Tatran – Židenice 2:6 (kon.) | Bohemians - NE – Bonusia Ostrava 7:4 (kon.) | Vítkovice – ELITE PRAHA 10:0 (kon.)
Ne – Olomouc 7:1 (kon.)
Ne
7:1 (2:0, 3:0, 2:1)
FBS Olomouc
Neděle 22.02.2015, 16:00 • SH Jižní Město • ČEZ Extraliga žen

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Dobrý den, vítám Vás u on-line přenosu dalšího utkání floorbalové Extraligy žen. V dnešním utkání přivítá Herbadent Praha 11 SJM družstvo Tempish FBS Olomouc.

Domácí Herbadent je v tomto utkání jasným favoritem. V tabulce je na prvním místě s osmapadesáti body. Zatím florbalistky Herbadentu ztratily jen jednou a to loni v utkání s Vítkovicemi, kterým podlehly 4:5 v prodloužení. Jinak jsou hráčky Herbadentu stoprocentní a se svými soupeřkami si hrají jako kočka s myší.

To florbalistky Olomouce se nacházejí až na sedmém místě. Mají dvacet pět bodů, přičemž od dnešního soupeře je dělí třiatřicet bodů. S úspěchem florbalistek Olomouce se dnes tedy moc nepočítá, i když by se jim hodil každý bod. Na osmou Ostravu totiž mají hráčky Tempishe náskok jen jednoho bodu.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhráli domácí hráčky.

01:03
    Domácí jsou od úvodu aktivní. Mají míček na svých holích a čekají na dobrou střeleckou pozici.

01:36
    Herbadent právě vstřelil branku!
    Autorem branky je LUCIA KOŠTURIAKOVÁ, která využila dobré nahrávky Procházkové a otevírá skére dnešního utkání. Asistence: Jitka Procházková.

03:33
    Teď o sobě dávají vědět domácí fanoušci, kteří podporují hlasitě své florbalistky.

04:10
    Kleinová se po samostatné akci dostala ke střele, ale Králová byla proti.

05:11
    Střela Krupnové šla těsně vedle.

05:51
    Brankářka Tempishe Králová teď nechtěně zranila svou spoluhráčku Liškovou. Ta se zvedá z palubovky jen za pomoci svých kolegyň.

06:15
    Martínková (OLO) – 2 minuty, bránění ve hře.

07:42
    Domácí florbalistky využívají přesilovku a navyšují své vedení.Autorem branky je DENISA BILLÁ. Asistence: Eliška Krupnová.

08:17
    Kubištová se teď dostala do velmi dobré příležitosti, ale minula bránu.

09:35
    Pantělejová mířila vedle brány.

10:22
    Pilíková si teď s jednou ze svých soupeřek vtipně zahrávala a dostala ji na palubovku. Potom ale špatně rozehrála a domácí tak přišly o míček.

12:03
    Červová vyrazila střelu Olomouce nad bránu.

13:25
    Sádková se teď dostala do šance, ale ani nadvakrát se jí nepodařilo prosadit.

14:34
    Olomouc, která je dnes objektivně slabší, se snaží vše, co získá odpálit přímo na bránu. Některé míčky, které hostující florbalistky pošlou na domácí brankářku vypadají občas nepříjemně. Domácí ale zatím fungují bezchybně.

17:12
    Zdá se, že Sádková má nějaký problém s rukou, ve které drží hůl. Ta jí totiž dnes už potřetí vypadla z ruky.

17:48
    Králová teď díky své masce dobře zneškodnila štiplavou ránu Krupnové.

19:39
    Nyní se na hřišti neděje nic zajímavého a třetina se jen dohrává.

20:00

První třetina je za námi. V ní diváci viděli dvě branky domácích florbalistek. Tato třetina nám nicméně mnoho hezkých šancí nepřinesla. Hedrbadent utkání zatím jasně dominuje.

Střely po první třetině: 13 – 4.

20:01

20:01
    I buly na začátku druhé třetiny patří domácím florbalistkám.

20:25
    Procházková před hostující brankou netrefila míček a nedokázala zakončit.

21:01
    Autorem branky je DOMINIKA STEINBACHOVÁ, která dostala míček za Královou až ze středu hřiště. Asistence: Martina Čapková.

21:57
    Čapková se dostala do dobré příležitosti, ale její střelu hostující hráčky zablokovaly.

22:31
    Ferencová to teď zkoušela ze vzduchu, ale její rána šla těsně vedle branky Králové.

24:03
    Domácí florbalistky vstoupily do druhé třetiny s velkou aktivitou a dostaly florbalistky Olomouce pod velký tlak.

24:54
    A už je to 4:0! Autorem další branky domácích je JITKA PROCHÁZKOVÁ, která využila pěkného uvolnění od Košturiakové. Asistence: Lucia Košturiaková.

