SP v alpském lyžování - slalom ženy, 1. kolo Vítěz: Mikaela Shiffrinová (USA) (kon.) | SP v alpském lyžování - SuperG muži, Saalbach Vítěz: M. Mayer (AUT) (kon.)
SP v alpském lyžování - slalom ženy, 2. kolo Vítěz: Mikaela Shiffrinová (USA) (kon.)
SP v alpském lyžování - slalom ženy, 2. kolo, Maribor

Vítěz: Mikaela Shiffrinová (USA)

Neděle 22.02.2015, 12:45Sjezdové lyžování

1
    Mikaela Shiffrinová odastartovala s náskokem 1,32 sekundy! Tento náskok si udržela i na první mezičase. Na druhém vedla o 1,27 sekundy! Do cíle dorazila s náskokem 1,03 sekundy a stává se vítězkou dnešní slalomu!

3
    Překvapení prvního kola Kanaďanka Mielzynská odstartovala s náskokem 51 setin! Na prvním mezičase už ale měla náskok pouhých šesti setin. Na tom druhém už ztrácela 26 setin! V cíli Kanaďanka ztratila přesně sekundu na Slovenku a ta bude mít medaili! O tom jaká bude rozhodnou dvě dámy, které jsou ještě na kopci!

5
    Švédka Frida Hansdotterová se vydala na trať s náskokem 40 setin. Na Zuzulovou už ale na druhém mezičase ztrácela 40 setin! Ve spodní pasáži udělala ještě pár chyb a v cíli ztratila na Slovenku 52 setin! Celkově se zařadila na průběžné šesté místo!
    Pád Tiny Mazeové

6
    Slovinka Tina Mazeová startovala s náskokem 37 setin. Začala hodně odvážně a agresivně, na první mezičase už ale vedla jen o 14 setin. Poté se ale Mazeová nevešla do jedné branky a byl z toho ošklivý pád! Slovinka je ale v pořádku a dojížďí po svých do cílového prostoru. Pro tuto hvězdu světového šampionátu to není příliš povedený světový pohár. Ani jeden závod nedokončila.

9
    Na trať se dostává další Němka Lena Duerrová, která vyrážela s náskokem 23 setin! Na první mezičase byl její náskok už jen pět setin, na tom druhém už ztrácela osm setin. Dolní pasáž ale nezajela špatně, v cíli se ale dostává na druhé místo. Na Norku ztratila pět setin, i tak se ale německá sjezdařka raduje, neboť bude nejhůře desátá!

11
    Jediná Norka ve druhém kole Nina Loesethová vyrazila s náskokem 19 setin. Její náskok byl ale v polovině traťi už jen tři setiny. Poslední pasáž se ji ale povedla a dostává se do vedení! Švýcarku porazila o osm setin!

12
    Švýcarka Wendy Holdenerová vyrážela s náskokem 26 setin. První pasáž tratě se ji ale podařila a na prvním mezičase už vedla o 41 setin. Prostřední pasáž ji ale nevyšla dle představ a na druhém mezičase už z toho byla ztráta 6 setin. Švýcarka poté ale zabrala a v cíli byl rychlejší než Rakušanka o 8 setin a dostává se na první místo!

15
    Po krátké pauze se na trať vydala Kathrin Zettelová. Její náskok na Švédku činil 19 setin. Na trati ale dokázala svůj náskok navýšit a do cíle dorazila s náskokem 39 setin na první pozici! Zatím nejlepší čas druhého kola a zasloužené vedení!

16
    Do branek se teď vydala další Švýcarka Charlotte Chableová, která vyrážela s náskokem 17 setin. Mladá závodnice v polovině trati začala ztrácet. Závěr ale zvládla hodně dobře a umístila se na průběžně druhé pozici se ztrátou 25 setin na Saefvenbergovou!

20
    Švédka Charlotta Saefvenbergová startovala se stejným časem. Od začátku šla do branek velmi agresvině a bez respektu, což se jí vyplatilo. Na druhém mezičase už vedla o 40 setin. Poté lehce ztratila, ale i tak se řadí na první místo. Italce nadělila 32 setin!

23
    Další Italka Irene Curtoniová startovala s náskokem 14 setin. Tento náskok dokázala v průběhu trati navyšovat až na 23 setin! Při dojezdu hodně riskovala, ale vyplatilo se! Italka byla rychlejší o 33 setin oproti Barthetové. Máme novou vedoucí závodnici!

24
    Italka Manuela Moelggová startovala s náskokem tří setin. Závod ale začala velmi dobře a na prvním mezičase už vedla o 21 setin. V polovině trati udělala několik malých chyb, přesto na druhém mezičase stále vedla o šest setin! Do cíle ale dojela na druhém místě se ztrátou jediné setiny na Francouzsku!

27
    Francouzska Barthetová vjížděla na trať s náskokem jedné setiny na Rakušanku! S tratí se ale vypořádala velmi dobře a svůj naskok postupně navyšovala. V cíli byl rychlejší o 58 setin a řadí se na první místo!

28
    Eva Maria Bremová startovala s náskokem 10 setin na Gisinovou. Náskok od prvního mezičasu navyšovala v cíli nadělila Švýcarce 1,39 sekundy! Máme novou vedoucí závodnici!