (16:13)

35
    Hráčky českého tímu sa vo defenzíve zase raz nepresadili. (16:13)

36
    Krasko zase raz skórovala. (17:13)

36
    Perfektný zákrok Zykovej! (17:13)

37
    Nasledovala dlhá prihrávka na Levchenko a v aréne vznikla eufória z posledných akcií. (18:13)

37
    Oddechový čas pro hosty. (18:13)

37
    V Michalovciach je jedničkou v bráne Gubíková. Dnes je to ale nesadlo a nastúpila za ňu Zyková, ktorá stále neprestáva čarovať. (18:13)

38
    Michalovciam to teraz sype zo všetkých pozícii. (19:13)

38
    Ďalší zákrok Zykovej, no Trehubová je vylúčená za faul. (19:13)

39
    Hráčky českého tímu vyskúšali vysunúť obranu a aj to im prinieslo neinkasovanie v 39.minúte. (19:13)

39
    Menšia úprava skóre zo strany Poruby. (19:14)

40
    Geci zoči-voči brankárke neuspela a bránu trestuhodne prestrelila. (19:14)

40
    Ďalší gól pridáva za Porubu Rechtorisová. (19:15)

41
    Michalovčanky znova opakujú prvý polčas a nechávajú sa pohltiť chybami a nepresnosťou. (19:16)

41
    Oddechový čas pro domácí. (19:16)

42
    Táňa Trehubová vzlietla do vzduchu a krásnou strelou konečne preráža streleckú smolu z posledných minút. (20:16)

43
    Krasko zblokovala strelu, no domácim brejk nevyšiel. (20:16)

43
    Teraz to už ale vyšlo a Sofia Nagyová si pripisuje ďalší gól. (21:16)

44
    Levchenko zareagoval na gól poruby angličákom. (22:17)

45
    Michalovčanky sa znova pokúšali o brejk, no tentokrát bol zastavený vracajúcou sa hráčkou Poruby. (22:17)

45
    Michalovce dávajú na rozdiel piatich gólov. A je tu time-out pre hostí. (23:17)

45
    Oddechový čas pro hosty. (23:17)

46
    Time-out očividne hráčkam Poruby nepomohol. Loptu strácajú po nepresnej prihrávke. (23:17)

46
    Zo svojej dravosti opäť vyťažila Krasko. (24:17)

47
    Obe brankárky teraz podržali dobrými zákrokmi svoj tím. (24:17)

47
    Tereza Chovancová je zodpovedná za osemnásty gól Poruby. (24:18)

48
    Geci vychytaná bravúrnou Dolákovou. (24:18)

48
    Slovenka Minarčíková znižuje z pivota na rozdiel piatich gólov. (24:19)

49
    Kostelnej strela vychytaná Zykovou. (24:19)

49
    Jednu sedmičku už dnes zahodila, takmer to zopakovala. Táňa Trehubová trafila len brankárku, no od nej sa so šťastím lopta odbila do brány. (25:19)

50
    Gerič bránu netrafila, loptu získali české hráčky. (25:19)

51
    Zyková dnes určite hráčkou stretnutia. Ničí jednu strelu za druhou. (25:19)

52
    Tréner Beňadik sa rozhodol hrať so siedmimi hráčkami v poli. (25:19)

53
    Trehubová poslala zlý pas do brejku a loptu má zase Poruba. (25:19)

54
    Rechtisová znovu dáva na rozdiel piatich gólov. Presadila sa z ľavého krídla. (25:20)

55
    Veronika Habánková sa dostala až na pivota a svoju šancu premieňa. (26:20)

56
    Je tu posledných päť minút, nič nenasvedčuje že by sme mohli ešte vidieť drámu. (26:20)

56
    Gerič z ľavej spojky. (27:20)

57
    Holešová z brejku po zákroku Zykovej. (28:20)

57
    Holešová si po góle oddýchne za svoj faul. (28:20)

57
    Rechtorisová premieňa nariadený trestný hod. (28:21)

58
    Gerič takmer zborila bránu svojou delovkou do žrde. (28:21)

58
    Oddechový čas pro domácí. (28:21)

59
    Sú tu posledné minútky zápasu a je už jasné, že dve body zostanú na Zemplíne. (28:21)

59
    Varmužová kozmeticky upravuje skóre po góle z otočky. (28:22)

59
    Trehubová roztlieskala arénu svojim gólom. (29:22)

59
    Tereza Chovancova ukončuje svojim gólom dnešný zápas. (29:23)

60
    Konec zápasu. (29:23)

Je za nami skvelý zápas v hádzanej žien medzi Iuventou Michalovce a DHC Sokol Poruba. Domáce hráčky potvrdili svoju suverenitu a pripísali si na čelo tabuľky ďalšie víťazstvo a tak predĺžili svoju neporaziteľnosť. Mohli doplatiť na vynechanie pár minút v prvom a druhom polčase, no našťastie sa dokázali skonsolidovať a v závere ujsť svojmu protivníkovi na rozdiel ôsmich gólov. Porubčanky ešte zajtra čaká zápas s Prešovom, kde by už mali vyhrať.
    Nikam ešte nechodte, za pár minút vám prinesieme vyjadrenia trénerov.

František Urban – tréner Iuventy Michalovce: Myslím si, že to bolo pre diváka atraktívny zápas. Po stave 4:1 sme asi sme stratili koncentráciu, neviem čomu inému to pripísať. Mali sme pár hluchých pasáži a strácali sme lopty pri jednoduchých akciách. Musíme zregenerovať a odstrániť do budúcnosti technické chyby.

Jan Beňadik – tréner DHC Sokol Poruba: Musím poblahoželať súperovi ku víťazstvu. Škoda, že sme prvé minúty zaspali. Prehrávali sme 4:1. Potom to bolo lepšie a dovolím si povedať, že sme boli v prvý polčas lepší. Pribrzdili nás tri vylúčenia. Za výkon v druhom polčase si nezaslúžime doviesť domov body. Musíme za koncentrovať na zajtrajší zápas. (19:29:54)