25:55
    Hostující hráčky domácím vůbec nestačí.

29:18
    Košturiáková se dostávala do další šance, ale Králová jí její pokus překazila.

30:30
    Teď pálila na bránu Steinbachová, ale hráčky Olomouce měly teď štěstí.

31:37
    Košturiáková nyní hodně nehezky spadla. Naštěstí mohu konstatovat, že se zvedá sama a po svých i odešla vystřídat. Za to si vysloužila potlesk od fanoušků.

32:28
    Teď po dlouhé době zahrozila Olomouc. Červová si ale se šancí bez problému poradila.

33:42
    Billá teď trefila tyčko branky, kterou střeží Králová. Domácí se nedokázaly prosadit ani po dalších dorážkách. To byla obrovská příležitost Herbadentu.

35:28
    Autorem páté branky domácích je LUCIA KOŠTURIAKOVÁ. Asistence: Jitka Procházková.

36:34
    Bestrová se teď pustila do souboje s Krupnovou. Hra je přerušena.

37:11
    Hosté teď nahodily míček vedle tyče. Domácí byly teď trochu dezorientované.

39:09
    Teď se hraje dosti neuspořádaně.

39:44
    Králová se teď po dalším pokusu domácích florbalistek prezentovala velmi dobrým zákrokem.

40:00

Je za námi druhá třetina. V ní padly celkem tři branky do hostující sítě. Přesto ani tato třetina nenabídla moc atraktivní podívanou. Domácí florbalistky mají nicméně duel plně pod kontrolou.

Střely po druhé třetině: 33 – 8.

40:01

40:01
    Úvodní buly ve třetí třetině pro hosty z Olomouce.

40:16
    Střelecký pokus Ferencové byl zblokován hostujícími hráčkami.

40:34
    Čapková byla v dobré pozici, ale její střela minula o chlup bránu.

42:16
    Autorem branky je DOMINIKA STEINBACHOVÁ, která využívá dalekonosné nahrávky Čapkové a zvyšuje na rozdíl šesti branek. Asistence: Martina Čapková.

43:57
    Slavíková se teď pokoušela dvakrát prosadit, ale nepovedlo se jí to.

45:04
    Střela Billá mířila jen do postranní sítě brány.

45:55
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Autorem branky je JANA JANOŠOVÁ, která zakončila úspěšně svůj pokus a snižuje na pětibrankový rozdíl. Asistence: Adéla Pantělejevová.

47:25
    Zimina teď vyslala ránu jako z kanónu. Míček se ale nakonec k bráně vůbec nedostal.

48:32
    Slavíková to teď zkoušela, ale ani ona nedokázala posedmé rozblnit síť brankářky Králové.

51:50
    Pantělejevová odpálila míček tvrdě z rohu.

53:36
    Autorem sedmé branky Herbadentu je DOMINIKA STEINBACHOVÁ, která dorazila do brány míček po střele Čapkové. Asistence: Martina Čapková.

54:09
    Sádková (HRB) – 5 minut, vysoká hůl.

56:00
    Dnešní utkání sleduje 53 diváků.

57:09
    Z přesilové hry Olomouce už utekly tři minuty a zatím nebyly hráčky Tempishe vstřelit jediný gól, ale ani si vypracovat nějakou větší šanci.

58:38
    Domácí družstvo mělo i přes oslabení více možností ke skórování.

59:15
    Sádková se dostala do šance po navrácení z trestné lavice. Její střela ale skončila jen na boční brankové konstrukci hostující brány.

60:00

Je dobojováno! Florbalistky Herbadentu si vítězstvím 7:1 nad Olomoucí zajistily prvenství v základní části extraligy žen.

Střely po třetí třetině: 45 – 15.

To je ode mě pro dnešek vše. Loučím se s Vámi a přeji krásný zbytek dne. (17:53:51)

Josef Zdobinský

Hledáme zpravodaje pro tým Ne. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 2. Košturiaková (Procházková), 8. Billá (Krupnová), 22. Steinbachová (Čapková), 25. Procházková (Košturiaková), 36. Košturiaková (Procházková), 43. Steinbachová (Čapková), 54. Steinbachová (Čapková) – 46. Janošová (Pantělejevová)

Ne: Červová (Kuchyňková) – Billá – Pilíková, Krupnová, Nordin, Sádková, Procházková, Zimina, Steinbachová, Slavíková, Kubišová, Košturiaková, Čapková, Šteglová, Stará, Ferencová, Kleinová.
    FBS Olomouc: Králová – Reimerová, Janošová, Suchánková, Nováčková, Oháňková, Machů, Kamínková, Martinková, Zamazalová, Grufíková, Bestrová, Hendrychová, Pantělejevová, Lišková.

Rozhodčí: Tomáš Kostinek a Martin Reichel