SP v alpském lyžování - slalom ženy, 1. kolo Vítěz: Mikaela Shiffrinová (USA) (kon.) | SP v alpském lyžování - SuperG muži, Saalbach Vítěz: M. Mayer (AUT) (kon.)
SP v alpském lyžování - slalom ženy, 2. kolo Vítěz: Mikaela Shiffrinová (USA) (kon.)
SP v alpském lyžování - slalom ženy, 2. kolo, Maribor

Vítěz: Mikaela Shiffrinová (USA)

Neděle 22.02.2015, 12:45Sjezdové lyžování

S konstatování, že Šárka Strachová obsadila třetí místo ve slalomu žen v Mariboru, se s vámi loučím a u dalšího onlajn přenosu brzy nashledanou! (13:58:10)

28. Petra Vlhová (SVK) +14,58

Tak to byl závěr dámy a pánové! Veronika Velez Zuzulová obsadila v prvním kole první pozici, ale ve druhém kola zajela výborně! Nestačila pouze na Američanku Miakealu Shiffrinovou, která vyhrála s náskokem 1,03 sekundy! K naší radosti se na třetí pozici umístila Češka Šárka Strachová, která ztratila na Zuzulovou pouhé dvě setiny! Po bronzové medaili na mistrovství světa je to pro Šárku další výborný úspěch! Právě kvůli těmto momentů nechce ukončovat kariéru!

1
    Mikaela Shiffrinová odastartovala s náskokem 1,32 sekundy! Tento náskok si udržela i na první mezičase. Na druhém vedla o 1,27 sekundy! Do cíle dorazila s náskokem 1,03 sekundy a stává se vítězkou dnešní slalomu!
    Dojezd Šárky Strachové

2
    Šárka Strachová odstartovala s náskokem 64 setin! Na prvním mezičase měla náskok 38 setin, ale v polovině trati přišla malá chybička. Na druhém mezičase ale stále vedla o 28 setin! V cíli ale Šárka ztratila na Veroniku dvě setiny! Nicméně dámy a pánové, Česká republika a Slovensko bude mít dvojnásobné umístění na "bedně"!

3
    Překvapení prvního kola Kanaďanka Mielzynská odstartovala s náskokem 51 setin! Na prvním mezičase už ale měla náskok pouhých šesti setin. Na tom druhém už ztrácela 26 setin! V cíli Kanaďanka ztratila přesně sekundu na Slovenku a ta bude mít medaili! O tom jaká bude rozhodnou dvě dámy, které jsou ještě na kopci!

4
    Rakušanka Bernadette Schildová vystartovala s náskokem 44 setin, jenž Slovenka zajela první pasáž hodně povedeně a na první mezičase měla Rakušanka náskok už jen 14 setin. Poté náskok ještě držela, ale v cíli ztratila 37 setin!

Zuzulová bude nejhůře čtvrtá!!

5
    Švédka Frida Hansdotterová se vydala na trať s náskokem 40 setin. Na Zuzulovou už ale na druhém mezičase ztrácela 40 setin! Ve spodní pasáži udělala ještě pár chyb a v cíli ztratila na Slovenku 52 setin! Celkově se zařadila na průběžné šesté místo!
    Pád Tiny Mazeové

6
    Slovinka Tina Mazeová startovala s náskokem 37 setin. Začala hodně odvážně a agresivně, na první mezičase už ale vedla jen o 14 setin. Poté se ale Mazeová nevešla do jedné branky a byl z toho ošklivý pád! Slovinka je ale v pořádku a dojížďí po svých do cílového prostoru. Pro tuto hvězdu světového šampionátu to není příliš povedený světový pohár. Ani jeden závod nedokončila.

7
    Poslední Italka na startu Chiara Costazzaová startovala s náskokem šest setin, ten už byl na první mezičase pryč. Italka poté udělala pár chyb a její ztráta v cíli byla 1,13 sekundy, což ji zařadilo až na 11. místo. Hodně nepovedené druhé kolo!

8
    Veronika vyrážela s náskokem 24 setin na norskou závodnici. Horní pasáž ale zajela naprosto totožně a stejný náskok měla i na prvním mezičase! Na tom druhém už ale vedla jen o deset setin! Náskok ale zvládla udržet a do cíle dorazila s náskokem 14 setin a dostává se do vedení! Slovenka už má jistotu, že bude nejhůře osmá!

8
    Po krátké televizní pauez vjede na trať Slovenka Veronika Velez Zuzulová!

9
    Na trať se dostává další Němka Lena Duerrová, která vyrážela s náskokem 23 setin! Na první mezičase byl její náskok už jen pět setin, na tom druhém už ztrácela osm setin. Dolní pasáž ale nezajela špatně, v cíli se ale dostává na druhé místo. Na Norku ztratila pět setin, i tak se ale německá sjezdařka raduje, neboť bude nejhůře desátá!

10
    Němka startovala s náskokem 11 setin, přesně tuto cifru už ale na prvním mezičase ztrácela. Na druhém to už byla ztráta 35 setin. Dolní pasáž trati se ale Němce vůbec nepovedla a na Norku ztratila 82 setin a řadí se až na průběžné šesté místo!

10
    Začíná jít do tuhého! Na startu je desátá Němka Maren Wieslerová, která načne první desítku!

11
    Jediná Norka ve druhém kole Nina Loesethová vyrazila s náskokem 19 setin. Její náskok byl ale v polovině traťi už jen tři setiny. Poslední pasáž se ji ale povedla a dostává se do vedení! Švýcarku porazila o osm setin!